Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 13:13:46
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Skreslenie lampove či krabičky.  (Prečítané 6873 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 03. Február , 2006, 11:18:19 »

Naco vam je furt samy gain? :huh:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 03. Február , 2006, 11:29:10 »

Progrocker> Vsak poznas odpoved.

Toto je nahrane na JCM2000 http://www.youtube.com/w/metal?v=eqqrwRpIQRc&search=trivium
Zaznamenané

Beholdrian
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 03. Február , 2006, 17:38:46 »

No názory sa zbierajú to som rád. Ďakujem.

Skúšal som už naozaj všetko ale budem s tým samozrejme krútiť ďalej až kým neodtrhnem knofliky. Som aj elektrotechnik takže viem že zapojení lampových zosilňovačov je mnoho a jednoducho keď z neho ten drive nejde tak nejde. Mam v skušobní ešte aj ENGL thunder a ten ma to skreslenie úplne iné a v podstate pre mňa aj vyhovujúce a keď ho preženiem cez moju bedňu Marshall1960AV tak je to ešte o čosi lepšie.

Samozrejme že technika hry na lampač je strašne dôležitá a každému by ta DSL 100 hrala asi ináč. Bola tu aj otázka ohžadne štýlu, hrávam Heavy Metal, Hard Rock, sem tam Blues ( Iron Maiden, Helloween, Creed .......).

S tými krabičkami som to myslel tak že veža gitaristov krmy čistý kanál nejakým skreslovačom  Satriani, Vai, Malmsteen ...... A ta ukážka je super ale DSL100 sama o sebe takto nehrá podža mňa to niečím kŕmili alebo to bol iný aparát. Napr.  TSL z tej istej rady JCM2000 ma podža mňa úplne iné skreslenie, môže to byť aj tým že tam je už aj volume v preampe a nie len master volume.

To naozaj nikto z fóra nemá tento aparát ? Žeby hodil nejakú recenziu ako na tom hráva on. Slovensko je fakt malá krajina.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 03. Február , 2006, 18:18:55 »

DSL hraju tusim o dost lepsie ako TSL, takze fakt by to nemal byt problem. Ale ak ti ten charkter skreslenia nevyhovuje, tak tomu asi fakt nepomozes.
Zaznamenané

HotRod
nováčik
*
Príspevkov: 26



« Odpoveď #19 kedy: 04. Február , 2006, 11:26:24 »

no ja ked som zacal hrat na fender elektronku,tiez sa mi vobec nepacil skresleny zvuk.bol som trochu sklamany,lebo som cakal nejaky masaker,predtym som hral na kombo Randall.ale zvykol som si na to ,zistil som ze sa mi paci ovela viac.obcas idem cez nejaku krabicku - Jackhammer alebo nejaky home made.alebo cez krabicku a skresleny kanal(drive ale velmi malo).to moze byt na metal dobre maso. takze si nemyslim ze ked mas marshalla tak hned vymenit za nieco ine.treba len spravne krutit potakmi ,pocuvat a zlepsovat techniku.neviem ako iny,ale ja som si par tyzdnov zvykal na elektronkovy zosil.piskalo mi to ,bolo pocut kazdy nevydareny ton jak delo.skrtanie o struny vyvolavalo manicku depresiu u susedovB).a ked nic tak Guitman ma pravdu MT-2 riesi vsetky problemy.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 04. Február , 2006, 12:09:00 »

No ak ti charakter toho zvuku celkovo nesedi a dajme tomu, ze ten Engl sa blizi viac tvojim idealom, jedinym 100% riesenim ej asi fakt vymena.

JCM2000 sa vcelku hojne vseliako tunuju kvalitnymi elektronkami a vseliakymi modifikaciami, ale je otazka, ze ci ma zmysel nieco prekopavat, ked to celkovo nesedi.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 04. Február , 2006, 12:11:13 »

Je fakt ze Marshall ostane vzdy Marshallom, tu jeho farbu zvuku tam budes mat vzdy aj po modifikaciach. Takze pripadne ho skus vyhodne predat a kupit nieco ine. Usetris viac ako dalsie vydavky na krabicky, modifikacie a pod., s ktorymi by si aj tak nakoniec nemusel byt spokojny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #22 kedy: 04. Február , 2006, 14:05:48 »

no imho je dobre si poskusat a fakt dobre rozne aparaty ktore su dostupne, dostat ich zvuk trochu do ucha, a potom sa rozhodnut aby si vedel presne do coho chces ist a coho sa vzdavas
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 08. Február , 2006, 12:30:33 »

Beholdrian - sa musis rozhodnut sam. Je naozaj pravda, ze Marshalle sa krmia krabickami. Bud do cisteho zvuku hras nejakym full skreslenim alebo iba mierne dokrmujes skresleny kanal. Mne osobne sa pozdava viacej ta druha varianta. Vtedy z toho Marshall charakteru zostane viac. Ale aj cesta full krabickove skreslenie do cisteho kanalu moze priniest dobre vysledky. Holt - to su Marshalle. Boli take uz JCM800, 900 a su take aj JCM2000. To preampove skreslenie nie je skratka nic moc. Presne aj moja skusenost je taka, ze aj modely, co mali skreslenia viac (JCM900-SLX - ma Imbus) su na tom tak, ze ten Gain po case zacne zvuk iba blatit a zahltavat. Kvalitny zvuk sa u tychto aparatoc dosahuje skratka bud poriadnym nakopnutim koncaku alebo krabickou. Takze je na Tvojom rozhodnuti, ci sa s tym zmieris a naucis sa s tym zit alebo zvolis iny aparat.

Co sa tyka Gainu. Su aparaty, ktore hraju konkretne a cisto aj pri maximalnych gainoch - nie je to skratka o tom, ze pozor na vysoky gain, ale pozor na typ aparatu !

AVT a JCM su uplne ine koncepcie (tranzistor vs. lampy), takze neda sa porovnavat ani zvuk, ani spravanie sa pri krmeni krabickami.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 23 otázok.