Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 08:09:35
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SPEV - ako na to???  (Prečítané 26816 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 15. Január , 2006, 12:59:02 »

aj vo mne ste prebudili zvedavost....

mala otazocka: ake intervaly sa vyuzivaju pri dvojhlasoch? hlavne tercie velke/male hej? pouzivaju sa aj kvarty, kvinty?  sexty asi moc nie...

Naposledy upravil kubriel, : 15.01.2006 o 13:00
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #16 kedy: 15. Január , 2006, 13:12:24 »

ale ano povedal by som ze sa vyuzivaju uz od sekundy vsetky intervaly.....nemozes to tak generalizovat ze tercie a kvarty vzdy to zalezi od harmonie...a ked mas zlozity akord nebodaj este s neakou zvlastnou basou k tomu tak este to mozes podtrhnut zvlastnum dvoj troj hlasom...napriklad si zober ze ked mas trojhlas tak pouzivas dva neake intervaly k zakladnemu tonu..ale ked mas iba dva hlasy tak ten druhy moze napriklad kde tu zabrdnut do melodickej linky toho tretieho hlasu a tak to ozvlastnit (alebo si to v niektorych pripadoch zjednodusit).....cu caste aj take druhe hlasy ze stale drzia jeden ton a velmi pekne efekty to dakedy v dobrej harmonii vytvara.....ved urcite poznas akordy na gitare kde hras prazdne struny napr pocas celeho refrenu..a ake je to pekne.....vid nickelback - photograph....teraz to hrame s kapelou ......dobra ucebnica druheho a tretieho hlasu.....musia byt velmi zohrate...
Zaznamenané
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #17 kedy: 15. Január , 2006, 13:19:34 »

ja rozmyslam nad tym,ze ked teraz,v 16 podam slusny deathovy vokal (prepacte za nedostatok skromnosti),co bude ked sa mi hlas uzplne...\"vyvinie\"?....
budem mat este lepsi hlas,ktori budem moct porovnat napr. s takymi velikanmi ako DEICIDE,alebo sa to uplne zmeni a budem radsej drzat hubu...
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 15. Január , 2006, 13:20:56 »

tyvole. hrat na base, triafat sa s nou do rytmu, estne nebodaj nejakym zlozitejsim riffom a do toho davat dvojhlas, ktory obcas melodicky zabrdne do tretieho hlasu.... to uz je umenie...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 15. Január , 2006, 13:31:16 »

mna by zaujimalo, ci niekto z vas ma nejaku vychytavku na spev pocas nejakeho brutalneho riffu, nenapada ma tera ziadna skladba, ktoru by som mohol ako priklad dat...sakra
ale v podstate urcite nemyslim taky suchy riff ako ze zahram 4 krat gecko 2 krat decko a 2 cecko, do toho snad vie spievat kazdy:silly:

myslim fakt brutal riff
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 15. Január , 2006, 13:42:30 »

Punisher napísal:
Citácia
ja rozmyslam nad tym,ze ked teraz,v 16 podam slusny deathovy vokal


Nech je to ako chce, to vracanie musi ist z brucha, nie z hrdla. Inak prides o hlasivky alebo co.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 15. Január , 2006, 14:02:21 »

kubriel napísal:
Citácia
aj vo mne ste prebudili zvedavost....

mala otazocka: ake intervaly sa vyuzivaju pri dvojhlasoch? hlavne tercie velke/male hej? pouzivaju sa aj kvarty, kvinty?  sexty asi moc nie...

Naposledy upravil kubriel, : 15.01.2006 o 13:00




Kubriel...v dvojhlasoch sa v zásade používajú tercie a ich obraty. Teda napríklad obratom malej tercie je ve&#318;ká sexta. A obratom ve&#318;kej tercie je malá sexta. Napríklad, ak ti je spievanie o terciu nad príliš vysoko, môžeš ís&#357; o sextu pod. Ak ideš do trojhlasov, tak používaš aj kvinty a kvarty (pretože sú to obraty jedna druhej). Hlavne si musíš by&#357; vedomý, do akých akordov ideš spieva&#357;...proste ti to do nich musí sedie&#357;. Ve&#318;a závisí aj od toho, &#269;i sólový spev speiva primu, tercku, alebo kvintu.


&#268;o sa týka mikráku, tiež som mal ten problém a pod&#318;a m&#328;a je to otázka zvyku. Proste sa zrazu po&#269;uješ nie od úst,ale z nejakej 5 metrov vzdialenej bedne
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 15. Január , 2006, 14:08:07 »

takze ked mi je tercia moc vysoko, zaspievam tu terciu, ale o oktavu nizsie, takze vlastne o sextu nizsie od povodneho tonu? sedi to? alebo som to cele poplietol?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 15. Január , 2006, 14:17:24 »

tak tak
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 15. Január , 2006, 14:20:11 »

musim spravit niekolko pokusov s mikrofonom...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 15. Január , 2006, 14:49:19 »

Astaroth777 - odporúčam ti knižku \"Hlasová výchova popového zpěvu\" od Františka Tugendlieba, už som ju tu niekde v podobnej téme spomínal.
 Máš v nej aj CD s ukážkami na rozospievanie. Bude sa ti to zdať srandovné, asi aj susedom, ale stojí to zato. :) Cvičenia sú zamerané cez rozospievanie falzetu k normálnemu hlasu. Tugendlieb je v tomto smere legenda, výborný priekopník aj učitež a veža českých aj slovenských spevákov (tých lepšie spievajúcich) prešlo jeho rukami.
Zaznamenané

killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 15. Január , 2006, 14:53:54 »

martinlm napísal:
Citácia
Punisher napísal:
Citácia
ja rozmyslam nad tym,ze ked teraz,v 16 podam slusny deathovy vokal


Nech je to ako chce, to vracanie musi ist z brucha, nie z hrdla. Inak prides o hlasivky alebo co.


tak to jest pravda!!!
OT: niekde som pocul, zevraj hetfild spieva hlasivkami, to hovoril zevraj nejaky expert a ze sa divi ze mu hlasivky neodisli
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 15. Január , 2006, 14:56:04 »

pitu napísal:
Citácia
Astaroth777 - odporúčam ti knižku \"Hlasová výchova popového zpěvu\" od Františka Tugendlieba, už som ju tu niekde v podobnej téme spomínal.
 Máš v nej aj CD s ukážkami na rozospievanie. Bude sa ti to zdať srandovné, asi aj susedom, ale stojí to zato. :) Cvičenia sú zamerané cez rozospievanie falzetu k normálnemu hlasu. Tugendlieb je v tomto smere legenda, výborný priekopník aj učitež a veža českých aj slovenských spevákov (tých lepšie spievajúcich) prešlo jeho rukami.


wow, to akoze najskor sa tam cvici z fistulky falzet a potom z falzetu klesame nizsie a nizsie???
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 15. Január , 2006, 15:30:55 »

killya182 napísal:
Citácia
wow, to akoze najskor sa tam cvici z fistulky falzet a potom z falzetu klesame nizsie a nizsie???


Hej. Pri rozospievaní falzetu sa uvolnia a pripravia hlasivky na normálne spievanie.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 15. Január , 2006, 15:33:25 »

keby bolo nieco take aj na nete... :blink:
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.123 sekund, 22 otázok.