Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 08:19:34
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Laney VC a LC  (Prečítané 7574 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« kedy: 23. Január , 2006, 11:55:48 »

Poznate niekto toto combo? Da sa povedat ,ze napodobenina VOX AC 30?  repro je 2x10 - to ma zaujima, cakam citatelnejsie basy, nemylim sa?   ...ak viete viac...  diky

Naposledy upravil 5o, : 23.01.2006 o 11:56

Naposledy upravil 5o, : 23.01.2006 o 16:21
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 23. Január , 2006, 12:32:41 »

Mylis sa, od 2x10 cakaj menej basov, ak ide o gitarove reproduktory.
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #2 kedy: 23. Január , 2006, 12:38:01 »

OK, ale pri tychto lacnych kombach su bassi casto \"huhlajuce\". Teda moze to byt vec nazoru ja mam radsej menej a citatelnejsie. To predpokladam ze 2x10 splna.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #3 kedy: 23. Január , 2006, 12:38:45 »

mozno budem trochu off topic, ale mal som laney LC 50II, niekde som cital ze to az taky velky rozdiel nie je...no neviem. lc malo 12 ku repro a vc ma tusim 10, co hned naznacuje ze to bude rozdiel. cisty zvuk mal pekny ale chybala mi u neho taka iskra ako ma trebarz fender alebo stavu jemne nakresleneho marhsalla. ten zvuk bol taky skor \"dobrucky\". drajv bol vcelku husty, skor stredovy ale nebol to ten marshall scream, co mam radsej...a este neviem ake to ma repro , lebo ked kamarat  na LC cku vymenil ten HH invader za Celestion rozdiel vo zvuku bol neskutocny, omnoho konkretnejsi sound, a vyvazenejsi.... no je mozne ze som ti velmi nepomohol Beeee
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #4 kedy: 23. Január , 2006, 12:41:38 »

Bubla15 ,ale s tym info o vymene repro veru hej Žmurk dik a kolko asi stoji taky HH INVADER?

Naposledy upravil 5o, : 23.01.2006 o 12:42
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #5 kedy: 23. Január , 2006, 12:51:36 »

neviem ci sme si rozumeli ale ten HH invader bol povodne repro na tom kombe, neviem ci predava osobitne, skor nie.a ak hej tak netusim kolko stoji.....s tym celestionom prislo zlepsenie
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #6 kedy: 23. Január , 2006, 13:08:16 »

a to kombo bolo ake stare?lebo teraz laney osadzaju celestionmi..aj ja mam LC50II a uz tam mam celestion..a to ho mam cca 3 roky..a k tym repro..sak skus pozriet na nete,google vie vsetko..
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #7 kedy: 23. Január , 2006, 13:16:43 »

no hadam aj 5 rokov to bude co som ho kupil, neviem metallus ho ma vcul a ak nezahodil zarucak tak sa to mozno este dozvieme Žmurk
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #8 kedy: 23. Január , 2006, 13:44:53 »

tiez tam mam (laney lc 30II) Celestion a je to hruuuza (podla mna). Spomenul som si na situaciu ,ked som vymenil stary box Marshall 4x12 1960A za novy box 4x12 s vintage eminence (paul moog). Perfektny rozdiel. Omnoho konkretnejsi cistejsi zvuk ,pocut bolo zrazu dozvuky z delayu (co na Marshall vobec) atd...
 
  A o VC 30 nik nevie? :)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 23. Január , 2006, 13:45:12 »

Mal som svojho casu Laney LC30 a bol som s nim vcelku spokojny. Cisty zvuk bol celkom fajn, akurat sa mi vzdy zdalo, ze ma malo stredov a ze mu chyba trochu hutnost. Skresleny zvuk mi sedel menej, bol taky nijaky. Pomerne uhladeny, dynamika nic moc, akosi bez charakteru celkovo. Zdalo sa mi ale, ze to kombo vzdy hralo lepsie so single coilmi ako s humbuckermi. Celkovo za svoje peniaze dobry aparat, ale k Voxu AC30 ho ozaj nema vyznam porovnavat, ma k nemu velmi velmi daleko. Znameho Laney VC30 znelo skoro uplne rovnako ako LC30, takze neviem aky je medzi nimi konstrukcny rozdiel.

Naposledy upravil Progrocker, : 23.01.2006 o 13:48
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #10 kedy: 23. Január , 2006, 13:49:49 »

takze VC30 skoro rovnako ako LC30 ,diky

Mam LC a mozem kupit (ak predam LC) VC 30 210.  na LC 30 II mi vadi ze kombo skeci vyskami a basi su kapanek zahuhlane. Bubla mi pripomenul ,ze aj reprak by sa dal vymenit a snad to pomoze...

Naposledy upravil 5o, : 23.01.2006 o 16:25
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
metallus
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #11 kedy: 26. Január , 2006, 01:41:27 »

No, ja mam teraz ten bublov lc50-II. Cisty zvuk je podla mna uplne skvely, velmi decentny, hladky, cinkavy, i ked na druhej strane mu chyba trosku charakter, je taky trosku neosobny. Skresleny zvuk je fajn pre oblubencov klasickeho britskeho soundu, cize dost stredovy. Celkovo ma zvuk malo basov a chyba mu hutnost, najma v kombinacii s ibanez rg gitarami je zvuk pomerne tenky. Ako bubla spomenul velmi ale fakt velmi pomohla vymena stock repraku za celestion vintage 30, pricom som dosiahol agresivnejsi skresleny sound, i ked treba povedat, ze toto kombo na tvrdy rock/metal proste nie je stavane..
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #12 kedy: 26. Január , 2006, 08:32:01 »

Takze ten reprak nebol HH Invader?
Tiez mam Ibanez RG ,no ta gitara sa k tomu vazne moc nehodi, ale ak stiahnem stredy na 2 az 3 z 10 tak sa to da. Bassy mi momentalne pridu dost nezrozumitelne a preto vymenim Celestion G12H za Eminence Legend 125. Myslim ze to pomoze (aspon na moj vkus).
Ked do toho zapojim Gibson SG tak ... :) neni o com

Naposledy upravil 5o, : 26.01.2006 o 09:03
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #13 kedy: 16. Marec , 2010, 15:13:34 »

Hosi... zaujimalo by ma, ako je na tom LC30 II s kazivostou... je spolahlivy? Na zdravie!
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #14 kedy: 16. Marec , 2010, 15:46:16 »

Hosi... zaujimalo by ma, ako je na tom LC30 II s kazivostou... je spolahlivy? Na zdravie!
mal som ho asi dva roky a bez problemu, vozil som ho po koncertoch, vytacal do vysokych hlasitosti a vsetko zvladol bravurne. (povodne repro som nahradil V30)
Predal som ho, lebo bolo slabe - teda volume za polovicu uz skreslovalo na cistom kanaly a skresleny nemal konkretnost. Ono na polovici ma volume max, potom uz len viac skresluje.
Da sa zohnat za dobru cenu (400-450€)
Zaznamenané

FALLGRAPP
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 16. Marec , 2010, 15:50:52 »

lacrosse co ma kamarata tak ten svoje LC predal.. nepacilo sa mu ako to hralo, potom kupil line 6 bogner a vyzera byt spoko..  (neni to metlak Žmurk )
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #16 kedy: 16. Marec , 2010, 18:32:46 »

diky za nazory... ono mne sa to kombicko podla ukazok na youtube velmi paci, vcelku vsestranne a nieje ani drahe... uvidzimo... lebo mozno budem potrebovat dalsi aparatus a chcel by som nieco prakticke 1x12 s dobrym zvukom a lacne... zatial je tento laney favorit co studujem po nete... dneska som hral u kamosa na Classic 30 a to je  poprdeli ale je dost drahe...
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 16. Marec , 2010, 20:24:24 »

VC30ki pouzivam uz viac ako 10 rokov, na plne pecky su fantasticke, a cisty channel je najlepsie co som kedy pocul.
 Vymenil by som HH za celestion vintage, mam 112 a 210 boxy tiez.
 Basy nemas ako z 4x12 samozrejme, ale trick je mat dobry stredovy/vyskovysound on-stage, a pridas basy cez PA.

VC30 huci ako hovado - odohral som cely elan je elan a 2 slaviky s volume na 1. Aj tak demcak peachoval ze to huci. Bavím sa skvele

Tu mas vid co som nahraval u Laccrosse-a ked sme svicili na slavika ked som sa nudil:
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 16. Marec , 2010, 20:38:13 »

a cisty channel je najlepsie co som kedy pocul.

Odporucam toho este potom dost poskusat.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 16. Marec , 2010, 20:50:53 »

Odporucam toho este potom dost poskusat.  :)

Uz som stary, mal som vsetko od twin do jcm/mesa atd. Ako 112 combo, sa neda porovnat, ani s voxom. ma super headroom.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #20 kedy: 16. Marec , 2010, 20:53:08 »

Uz som stary, mal som vsetko od twin do jcm/mesa atd. Ako 112 combo, sa neda porovnat, ani s voxom. ma super headroom.
progac mieril na stary, plesnivy hajvot
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 16. Marec , 2010, 20:59:52 »

progac mieril na stary, plesnivy hajvot

Spravne Cmuk chlapci, alebo na stare Voxy.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 16. Marec , 2010, 21:09:59 »

Spravne Cmuk chlapci, alebo na stare Voxy.  :)

jaj, samozrejme, ale nehral by som koncert so svojim starymi vecami ani za svet. Myslel som ako NOVY combo.
 Clean channel nie je len clean sound - to je headroom, pedalabilita, compression, ci hra s trebleboosterom, guitar vol dynamics atd u mna. Old school.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
udry
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 16. Marec , 2010, 21:11:20 »

Odporucam toho este potom dost poskusat.  :)
... a čo budeme  skušat a hladat a teoretizovat  a po 20 rokoch povieme. " Huráááááá,našiel som čisty zvuk v starom plesnivom hajvote."  Bavím sa skvele
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #24 kedy: 17. Marec , 2010, 10:11:45 »

diky za nazory... ono mne sa to kombicko podla ukazok na youtube velmi paci, vcelku vsestranne a nieje ani drahe... uvidzimo... lebo mozno budem potrebovat dalsi aparatus a chcel by som nieco prakticke 1x12 s dobrym zvukom a lacne... zatial je tento laney favorit co studujem po nete... dneska som hral u kamosa na Classic 30 a to je  poprdeli ale je dost drahe...


mam lc 30. cisty zvuk super, ale skreslenie treba riesit krabickou, teda aspon mne sa to skreslenie zda dost zahuhlane o nicom. Peavey ma solidny aj skresleny kanal to je jeho vyhoda, inac su to podobne komba.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #25 kedy: 17. Marec , 2010, 11:20:19 »


mam lc 30. cisty zvuk super, ale skreslenie treba riesit krabickou, teda aspon mne sa to skreslenie zda dost zahuhlane o nicom. Peavey ma solidny aj skresleny kanal to je jeho vyhoda, inac su to podobne komba.

ja som ho este nazivo nepocul ale na ukazkach sa mi prave to skreslenie pacilo :) ale tak mozno nazivo je to ine... a este samozejme rozmyslam nad tym VC30... ten som tiez nazivo este nepocul ale na jaywalkerovych ukazkach znie super a vyzera ze by si rozumelo aj s mojim pedalboardom... rozmyslal som aj nad classic 30 ale ked som si tu v inych temach precital jak sa tie pivicka seru a este su aj drahe tak to vylucujem... inac VC30 maju skladom na kytary.cz za 600 ecok... je to dobra cena?
Zaznamenané
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #26 kedy: 08. Jún , 2010, 16:20:25 »

viete niekto aky je rozdiel medzi laney lc30 II a novym lc 30 112.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.