Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 07:38:40
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: subroofer Jazz Bass MM  (Prečítané 11174 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
subroofer
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #45 kedy: 30. Január , 2006, 07:23:57 »

Tak za víkend se zas něco urodilo, do diskuze. Díky pánové.
A děkuji pistovi58 za měření, zkontroluji a dám vědět míry JB MM...

TAKŽE:
Koupil jsmem nové struny D\'Addario PRO STEELS (700,- Kč), měli pouze jedny (ksakru).
No nebojte - zkusil jsem je na obou basách a nahrál aspoň v SoundForgi. Takže závěr je takový, že
JB MM - zní skvěle, čistě a má takové vyrovnané spektrum, zní kompaktně. Pokud se zapne aktvika, má to ještě navíc zvýrazněné žádoucí frekvence - a nástroj zní více výrazně a vepředu. Na sucho zní basa zvonivěji, ale tenčeji.
JB Mexico - zní plošeji, malinko zastřeně, celkově je nástroj víc basující, a to i na struně G, kde tak ztrácí kýžené výšky oproti JB MM.
Na sucho zní basa podobně, čili i zde je slyšet malý rozdíl ve výškách - takžei nevím, zda by pomohli nové snímače.
Jde zřejmě o zvyk a nebudu se již dál trápit otázkou, zda jsem koupil špatně, či ne... je jasné že JB MM je kvalitní nástroj (navíc jsem četl více než 50 recenzí uživatelů a teda v 99% dávali 9/10 nebo 10/10 bodů v různých kategoriích...
Navíc, s novými strunami také odpadl problém s drnčením stun o pražce (viz. i níže), G sruny jsem tak mohl dát poměrně dolů, stejně tak E, A a D mám malinko výš (krk má poměrně velký radius), tak aby byly stejně. Mimochodem struny A a D znějí asi nejvyrovnaněji v poměru s Mexicem... V E a G je největší rozdíl...
(JB MM 5-strings, to musí být bomba...)


Zde přikládám pro vás, které to zajímá výňatek z mailu od Wimpyho (náš (CZ) přední baskytarista a majitel JB MM):

...gratuluju k base, nechci znit a ani nejsem namachrovanej....a mam s tou basou ty nejlepsi zkusenosti a nekdy me s prominutim az sere, kdyz mi lidi rikaj, ze mam hrat jen na Marcuse!!! Bohuzel ta basa je pro nekoho daleko zajimavejsi (...a zvukem nejen na slap) a  pritazlivejsi nez MTD535 nebo Ken Smith (nastroje okolo 4000 USD). Struna me taky zacala resonovat, ale asi je to uz ohranejma prazcema, na MTD me taky drnci \"A\", kdyz ho dam niz, ale co, to se necha vyladit, hlavni je charakter nastroje. Precti si nejaky recenze na http://www.talkbass.com/forum/  a myslim, ze jich je tam 90% positivnich na Fender MM.
Ja uz mel prilezitost ji x-krat prodat, nedavno nejakej fin, jako ze ebs-player. No jo tomu co ho svrbi nos treba vyhovuje neco jinyho, nekdo proste nehleda zvuk ala Marcus , tahle basa je hlavne na to, ja kdyz na to hraju tak vetsinou zeny taky simra, ale jinde :-)))) ne nechci si fandit, ale tu basu fakt neprodam...kdyz budu mit cas poslu ti fotky jak mam vysoko struny a snimace, prohnutej krk atd. s tim jsem si taky uzil, kdyz jsem si to udelal pohodlny do ruky, krk rovne a  struny nizko, tak to zacalo hrat jako  nejlevnejsi ibanezka....vsechno ma svoje.  Nenech se zmrtit tim co kdo napise, ja mluvim z moji praxe a mam ten nastroj cca 6 let a ne ze jsem si to daval k uchu ve zkusebne :-)))... drzim palce W.


Takže to je do deníčku za víkend.

Naposledy upravil subroofer, : 02.02.2006 o 11:53
Zaznamenané

kimi the neophyte
m u s i c i a n ~&~ c o m p o s e r
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.