Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 09:38:33
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: subroofer Jazz Bass MM  (Prečítané 11180 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« kedy: 24. Január , 2006, 06:55:12 »

Takže, tohle je můj novej Jazz Bass:



Je to signovaný model Marcuse Millera, made in Japan - asi 2002/03 (jako Jazz Bass \"pisty58\" - jsou si fakt podobný, takže můžete porovnat).
Snímače jsou US, dvoupásmová aktivka je Fender, Marcus použivá Bartolini. Má užší krk, což je trochu znát na basech, ale to se dá dokreslit na ampu. Mám ještě Mexico \'99, takže jsem ho porovnával s pasivním zvukem Millera. Miller samozřejmě vyhrál, ale konkrétně u Mexica se mi možná víc líbí slapový zvuk na \"E\" struně. Jinak je zvuk oproti MM placatější a zastřenější. Mám pocit, že za to mohou opravdu snímače - šunty, který do mexica dávaj šuměj jak prase....
MM nešumí, trochu aktivka, ale pokud jsou oba snímače daný nastejno, tak je uplnej klid. Jen pokud dáte třeba zadní naplno a předním se snažíte dělat barvu zvuku, tak už s trochou šumu. Jenže to je známej problém singláčů u JazzBasse.

Takže na prstouvou techniku a tlumení dlaní dávám 10 z 10 - strašně moc to ale připomíná zvuk Millera.
Za slap zatím raději nehodnotím, protože jsem byl zvyklej z Mexica, a tady je to úplně jiný... člověku to tak nezní, a najednou hrozně záleží, kam to toho palcem praští... Trochu může pomoct ten plechovej můstek přes snímač u krku, slap je pak čistější, protože nepokládám dlaň na struny... nadruhou stranu jsem zvyklej hrát prsty zrovna v místě kde je ten plech...

Takže to je zatím vše, koupil jsem ho včera, a nebyl zase moc čas to pořádně otestovat...

Naposledy upravil subroofer, : 24.01.2006 o 12:42

* JB MM.jpg (0 KB - stiahnuté 161 krát.)
* JB.jpg (0 KB - stiahnuté 170 krát.)
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #1 kedy: 24. Január , 2006, 10:41:57 »

Nádherný. Hor sa do slapovania.
« Posledná zmena: 05. Február , 2007, 08:45:08 od guitman » Zaznamenané
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #2 kedy: 24. Január , 2006, 10:56:46 »

Veď preto som si ho aj kúpil... Myslel jsom si, že za posledný půlrok (co jsem začal slapovat - lebo som odiešol z kapely, ve které to nebylo prienosom) jsem se to celkem dobre naučil. No tato basa je buď  naozaj kok*tsky serizena, nebo je problem někde mezi palcem a srunami (ha-ha). Ale na Mexicu jsem vravil stvoriť ozajstno drsné jiazdy. Uvidíme.

Naposledy upravil subroofer, : 24.01.2006 o 10:57
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 24. Január , 2006, 10:58:00 »

nahraj nejake ukazky slapu na mexicu aspon.
marcus je pekny:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 24. Január , 2006, 11:05:23 »

akurat vcera som siel okolo hudobnin vedla madamusic a tam bol vo vyklade. frajerka ma musela nasilu od toho vykladu odtiahnut lebo inak by som tak asi ostal cez noc do otvorenia..
teda ak to nebol ten pre teba, ktory si kupil, tak si ho pojdem kostnut..alebo aspon ochytat :)
a apropo mexico, vcera som hral poprvy raz na tomto jazzbasse, a desne chrcal. kym som sa nastavil do polohy, ked aspon trochu bol ticho tak to trvalo. som bol velmi prekvapeny. bo moja desattisicova cinska basa je ovela tichsia.
« Posledná zmena: 05. Február , 2007, 09:32:59 od guitman » Zaznamenané
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #5 kedy: 24. Január , 2006, 11:54:18 »

Však už som písal, že na tom mexicu ty singly hrozně šuměj. A to mám 99ku. Jeden známý mi říkal, že dokud dělalo Mexico basy s kulatejma poťákama s čísly, tak byly OK... Potom ty novější série už byly horší...
Přirovnával to takhle: ty starý se mi zdály takový růžový, ty nový takový shnilý žlutý... já mu asi rozuměl. Já měl kulatý poťáky,
ale vyměnil jsem je za klasický osmihrany.

To Pista58:
Nahrát Slap? No uvidím, ale dnes se mi do toho asi nebude chtít. TASCAM je ve zkušebně a doma na PC....?
Mimochodem, běž si někam vyzkoušet toho Millera, protože tělo má určitě identický s tím tvým, tak si myslím, že na pasiv budou hrát podobně. Mě jen mrzí, že v pasiv módu nemohu hýbat s výškami a basy. Jen volume snímačů. Jinak ten pasiv zvuk je taky moc hezkej. Aktivka to nakopne trochu jinam... Ale asi stačí koupit pre-amp krabičku a máš to samý co já... Třeba od Electro Harmonix 2ube... lampáč...

Já ho kupoval v Praze, bylo mi řečeno, že je to poslední kus V ČR a že už nebudou... tak nevim.

Naposledy upravil subroofer, : 24.01.2006 o 11:56
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 24. Január , 2006, 12:13:33 »

ja som mal dlhu dobu pozicaneho marcusa cize tu basu viacmenej poznam a popravde som si s tou aktivitou velmi nerozumel.skoda ze ju uz kamarat predal,porovnal by som ich pekne vedla seba.
Zaznamenané

o-yep sro
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #7 kedy: 24. Január , 2006, 12:48:26 »

To Pista58:
Co konkrétně se ti na aktiv pre-ampu nelíbilo?
Mě hodně vyhovuje i ten pasiv, a v momentě, kdy je maximálně potřeba, aby byla basa vypíchlá zapnu pre-amp.
Prostě až jednou přepojím vevnitř ty dráty, tak, aby se dala ovládat i barva zvuku u pasiv, tak to bude bomba.
Ale jak říkám, pokud by jsi měl pre-amp na zemi, asi by to bylo podobný.
Oproti tomu tvýmu tam asi bude \"lepší\" kobylka BadAss Bridge II. Také nevím, zda máš protichůdné ladící mechaniky...to z obrázku nepoznám, ale je to detail, kterej nemá na zvuk vliv, výjma tý kobylky...

Jinak se mi tvůj J-Ass líbí. Nějak bychom se mohli domluvit a něco nahrát... jen pár riffů.
A basu na sucho...

Naposledy upravil subroofer, : 24.01.2006 o 12:57
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #8 kedy: 24. Január , 2006, 13:00:43 »

Pista???
Měl si tu basu dobře seřízenou, když jsi ji kupoval?
Mohl by jsi do zítra změřit vzdálenost struny \"E\" nad posledním polem hmatníku, a dále jak daleko-vysoko je stuna nad předním a zadním snímačem - jak vysoko snímač vyčnívá z těla nástroje?
Ale musí to být přesné...
Někde na stránkách Fender jsem našel nastavení, ale jen mě zajímá, jak to máš ty...

Naposledy upravil subroofer, : 24.01.2006 o 13:10
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 24. Január , 2006, 13:09:11 »

pomeriam to do zajtra,nemam teraz velmi cas,ja som ju kupoval hranu a nastavena bola paradne,chalan co mi ju predaval aktivne hrava a basa bola od zaciatku tuti fruti.

co sa sa tyka aktivity na marcusovi tak sa mi vzdy viac pacil pasivny zvuk, ta aktivita mi prisla strasne uvrestana. ten zvuk bol fajn ked sa s tym clovek pohral, ale v momente ked som to prepol na pasiv, tak sa mi to pacilo viac. ono je to ajtak iba moj subjektivny nazor.  

nahravanie u mna tak skoro nehrozi, nemam cas teraz ani cvicit, lebo mam bordel v skole a do toho sa miesa robota. ale pokusim sa co najskor. a co sa basy tyka, tak momentalne som spokojny:-)
Zaznamenané

o-yep sro
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #10 kedy: 24. Január , 2006, 13:17:22 »

Určitě musíš být spokojený... včera jsem navíc v Praze testoval Precisiona USA a hnuj. Takovej celkem hnusnej, ale charakteristickej zvuk. P-Bassy jsem nikdy moc nemusel. Pak tam měli JB USA ale Highway, jen za 22.000,-, ale to jsou asi nějaký shity. Myslím, že tyhle japonksý patřej k tomu nejlepšímu, co je k mání v průměrné třídě. Špice to není, to je jasný, ale už jsou to nástroje, které mají svou hodnotu.
Myslím, že to byl dobrej kup (mluvím teda hlavně o tvý base - ta moje mě trápí pořád se slapem...). Už abych vypad\' z práce a frčím do zkušebny.
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 24. Január , 2006, 13:19:11 »

subroofer - neexistuje univerzalne nastavenie, nech si Fender radi co chce. Je to velmi individualne, kazdy hrac ma svoje prijority, kazdy nastroj je iny. Aj 2 totozne modely nemusia 100% slapat pri totoznom nastelovani.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 24. Január , 2006, 13:33:34 »

sak si to nastav, ako ty potrebujes a ako sa ti najlepsie hra. rastis ma pravdu, ze kazdy je iny... ak mas silne prsty a viac to toho mlatis, daj si vyssie struny a tak... je to rozne... podla mna je problem v rukach :silly: ja mam s rukami tiez kopu problemov... to, ze neviem slapovy uder palcom zdola hore sa nesnazim zvalit na basu, ale na seba :) mam skusenost, ze ked ma niekto problemy s nastavenim gitary, tak su to vlastne problemy s rokami a nie s gitarou, ale vynimka potvrdzuje pravidlo, toto vyzera na iny problem... no nic, kazdopadne ti tu basu zavidim, ael millera by som nechcel len preto, lebo ho ma miller a on je taky dobry, ze na base, ako ma on by som nemal odvahu hrat... a potom kazdy na teba spomina asi tak, ze: ved to je ten basak, co ma millera nie?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #13 kedy: 24. Január , 2006, 13:50:27 »

Jasný, oba máte pravdu. Já si taky hned snímača trochu zapustil, srtuny jsem nechal, jak byly - vlastně je musím vyměnit, protože jsou fakt děsný. včera jsem tam natáh měsíc starý \"E\" Warvick a zvonilo taleko víc, jak ty továrnáí šunty...

To kubriel:
Nevim, co si mám představit pod slapovým úderem - \"palcem zdola\"? Já teda vedu úder palcem zvrchu. Zdola beru G a max. D. E a A vždy palcem zvrchu. A neřikám, že to kdovíjak umím...
No, a to že je to MM model... to je fuk. Stačí třeba oddělat jeden kryt a je k nepoznání.
Navíc originál Marcuse je podle mě o dost světlejší a možná z olše... ale to bych kecal. Přeci jen - tohle je jen napodobenina.

Naposledy upravil subroofer, : 24.01.2006 o 13:53

* 6965522369e63d7904af1f028898bdeb.jpg (0 KB - stiahnuté 173 krát.)
* JBbez.jpg (0 KB - stiahnuté 158 krát.)
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #14 kedy: 24. Január , 2006, 13:54:07 »

kubriel mal podla mna na mysli techniku ktoru pouziva napriklad victor wooten- trafi palcom strunu najprv zhora a potom ked sa vracia palcom naspet, tak ju trafi este raz zdola na pohyb palcom (k hmatniku a od hmatniku) zahra dve noty.preto som obcas cumel ze ako to hra, ked mu znie omnoho viacej not ako sa zda ze hra.na to aby to znelo tak ako victorovi treba ale fakt zamakat.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.