Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. Apríl , 2024, 21:03:18
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Notebook+midi kontroler+ext. zvukovka+ine otazky..  (Prečítané 25206 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #30 kedy: 22. Marec , 2014, 14:15:27 »

pozrel som si nejake veci o tom ramdisku a je to super vec, urcite vyskusam. nejake 4gb by som na to obetoval trebars. DAW bude nainstalovany na normalnom disku a tam sa bude dat nastavit ze nech pracuje s tym ramdiskom? nejake cachovanie alebo nieco take?

edit:
uz som si aj odpovedal tymto clankom: http://www.harmonycentral.com/articles/optimize-ableton-live-for-lapt-30956568
projekt sa bude ukladat na ram disk. super vec.

uz si len neviem celkom predstavit ako bude s tou latenciou. to je take blbe ze clovek zisti ako sa to chova az ked tu zvukovku kupi.
« Posledná zmena: 22. Marec , 2014, 14:36:11 od Locksmith » Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 22. Marec , 2014, 15:28:39 »

O latenciu nemaj strach. Tá I5-ka to potiahne na najnižšiu možnú uvedenej zvukovky a zaťaženie nestúpne nad 5%. Mne to robí pri najnižšej cache 5,2 ms, čo nepočujem. 4 roky som na tom denne hral doma na gitare (kým som si nekúpil malé 5W combo) a žiaden problém (nahádzaných cca 12 stôp a asi 20 VST pluginov a ani necukne).
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 22. Marec , 2014, 15:42:10 »

...

ciel je, pichnut do toho moj stary syntak s midi vystupom a hrat s tak nizkou latenciou, ze by som mohol hrat real time, live so zvukom napriklad steinwaya. je to realne? .

dik

je rozdiel, co presne budes pouzivat. ak Steinway, tak potrebuejes hlavne strasne vela RAM, lebo budes mat vela gigovu kniznicu samplov.

ak to budu hlavne VST syntaky, tak to je hlavne o procesore, ale strach by som nemal, aj podstatne starsie procesory zvladnu aj najmpodernejsie syntaky vcelku hravo.

rychlost k HDD Ta zacne srat v momente, ked budes mat projekt s vela audio stopami a bude to treba v realnom case citat. bezny projektik do 10 stop zvladne hocijaky disk.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #33 kedy: 22. Marec , 2014, 16:08:04 »

vdaka za povzbudive odpovede:) uz sa na to tesim, len doladit detaily. co sa tyka zvukovky, ako vybrat tu spravnu?
« Posledná zmena: 22. Marec , 2014, 16:39:21 od Locksmith » Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #34 kedy: 31. Marec , 2014, 16:07:00 »

kokos.. to je aka stara diskusia ktoru som zalozil

update(aby bolo aj neake rozuzlenie): bol som v USA to leto
kupil som dell s core 2 duo ...riadnu supu... do dnes na tom hravam a nemam problem (7 ci 8 rocny notebook)
kupil som si USB zvukovku maudio ...uz od tedy som ju vymenil za vykonnejsiu
sluchatka a podobne

neskor midi kontroler novation SL 61 .. tiez super spokojnost
midi pedal behringer FCB 1010
ten som casom vymenil za mensi line 6
studiove monitory....

posluchol som aj Rastisa a teraz hrama cez lampace v rockovej kapele  a nie cez simulacie
zvukovku notebook a midi pedal stale pouzivam..pretoze ked chodime hrat ako duo tak idem aj gitaru aj hlas cez ableton a tam riesim loopovanie a procesing

medzitym som uz zvukovkovy guru hhh takze uz mozem ja radit a nie len dostavat rady

cize ako  pisu kolegovia..s modernymi procesormi netreba mat strach o latenciu a vykon
naozaj ak pouzivas velke samplove kniznice tak mozes potrebovat viacej ramky... konkretne softy si riesia ten manazment pamete a disku sami..cize vysledky sa mozu lisit

z mojej skusenosti mozem povedat ze jedine kedy mi to prislo obmedzujuce je ked hras kusy v ktorych potrebujes obrovsku polyfoniu (pedal stalceny a behas po vsetkych klavesach) tam sa ti moze stat ze ti niektore sample dozneju/vypadnu a to pocut

neriesil by som ram disk, ale riesil by som SSD disk a velke veci nosil na externom hdd

k zvukovkam..... usb sa vobec neboj...s intel procesormi jediny problek ktory byva je ze dakedy sa na nich zapinaju a vypinaju jadralebo sa rozne podtaktuvavaju a robi to vo zvuku bordel...... problem to ale nie je..lebo tym spravnym nastavenim WIN 7 64 to nastavis tak aby to furt bezalo naplno a je ticho....mam s tym skusenosti

ako daw pouzivam tiez ableton

to ako to chces zapojit ti bude fungovat urcite v poho...akurat mna by srala ta klaviatura na syntaku ked chces hrat klavirne zvuky (i ked aj ja to tak mam a da sa na to zvyknut...musis sa pohrat s nastavenim velocity curve...aby sa to podobalo tomu ked hras na normalnom klaviry)

ano bezne sa to takto vo svete pouziva na live hranie.... vela ludi ma master keyboard a zvuky tahaju z kade tade, zvukove moduly, synty, notebooky so soft synthami atd ...cize sa urcite toho neboj

LEN JEDNU VEC SOM CHCEL POVEDAT a som sa tu zakecal ako debil
ze na to to co chces ti vobec netreba taku extremne drahu (vlastne ani stredne drahu) zvukovku

to by som riesil iba v pripade ze by si siel nahravat audio z vonku (ako gitaru a mikraky) ..vtedy by som na tvojom mieste riesil mikrofonne preampy a A/D prevodniky..cim kvalitnejsie tym lepsie...

ak by si si  kupil midikontroler ...skoro vsetky maju dneska usb...... tym padom by si stacilo nieco ako http://www.thomann.de/gb/behringer_ucontrol_uca_202.htm ...alebo ekvivalent.. proste hociaka asio 2x Out zvukovka .. ver mi ze tie D/A prevodniky su uz dnes aj v takto lacnych krbkach v pohode ....jedine co musis riesit je kompatibilita drivre a spolahlivost..ale to v recenziach najdes raz dva...

ak by si chcel predsalen pouzit ten tvoj syntak...tak sa robia aj midi to USB prevodniky..a potom to mozes predat (tak som to mal jeden cas aj ja) http://www.thomann.de/gb/thomann_midi_usb_1x1.htm

dalsia moznost ...je teda ze proste chces mat zvukovku s midi..ale nepotrebujes nahravat mikraky a podobne
potom ti tiez stacia tieto lacnejsie http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=56128&lang=sk
ja mam m audi a pouzivam ju aj na nahravanie a je super

mno a ak chces aj nahravat casto tak to co pises to co pises http://www.thomann.de/gb/focusrite_saffire_6_usb.htm focusrite je dobra volba...

alebo dobre prevodniky a preampy maju aj http://www.thomann.de/gb/presonus_audiobox_usb.htm
http://www.thomann.de/gb/steinberg_ur22.htm

a potom z este drachsich http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=54235&lang=sk
http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=56130&lang=sk

nekupuj si ale native instruments ..tam je vraj stale problem s drivrami...
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #35 kedy: 02. Apríl , 2014, 21:15:32 »

no metalhammer, riadny prispevok si dal, vdaka:) ale prisiel o par dni neskor, pretoze ja som muz cinu:D

prestudoval som asi tonu vsetkeho mozneho a nakoniec som pred par dnami spojazdnil co som chcel. po dlhociznom zvazovani som kupil zvukovku ni komplete audio 6. mozno to nieje najlepsia volba, ale paci sa mi aj ich sw a casom by som si chcel kupit aj maschine tak nech to mam vsetko v jednej farbe.
win7 som tweakol podla nejakych navodov na nete.

hra to skutocne velmi dobre. latenciu som vobec nenastavoval a vobec ju nieje vnimatelna. skoro som ani necakal ze to bude take super:) co sa tyka driverov ku zvukovke, nezaznamenal som zatial ziadny problem.

momentalne som uplne prepadol organovym vst instrumentom. napriklad taky hauptwerk je fantasticky sw s brutalnymi moznostami. uplne uchylne sa tam daju nastavovat take detaily, ze to do konca zivota nevycerpam. a to som povodne chcel tento gear na uplne ine veci ku ktorym sa snad dostanem ked ma trocha prejde ten majestatny temny organovy zvuk:)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 02. Apríl , 2014, 21:38:33 »

takze mozme sa tesit na Bachove fugy v 999 BPM ?  Ja som čert..
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #37 kedy: 02. Apríl , 2014, 21:40:53 »

 Bavím sa skvele
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #38 kedy: 03. Apríl , 2014, 15:15:44 »

to je super... som rad ze nemas problem s drivrami na to NI ...inak zvukovky co sa tyka prevodnikov su fajn.....aj design maju fajn

dakedy ked som stahoval dake dema skusal veci tak mne sa strasne pacilo
pro 53 ..to je mastny synth
electric piano (toje tueim od NI)
ako klavir sa mi najviac pacil stainber grand..alebo ivory
a masive od NI bolo super

na organ sa mi pacil B4
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #39 kedy: 03. Apríl , 2014, 15:34:23 »

po dlhociznom zvazovani som kupil zvukovku ni komplete audio 6. mozno to nieje najlepsia volba
podla mna si si vybral super, tiez ju mam a max spokojnost :)
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #40 kedy: 04. Apríl , 2014, 08:15:20 »

metalhammer, to su vyborne tipy. zbezne som tie vst instrumenty pozrel na yt a parada. zase so mnou nebude rec cez vikend  Som frajer ten b4 hammond musim vyskusat ako prvy.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.123 sekund, 22 otázok.