Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. Apríl , 2024, 12:29:12
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Eter  (Prečítané 6872 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« kedy: 21. Január , 2006, 16:24:43 »

Nazdar, som novy uzivatel na tomto fore, uz dlhsie ho citam a teraz by som chcel prispiet aj nahravkami.
Toto som len tak nahral, ze ako to znie, tak som zvedavy co na to poviete :)
Klasika od Metallicy Ja som čert..

Neviem ako tu mam umiestnit tu ukazku, lebo po druhej editacii mi uz neponuklo moznost pridat subor, pls HELP ME :dry:
« Posledná zmena: 11. Január , 2007, 01:41:51 od Martinlm » Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 21. Január , 2006, 16:41:09 »

skus znovu, alebo daj \'odpovedat\' a potom tam tu moznost budes mat zarucene...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #2 kedy: 21. Január , 2006, 16:53:00 »

Tak tu to je...

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/Fade_to_black.mp3
« Posledná zmena: 11. Január , 2007, 01:41:34 od Martinlm » Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 21. Január , 2006, 17:16:18 »

nieje to zle zahrate. vytahovanie by trebalo pocvicit, zvuk sa mi nepaci, take sumitko...a nabuduce daj prosimta lepsiu kvalitu tej mp3 :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 21. Január , 2006, 17:16:59 »

hm. je to zbytocne dlhe, predpokladam, ze ty si hral len tu skreslenu gitaru alebo sa mylim? na serveri mame pomerne malo miesta, tak je dobre tie ukazky zostrihat vyhradne na to, co hras sam. napis este ako si nahraval, na akom aparate a gitare (tipujem, ze priamo z krabicky do pocitaca), a co si pouzil ako podklad. tiez napis ako dlho hras a ci sa niekde ucis... lebo takto sa to neda velmi objektivne hodnotit. kazdopadne je to nedocvicene, takze treba na sebe makat Žmurk

PS: bambusove poznamky ohladne kvality mp3 si vobec nemusis vsimat. on je netopier a patri medzi par zijucich ludi, ktori pocuju 20kHz. my ostatni sme normalni Beeee

Naposledy upravil Iggy, : 21.01.2006 o 17:18
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #5 kedy: 21. Január , 2006, 17:59:02 »

JJ, je to nahravane z gitary cez Boss MT2 rovno do kompu, takze to nie je najlepsi zvuk, ale lepsie ako nic :dry:  Podklad je robeny v FL Studiu 5. Gitara Yamaha RGX 420S.
Tu je este jedna...

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/Fuel1.mp3
« Posledná zmena: 11. Január , 2007, 01:42:26 od Martinlm » Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 21. Január , 2006, 18:13:02 »

tak toto je uz trochu horsie, falosne miestami, ale v metallica revivalovych kapelach su taki vsetci, tak pohoda. :)

a hned je pocut ta mp3 ze je lepsia :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #7 kedy: 21. Január , 2006, 18:29:41 »

No hej,  asi 3 prve bendy som nedotiahol, ale inac myslim, ze v pohode. Nehram to ani tyzden, takze ... Žmurk
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 21. Január , 2006, 18:40:26 »

to fuel mi dobre usi poskrucalo ale inak fpohode :) len tak dalej a bude to fajn
Zaznamenané
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #9 kedy: 22. Január , 2006, 12:24:27 »

No furt lepsie jak gitarista Avril Lavigne na MTV ICON ha ha ha
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 22. Január , 2006, 13:14:31 »

Eter - čakal som, že v tej prvej veci nahráš aj tie vybrnkávačky, zneje mi to ako midi doprovod.

Tá skladba mi pripadá ako pekná etuda na rockovú (metalovú) gitaru pre začiatočníkov až mierne pokročilých. Všetci metalisti sa učia tieto brnkačky, aj melódie, čo je fajn. Brnkačky sú celkom príjemné, melódie mi pripadajú pozliepané, ale dajú sa. Prevedenie melódií aj v origináli mi pripadá také školácke.

V tomto pripáde je vidno, že si tomu venoval čas, naučil si sa to. Pripadá mi to ale zatiaž tak, že si sa vežmi sústredil, aby si to zahral správne - rytmicky aj melodicky, určite ale za čas to budeš vedieť hrať s nadhžadom, menej kostrbato, ešte príjemnejší tón a zvuk - a bude to ok. Pracuj ďalej a potom prihoď ďalšie ukážky.

Naposledy upravil Pitu, : 22.01.2006 o 13:19
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #11 kedy: 22. Január , 2006, 17:16:29 »

No je to asi jedna z najkrajsich melodii od Metallicy. Ma taku charizmu by som povedal. K tomu sustredeniu, mas pravdu, jasne ze ked daco nahravas, tak sa sustredis na to aby si to dobre zahral a potom sa aj viacej pomylis a moze to zniet nejak kostrbato, ale myslim ze v originali to nie je vobec skolacke. Prijemnejsi ton musim este ziskat cvicenim, treba to vyhrat :) Co som pozeral viacej koncertov, tak on tomu dava dobry feeling.
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #12 kedy: 22. Január , 2006, 17:27:28 »

aj mne sa zda ako keby ten clean bol hrany na klavesoch
Zaznamenané

I hate commercion
hammetko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 282



« Odpoveď #13 kedy: 23. Január , 2006, 17:56:03 »

Fade to black: Celkom v poho..to prve solo je celkom v poho.. len trocha vibrata by  nezaskodilo Žmurk a skoda ze tam nieje to konecne solo Smútim som sa nan tesil..

Fuel:
A gitarista Avril Lavigne to nahodou zahral celkom slusne...a raz som videl nejaky special o Avril Lavigne, ako hrali na ulici, a ten jej gitarista je nahodou celkom dobry...

Naposledy upravil martinlm, : 23.01.2006 o 17:58
Zaznamenané
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #14 kedy: 24. Január , 2006, 00:18:11 »

Fade to black: No vibrato som tam robil, ale nejak malo ho tam pocut... nabuduce sa posnazim viac :)  Ale na tu piesen by nezaskodilo mat taky Gibson Les Paul, malo by to uplne iny zvuk Ja som čert..
Na zaverecne solo si budes musiet este pockat, ale verim ze raz bude aj take, aby ma tu za neho nikto nezdzubal ha ha ha

Fuel: Prinutil si ma pozriet si to video este raz, no neviem ci si videl to iste video MTV Icon ha ha ha  ale podla mna tam ten gitarista riadne pobludil, uplne nieco ine tam hral, asi mal \"trosku\" tremu pred Kirkom ... no ale kto by nemal. Myslim ze s tym co som zahral ja sa viac priblizujem k originalu (aj z koncertov), aj ked to este nie je perfektne.

btw: vies zahrat zaverecne solo na Fade? .. by som to tu chcel od niekoho pocut...

Naposledy upravil eter, : 24.01.2006 o 00:19
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 24. Január , 2006, 08:55:29 »

eter: na toto fórum chodia viacerí, ktorým žiadne sólo od hammetta problémy nerobí, neboj sa B) (pozeraj sa hlavne po tých, čo hovoria o školáckych melódiach Žmurk ). Tvoja nahrávka by mala úplne iný zvuk, keby si na ten zvuk po nahratí hodil nejakú simuláciu aparátu - zlepšíš ho niekožkonásobne a nepotrebuješ ani Les Paul... a byť Tebou, tak šumítka MT2 sa pri nahrávkach do PC tiež radšej zrieknem Žmurk
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
sanraal
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #16 kedy: 24. Január , 2006, 09:09:03 »

Eter, mohol si napisat ako dlho hras na gitare a tak :-) Kebyze napises ze hras 2 tyzdne, tak by si dostal ovacie Bravooo a tak dalej. Teraz si totiz myslis, ze vsetci ti iba zavidia a hladaju aj najdrobnejsie chyby... tych chyb tam je vsak dost :-) Plietli sa ti prsty, vibrata... vo fuel tie bendy neviem ci neboli zle naladenou gitarou ;-) ale bohuzial to nieje dokonale. Tu ta nikto nezdzubava, tu ti len poskytli konstruktivnu kritiku. Takisto nikto neutoci na Hammeta ani jeho hranie ;-) len bolo skonstatovane, ze melodia je ako z knihy Beginning with rock guitar, Lesson 12, Ballads.

A ako spravneho metalikofkara ta trochu posteklim este... Nie, Kirk Hammet nieje uplne najlepsi gitarista na svete a jeho sola zahra kopec ludi :-) Ked uz nie my neschopaci z gitaroveho fora, tak mozno jeho ucitel ujo Joe Satriani :D
Zaznamenané

Keep on rockin in the free world! :-D
pasqual
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #17 kedy: 24. Január , 2006, 12:24:04 »

tak-tak, ujo Satriani by to zvlaadol. Mozno aj troxu lepsie:evil:
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #18 kedy: 24. Január , 2006, 12:35:48 »

fuuha aki ste husti, na eterovom mieste by som sa aj naplasil.  ale s tym ze je tu dost dobrych gitaristov  o tom niet pochyb. to eter: vypocuj si daake ukazky miestnych sampionov Žmurk
Zaznamenané
sanraal
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #19 kedy: 24. Január , 2006, 16:36:29 »

nemyslim si ze niekto tu chce byt husti, a verim aj tomu ze tu nikto nemyslel ziadnu poznamku zle :-) dufajme ze sa nenaplasil :huh:
Zaznamenané

Keep on rockin in the free world! :-D
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #20 kedy: 24. Január , 2006, 17:48:34 »

iggy: Viem, že na tomto fóre su aj dobrí borci (viem na koho si narazal, Pitu je fakt dobri a ostatní ...). Ale naozaj neverím tomu, že žiadne solo by im nerobilo problém, lebo tie Kirkove su niektore naozaj dosť husté (teraz nehovorím o tych najznámejších).
S tou simulaciou mas pravdu. A inac, hrat cez normalnu krabicku alebo cez nejaky Guitar Rig alebo nieco podobne, tak dost rozdielne sa to sprava.

sanraa: Nepisal som hned kolko hram na gitare, aby ste to mohli objektivnejsie ohodnotit Žmurk No hram asi okolo 4 rokov (samouk), ale sola a taketo veci, v podstate Metallicu som zacal hrat asi pred 5 mesiacmi ale viete ako ... intrak a gitara doma, takze aby ste si nemysleli, ze hram dennodenne. Predtym len nejake akordove veci, sem tam nejake Nothing else matters...
A neviem ako si prisiel na to, ze si myslim ze mi iba zavidia a tak... vobec si to nemyslim, lebo zatial nie je co! S tym zdzubavanim som to len srandoval ... ty to musis hned vazne brat. Kritiku beriem. Inac mam taky pocit, ze tu na fore ma kazdy akoby Metallicu v zuboch... Neviem co mate proti melodii, nie je taka jednoducha ako tu pisete a poznam viacej kapiel, ktore maju dost nezmyselne melodie. Trochu sa mi zda, ze je tu vela ludi zameranych na rychle technicke hranie, arpeggia atd., ale podstata gitaroveho sola unika.  Taky Malmsteen alebo Dream Theater, Satriani sa mi mnohokrat zda dost umely a technicky, aj ked si ich rad pozriem. Pri Metallice som ten pocit nikdy nemal. Viem ze Kirk nie je najlepsi gitarista, aj sam to uz viem rozoznat, ale na nic sa nehra. Tak tolko na obhajobu Kirka (a zase mi bude vycitane, ze na neho nikto neutoci, ach..l No hanbím sa.. )
No a k tym nahravkam, pozeral som uz po fore, ale zatial som nijake sola od Kirka nenasiel, aby ich tu niekto hral i ked ich tu vie zahrat \"vela\" ludi. Tak by niekto nieco mohol nahrat, ved za par dni to ma hotove! Ten Fade to black (alebo Sanitarium ...) by som chcel naozaj od niekoho pocut, nie ze by som neveril, ze ho tu nikto nezahra, nie je az taky tazky.

bubla15: Je tu naozaj dost dobrych gitaristov. Ze naplasil.. ha ha ha , oni ma chcu len vyprovokovat (v dobrom slova zmysle, aby si to zase niekto nevysvetlil zle)  a priviest k lepsim vykonom Ja som čert..

to all: Vase nazory si vazim a beriem to ako konstruktivnu kritiku, na to sme tu, aby sme sa ucili :)
Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #21 kedy: 25. Január , 2006, 10:09:49 »

eter napísal:
Citácia
iggy: Viem, že na tomto fóre su aj dobrí borci (viem na koho si narazal, Pitu je fakt dobri a ostatní ...). Ale naozaj neverím tomu, že žiadne solo by im nerobilo problém, lebo tie Kirkove su niektore naozaj dosť husté (teraz nehovorím o tych najznámejších).
S tou simulaciou mas pravdu. A inac, hrat cez normalnu krabicku alebo cez nejaky Guitar Rig alebo nieco podobne, tak dost rozdielne sa to sprava.

sanraa: Nepisal som hned kolko hram na gitare, aby ste to mohli objektivnejsie ohodnotit Žmurk No hram asi okolo 4 rokov (samouk), ale sola a taketo veci, v podstate Metallicu som zacal hrat asi pred 5 mesiacmi ale viete ako ... intrak a gitara doma, takze aby ste si nemysleli, ze hram dennodenne. Predtym len nejake akordove veci, sem tam nejake Nothing else matters...
A neviem ako si prisiel na to, ze si myslim ze mi iba zavidia a tak... vobec si to nemyslim, lebo zatial nie je co! S tym zdzubavanim som to len srandoval ... ty to musis hned vazne brat. Kritiku beriem. Inac mam taky pocit, ze tu na fore ma kazdy akoby Metallicu v zuboch... Neviem co mate proti melodii, nie je taka jednoducha ako tu pisete a poznam viacej kapiel, ktore maju dost nezmyselne melodie. Trochu sa mi zda, ze je tu vela ludi zameranych na rychle technicke hranie, arpeggia atd., ale podstata gitaroveho sola unika.  Taky Malmsteen alebo Dream Theater, Satriani sa mi mnohokrat zda dost umely a technicky, aj ked si ich rad pozriem. Pri Metallice som ten pocit nikdy nemal. Viem ze Kirk nie je najlepsi gitarista, aj sam to uz viem rozoznat, ale na nic sa nehra. Tak tolko na obhajobu Kirka (a zase mi bude vycitane, ze na neho nikto neutoci, ach..l No hanbím sa.. )
No a k tym nahravkam, pozeral som uz po fore, ale zatial som nijake sola od Kirka nenasiel, aby ich tu niekto hral i ked ich tu vie zahrat \"vela\" ludi. Tak by niekto nieco mohol nahrat, ved za par dni to ma hotove! Ten Fade to black (alebo Sanitarium ...) by som chcel naozaj od niekoho pocut, nie ze by som neveril, ze ho tu nikto nezahra, nie je az taky tazky.

bubla15: Je tu naozaj dost dobrych gitaristov. Ze naplasil.. ha ha ha , oni ma chcu len vyprovokovat (v dobrom slova zmysle, aby si to zase niekto nevysvetlil zle)  a priviest k lepsim vykonom Ja som čert..

to all: Vase nazory si vazim a beriem to ako konstruktivnu kritiku, na to sme tu, aby sme sa ucili :)


Pekne si to napisal. Inak tiez by som chcel pocut nejake solo od Metallici v podani miestnych borcov. Napr. Wherever I May Roam.
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 25. Január , 2006, 10:59:44 »

eter napísal:
Citácia
ale podstata gitaroveho sola unika.  Taky Malmsteen alebo Dream Theater, Satriani sa mi mnohokrat zda dost umely a technicky, aj ked si ich rad pozriem.


No tak len prosim Ta nevedme polemiku kto vie viac o podstate gitaroveho sola, ci henti traja alebo Hammet (sorry ale nedalo mi to nerypnut si Popiskujem si )
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
sn3d
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #23 kedy: 25. Január , 2006, 12:58:02 »

Mno co nejak ma prekvapilo tak ze si tam zaradil Dream Theater :) Niesom nejaky zanieteny Dreamak, ale co ja viem, netreba sudit podla jednej pesnicky. Odporucam vypocut si viacero veci :) Dream Theater a konkretne ujo Petrucci ma podla mna velmi vcelku vkus na melodie.
Myslim ze taky Pink Floyd - Confortably Numb solicko zamastit tak precitene ako sa na ten song patry je posdstatne zlozitejsie ako Hammetove :) aj ked nieje take rychle.. ujo Gilmour sa s tym tonom doslova hraje

Neber to tak ze mam metallicu v zuboch :) to nie.. vdaka tejto kapelke som sa dotkol gitarky ale..
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.