Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:09:37
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 87 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pre Hiwattofilov  (Prečítané 254881 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #180 kedy: 26. Marec , 2008, 11:47:20 »

vsak hen - toto neni dobra ukazka ? na to jak to bolo nahravane z rychlika...

http://gitaristi.sk/files/rastis/GPCtest/klas.mp3
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #181 kedy: 26. Marec , 2008, 14:14:49 »

vsak hen - toto neni dobra ukazka ? na to jak to bolo nahravane z rychlika...

http://gitaristi.sk/files/rastis/GPCtest/klas.mp3

Toto su desne ukazky, vsetky ampy tam zneju uplne vykastrovane a bez charakteru, uz sme sa tu o tom bavili dost. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #182 kedy: 26. Marec , 2008, 14:22:00 »

by si sa divil, ako by zneli Tvoje oblubene nahravky keby si si pustil samu stopu gitary  Žmurk

treba si uvedomit jednu vec - to, ako zneje aparat v nahravke, to ako zneje sam aparat nahraty akoze "reprezentativne" a to ako to clovek pocuje ked to ma vypeckovane vedla seba - tak to su vsetko uplne ine zvuky. ja za seba Ti mozem povedat, ze ta nahravka je 95% toho, co sme tam poculi... ako sa hovori o skresleni preampu, koncu, reprakov... .. tak sa da obrazne hovorit aj o skresleni ucha pri vysokych hlasitostiach...
Zaznamenané
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #183 kedy: 26. Marec , 2008, 14:32:42 »

vsak hen - toto neni dobra ukazka ? na to jak to bolo nahravane z rychlika...

Toto je ono?   Fuuha zíram ?§!. Kľudne sa priznám, že tam nejaký veľký rozdiel oproti hociktorému novému "vintage style" lampáču nepočujem.
A nekreslí to nejak moc?
Zaznamenané

Rock it!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #184 kedy: 26. Marec , 2008, 14:36:54 »

Toto je ono?   Fuuha zíram ?§!. Kľudne sa priznám, že tam nejaký veľký rozdiel oproti hociktorému novému "vintage style" lampáču nepočujem.
A nekreslí to nejak moc?


vsak ono to zase ani taky fetis neni - normalny dobry stary lampac, zvuk taky, ako mu vtisne hrac (nie naopak - pre vsetkych Hudecov, Mario Brossov, Progrockerov a dalsim  Ja som čert.. )

a s akymi novymi "vintage style" porovnavas ?

skreslenie je take, ako ma byt podla mna, viac to uz neda...
« Posledná zmena: 26. Marec , 2008, 14:37:58 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #185 kedy: 26. Marec , 2008, 14:39:03 »

inak dlho sa tu neukazal lacrosse - ony by take dal zo svojho zooma  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #186 kedy: 26. Marec , 2008, 14:45:12 »

lacrosse sa urazil a prestal sem chodit.

inac suhlas s rastom, tiez som vypozoroval ze zvuk na nahravke s kapelou je niekde inde ako ked je samostatne. brano to az privelmi mistifikuje, lebo pozna urcity zvuk ked to ohuly az sa dubravka trasie Beeee
Zaznamenané

o-yep sro
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #187 kedy: 26. Marec , 2008, 14:48:48 »

a s akymi novymi "vintage style" porovnavas ?
Mal som Peavey classic, hral som na Fendri supersonic, teraz mam Mesu Recto (ten sa neráta  :) ) - poštelujem s equalizérom a s odstupom hodinky ten rozdiel nespoznám (na cleane) - keď to stojí vedľa seba tak určite hej, ale to sú také odtienky, dpc. Proste som myslel, že to bude väčší rozdiel - keď sa, pomaly, okolo toho chodí po špičkách.
A v hlave mam aj nejake ukazky z "velkeho testu lampacov" tu z fora...

skreslenie je take, ako ma byt podla mna, viac to uz neda...
... len že som čakal menej. Toto je úplne v poho skreslenie, ale tiež mi nepríde až také výnimočné.
« Posledná zmena: 26. Marec , 2008, 14:53:51 od Mlha » Zaznamenané

Rock it!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #188 kedy: 26. Marec , 2008, 15:01:42 »

ja za seba mozem povedat, ze najvacsie rozdiely v aparatoch rozoznavam, ked na ne hram. ked mi na ne hra niekto iny vedla mna, uz to vnimam trochu menej citlivo, v nahravke este menej...

tu mas naturalny zvuk odsnimany kamerou:

http://youtube.com/watch?v=jEVxoniO-uY

uz to tu tusim bolo
Zaznamenané
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #189 kedy: 26. Marec , 2008, 15:15:13 »

ja za seba mozem povedat, ze najvacsie rozdiely v aparatoch rozoznavam, ked na ne hram. ked mi na ne hra niekto iny vedla mna, uz to vnimam trochu menej citlivo, v nahravke este menej...
Aj ja.

tu mas naturalny zvuk odsnimany kamerou:

Hej, toto je už hodne odlišné od niečoho iného :) Akurát neviem či sa mi ten plecháč páči alebo nie   Som frajer
Inak bohovsky je vidieť ako sa zvuk zmení keď sa kamera priblíži k repráku (hneď na začiatku)  Si píš!!!
Zaznamenané

Rock it!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #190 kedy: 26. Marec , 2008, 15:31:40 »

ten zvuk sa meni vkuse, jak ten kameraman chodi... a ktory je teda reprezentativny ? :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #191 kedy: 26. Marec , 2008, 15:46:41 »

Ten z youtube ma ovela blizsie k realnemu zvuku ako z tej ukazky. Myslim, ze mi to mozu viaceri potvrdit, ktori na tom ampe viackrat hrali. Tym nechcem Rasto silou mocou zhadzovat Tvoju ukazku.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #192 kedy: 26. Marec , 2008, 15:49:31 »

ten zvuk sa meni vkuse, jak ten kameraman chodi... a ktory je teda reprezentativny ? :)
Ale riadne plechové je to furt - a na mp3-ke to nebolo (skoro) vôbec. Sranda  :)
Zaznamenané

Rock it!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #193 kedy: 26. Marec , 2008, 15:54:44 »

Ten z youtube ma ovela blizsie k realnemu zvuku ako z tej ukazky. Myslim, ze mi to mozu viaceri potvrdit, ktori na tom ampe viackrat hrali. Tym nechcem Rasto silou mocou zhadzovat Tvoju ukazku.  :)

no len otazka je taka - co je realny zvuk ? to co pocujes usami ? alebo to, co pocujes v nahravke s ostatnymi nastrojmi ? to z tej kamery moze byt podobne, to co pocujes vypeckovane holymi usami, ale nema to spolocne s tym, co pocujes z nahravky...

inak logika veci - ta "moja" ukazka ... bol to ten amp ? bola to ta bedna ? bol to klasicky nahravaci postup ako 99% vsetkych gitarovych nahravani sveta ? bol. takze to JE realny zvuk toho aparatu...  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #194 kedy: 26. Marec , 2008, 15:55:23 »

Ale riadne plechové je to furt - a na mp3-ke to nebolo (skoro) vôbec. Sranda  :)

Lebo gitara na tej mp3 bola semilubovka.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 87 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 23 otázok.