Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 20:02:20
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SPEV - ako na to???  (Prečítané 26791 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 14. Január , 2006, 22:41:28 »

No ako to vypada tak nam spevak/gitarista odite prec po maturite a v speve ho bude musiet niekto zastupit.
Takze to budem asi ja. Pretoze puberta urobila svoje a moj krasny hlasok z cias kedy som spieval v skolskom zbore pomynul, chcel by som sa spytat ci neviete nejake triky, stranky a tak na cvicenia hlasu a tak... dakujem vam predom. :unsure:
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 14. Január , 2006, 22:48:04 »

Spev je mimoriadne citlivá záležitosť..byť samoukom na gitare a byť samoukom v speve je sakramentský rozdiel. Nemusí to dobre dopadnúť...asi by som odporúčal učiteľa...saspoň na základy určite. Cvič intonáciu podľa klavíra...spievaj si rozložené akordy, budeš ich potrebovať na viachlasy, dostaň do ucha (a do huby) intervaly. A hlavne sa na úvod nepusti do nejakej brutality
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #2 kedy: 14. Január , 2006, 22:48:21 »

dobra tema, toto aj mna zaujima
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 14. Január , 2006, 22:57:25 »

Altostratus napísal:
Citácia
Spev je mimoriadne citlivá záležitosť..byť samoukom na gitare a byť samoukom v speve je sakramentský rozdiel. Nemusí to dobre dopadnúť...asi by som odporúčal učiteža...saspoň na základy určite. Cvič intonáciu podža klavíra...spievaj si rozložené akordy, budeš ich potrebovať na viachlasy, dostaň do ucha (a do huby) intervaly. A hlavne sa na úvod nepusti do nejakej brutality


Bohuzoal na ucitela nemam peniaze...co takto literatura...+ CD...Huh! alebo na webe Huh! nevies o niecom Smútim
Zaznamenané
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #4 kedy: 14. Január , 2006, 23:01:00 »

podla toho ci chces spievat napalm death,alebo stratovarius.

ja som v kapele death metalovy vokal...
prosim zdrzte sa odpovedi typu \"toto sa nerata,to vie kazdy..\"
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 14. Január , 2006, 23:02:12 »

neviem ci ti toto pomoze http://www.vocalist.org.uk/voicetraining.html
ja by som odporucil spievat si oblubene pesnicky, no ziadne brutality, nech sa ti troska ponatahuju hlasivky :silly:
a mozno by bodlo aj take karaoke, nemyslis Žmurk
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 14. Január , 2006, 23:06:11 »

POd&#318;a m&#328;a to najhoršie, &#269;o môžeš pri speve urobi&#357;, je pokúsi&#357; sa znie&#357; ako iný spevák. Deformuje ti to hlas, získaš blbé návyky a \"znútra\" sa aj tak po&#269;uješ inak, ako ti to znie vonku. Dôležitá je najmä intonácia...proste si daj tón a zaspievaj ho. Ke&#271; to zmákneš, tak potom intervaly ku nemu...hlavne tercky. No a potom tóny do akordu...a nejakú jednoduchšiu pesni&#269;ku, najlepšie so španielkou. Otvára&#357; hubu poriadne a na široko.

(dúfam, že toto neuvidí Imbus a neza&#269;ne roztrubova&#357; nie&#269;o o mojcih speváckych (ne)schopnostiach)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 14. Január , 2006, 23:13:45 »

Punisher:::>>> no bohuzial hlas na black/death nemam....to je skoda...pretoze som chcel hravat daco ako Children of Bodom, a inak zaspievat death vokal to nie je ziadna sranda...

Altostratus:::>>> no zatial sa ucim na takych lahkych veciach.., kabat, team, Bush, Staind... zatial dakujem za rady...zajtra sa na to vrhnem.

Punisher,kylia, Altostratus::>> mate u mna karmu

Naposledy upravil astaroth777, : 14.01.2006 o 23:37
Zaznamenané
proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 14. Január , 2006, 23:21:40 »

odporucam davat pozor pri pokusoch spievat death/blackovym stylom..alebo kludne staci aj ac/dc styl spevu..bez techniky mate po hrdle raz-dva..
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #9 kedy: 14. Január , 2006, 23:24:58 »

Ta stranka co hodil Kiliya je vyborna, je tam toho skutocne hodne ale bohuzial je v anglictine. Ak neenglishujes tak obehni knihkupectva a nieco urcite najdes.
Ja myslim ze este horsie nez napodobnovat niekoho je spievat falosne:laugh:

Este k tej literature, CD ani nepotrebujes, staci ked si budes spievat s gitarou alebo z magnetakom, mp3, proste co mas.
Nahraj si to a pocuvaj sa. Este sa potrebujes naucit dychat a vela inych veci ale to uz by malo byt v literature.
Idealny by bol ucitel ale ak je s tym problem tak potom musis inou cestou.
Kde je vola tam sa vzdy sposob najde.

Naposledy upravil max, : 14.01.2006 o 23:27
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #10 kedy: 15. Január , 2006, 00:37:52 »

asta-veru,zaspievat death vokal,pravy death vokal neni sranda a ked robis najprv strasne hrubo (ako napr \"DEICIDE,napalm death\") a hned na to cisty skrekto,ktory znova vystriedas growlingom.... treba pit vela dzusu,piva alebo co,aby si mal hrdlo stale svieze....a tak...
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #11 kedy: 15. Január , 2006, 10:48:42 »

Mam na pritomnych spevavcov taku otazocku.Nehravam aktivne v kapele,ale ked idem len tak zahrat so znamym a pod. mam k*rva problem so spevom do mikrofonu.Proste nieco,co normalne zaspievam,cez mikrofon zaspievat nedokazem.Akoby som uplne nevedel trafit toninu alebo tak.Moze to byt skreslujucim reprakom? Stretli ste sa s tym uz niekedy,alebo som nejaky prepnuty?:silly:
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #12 kedy: 15. Január , 2006, 11:03:14 »

Nie si, je to uplne normalne. Na mikrofon sa spieva inak nez bez a samozrejme obcas su aj nejake psychicke bariery.
Trenuj spev na mikrofon, ono sa to poda. Nie som ziadny expert ale mal som to iste a viem aj o inich. Spieval som kedysi v kapele ale za spevaka sa nepovazujem (uzky rozsah, nie velmi zaujimava farba hlasu).

K vsetkym a hlavne adminom:
Toto je tema ktora by mohla byt samostatna, co ja viem napriklad v technike a teorii. Vela gitaristov a basgitarisov spieva ci us solo alebo aspon back vocals.
Ja som presiel cesky a slovensky internet  a nenasiel som nic.(ale len zbezne). Ta stranka co sem hodil Kiliya je vyborna z mnozstvom informacii ale je v anglictine, takze pomoze len tym co anglicky vedia.
V samostatnej teme mozeme pozbierat a vymienat informacie a rady. (ako trenovat, dychat a pod).

Ja si niekedy v blizkej buducnosti budem mozno privyrabat prekladmi, takze v ramci treningu a pripravy mozem nieco poprekladat a dat tam a urcite aj iny pomozu a prispeju. (A napriklad opravia moju slovensku gramatiku No hanbím sa..  )
Niektory clenovia su na konzervatoriu, ty by urcite priniesly mnoho cennych informacii a rad.

Co myslite, stoji to za to ?? Je zaujem ?

Naposledy upravil max, : 15.01.2006 o 11:05
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 15. Január , 2006, 11:38:02 »

max napísal:
Citácia
Nie si, je to uplne normalne. Na mikrofon sa spieva inak nez bez a samozrejme obcas su aj nejake psychicke bariery.
Trenuj spev na mikrofon, ono sa to poda. Nie som ziadny expert ale mal som to iste a viem aj o inich. Spieval som kedysi v kapele ale za spevaka sa nepovazujem (uzky rozsah, nie velmi zaujimava farba hlasu).

K vsetkym a hlavne adminom:
Toto je tema ktora by mohla byt samostatna, co ja viem napriklad v technike a teorii. Vela gitaristov a basgitarisov spieva ci us solo alebo aspon back vocals.
Ja som presiel cesky a slovensky internet  a nenasiel som nic.(ale len zbezne). Ta stranka co sem hodil Kiliya je vyborna z mnozstvom informacii ale je v anglictine, takze pomoze len tym co anglicky vedia.
V samostatnej teme mozeme pozbierat a vymienat informacie a rady. (ako trenovat, dychat a pod).

Ja si niekedy v blizkej buducnosti budem mozno privyrabat prekladmi, takze v ramci treningu a pripravy mozem nieco poprekladat a dat tam a urcite aj iny pomozu a prispeju. (A napriklad opravia moju slovensku gramatiku No hanbím sa..  )
Niektory clenovia su na konzervatoriu, ty by urcite priniesly mnoho cennych informacii a rad.

Co myslite, stoji to za to ?? Je zaujem ?

Naposledy upravil max, : 15.01.2006 o 11:05


ano mikrofon brutalne skresluje ale ako hovoris, treba trenovat do mikraku a nie bez neho, aj tak sa na koncertoch/vystupeniach spieva do nich tak hned zacat s mikrofonmi

ta samostatna tema sa mi pozdava, vazne by bodli nejake rady od profesionalov z konzervatoria
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #14 kedy: 15. Január , 2006, 11:58:21 »

Takato tema by urcite bodla a minimalne ja by som si urcite rad precital nieco viac o speve.A dik za odpoved:lol:
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.117 sekund, 22 otázok.