Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 22:57:36
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 87 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pre Hiwattofilov  (Prečítané 254983 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #195 kedy: 26. Marec , 2008, 15:58:28 »

no len otazka je taka - co je realny zvuk ? to co pocujes usami ? alebo to, co pocujes v nahravke s ostatnymi nastrojmi ? to z tej kamery moze byt podobne, to co pocujes vypeckovane holymi usami, ale nema to spolocne s tym, co pocujes z nahravky...

inak logika veci - ta "moja" ukazka ... bol to ten amp ? bola to ta bedna ? bol to klasicky nahravaci postup ako 99% vsetkych gitarovych nahravani sveta ? bol. takze to JE realny zvuk toho aparatu...  Žmurk

Mna Rasto zaujimaju ukazky, ktore sa najviac podobaju tomu, co pocujem usami. :) Ta z youtube je velmi podobna zvuku, co som mal s SGckom s P90, je to podobny amp (akurat DR103, pricom ja som mal vtedy DR504) a bedna je podobna. Je fakt, ze ta predtym bola nahrana s Klasovkou, co je zvukovo diametralne odlisna gitara. Ta ukazka z youtube sa skratka ovela viacej podoba tomu, ked si s vytocenym ampom hram v skusobni. Co je "ozajstny" zvuk ma vobec nezaujima.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #196 kedy: 26. Marec , 2008, 16:00:18 »

mna zaujima muzika a nastroje znejuce v nej... zahrat si na aparat je fasa, ale silou mocou divnym snimanim simulovat to co pocujem v skusobni ked to hra same. .. na co to je dobre ? :)
« Posledná zmena: 26. Marec , 2008, 16:00:35 od rastis » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #197 kedy: 26. Marec , 2008, 16:01:40 »

ale silou mocou divnym snimanim simulovat to co pocujem v skusobni ked to hra same. .. na co to je dobre ? :)

Pre pivnicabov je to priam zasadne. Beeee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #198 kedy: 26. Marec , 2008, 16:02:20 »

nuz... toto je nepriestrelne, mas pravdu  ha ha ha
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #199 kedy: 26. Marec , 2008, 16:05:12 »

progac a zrovnavas svoj pivnicny a youtube zvuk s dobovymi ukazkami? ako potom nahravali hiwatty oni?
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #200 kedy: 26. Marec , 2008, 16:10:50 »

progac a zrovnavas svoj pivnicny a youtube zvuk s dobovymi ukazkami? ako potom nahravali hiwatty oni?

Jasne, pivnicny zvuk mam praticky identicky s mnohymi nahravkami. Naprilad s P90 snimacmi som na nerozoznanie napodobil zvuk trebars povodnej verzie Jethro Tull - Aqualung alebo aj hocico od The Who na koncertoch. Uz menej naprilad Rush - Hemispheres, kde boli pouzite viacere pedale. Zalezi na gitare a na style hry samozrejme.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #201 kedy: 26. Marec , 2008, 16:11:45 »

ako to oni nahravali?
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #202 kedy: 26. Marec , 2008, 16:12:30 »

ako to oni nahravali?

Vtedy bezne aj 5 - 7 kondikov plus dynamicke.
« Posledná zmena: 26. Marec , 2008, 16:12:46 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #203 kedy: 26. Marec , 2008, 16:14:37 »

To sa mi nechce verit, co potom s efektom hrebenoveho filtra? Ci to nema zmysel riesit, ak mi nevadi, ze nahram aj dozvuk miestnosti a miestnost je akusticky dobra?
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #204 kedy: 26. Marec , 2008, 16:22:38 »

ved prave ja mam tiez taky dojem ze iba aparatom napodobnit identicky zvuk nahravky kde je uz X dalsich faktorov nebude asi celkom jednoduche a jednoznacne...
ale sak to je jedno. ajked do pivnicnej debaty su to hodnotne infosky  ha ha ha
« Posledná zmena: 26. Marec , 2008, 16:43:46 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #205 kedy: 26. Marec , 2008, 16:36:41 »

Vtedy bezne aj 5 - 7 kondikov plus dynamicke.

ako kedy... videl som minule nejake zabery z nahravania Bohemian Rapsody, co su tiez 70te roky... a mal tam dynamiku pri repraku...

5-7 kondikov.... moc by som neveril tomu...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #206 kedy: 26. Marec , 2008, 16:50:39 »


5-7 kondikov.... moc by som neveril tomu...

Niekde na nete som videl fotky kapely Rush z obdobia asi 1977 a tych kondikov tam viselo ako nasratych, vazne min. 6 ich tam bolo. Skusim pohladat ak budem mat cas.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #207 kedy: 26. Marec , 2008, 16:51:50 »

pohladaj... a nemohli sa tocit cela kapela naraz ?
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #208 kedy: 26. Marec , 2008, 16:51:58 »

hrava na howatoch este neska niekto ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #209 kedy: 26. Marec , 2008, 16:55:05 »

hrava na howatoch este neska niekto ?

Paradoxne otravne britpopove kapely si ich akosi oblubuju v poslednom case, na com sa celkom bavim. Bavím sa skvele Hraju na reediciach. Napr. Hives, Arctic Monkeys, Killers a pod. Obcas sa mihnu u basgitaristov, grungovych a industrial kapelach (napr. Jesus Lizard, Tomahawk).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 87 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.116 sekund, 23 otázok.