Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 18:01:52
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vyber gitary do 10000  (Prečítané 14940 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 30. Január , 2006, 08:48:18 »

.... je iba ciastocne znehybnene . . .  to tremolo je tak hlupo spravene . . . . cele je zavesene na 2-och sroboch, v akychsi vyrezoch, na ktorych sa to kyve . . . . z jednej strany ho tahaju pruziny zo spodku gitary a protitah tymto pruzinam tvoria samotne struny, na ktorych hras . . .  cize ked som zacal ladit od E a prisiel k e, tak bol zbytok strun mierne podladeny . .. . pridal som zo spodu este jednu pruzinu . . .  na protitah som vsak nenechal sa trapit struny, ale som vyrezal z dreva kvader, ktorym som tremolo vnutri v tom vybere podlozil .... . cize pruziny tahaju tremolo, tremolo je zaprete o kvadar, ktory je zaprety o korpus . . . . takze to pracuje \"samo do seba\" . . .  ale je to len docasne riesenie, cele to vymenim . . .
 . . . . jaj este jedna perlicka, zamky nedrzia . . . . ladil som a nejak si neuvedomil, ze su tam zamky, tak som ladil klasicky klucami . . . . az po hodinke ma trklo, ze CO?! :) . . . . . ale \"len\" g-h-e .. . . a z vyroby su tam strasne tenke struny, kto vie ked tam dam 009 .....

Naposledy upravil frakos, : 30.01.2006 o 08:48
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #31 kedy: 30. Január , 2006, 20:09:46 »

zaujimavo si to vyriesil;) , pripadne to odfot a hod to sem
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 31. Január , 2006, 11:55:13 »

frakos napísal:
Citácia
....  . . .  cize ked som zacal ladit od E a prisiel k e, tak bol zbytok strun mierne podladeny . .. .


A toto je jedna z negativnych vlastnosti akehokolvek podobneho tremola nastelovaneho na dobre tremolovanie.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 27. Marec , 2006, 09:31:48 »

Ten \"PROBLEM\" ma asi kazdy kto ma Floyd Rose alebo inu haved :lol:
Zaznamenané
br4nik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 248



« Odpoveď #34 kedy: 08. Február , 2009, 15:33:49 »

ja ma epi g400 a som spokojny predtym som mal bach sg ale je to neporovnatelne...a myslim ze ked hladas nieco okolo 10000ber to co ti sadne a bude sa ti pacit...myslim ze v kvalite nieje az taky rozdiel... Som frajer
Zaznamenané
bssmntom
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #35 kedy: 03. August , 2009, 10:45:28 »

zdravim vas.. po hodinach internetovania som vytipoval nejakych favoritov na moju prvu gitaru.. popozeral videa.. testy.. a ceny.. od zaciatku bolo jasne ze to ma byt squier s nasledovnym upgradeom snimacov.. teraz sa uz len rozhodnut ktory.. takze jagmaster, telecustom II alebo tele thinline..najviac by ma zaujimali vase skusenosti ak niekto na niecom takom hra.. popr. ci to je hodne vymeny snimocov neskor za nejake bluesove SeyDuncan.. co sa tyka zvuku hladam nieco take teplejsie jazzove/bluesove s vintage nadychom..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #36 kedy: 03. August , 2009, 10:58:53 »

ja neviem.. neni to kokotina riesit squier? aha http://ebazar.muziker.sk/?action=4&id=119540
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #37 kedy: 03. August , 2009, 11:00:30 »

"Zaujimavy" spôsob vyberu gitary. Na zdravie! A čo tak ist do obchodu a tam si niečo poskušat? Alebo mysliš,že to čo vidiš a počuješ na videu je dostatočné? A kupovat gitaru a hned upgradovat?  Si vyber taku,čo splna tvoje požiadavky.  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #38 kedy: 03. August , 2009, 11:01:52 »

to je asi ako kebyze si najdes skaredu frajerku a dufas, ze aspon mozna plastika koz niekedy v buducnosti ta uspokoji
Zaznamenané

bssmntom
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #39 kedy: 03. August , 2009, 12:04:16 »

no takto..som basgitarista..na gitare hrat vobec neviem..zatial - tj. asi sprostost riesit hranie v obchode..aj ked viem ze to je najlepsia cesta (uz som kupoval tri basy).. ten upgrade som chcel az do buducna.. ak budu nejake prachy vobec.. a squier kvoli tomu ze sa mi to zda relativne dobry pomer kvalita/cena aj ked to mexiko nevyzera vobec zle..skusim sa opytat
Zaznamenané
javanne
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 227



« Odpoveď #40 kedy: 03. August , 2009, 13:58:12 »

ja neviem.. neni to kokotina riesit squier? aha http://ebazar.muziker.sk/?action=4&id=119540

ani nie, ale treba vediet aky squier riesit...nejaky japonec z 1982-84 ala http://www.21frets.com/squier_jv/domesticjv.htm

akurat na plus minus 10 tisic (ex)SKK bude treba dlhsie sledovat nejaky deal...
Zaznamenané

Fender RK Tele / Paoletti Strats / Gibson VOS LPs -> Fryette Deliverance 60 -> custom cab w 2x12 Scumbacks speakers
marowak
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 03. August , 2009, 14:17:02 »

...som basgitarista..na gitare hrat vobec neviem...
Prepac, basa je basa a gitara je gitara? Teda basa nie je gitara  Huh! ci gitara nemoze byt aj basa Huh! Fuuha zíram Hmm, volaky som z toho zmateny, mi to pripada ako ked niekto povie, "som bezec, behat vobec neviem" :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #42 kedy: 03. August , 2009, 14:20:34 »

co? sak hra na basu.. tak nemusi zakonite hrat na gitaru (akoze elektricku) vacsinou ked sa v beznej reci povie gitara tak sa mysli elektricka.. a ked basak hovori o svojom nastroji tak hovori o base..
Zaznamenané

marowak
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 03. August , 2009, 14:25:41 »

co? sak hra na basu.. tak nemusi zakonite hrat na gitaru (akoze elektricku) vacsinou ked sa v beznej reci povie gitara tak sa mysli elektricka.. a ked basak hovori o svojom nastroji tak hovori o base..
jj, pochopil som, len to slovo vobec sa mi zdalo prisilne. Osobne si myslim, ze kazdy gitarista zvladne aj basu (asi nie na urovni ako pure bassman, ale zvladne) a opacne, kazdy basak predsa len daco vytlaci aj zo 6-strunovej. Rozumiem, ze ked kupuje gitaru, tak je dobre ju poriadne otestovat kompletne (nie iba 4 hrube struny  ha ha ha). Ale to ja len tak, aby rec nestala. Nemajte mi to za zle  Na zdravie!
Zaznamenané
bssmntom
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #44 kedy: 03. August , 2009, 15:04:05 »

no ja som pure basssman..ale kedze neni v mojom okoli dost schopnych gitaristov tak som si povedal ze gitary by som si mohol spravit aj sam podla vlastnych predstav.. tieto squiery chcem len na zaciatok len sa naucit na tom schopne hrat.. myslim ze riesit nejake mexiko mi este netreba..rozmyslal som aj nad niecim lubovym od epiphone (sheraton a pod) ale je to nad moje financne moznosti.. potom neskor ak budu prachy tak bude jazzmaster alebo nejaky lubovy gretsch..
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.