Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 16:29:54
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Notebook+midi kontroler+ext. zvukovka+ine otazky..  (Prečítané 25203 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 15. Január , 2006, 16:50:24 »

metalhammer - dal si neriesitelnu otazku. Pomixoval si tam tolko veci, ze na odpoved potrebujes cele specializovane zvukarske forum.

Firewire je dnes profesionalny standard, cez USB chodia akurat tlaciarne a digifotaky. Z internetovych diskusii mam, ze byva problem v kompatibilite radic -> konkretne zariadenie, takze pred kupou treba preliezt vsetky tomu zamerane fora a nastudovat. Pamatam si, ze problem bol SP2 na winXP, kedy niektori vyrobcovia dokonca radili neinstalovat SP2 pokial nie je komp pripojeny na net.
   
Mozes si kupit masterkeyboard a pouzivat plug-iny a mozes si kupit syntak a v PC pouzivat iba sekvencer. Je to na Tvojom rozhodnuti a rada neexistuje. Klavesisti sa donekonecna dohaduju, ze ci je rozdiel medzi HW syntakmi a SW syntakmi vo zvuku. Nove HW syntaky maju vnutry tiez iba SW, takze tam rozdiel nebude, ale stare hlavne analogove syntaky hraju asi naozaj lepsie, ako SW. Ja keby som chcel riesit klavesy, kupim si starsi zvukovo zaujimavy syntak s MIDI, v PC mam podla potreby dalsie SW syntaky a hlavne sekvencer. Rozmyslal by som nad syntakmi typu Yamaha DX7, Roland JX8P - stariny, ale dodnes sa vyskytuju aj  na profi podiach. Z novsich Ensoniq, Kurzwiel... Hlavne je to o rozpocte. Treba mysliet, ze aj ked to tak nevyzera, aj SW syntaky su dost drahe, niektore dokonca drahsie, ako HW synthy.

MIDI mas na karte. Kariet je vela typov, niektore zamerane hlavne na viacej audio vstupov, niektore na MIDI. Otazka je, kolko MIDI vstupov vlastne naozaj vyuzijes. Ak mas masterkeyboard, potrebujes MIDI in. Ak HW syntak, potrebujes dvojicu in/out. Ake dalsie MIDI este potrebujes ? Sustain pedal ma na klavesnici/syntaku vlastnu jackovu zastrcku.

Co sa gitary tyka, tie rozne breakboxy mi pridu trochu nezmyselne. Hlavne ak je to este viazane ku konkretnemu software... A pri tych cenach ! Takto som si vsimol, ze rozmyslaju klavesisti, ked lepia nejake \"univerzalne\" studio - im gitara az tak moc nehovori a taketo riesenie im pride mimoriadne prakticke... Aspon taky mam nazor. Ja ako gitarista by som riesil gitarovy sound klasickou cestou lampy, reprak, mikrofon. Samozrejme, ze prevadzkujem aj SW simulacie, ale skutocne mi na to staci klasicky line-in na klasickej audio karte, mysli si co chces.

A este trochu OT, ale notebook je komplikovanejsie a hlavne drahsie riesenie. Si si isty, ze Ti ta mobilita za to stoji ? V kazdom pripade o prilisnych konkretnostiach sa asi nema zmysel teraz bavit, ked to budes riesit za 2 roky. To uz budu aj nove wins a uvidi sa, pre ktore HW budu ake drivery. Uvidi sa, ake rozhranie bude standard. Uvidi sa, ake budu aktualne procesory...

Naposledy upravil rastis, : 15.01.2006 o 16:51
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #16 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:18:39 »

takze uz sa to risuje konkretnejsie..takze pridu aj konkretnejsie otazky....

takze v lete plnujem ist do USA a zarobit tam dake penauze a dufam ze to bude dost aby som si kupil dake vecicky....

priorita 1 je notebook...najviac sa mi z tejto stranky pozdavaju delly....skusal som ich par u kamosov a pacia sa mi najviac aj vykonovo aj spracovanim...cena je v USA tiez celkom prijemna...tak a tu prichadza prva otazka...co poviete an CORE DUO procesory...davaju to do tych delov...a chcem sa spytat ze ci je to dobra vec a ci sa tam ten vykon v multitaskingu uplatni pri zvukovych aplikaciach....to ze chcem 1g ram a velke rozlisenie na LCD som si uz ujasnil.... z ostatnych veci ma velmi zaujima ten procesor..v tom este niesom rozhodnuty....do leta sa moze este co to zmenit ale ak date daku radu tak to pomoze...

priorita 2 je externa zvukovka tam zatial moja pozornost bludi po M-AUDIO MobilePre USB http://www.m-audio.com/products/en_us/MobilePreUSB-main.html  a Fast Track USB http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrackUSB-main.html

lemze neviem sa rozhodnut...lebo mobile pre sa mi velmi lubi (to ze su napajane cez usb a maju nastrojovy vstup splnaju obidva) ma ja fantomove napajanie pre kondenzatorove mikraky ale nahrava len v 16 bitovej hlbke kdesto fast track v 24 ale nema fantomove napajanie........ rozhodovat tam bude urcite aj ta bitova hlabka......ako to vlastne je s tymi bitovimi hlbkami a samplovacimi frekvenciami....ked zapnem 24 bit nebude to aj zvysovat latenciu (ako viete planujem mat na tom pustene softwarove simulacie ampova dake) je rozdiel v kvlaite markantny alebo je 16 standard ktory je v poho (ak sa nemylim tak cd cka su robene 16/44 nie???).....a tie samplovacie....minule som volaco mixdownoval a dal som to v 48 a bolo to hlabsie a pomalsie ked som to potom prehral napriklad na winampe..... mno popiste o tom dakto troska....ale prakticky...teoriu ovladam ze   co je co a co to   znamena.....

este jedna vec ma napadla ..ked to je napajane z usb to fantomove napajanie je mozne 48 V tolko zvlada ten uzucky kabel usb???

priorita 3 neaky midi klavesovy interface ale to len v pripade ze mi zvysia prachy ale to nepredpokladam lebo ma draho vysla cesta a tie blbe poplatky a tak.... takze tam     by sa mi pacilo M-AUDIO axiom 61  http://www.m-audio.com/products/en_us/Axiom61-main.html

posledna vec je ze da sa na jednej zvukovke ktora ma asio mat spustene dva softy co vyzaduju ASIO.....konkretne dajme tomu ze je posteny guitar rig a hram na gitaru cez neho...a chcem zrazu hrat cez midikontroler cez absynth....da sa to mat ich pustene naraz alebo hrat na ne dokonca naraz....a ak ano co treba na to spustit alebo neake vyztupy nastavit alebo tak??? vopred diki za rady.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 01. Máj , 2006, 15:52:43 »

Nenosil by som si Notebook z USA. Neviem, o kolko lacnejsie to tam vyjde, ale domaca zaruka by u mna bola na prvom mieste. Respektive obratil by som sa na miestne zastupenie DELL a spytal by som sa, ako by sa so mnou bavili, ked by som im priniesol na reklamaciu NB kupeny v USA.

Nekupil by som si NB ale desktop -> pohodlnejsia praca, OVELA NIZSIA CENA ZA VYSSI VYKON, ovela lacnejsie a dostupnejsie vsetko okolo toho. A donho by som narval OVELA LACNEJSIU PCI zvukovku. Ale to je moj nazor, nie rada.

Zvazoval by som, ze ci v cene masterkeyboardu od M-Audio nekupit starsi HW syntak. Roland Juno je docela legenda, ktoru sa snazia simulovat mnohe SW firmy.

Nahravat zasadne 24 bit - oproti 16 bit je to evidentny rozdiel. CD standard je samozrejme 44,1/16 ale to uz prehravas hotovy zvuk, ktory nijak neprocesujes. Ale pokial so zvukom pracujes, je dobre ked mas o tom zvuku co najviac informacii - 24 bit. O samplerate je vela diskusii, mnohi profici tvrdia, ze pokial nemas prevodniky za 100 litrov a monitory za 150, nema zmysel pracovat s velkymi samplerate 88,2  , 96 a viac. A ze vlastne ani 48 nema oproti 44,1 velky zmysel, pretotze mas iba zbytocne vacsie fajly a viac namahas system, pri zanedbatelnom zvukovom zlepseni. Neviem - ja nahravam do 48 kilo a mam pocit, ze vysledky su lepsie, ako ked nahravam 44,1. Samozrejme vysledok nakoniec musis spravit do 44,1/16, co je inak niekedy dost pruser, aby si pocutelne nedegradoval kvalitu...

Neviem, preco stale snivas o tom Guitar Rigu a nestavias sa k zvuku ako pravy gitarista (aparat, lampy...). V kazdom pripade zalezi od konkretneho softu, ako pohlti vystupy karty. Mam M-Audio deltu a niektore softy ked zapnem, ine uz nehraju. V niektorych softoch sa da nastavit, ktory z vystupov ma pouzivat a ostatne necha volne. Ale v niektorych softoch sa da nastavit iba M-Audio ASIO a ostatne softy, ktore by som chcel zapnut uz nemaju kadial hrat von (jedine ak z druhej karty).

MIDI je ale nieco ine, s ASIO nema nic spolocne. Takze ak budes vyuzivat komplet vsetky audio  I/O, MIDI Ti pojde nezavysle. To je potom otazka vykonu CPU, ze co Ti dokaze vsetko naraz bezat. Konkretne Guitar Rig aj Absynth su podla mna dost pazrave SW.

Na tie otazky ohladne CPU v NB Ti neviem vobec odpovedat. Hlavne ak to chces riesit po lete, je to dost predcasne si myslim.

Naposledy upravil rastis, : 01.05.2006 o 16:55
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #18 kedy: 02. Máj , 2006, 20:59:40 »

dik rastit ze mi davas tieto odpovede.....

mno asik takto...dell bere aj zaruku z usa takze to je v poho.... a je to o dost lacnejsie....
dalej chcem noteboooook..aj sukromne ho potrebujem na ine vecicky (desktom mam celkom vykonny) a ide mi velmi o tu mobilitu ze si to budem moct brat z domu do ziliny a aj tam hrat cez to..preto to neriesim lampami.....dalej aj pouzivam velmi zvlastne zvuky a to by som musel este kupovat vela efektov aby som vytvoril podobne zvuky...a preto chcem note a externu zvukovku ze aj tu zvukovku budem aj doma moct pouzit na tom desktope....takze tak ......... hw syntak by osm tiez bral ale musel by som to riesit cez midi..a tento m-audio je rovno na usb a rovno aj tak napajany
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 02. Máj , 2006, 23:38:05 »

Jasne.

Pokial by si pouzival iba jednu externu klavesnicu a SW syntaky v kompe, bohate Ti staci SB live za 5 kil s gameportom + kabel DIN -> gameport za 3 kila (alebo to USB, ak by si mal taky masterk.). Pokial by si riesil HW syntak s tym, ze ho budes pouzivat aj ako master keyboard a aj by si chcel z neho tahat zvuky, potreboval by si zvukovku s MIDI IN + MIDI OUT. Je pravda, ze dnesne SW syntaky su tak daleko, ze vo vacsine situacii HW nahradia. Hlavne pokial nie si klavesak, ktory vlastnil konkretne klasicke modely syntakov, nemas sancu (ani ja) ten rozdiel poznat.

Mna Guitar Rig stale este nepresvedcil. Rady tvrdi, ze treba k nemu naozajstny Di-Box, ze nestaci bezny git. pedal. Akurat sa chystam Di-box kupit, takze som zvedavy, ci zmenim nazor.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 02. Máj , 2006, 23:40:59 »

rastis napísal:
Citácia
...bohate Ti staci SB live za 5 kil s gameportom + kabel DIN -> gameport za 3 kila...


Jaj - vlastne sa bavime o NB, takze blbost Ti radim :)

Naposledy upravil rastis, : 03.05.2006 o 00:41
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #21 kedy: 03. Máj , 2006, 03:01:27 »

jasne NB...ale este o tom asio...ked mas zapnuty soft synth tak sa nejedna iba o midi...ten vystup ide aj tak cez asio (jasne ze ked hras dake plochy tak to nevadi ze ta je latencia...ale ked klavir alebo tak to ak to by ma asik kleplo) mno  a to sa pytam ze dajme tomu ze kupim fast track usb a mam do neho zapojenu gitaru a hram cez guitar rig a potom gitaru odlozim a rychlo potrebujem zahrat na absynte...alebo dokonca naraz.....da sa to alebo nie.....

a este jedna vec ked nahravam alebo hram realtime cez 24 bit nezatazuje to viac system.....<Huh!?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 03. Máj , 2006, 08:52:02 »

Pocuj, ty si technik, tusim, tak je jasne, ze 24bitov je na vypocet narocnejsich ako 16bitov, tipol by som, ze o 50%, cize to nie je take hrozne :)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 03. Máj , 2006, 13:36:08 »

ja mam fast track a myslim ze moc nejde pustat ze mam guitar rig pusteny a potom si pustim trebars reason, tak hra furt len jedno nejde to spolu, a neviem ci sa to da nejak nastavit. robim to tak ze si zapnem Sonar a pod nim si to potom pustam reason ako rewire device, a guitar rig ako plugin
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 03. Máj , 2006, 16:01:38 »

No to je to, co som pisal. Ja mam Delta 44, co je 4 out a mozem v softoch nastavovat bud 1+2outs alebo 3+4outs, alebo v niektorych iba M-Audio. A zalezi na tom konkretnom softe, kolko si vyhradi pre seba. Niektore softy su celkom kamaratske a dovolia popri sebe este pouizivat driver aj inym softom a niektore to zhrabnu nemilosrdne vsetko pre seba. A v niektorych podla konkretneho nastavenia.

To co pise Zakky je zarucene riesenia. Ak budes mat vsetko pod jednym hostom, tento problem nebudes mat. Napriklad v Sonare mozes mat zapnuty aj SW syntak aj Guitar Rig ako plugin a vsetko naroutovat do jedneho vystupu bez toho, aby sa to mlatilo.

Je pravda, ze ak prehravas SW syntak do HW vystupu potrebujes ASIO, ale to potrebujes rovnako, ci realtime hras do masterkeyboardu alebo ides hotove noty zo sekvenceru - myslim, ze toto rozdiel nie je.

1 minuta 48/24 wav ma 16,4 MB, 1 minuta 44,1/24 wav 15,1 MB a 1 minuta 44,1/16 wav ma 10,0 MB. Pokial karta potporuje vsetky tieto formaty bez resample (co M-Audio podporuje), tak jediny rozdiel je velkost toku dat, co sa samozrejme prejavi nie pri jednom wave, ale pri projekte s XX stopami a XX wavmi.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #25 kedy: 15. Máj , 2006, 10:42:35 »

Ja som presedlal na notebook a zatial sa tvári dobre - HP nx6125. AMD Turion 64 2,2 GHz, 1GB ram, 80 GB disk 5400 ot. Vypol som vyrovnávaciu pamäť a šlape v pohode. Teraz sa obzerám po nejakej externej zvukovke, len tie ceny... Ale výber je už dnes celkom vežký, takže by nemal byť problém...
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #26 kedy: 21. Marec , 2014, 21:33:40 »

tema stara 7 rokov a moj prvy prispevok po velmi dlhom case:)

mam takyto plan: laptop intel i5 (asi 4 roky stary typ), 8gb ram, 640gb hdd, win7 64bit, k tomu nejaku externu zvukovku - tu som precital cele litanie po forach ze intel iX a usb 1.1 zvukovky su nevhodne kvoli latencii a podobne. takze by som bral napriklad focusrite sapphire 6 s usb 2.0 ( + ma to midi in/out kvoli mojmu keyboardu by som to privital) ako daw by som pouzil ableton live 9 a este nejake produkty od ni.

ciel je, pichnut do toho moj stary syntak s midi vystupom a hrat s tak nizkou latenciou, ze by som mohol hrat real time, live so zvukom napriklad steinwaya. je to realne? predpokladam ze hej, ked sa predavaju vseliake ultra drahe midi keyboardy a predpokladam ze to niekto vyuziva aj na live hranie a nie iba na nahravanie a nasledne spracovanie. ak by to fungovalo a mal by som naladu, kupil by som si aj volaky novsi keyboard

dik
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 22. Marec , 2014, 09:13:20 »

Je to reálne, dokiaľ nezblbne/neškubne Windows. HDD v notebooku je väčšinou slabým článkom / predpokladám, že tam máš nejaký 5400 ot. Pri tých 8GB by som uvažoval o vytvorení RAMdisku. Tiež treba ten 64 bitový Win 7 tweaknúť. Čistá inštalácia, bez antivíru a Firewallu, samozrejme s tým potom neloziť na web. Povypínať zbytočné služby a procesy. A malo by to fachčiť ako hodinky. Príp. zainvestovať do SSD disku, čo sa asi ale veľmi neoplatí (stratíš kapacitu a ten notebook je už predsa len pomaly vykopávka).
Čas nezastavíme.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #28 kedy: 22. Marec , 2014, 09:38:55 »

dik:)
ramdisk nepoznam, musim nastudovat, ale v zasade v tom nevidim problem. inak to uz kam sme dosli ked i5 a 8gb ram je vykopavka :D
« Posledná zmena: 22. Marec , 2014, 09:41:48 od Locksmith » Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 22. Marec , 2014, 12:19:26 »

RAMdisk spočíva v tom, že sa vyhradí časť operačnej pamäte RAM a tvári sa to potom ako HDD - zabezpečuje rýchlejšie a plynulejšie prehrávanie procesov z disku.
Nie je I5 ako I5. A nie je RAM ako RAM (nejde len o kapacitu, ale aj taktovanie, prístupovú dobu, typ pamäte). Napr. ja mám 4 ročný Intel I7 920 a je to už tiež riadna vykopávka (dnes ho porazí hocijaký I5 novej generácie. Ide o to, že to využíva zastaralú zbernicu, zastaralý chipset, menšiu Cache, má to inú architektúru a pod.)
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 22 otázok.