Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 05:29:42
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SPEV - ako na to???  (Prečítané 26822 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #60 kedy: 10. September , 2007, 18:46:46 »

Predator, mas dva druhy prispevkov. Ten prvy druh je prinosom pre kazde forum a citatel sa aj niecomu priuci. A ten druhy druh sa len lahko dotkne temy, aby sa po par pismenkach povodna tema niekam vytratila a prispevok sa vzapati zmenil na Tvoju oslavu. Prajem pekny den Žmurk
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #61 kedy: 21. September , 2007, 17:23:28 »

stiahol som to komplet, ak to niekto chce.. tak sa mozeme dohodnut. PM me.

ako sa to presne vola.....nic take som nenasiel
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #62 kedy: 21. September , 2007, 18:05:47 »

Nemám pocit, že by som seba oslavoval. Proste poviem svoj názor, alebo nejakú dobrú vychytávku, na ktorú som prišiel a ktorá by možno pomohla ostatným v tejto našej komunite. A niekedy mi proste jedna téma nadbehne do druhej, nahraje na smeč ....

Ale keď má toto fórum alebo niektorí ľudia na ňom pocit, že sa povyšujem alebo prechvaľujem, bude lepšie, keď prestanem písať vôbec. Nikdy som nebol nafúkaný ani skromný, snažím sa držať uprostred, v rovnováhe, lebo viem, čo všetko som zvládol a taktiež to, že ďaleko viac toho je ešte predo mnou a musím sa stále hodne učiť.  Mne nemal kto poradiť, keď som začínal zbierať skúsenosti, preto som sa úprimne snažil pomôcť ľuďom, ktorí niekedy nevidia riešenie, aj keď je pred nimi - tak ako som ho nevidel ja.

Ale pokiaľ to ľudia vnímajú ináč, rešpektujem to a nebudem tu nikomu zavadzať. Škoda môjho času. Majte sa a nech sa darí.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #63 kedy: 21. September , 2007, 18:07:26 »

nikam nechod. este si slubil recenziu na ten preamp, pamatas ?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #64 kedy: 21. September , 2007, 20:38:38 »

Nemám pocit, že by som seba oslavoval. (...) Škoda môjho času. Majte sa a nech sa darí.
Ale ved z toho nerob dramu, najskor som ti predsa zlozil poklonu, nez som ti vytkol, ze sa rad chvalis.
Zaznamenané

Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #65 kedy: 25. November , 2008, 20:28:01 »

zdar,zrovna popíjam doma lahvičku červeného... ale k veci: mikrofon...nemôžem používať vyššiu hlasitosť pretože píska/SHURE SM 58/ zapojenie-mik-mixpult/+param. stredy/-aktívne boxy/2pásma/. samozrejme upravou výšok a stredov je to lepšie ale zvuk ?§!.
určite mi poradíte eliminátor spatnej vazby. nedá sa to obísť?
napadla ma možnosť vymeniť repro za širokopásmové, tam nieje taká citlivosť...
alebo?
odborníci, ste na rade Zdravíčko

ja to riesim tak ze zmenim polohu mikrofonu voci reproduktrom aby co najmenej snimal zvuk z reprakov
ale ak to mate v skusobni tak to je tazke...
no a samozrejme ze su eliminatory, ale ja s tym nemam skusenost:

Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #66 kedy: 25. November , 2008, 20:50:59 »

sm58 je kardioida, teda spredu je najcitlivejsia a preto treba jej "zadok" nasmerovat na reproduktory:
ale ako tak rozmyslam, asi to nebude stacit. najlepsie je kupit si nejaky eliminator :)
« Posledná zmena: 25. November , 2008, 20:55:55 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #67 kedy: 25. November , 2008, 20:59:29 »

to najskôr mimo repro-to som skúšal,ale ako sa potom počuješ? asi pomôže ten eliminátor, ale určite nie behringer  Bavím sa skvele
aj tak ďakujem za radu.
vraj sa to dá zvládnuť aj EQ 20 pásmový....


kup si in-ear monitoring a mas po probleme :) Beeee
« Posledná zmena: 25. November , 2008, 21:00:34 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #68 kedy: 25. November , 2008, 22:05:38 »

Ja sa nejlepsie pocujem/najmenej vazbim, ked mam os mikrofonu kolmo na os reproduktora. Vzdialenost 2m, ale to zavisi uz od rozmiestnenia a skusobne. Totiz logicky vtedy mam jedno ucho presne v osi reproduktora :)
« Posledná zmena: 25. November , 2008, 22:05:54 od Martinlm » Zaznamenané

Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #69 kedy: 30. November , 2008, 22:59:24 »

Keď je tu už debata o speve, a o tom, ako treba začať, tak ja mám jeden problém.Asi pred rokom som začal s kapelou spievať bez toho, aby som vedel ako na to.Bolo to len dočasné riešenie pokiaľ zoženieme speváka.Lenže teraz mám na tom dosť zle hlasivky, zaspievam hodinu, a mám po hlase, najskor možem spievať tak na druhý deň, ale ani to nevytiahnem zas nejako extra.Čítal som túto tému, a písalo sa tu, že sa treba učiť postupne tak, aby sa nepoškodili hlasivky.Moja otázka je, či sa ešte hlasivky vrátia do povodného stavu ak by som ich nechal napr 2 mesiace úplne bez spevu, nekričal by som, jedol by som surové vajcia a neviem aké gebuziny, kto by mi čo poradil ha ha ha , a potom by som sa mohol učiť všetko odznova ako sa má, poprípade sa prihlásil na spev.Dík za odpovede Zdravíčko
Zaznamenané
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #70 kedy: 30. November , 2008, 23:04:45 »

spievam rad , to je to co mam najradsej Žmurk Popiskujem si Na zdravie! Zdravíčko
tak to si mi teda poradil...nie vážne potrebujem vedieť, či sa dajú hlasivky ešte nejak zachrániť
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #71 kedy: 30. November , 2008, 23:27:10 »

Urcite si daj pauzu.

Ja si teraz v zime na kazdej skuske doprajem caj, pripadne donho trochu rumu, a niekedy aj poldecko whiskey, ale to uz odbacam Bavím sa skvele

Skutocne - tekutin treba vela a v chladnom pocasi skor nieco teple urcite neuskodi. V zaciatkoch som trenoval branicu (normalne cestou na skusku v MHD, snazil som sa nic neskrtit v hrdle atd. Bolo to nutne - po nahravani dema som bol 2 dni bez hlasu, po turne (2 koncerty po sebe hehe) to bolo tiez so mnou biedne.

No a jak som kladol doraz na to spravnejsie dychanie a uvolnenie hrdla, tak teraz uz nemam problemy ziadne. Na branicu uz kaslem, doprajem si ale velmi rad cestou do skusobne stupnicu - dve. A vyborne sa spieva, ked je clovek kusok po fyzickej zatazi. Vseobecne rozcvicka je dolezita a stupnovanie zataze tiez. Najskor prirodzeny rozsah a tichsie, uplne cisto. Postupne pomaly pridavat. Tolko nazor lajka!

Styl je death metal.
Zaznamenané

Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #72 kedy: 01. December , 2008, 14:11:07 »

Díki moc za tvoje rady rady.Len by som potreboval vedieť, či sa hlasivky dajú takto normalne zregenerovať, keď ich nechám v klude, budem piť čaje a tak
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 01. December , 2008, 14:30:13 »

Díki moc za tvoje rady rady.Len by som potreboval vedieť, či sa hlasivky dajú takto normalne zregenerovať, keď ich nechám v klude, budem piť čaje a tak

Hlasivky sú sval ako každý iný. Dajú sa vycvičiť a dajú sa aj poškodiť. To s tými surovými vajcami...neviem. Ide dosť aj o to, aký štýl spievaš. Normálny spev, alebo nejaký death-thrash-black? Ak sa chceš naučiť spievať, splaš si učiteľa, aspoň na začiatok, aby si si osvojil základnú techniku a nemal po hodine spievania na dva dni dojebatý hlas. A nepúšťaj sa do vecí, ktoré sú výrazne nad tvoje sily. Čo vlastne spievaš?
Zaznamenané

Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #74 kedy: 01. December , 2008, 19:04:36 »

Štýl je hard rock až heavy metal, a tam dostávajú hlasivky vo výškach riadne zabrať.S tým učiteľom by to bolo v pohode, to by šlo zohnať, lenže či to má ešte nejaký zmysel, či som si nevyškriekal hlas natoľko, že sa to už nebude dať normálne naučiť.Inak stále vyspievam dosť vysoko, dokonca vyššie ako kedykoľvek predtým, ale ako hovorím, po čase hlas odchádza.A odchádza už aj pri jednoduchších skladbách, kde normálne spievam, neopieram sa do toho a nezachádzam do extrémov.Myslíte, že sa to dá nejak zregenerovať??Alebo to mám radšej riešiť u lekára??
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.138 sekund, 22 otázok.