Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 06:04:00
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SPEV - ako na to???  (Prečítané 26823 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #75 kedy: 02. December , 2008, 11:06:11 »

Štýl je hard rock až heavy metal, a tam dostávajú hlasivky vo výškach riadne zabrať.S tým učiteľom by to bolo v pohode, to by šlo zohnať, lenže či to má ešte nejaký zmysel, či som si nevyškriekal hlas natoľko, že sa to už nebude dať normálne naučiť.Inak stále vyspievam dosť vysoko, dokonca vyššie ako kedykoľvek predtým, ale ako hovorím, po čase hlas odchádza.A odchádza už aj pri jednoduchších skladbách, kde normálne spievam, neopieram sa do toho a nezachádzam do extrémov.Myslíte, že sa to dá nejak zregenerovať??Alebo to mám radšej riešiť u lekára??

Ako vysoko vlastne spievaš? Myslím napr. tvoj najvyšší tón. Dosť dôležité je pred spievaním sa rozospievať, napríklad. Lekára by som riešil až sekundárne, najprv by som skúsil učiteľa. Ak si si poškodil hlasivky, tak na to príde aj ten a k lekárovi ťa pošle.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #76 kedy: 02. December , 2008, 11:09:31 »

Alebo zbytocne to nesil, nesnaz sa na niekoho zbytocne podobat a spievaj viac ako ti huba narastla. Nezen sa do zbytocnych vysok, uz to ani nie je v mode Bavím sa skvele
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #77 kedy: 02. December , 2008, 11:16:06 »

Alebo zbytocne to nesil, nesnaz sa na niekoho zbytocne podobat a spievaj viac ako ti huba narastla. Nezen sa do zbytocnych vysok, uz to ani nie je v mode Bavím sa skvele

Tie výšky sa dajú, len sa ich treba nejako naučiť a práve tam to silenie môže byť zradné.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #78 kedy: 02. December , 2008, 11:58:45 »

Nezen sa do zbytocnych vysok, uz to ani nie je v mode
vec, ktora mi vysostne prekaza na spevakoch muzoch, ked sa snazia tahat "zenske vysky" Bleee
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #79 kedy: 02. December , 2008, 12:02:00 »

Tie hlášky o výškach sú dosť  mimo misu. Ak chce chalan spievať vysoko, nech spieva. Nepýtal sa na to, či má, alebo nemá spievať vysoko. Pýtal sa, ako spievať, aby si neodpálil hlas.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #80 kedy: 02. December , 2008, 12:08:06 »

reagoval som na konkretnu vec vypichnutut z kontextu, aj ked zjavne OT, sorry Na zdravie!
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #81 kedy: 02. December , 2008, 13:55:30 »

zožen si túto knižku je tam aj cd z ukážkami,vela ludom to už pomohlo Bavím sa skvele
http://www.najnakup.sk/pd.aspx?p=142585
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #82 kedy: 02. December , 2008, 13:58:32 »

zožen si túto knižku je tam aj cd z ukážkami,vela ludom to už pomohlo Bavím sa skvele
http://www.najnakup.sk/pd.aspx?p=142585

ty si hovado  Bavím sa skvele Bavím sa skvele daj mlademu radsej rady ako stary harcovnik a vysvetli mu, ze to neni nic ine, len si furt spievat a trenovat si za volantom ACE OF SPADES  Žmurk
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #83 kedy: 02. December , 2008, 14:27:08 »

Spev hlavne nie je o tom ako vysoko zavrestis. Je to o kvalitnych melodiach a original znejucom hlase. Si zober Jana Andersona z Jethro Tull. Ten v zivote nezaspieval vysoko a uz vobec nie spevavo ako sme zvyknuti u spevakov typu B. Dickinson alebo R. Plant
Originalita je berna minca vsetkeho. No a ked mas problem z vypadanim hlasu, je to preto, ze nemas namakane hlasivky. Furt si mrmli pod fuzy, spievaj si na hajzly aj v sprche a posilnis ho. Jedine co treba vediet je spravne dychanie a nepustat plnu paru do krku. Chraplavo sa da spievat aj potichu, nie len na plne pecky.
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #84 kedy: 03. December , 2008, 17:29:13 »

no s tými výškami je to tak, že nehráme len vlastné veci, a preto niekedy spievať vysoko proste musím, a výšky sa mi páčia bez ohladu na to, či to je, alebo nieje v móde.No a na tom rozcvičovaní bude určite kus pravdy, lebo v poslednom čase dávame največšie zaberáky na spev na začiatok.A inak bol som včera u lekárky, lebo som tam bol na odber krvi, a rovno som sa jej na to spýtal, tak ma poslala na krčné, a tam mi povedali, že mám zapálené hlasivky, zakázali na 2 týždne spievať, a dali mi na to milión vecí, a za 2 týždne na kontrolu...Keď ich dám do poriadku, tak asi to poriešim s nejakým učitelom, to bude asi najlepšie
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.114 sekund, 22 otázok.