Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 00:02:07
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: subroofer Jazz Bass MM  (Prečítané 11160 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #15 kedy: 24. Január , 2006, 13:55:40 »

Třeba takhle:

(obrazok chyba)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 14:22:12 od Martinlm » Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #16 kedy: 24. Január , 2006, 14:01:51 »

Jóóó, o týhle technice jsem už slyšel... No do toho se zatím moc nepouštím... až ji budu umět trefit zvrchu za zádama, tak zkusím něco novýho...

Naposledy upravil subroofer, : 24.01.2006 o 14:02
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #17 kedy: 24. Január , 2006, 14:06:20 »

Tady třeba ještě detail těla, aktiv pot. a kobylky BadAss Bridge II:



* BadAss_Bridge_II.jpg (30.33 KB, 455x383 - prehliadnuté 286 krát.)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 14:23:04 od Martinlm » Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 24. Január , 2006, 14:12:03 »

pista58: presne ten som myslel, ten uder pouzivaju viaceri basaci, radim to k tim technikam, ktore pouzivaju bohovia slapu, este samozrejme popri pop(nedestruktivne trhanie struny) udere dvoma prstami po sebe... ked sa to kombinuje aj s tym uderom palca nahor, a je to spravne nacasovane, daju sa s tym robit divy... ked to vies, tak uz iba taping vychytat a si wooten ha ha ha

basa je pekna, ale nemal miller nahodou normalny velky fenderacky kryt aj pod strunami? na jazzakoch urcite... ta fotka je rozmazana, dost to ubera na mojej predstave... mam rad ostre fotky, lebo potom vidno pekne detaily, lesky a krasu basgitary... telo je z troch kusov?

teraz neviem, ktora z tich dvoh fotiek je fotka tvojej basy...

Naposledy upravil kubriel, : 24.01.2006 o 14:13
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #19 kedy: 24. Január , 2006, 14:13:38 »

A konečne, v příloze by měl být WallPaper, kterej sem si udělal pár dní před tím, než jsem si pro to basu zajel.
Tak moc jsem se těšil.

Naposledy upravil subroofer, : 25.01.2006 o 06:17

* JB_MM_WALL.rar (0 KB - stiahnuté 167 krát.)
* JB_MM_WALL.rar (0 KB - stiahnuté 163 krát.)
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #20 kedy: 24. Január , 2006, 14:16:48 »

To kubriel:
žádná z fotek není moje... obé jsou MM Japan signature.
Já to rozmazaný nemám...
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 24. Január , 2006, 14:22:42 »

myslel som tu prvu fotku... je trochu rozmazana a je tam zle svetlo... nevyzera na tej fotke dobre...

na tom mexiku ked vymenis tie papierove mexikosnimace za nieco seriozne, bude ti to hrat, ako svina, tomu ver
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #22 kedy: 25. Január , 2006, 06:31:47 »

Verím tomu, že keby som vymenil snimace, zvuk se zlepší, ale druhá vec je ta, že takisto ta basa nehra nasucho tak, ako ten JB MM. Mám namysli hlavně strunu G. Neviem ten rozdíl popisať, ale citím ho. Mám pocit jako kdyby to mexico bylo duté - takový dřevní zvuk, dobrý asi spíše na bezpražec, ten MM je takovej tvrdej, ale hlavně vie zahrať teplý i riadně studený tón. Povedal by som, že zvuk je t´mer krystalicky čistý. Naprieklad akordove veci znějů mnohem lépe... Ikdyž na sucho bych asi doopravdy neviděl až taky rozdil. Zvlášť pokud by na basách byly nové struny.

Taky jsem včera testaval vyšej vzpominany slap. Pravda je opravdu taká, že človek musí na teto base vest úder tak, aby mu palec narazil stunu o krk-hmatník. O trochu dál mezi krkem a snímačem to již zní jako plesknutí do snímače a né kýžený slap...
Farba zvuku se mi líbí nejvíce na stunách A a D. To Ečko je pořád malinko zabahněné, nemohu si pomoct. Gčko zase příliš \"tenké\", ale je to spíš nezvyk nebo zvyk na jiný zvuk...
Také ty struny mi dělají problém, dal jsem tam měsíc starý Warvicky a totálně se rozhodilo seřízení oktáv. Na těch továrních to ladilo dokonale... Takže šroubovák a hýbat s kobylkou.
A co mám udělat proto, aby G struna tak nedrnčela, zhruba od 10-14 polohy je to nic moc (tovární byla níž a vpohodě).

Naposledy upravil subroofer, : 25.01.2006 o 06:34
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 25. Január , 2006, 14:51:49 »

ja som volakedy sa snazil mat co najnizsie struny, takze obcas drncali,  ale som raz dal vyssie, ze reku nech to nedrnci ani pri razantnej hre drnakcom a zistil som, ze ked mas vyssie struny, tak ti ovela lepsie zneju perkusie, ta som to nehal tak a zvykol som si na vyssie struny... ruka ma potom slnejsi kontkt so strunou... mas lepsiu kontrolu... ta som zistil, ze na base nevadi, ked mas vyssie struny... ale kazdy je iny... a na jazzbase sa odjakziva slapovalo o hmatnik nie? pekne baska pod pazuchou a plieskat o hmatnik...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 25. Január , 2006, 15:18:08 »

larry graham ma basu dost vysoko a slapuje ako blazon, no o hmatnik neslapuje. takziez flea, akurat ze on ma basu riadne nizko. ze dost borcov ktory neslapuju o hmatnik.
Zaznamenané

o-yep sro
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 25. Január , 2006, 15:29:45 »

Vysvetlite mi to s tym slapovanim o hmatnik.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #26 kedy: 25. Január , 2006, 15:47:24 »

richard scheufler, nadupany cesky basgitarista:
Spousta basistů, zvláště těch, kteří nosí basu hodně nízko, slapuje i u kobylky nebo u snímačů - s rukou kolmo na struny. Při takové technice se ale okradeš o to charakteristické plesknutí strun o hmatník. Proto je šikovnější držet ruku téměř rovnoběžně se strunami, jak to děláš ty, což je také mnohem praktičtější pro hraní trhaných tónů. Ovšem zase platí, že nejdůležitější je, aby se ti hrálo pohodlně.

jednoducho ked slapujes tak, ze palec naraza do struny nad hmatnikom, ma to iny zvuk, ako ked slapujes hocikde inde od konca hmatniku po kobylku.
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #27 kedy: 25. Január , 2006, 15:48:28 »

este pre subroofera:
dnes som nestihol pomerat ako mam Ecko,bol som v skole a teraz sedim v praci.vecer by som sa k tomu snad mal dostat, popripade to spravim zajtra doobeda.
Zaznamenané

o-yep sro
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #28 kedy: 26. Január , 2006, 07:47:03 »

To Pista...
OK, s tím měřením nemusíš spěchat. S tím slapem máš samozřejmě pravdu.
Dnes to bude čtvrtý den, co tu basu mám. Včera jsem hrál s kytaristou a bubeníkem, takže jsem měl možnost otestovat, jak se prosadí, a jak zní v kapele...

No, není to nic extra... Kytarista měl moc vohulenej amp, takže já měl svůj CARVIN PB-200 taky přes půl, a pořád mi blikal kompresor, když jsem zapnul aktiv. Taky to s aktivkou mělo hodně nakřáplej, mírně - ale opravdu jen trošičku zkreslenej tón. Měl jsem pořád pocit, že aparát nestíhá. Jinak, když jsem byl už trochu rozehranej, tak ten slap celkem vpohodě.
Z mexica jsem byl zvyklej na basy, který prolezou všude, tady ta basa je daleko čitelnější, ale zdá se mi, že konkrétně E a A struny mají malou průraznost. D a G jsou naprosto charakteristický, a pokud na ně kladu důraz, tak hodně mení sound zbytku...

Tolik asi k mým poznatkům po třech dnech hraní...
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 26. Január , 2006, 12:50:52 »

subroofer - tak to sa tesim na dalsi diel reportaze, ked nahodis fungle nove struny. Aku hrubku a znacku bezne pouzivas ?

Inak to je tak asi pri vsetkom novom - po prvotnom nadseni pride trolinku vytriezvenie, ked clovek zacina hladat a pozorovat muchy a az casom, ked si zvykne a nauci sa na tom hrat prichadza ta prava laska...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.