Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 10:14:28
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gibson Les Paul Special  (Prečítané 4174 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 18. Január , 2006, 16:08:01 »

frakos napísal:
Citácia
Gibson LPJSH-WCCH - mate s touto gitarou skusenost? Niekde som sa docital, ze tieto LP s neklenutym korpusom sa vyrabali ako lacne alternativy normalnych LP s klenutym  . . . . aj v tomto pripade plati, ze je cena nastroja k jeho vlastnostiam privysoka?


Les Paul special bol vzdycky u Gibsonu total low end. Netreba sa nechat zmiast cenou 34 litrov, pretoze to je na Gibsonove pomery fakt zadarmovka. Nemusi to byt nutne zla gitara, ale ani dobra. Treba vyskusat a rozmysliet, ci ma taku hodnotu, za kolko sa predava. Pod oznacenim Les Paul Special vyrabal Gibson odjakziva kadeco a nerozpakoval sa ani s tym, ze to vyzeralo stale inac. Niekedy tie iste gitary znacil aj Junior, myslim, ze v tom mali bordel. Mozno Progrocker bude vediet, ze podla coho to bol niekedy Junior a niekedy Special...






Naposledy upravil rastis, : 18.01.2006 o 16:09
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 18. Január , 2006, 16:15:09 »

Les Paul Special sa robil tusim od roku 1954. Bola to lacnejsia gitara z mahagonu, neklenutym vrchom a dvoma P90 snimacmi. Do roku 1958 asi to bol single cut, odvtedy double cut, cize s dvojitym vyrezom. Les Paul Junior bola ta ista gitara, ale len s jednym P90 snimacom. Tieto gitary mali tzv. wraparound kobylky. Tieto stare z 50tych a 60 tych rokov su dnes uz tiez slusne drahe a ceny lezu aj nad 7 tisic $ na Ebay. Zvuk mali svojsky hlavne kvoli P90, boli velmi zive a rezonantne. Proste nieco ako hutnejsi dobry Telecaster zvukovo. Klasicke presne reedicie tychto modelov sa robia teraz aj v Custom Shope. Su to inak vyborne bluesove a rock n rollove gitary s dravym, prirodzenym zvonivym zvukom, ale hutnejsim a s dlhsim dozvukom ako Telecaster.

Od 70tych rokov sa zacali tie modely menit a teraz robi Gibson pod menom Special v podstate nieco podobne, ale s humbuckermi, nie s P90. Inak netreba tieto gitary podcenovat, bolo s nimi nahratych kopec klasickych veci, napr. Jethro Tull Aqualung cely album (Les Paul Junior), hral na nich napr. Leslie West z Mountain a kopa gitaristov najma zo 60tych rokov, ked sa nevyrabali Les Paul Standardy ani Customy.

Naposledy upravil Progrocker, : 18.01.2006 o 16:16
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #2 kedy: 18. Január , 2006, 17:21:41 »

Gibsom Les Paul Standard sa mi paci o dost viac...Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 10. Júl , 2006, 16:38:41 »

Nasiel som nejake zaujimave obrazky opravy zlomeneho krku Les Paul Specialu:

http://gitaristi.sk/files/rastis/LPspecial/1.htm

Inak mali sme tu uz par krat debatku o mahagone, tak to by ma celkom zaujimalo, ze aky ma byt toto druh mahagonu...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 10. Júl , 2006, 16:59:43 »

Potom prihod link aj na povodnu stranku, vraj neskor prihodi este nejake foto, pise na konci.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 10. Júl , 2006, 17:07:52 »

martinlm napísal:
Citácia
Potom prihod link aj na povodnu stranku, vraj neskor prihodi este nejake foto, pise na konci.


Neprihodi - uz mal na to 4 roky.

http://www.dbeweb.com/guitar
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #6 kedy: 10. Júl , 2006, 17:23:21 »

tak tomu sa vravi sikovny chlapik co porobil tu gitarku!!
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #7 kedy: 10. Júl , 2006, 19:39:07 »

V Bratislave su taky aj styria co by to vedeli ... Urban, Greben, Neuszer, aj Klas s Kellerom

Naposledy upravil Milos1, : 10.07.2006 o 20:40
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #8 kedy: 10. Júl , 2006, 20:06:10 »

Prave dnes som steloval jednemu mojmu ziakovi G LP Special z roku 1996. Po nastelovani a zahrani mi pekne jebli gate. Ludia tie P 90 su tak nebezpecne snimace, ze az. Vazne dobry zvuk, sustain. Zvuk velmi brilantny, citatelny a zaroven agresivny. Neuveritelne. Urcite si jeden poriesim. Jedine dva minusi tej gitaru su 1, nie je moja a 2, je strasne skareda...
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #9 kedy: 10. Júl , 2006, 20:11:01 »

Vadim, nemal si ty taky podobny model, tu hnedu co si mal prvu? Tam boli ale tusim hambace. Ako to hralo v porovnani s SG a LP std/cst?
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #10 kedy: 10. Júl , 2006, 20:22:38 »

Milos1 napísal:
Citácia
Vadim, nemal si ty taky podobny model, tu hnedu co si mal prvu? Tam boli ale tusim hambace. Ako to hralo v porovnani s SG a LP std/cst?


No to bol dost nepopularny a nekomercny typ. Bol to Gibson THE Paul. Zacal sa robit okolo roku 80. Bol to v podstate Special s Humbacmi. Zvukovo nieco medzi LP a SG.Velmi dobra gitara a ja blb som dostal HT+FG syndrom a predal som ju.
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 10. Júl , 2006, 20:24:21 »

ta oprava je teda pracicka na jednotku s hviezdickou. uz sa ani nedivim, ze progac nechapal ako mu klas toho lespaula vtedy opravil.

Milos1 napísal:
Citácia
V Bratislave su taky aj styria co by to vedeli ... Urban, Greben, Neuszer, aj Klas s Kellerom

Naposledy upravil Milos1, : 10.07.2006 o 20:40


Keller je od madarov, ziadna blatisrava. vediet by to vedeli aj viaceri, ked uz je k dispozicii navod. otazka je, ktory by to aj dotiahol do konca...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #12 kedy: 10. Júl , 2006, 20:30:51 »

Iggy, ved pisem ze z BA styria, Kellera som nepocital. Mozno ich je aj viac, ale ich nepoznam.

Vadim: To bola fajna gitara, viem co Milan vravel, ked ste ich porovnavali s jeho Ibanezou a ciernou customicou. No HT ma velky vplyv ... ten ti preda secko.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 10. Júl , 2006, 21:23:32 »

dorian napísal:
Citácia
Ludia tie P 90 su tak nebezpecne snimace, ze az. Vazne dobry zvuk, sustain. Zvuk velmi brilantny, citatelny a zaroven agresivny. Neuveritelne. Urcite si jeden poriesim. Jedine dva minusi tej gitaru su 1, nie je moja a 2, je strasne skareda...


To hej, Gibson P90 su fantasticke snimace, dost snivam o Les Paul Goldtope s P90 z Custom Shopu alebo o nejakom LP Juniore alebo Speciale starom. LP s P90 ma tucnotu tonu a sustain ako Les Paul, ale dravost a charakter zvuku navyse trosku ako Telecaster.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 11. Júl , 2006, 09:37:40 »

Od coho je gitarar gitarar, keby nezvladol hentaku opravu. Dal som to ako zaujimavu reportaz...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.