Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 23:20:46
Strán: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 87 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pre Hiwattofilov  (Prečítané 254997 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #990 kedy: 17. November , 2012, 16:41:25 »

mnohem jednoduseji se dela min zkresleny zvuk. Tam se sice muze daleko vic projevovat vliv koncaku, ale kardinalni otazka zni jak vlastne?

Koncak na malo skresleny zvuk nejako zasadne nevplyva ani na klasickych ampoch. Skor celkovo ich preamop schema a komponenty... Malo vytocena plexina alebo malo vytoceny Hiwatt maju stale velmi odlisny zvuk...

on to nekdo po 2min ve 120dB slysi? .... no a tim padem je tezke presvedcovat nekoho jestli neco hraje nebo nehraje jako skutecny aparat, protoze dotycny to vlastne nevi, protoze jeho ohlusene ucho (po par sekundach bez vysek) mu pravdivy obraz rozhodne nedava....

A kde je napisane, ze musis byt ohucany? Staci ked mas vacsiu miestnost a stojis dalej bokom a nemas problem ani na par hodin... A co nahravky? Chces mi povedat, ze ta modulacia fakt hraje v praxi takto? :) A btw. kurnik, ta hlasitost k tomu staremu rockovemu zvuku proste patri, clovek z toho ma krasny pocit z tej agresivity a dynamiky.  :)

http://forum.gitaristi.sk/index.php?action=dlattach;topic=59212.0;attach=17685
http://forum.gitaristi.sk/index.php?action=dlattach;topic=59212.0;attach=17686
http://forum.gitaristi.sk/index.php?action=dlattach;topic=59212.0;attach=18299

Blondyny se taky nelibi vsem, nebo brunety? nebo jak to vlastne je :)

Ved ok, aspon sa mame cim zaoberat na fore. :) Na zdravie!
« Posledná zmena: 17. November , 2012, 16:43:13 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #991 kedy: 17. November , 2012, 17:34:23 »

Hyenik - ja si ta ozaj vazim pre niektore tvoje nazory a neveril by si, ale casto si listujem v tvojom profile, co si napisal. :)

Ale dam zopar bodov:

1. Pre mna, ako muzikanta je prioritna pesnicka s co najlepsim zvukom, aranz, ako je to zahrate, atd... a az kdesi pri konci ma zaujimaju detaily typu: na com je to nahravane, preco je to tak nahravane, atd...atd... Je to na kazdom, ako to berie. Donedavna som patril medzi tych najnarocnejsich posluchacov, pretoze vsetko, co sa mi ZVUKOVO nepacilo som ignoroval a dosiel som na to, ze som o vela prisiel. Ci uz o inspiraciu, aranze, atd... (vid spomenute vyssie).

2. Takze bodom 1. chcem naznacit, ze je mi fuk, nacom hra ujo so SP, GnR alebo Muse. Zaujimaju ma songy a pardon, ale SP sa mi vobec nepaci. Cim nenaznacujem, ze maju napicu zvuk. Mozno aj preto som dal takuto otazku do plena, ktora sa ta zrejme dotkla. :)

3. Co sa tyka tych modulov - ano, su najlepsie na svete, proste uplna spicka, TOP 1, ale pre mna su zbytocne. Mam zvukovo velmi siroke moznosti a ked idem na koncert, tak nemam problem si preniest dokopy 20 metrov aparat do auta a z auta na podium. A dalsia vec, na demace/koncerty/barsco mam Axe FX a na ozajstnu nahravku mam aparat, ktory pre Axe fx uz malokedy pouzivam.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #992 kedy: 17. November , 2012, 18:51:13 »

Vies co je smiesne? Hadzes sem ukazky, ktore nemaju s hiwattom nic spolocne, potom sem hodis isolated track z Who are you, ktory je nahravany na mark I, teraz tu nieco o skatulkach ceskych hovoris. Sa sem chodis pochvalit, ze take onake kapely hraju na skatulky namiesto ampov? Netusim o com rozpravas.

- ted sem si prosel zpetne diskuzi, a who are you uz jsem tam svuj hiwatt omyl vysvetlil...... akorat nevim jesli je teda smiesne ze ty tvrdis ze to je Mark I a progac ze dajaky Fender. (ja jsem to nezkoumal, pro me townsend = hiwatt)
- statulky namiesto ampov? jj, to je fakt, ...opravdu netusis o com rozpravam
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #993 kedy: 17. November , 2012, 18:54:12 »

A kde je napisane, ze musis byt ohucany? Staci ked mas vacsiu miestnost a stojis dalej bokom a nemas problem ani na par hodin...

hej, pametam sa ked si si vyknedlil v kuchynke bunkra aparat a pre istotu si stal vo vedlajsej miestosti  Bavím sa skvele to je tiez fantasticke, tavit hentie plesnivosti aby vobec hrali a potom sa vselikde schovavat a nahovarat si ze to je skvele  Na zdravie!
« Posledná zmena: 17. November , 2012, 18:54:37 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #994 kedy: 17. November , 2012, 21:24:47 »

- ted sem si prosel zpetne diskuzi, a who are you uz jsem tam svuj hiwatt omyl vysvetlil...... akorat nevim jesli je teda smiesne ze ty tvrdis ze to je Mark I a progac ze dajaky Fender. (ja jsem to nezkoumal, pro me townsend = hiwatt)

Ja som daval konkretny link na kompletny gear, ktory Townshend pouzival na tom albume. Ano, na fendre v studiu nahraval najcastejsie, ale ukazka, ktoru si postol je mark I. V studiovych nahravkach Who je pramalo pocut Hiwatty. To spocitas na jednej ruke.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #995 kedy: 17. November , 2012, 21:37:57 »

hej, pametam sa ked si si vyknedlil v kuchynke bunkra aparat a pre istotu si stal vo vedlajsej miestosti  Bavím sa skvele to je tiez fantasticke, tavit hentie plesnivosti aby vobec hrali a potom sa vselikde schovavat a nahovarat si ze to je skvele  Na zdravie!

Ach jaj, fakt skoda reci. Sam vies aka tam bola ozvena...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #996 kedy: 21. November , 2012, 08:10:49 »

cus progi, nevies ci ma toto starinu alebo novinu? vcera som ich videl za zrkadlacom a nenormalne mu to hralo. dokopaval to bud RATom alebo OCD:



Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #997 kedy: 21. November , 2012, 09:10:02 »

to bola predkapela lanegana? verim ze mu to znelo dobre, len v tom videu sa mi zda ze to dokopava druhy gitarista SGckou a marshallom  :)
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #998 kedy: 21. November , 2012, 10:20:03 »

to bola predkapela lanegana? verim ze mu to znelo dobre, len v tom videu sa mi zda ze to dokopava druhy gitarista SGckou a marshallom  :)

jo, inak lanegan zazitok na cely zivot. hlavne ked spustili na konci Hangin Tree v plnej parade Fuuha zíram . Lanegan inak top clovek, autogramiada, fotky, podavanie ruk vsetko. neviem kto by chcel viac, este ked ma teraz turne a hraju kazdy den.

co sa tyka tych creature tak isto viem ze spevak siel so stratom do Hiwatta a dokopaval to Ratom a OCD, druhy gitarista 70´SG do starej JCM800 a dokopaval to TS9.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #999 kedy: 21. November , 2012, 10:55:12 »

jo, inak lanegan zazitok na cely zivot. hlavne ked spustili na konci Hangin Tree v plnej parade Fuuha zíram . Lanegan inak top clovek, autogramiada, fotky, podavanie ruk vsetko. neviem kto by chcel viac, este ked ma teraz turne a hraju kazdy den.

A hrali nieco aj od Screaming Trees? Kapela mojho detstva...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #1000 kedy: 21. November , 2012, 10:59:39 »

A hrali nieco aj od Screaming Trees? Kapela mojho detstva...

jj, zo screaming dali asi 3-4 songy. ono to cele bolo prierezom celej jeho diskografie, tj Screaming trees, QOTSA, Gutter twins a zbytok z jeho vlastnych projektov. dali inak 19 songov (co je vraj najviac z doterajsich koncertov tejto snury). v podstate hrali bez prestavky tak hodku a pol.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1001 kedy: 21. November , 2012, 12:10:12 »

cus progi, nevies ci ma toto starinu alebo novinu? vcera som ich videl za zrkadlacom a nenormalne mu to hralo. dokopaval to bud RATom alebo OCD:





Vyzera to skor na nieco nove, je to tusim 50ka.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1002 kedy: 03. December , 2012, 19:30:09 »



Joe Walsh hra tiez na hajvotoch.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #1003 kedy: 04. December , 2012, 09:56:51 »

Vyzera to skor na nieco nove, je to tusim 50ka.

Je to Hi Gain 50



A fakt to hra celkom schopne na cinsku picovinku.

http://www.ebay.co.uk/itm/Hiwatt-Hi-Gain-50-Guitar-Head-/121029626756?pt=UK_MusicalInstr_Amplifiers_RL&hash=item1c2ded8b84
« Posledná zmena: 04. December , 2012, 10:11:07 od kubo63 » Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #1004 kedy: 04. December , 2012, 10:15:36 »

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=727676&page=1&kategorie=0&nabpop=vse&region=&ins=50&order=datum

Taketo nieco ? akurat kombo, zaujimalo by ma ci to hra ozaj tak dobre za tie prachy...900 eur je dost, ale zase neni to cina no  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 87 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 23 otázok.