Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 21:14:13
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Notebook+midi kontroler+ext. zvukovka+ine otazky..  (Prečítané 25213 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« kedy: 15. Január , 2006, 01:29:43 »

mno...prosim vas kto bude vediet poradte mi..mam vela otazok ohladne takejto konfiguracie...(nemam taku ale uvazujem o tom v buducnosti)....takze zostava by mohla vyzerat takto:

neaky fajny notebook (P4 asik sirokouhly ..to kvoli rozliseniu)..na kompe cubase sx 3 tam vst-cka(guitar rig(2) a amplitube(2)) a softverove synthy a samplery

.mno toto by som povedal ze som si zatial isty ale aj k tomu sa mozete vyadrit ak mate dake dobre rady.....ale teraz nastava ...bud harware napriklad ku guitar rigu teraz sa predava za 300 euro (v buducnosti predpokladam zlacnenie)..alebo ku guitar rigu(este nevyslo)...alebo externa zvukovka (napr m-audio fire wire solo za 250 dolarov)(vsetky tri tieto veci maju nastrojovy vstup, ta externa zvukovka sa mi zatial najviac pozdava lebo ma aj mic preamp a ine veci)...ale v tom pripade musi byt este neaky externy midi kontroler(foot kontroler).....
mno a dalej by ta moja dream zostava mala obsahovat bud daky syntak prepojeny cez midi do toho notebooku alebo by stacil aj neaky midi kontroler avsak urcite viac klaves (najlepsie 88 ale to je trosku drazoba....zasa nechcel by som ist po neakej lacnej srande lebo mi tam vadia blbe klavesy)....akoze toto bude aktualne mozno za dva roky a do tedy sa este vela toho zmení....ale aj tak moje otazky:

takze ake mate skusenosti s fire wire je to vhodne na prenos hudby je to rychlejsie ako usb2??? alebo ked ma niekto guitar rig a k tomu ten ich kontroler...da sa potom ked je pripojeny iny midi kontroler priradit ta funkcia gutar rigu a ovladat to realtime???

potom ako ve to na nodbukoch vyriesene s midi konektormi a co ked budem chciet pripojit viac veci (teda ten kontroler a tie klavesy).......potom napriklad kem by neboli klavesy ale ten midi kontroler(dajme tobu 88 klavesovy)...tak ako je to s pripojenim sustain pedalu ....zapaja sa do toho kontroleru alebo namostatne na midi ..lebo ak tak tak potom uz naozaj neviem kde by sa to zapojilo.....

tak proste ste skusenejsi tak mi poradte...lebo s tymto som moc nerobil zatial.....poradte dake schodne riesenie....lebo asi si sami typnete ze co by to asik malo robit....proste kompaktne riesenie pre nahravanie aj realtime hranie na gitaru a klavesy v pripade ze neni hardvare od guitar rig tak ext zvukovka a v pripade ze neni synth ale midi ovladac tak problem so zapojenim sustain pedalu...diki......

Naposledy upravil martinlm, : 15.01.2006 o 13:34
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 15. Január , 2006, 01:50:37 »

ja by som bol asi tiez za tu externu zvukovku, aj kvoli kvalite zvuku. tie onboardy na notebookoch nicmoc. na druhu stranu neviem ako presne funguju tie contolery ku amplitube a guitar rig, ale nemyslim ze by mali nejaku kvazi zvukovku v sebe. a neviem ako sa moze pripajat midi kontroler do kompu. ze by cez usb?? alebo mozno do zvukovky??externej??

ja som uz nad takym niecim tiez uvazoval,ale nikdy nie tak to hlbky ako ty. skor len tak akoze miesto zosika notebook pretoze ho budem kupovat takci tak :)
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #2 kedy: 15. Január , 2006, 02:02:44 »

jedine v com sa lisia je ze bezia vecsinou cez usb 2 a nemusim mat uz k tomu ziadny foot kontroler....a inak je tam fajna zvukovak...asio 2 v pohodicke odstup signal sum ako aj prenasane pasmo a impedancie vstupne vystupne velmi podobne s esternou zvukovkou....ale chyba ten mic vstup ale to by sa zasa dako spravilo......mno...hlavne o midi viem dost malo v praxi takze to prepajanie a asignovanie funkcii guitar rigu a a celkovo cubasu k neakym butonom na kontrolery ba ma celkom zaujimalo a aj nadalej platia tie otazky hore....
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #3 kedy: 15. Január , 2006, 04:00:03 »

Takze.Ak jednoznacne choc cez FIREWIRE.Je to rychlejsie a spolahlivejsie.Osobne pouzivam prevodniky MOTU 828 MK2 a su skvele!Daj si vsak pozor na koncovku firewire na notebooku.Viedli sme o tom debatu tu:
 http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=21377&catid=37


Dalsia vec je MIDI pripojenie.To musi podporovat tvoja zvukovka.Midi klavesnicu klasicky zapojis do MIDI in,alebo cez redukciu MIDI/USB do USB portu.
Vsetky ovladane efekty mozes pocut v realtime musis vsak v cubase postupovat klikanim nasledne:

DEVICES-DEVICE SETUP-VST MULTITRACK-a musis si zakliknut DIRECT MONITORING.


Jediny problem vidim v ovladani MIDI foot controllerom.Guitar rig2 a amplitube 2 nepoznam.Mam,len amplitube 1 a ten sa cez MIDI ovladat neda,ale zozeniem si to a pozriem sa na to.
Zaznamenané

max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #4 kedy: 15. Január , 2006, 10:41:43 »

Pre notebook je este jedna alternativa zvukovkyl. Su aj verzie s PCMCIA rozhranim. Kazdy notebook ma aspon jeden PCMCIA slot. Karta samozrejme s Card Bus interface aby sa vyuzaila rychloast naplno. Niektore starsie karty su 16 bitove PC card typ, v podstate ekvivalent ISA z desktopovych pocitacov..
FireWire je lepsi a hlavne rychlejsi ako USB. Ked uz uz USB tak urcite 2 ale stejne mozu byt problemy s kompatibilitou a sirkou pasma.

Priklad PCMCIA zvukoviek mas tu :
 http://namm.harmony-central.com/WNAMM01/Content/RME/PR/Hammerfall-PCMCIA-Card.html
 http://www.sweetwater.com/store/category/c709

GuitarRig 2 a myslim ze aj Amplitube 2 su \"ucenlivy\" daju sa kontrolovat cez Midi kontroler, na zaciatku si naprogramujes ktorym povelom co ovladas.
Osobne si myslim ze GuitarRig 2 je lepsi nez Amlitube 2.
Original pedal od GuitarRig tkzv Rig Kontrol 2 ma zabudovane audio interface z USB 2 spojenim, pedal a sedem prepinacov ktore sa daju naprogramovat. Ma aj MIDI pre dalsie externe zariadenia.
Je to dobre riesenie, ziadne problemy s kompatibilitou a kotroler vyzera pekne ale sam ho nemam, cena je dost vysoka.

Behringer FCB1010 Midi kontroler sa tiez pouziva a mnohe ine, v pripade ze Guitar Rig je ako VST, treba najskor overit kompatibilitu a mozne problemy.

Pozri na predoslu diskusia, Jimmi zmienil link a zbieraj udaje ale ak to planujes az za dva roky, tak to bude situacia uplne inde.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #5 kedy: 15. Január , 2006, 12:03:37 »

mno takze pcmcia neprichadza do uvahy...nedosahuje potrebnu kvalitu a vstupy(ten gitarovy je najdolezitejsi)....

presne k tomu ovladanie cez midi kontroler by som ocenil mozno keby niekto napisal taky maly navod alebo tak....

dalej ak ma dakto skusenosti s tymi foot kontrolermi...nech mi daco poradi alebo povie svoje skusenosti....lebo ten behringer FCB 1010 je dost hovedny....mozno daco mensie....napr sest tlacitok a jeden pedal alebo tak....

jimi dik za upozornenie na ten firewire....ked budes daco nove vediet ci je to s tymi koncovkami alebo ako to je tak urcite napis...takze vravis ze je prevodnik z midi na usb?Huh! ako to funguje ..potrebuje to aj vlastne napajanie a neznizuje to rychlost alebo nevytvara daku latenciu?Huh!?...takze ak sa vsetky tie veci daju dat do usb tak potom by to mohlo vyzerat tak dako ze mobile pentium notebook (napr dell....[inak s tym servisom dellov je to fajn.....aj kamos mal daco s cdromkov tak prisiel chlapik k nemu domov a vymenil....])....ext zvukovka do firewire pripojena....foot kontroler do usb ...ten klavesovy kontroler tiez do usb(uz som si zistil ze sustain sa pripaja rovno do toho kontrolera)
....takze takto by to mohlo fachat nie?Huh!


dalej jimi napisal: DEVICES-DEVICE SETUP-VST MULTITRACK-a musis si zakliknut DIRECT MONITORING

pametam sa ze v nuende 2 to takto bolo aj v starsich cubase ale v sx 3 to uz takto neni...ale ja nemam problem s realtime monitorovanim......uz som robil napr.....pro 53 bol zapnuty a zvuleny ako midi vstup na midi stope a ako vystup pouzity halion 2 a tam dake slaky...a proste ked som misou klikal (lebo nemam ten midi kontroler) na ten pro 53 tak faksil ten halion...takze s realtime monitoringom by problem nebol ale ma skorej stve ze ako sa asignuje ked mam ten externy foot kontroler ...tak akonapriklad dam aby po stlaceni neakeho gonbika mi na guitar rigu napr zmenilo banku....alebo tak....diki za dalsie nazory

Naposledy upravil martinlm, : 15.01.2006 o 13:38
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 15. Január , 2006, 12:05:24 »

Este k tej konfiguarcii - Pentium M je lepsi procesor ako P4. Lepsi vykon, nizsia spotreba.
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #7 kedy: 15. Január , 2006, 12:56:26 »

napisal som: mobile pentium notebook (napr dell....
tym som myslel pentium M....
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #8 kedy: 15. Január , 2006, 13:08:40 »

Neviem ci si uvazoval aj o tejto moznosti,ale pri tvojom cielovom vybaveni by si mohol robit slusne veci s VST instrumentmi,kde by si miesto klavesnice mal gitarovy MIDI snimac+prevodnik.To uz by bolo ine peklo:)
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #9 kedy: 15. Január , 2006, 13:49:09 »

mno....tak to by bolo...ale to az dakedy v buducnosti....urcite by som si dake hamondy uzil viacej na klavirnej mechanike....mam aj b4 ...ten ma fajne zvuky.........ale inak ako si ty pochodil s tym firewire....mas na to daku redukciu?Huh!
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #10 kedy: 15. Január , 2006, 14:29:49 »

Ano.Je na to kabel s inymi koncovkami.Este zistujem ci sa da zohnat nejaky redukcny box,ako napr.MIDI/USB.
Zaznamenané

max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #11 kedy: 15. Január , 2006, 14:55:53 »

Jimmy, myslis nieco taketo ?
 http://namm.harmony-central.com/SNAMM00/Content/Yamaha/PR/Yamaha-UX256.html
300 $, controluje az 256 MIDI kanalov.

Potom je este MIDIman asi za 70 USD ale ten ma obcas problemy zo softom.

M-Audio za 200 $
 http://www.music123.com/M-Audio-Audiophile-USB-i95456.music

A tiez za 200,- $
http://www.music123.com/Tascam-US122-Audio-MIDI-Interface-i97813.music

A urcite je kopa dalsich

Naposledy upravil max, : 15.01.2006 o 14:56
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #12 kedy: 15. Január , 2006, 15:19:35 »

V studiuma steinberg midex a som nadmieru spokojny.Mozem,len doporucit.Dolezity je prevodnik ale v tejto oblasti som este nepatral:)
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #13 kedy: 15. Január , 2006, 15:51:34 »

mno...ale bavili sme sa o firewire nie?Huh! nechapem tie tri produkty co napisal max.......pre mna je to zbytočnosť....na čo je taka vec ked budemm mat externu zvukovku a tie dve midi srandy pojdu na usb.....alebo maju notebooky gameport????lebo aj na to to ide nie?Huh!
Zaznamenané
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #14 kedy: 15. Január , 2006, 16:03:27 »

Externa zvukovka bude z MIDI rozhranim takze tie tri linky by tebe boli nanic.

Pozri napriklad sem.
 http://www.m-audio.com/products/en_us/FireWire410-main.html

Tuto (alebo podobnu) zvukovku pripojis cez Fire Wire k laptopu a MIDI kontroler alebo klavesnicu strcis do MIDI in na tej zvukovke..


Pozri web muzikeru, maju tam par audio kariet z FireWire.

Naposledy upravil max, : 15.01.2006 o 16:04

Naposledy upravil max, : 15.01.2006 o 16:17
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.