Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 22:02:11
Strán: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 87 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pre Hiwattofilov  (Prečítané 254949 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1065 kedy: 30. Máj , 2013, 20:00:24 »

nevim jak to tocil, me jako hiwatt zni jenom ten prostredek.
akorat ty samozrejme mylsis klasicke hiwatty, ale v pivnici a bez kapely :)

Nie, nezneje to ani ako klasicke Hiwatty v nahravkach. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #1066 kedy: 30. Máj , 2013, 20:13:37 »

nevim jak to tocil, me jako hiwatt zni jenom ten prostredek.
akorat ty samozrejme mylsis klasicke hiwatty, ale v pivnici a bez kapely :)

Keby takto zneli hajvoty, tak by som o nich v zivote nezakopol.  :)
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #1067 kedy: 30. Máj , 2013, 20:20:50 »

nevim jak to tocil, me jako hiwatt zni jenom ten prostredek.
akorat ty samozrejme mylsis klasicke hiwatty, ale v pivnici a bez kapely :)
Strasne nesimpaticke mi to pride tieto kvazi podpichavacie vety vzhladom na to, ze ty sa snazis presvadcit verejnost o tom, ze to hra tak a nie je tomu naopak.
Neviem to osobne moc ohodnotit, lebo neviem ako hra hiwatt nazivo, pocul som iba zopar nahraviek, ale vzhladom na to, ze Progi to ma napocuvane do zblbnutia a nema dovod tvrdit kvoli nejakemu subjektivnemu hladisku nieco ine, tak skorej verim, ze to tak nehra, ale tam prichadza otazka, ze ako to je teda vlastne, snazis sa produkovat kopiu 1:1, alebo sa snazis spravit dobre znejucu vec s nadychom a podobnou specifikaciou orginalu. Kazdy sa zhodne na tom, ze tie moduly hraju dobre a vo velkej vacsine nazorov bolo povedane, ze to hra podobne, dokonca viac krat ze to hra  lepsie ako orginal, tak mi pride trocha zbytocne tlacit na pilu s tym, ze to hra presne rovnako. Iba ze by si ty mal pocit, ze to hra naozaj presne identicky.
Ospravedlnujem sa za trocha zbytocny prispevok, len som sa chcel podelit s mojim pohladom na vec, lebo sa to tu uz opakovalo viackrat.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1068 kedy: 30. Máj , 2013, 20:24:25 »

Kazdy sa zhodne na tom, ze tie moduly hraju dobre a vo velkej vacsine nazorov bolo povedane, ze to hra podobne

Praveze vacsinou sa zatial ludia zhodli aspon podla ukazok, ze moc podobne nezneju ale budiz. :)

Dufam, ze sa ale aj tak zas dozviem, ze pri vybudenom ampe jeho zvuk realne posudit nemozem a vlastne teda za 10 rokov neviem, ako ten stary hajvot zneje, samozrejme ani podla nahravok (to je jedno akych) sa to zas z nejakeho dovodu posudit neda. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 30. Máj , 2013, 20:27:12 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1069 kedy: 30. Máj , 2013, 21:04:03 »

to bylo popichnuti progaca (ktery to provozuje neustale a bral sem to jako svoleni po posledni diskuzi to delat taky), a reaguji na to jini lidi..... najednou je to strasne nesympaticke, no co už.

samozrejme je naprosto jasne jak tenhle "souboj" dopadne. Progac pochvali zvuk s tim ze to s originalem nema naprosto nic spolecneho.
Dal svoji ukazku, kdy srovnava originalni riff (kde je i basa  Som frajer), se svoji nahravkou nevim na co (protoze to žbluňká jak 32kbps mp3, a znovu je tam typicky megaroom), navic prebasovanou jak prase aby se to "priblizilo" tomu originalu..... takze vlastne co budeme porovnavat?
Moji ukazku ktera nema nic spolecneho s originalem, nebo progacovu ktera ma s originalem spolecnou jenom znacku zesilovace? protoze zvukove taky nic.
Takze to bude zas jenom takove dalsi popichovani....

ohledne toho vyhuleneho ampu, vrele doporucuju si to nekdy vyzkouset, po par minutach pobytu v hluku .....o kolik dB a v kterych pasmech budou tvoje usi schopne podat PRAVDIVY obraz o zvuku.

ale co, ja uz mam natocene, ted se Aquafight zpracovava a aspon se chvili nebude jenom teoretizovat o gibsonech Žmurk
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #1070 kedy: 30. Máj , 2013, 21:13:08 »

... dokonca viac krat ze to hra lepsie ako orginal...

ak si das ze original je 100% zvuku tak z matematickeho hladiska je toto tvrdenie kktina... Popiskujem si

k teme iba tolko ze mi pride ako cista debilita pchat na nejaky zosik meno produktu na ktory sa to ma podobat. Nikdy sa to nebude 100%, len je vyhoda ze samotny zosik znie dobre, len bohuzial/nastastie inak nez original.
« Posledná zmena: 30. Máj , 2013, 21:16:55 od joey » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1071 kedy: 30. Máj , 2013, 21:17:23 »

Jezis, uz je to vazne nuda stale to iste dokola. ?§!. V tej ukazke co si dal to vobec nema udernost a cistotu, ma to priserne vela gainu, ktore ziaden stary klasicky hajvot proste nema ani totalne naplno aj ked si mozes tvrdit stale to svoje dokola. Nezneje to dokonca ani ako stary Marshall, ma to uplne iny charakter ten zvuk ako hociaky early 70s zosik, nielen hajvot.  A teda to ak chces porovnavat s klasickymi nahravkami s tymi zosikmi, tak to uz je fakt marnost nad marnost, pretoze to je nieco uplne ine.  :)

Skus dat aj nejaky cisty zvuk inak, prave aj tym boli tie ampy tak oblubene.

Inak este sa Ta spytam, to mas take obsedantne nutkanie si tu takto nasilu presazovat svoje produkty? Myslis, ze im takto robis fakt dobru reklamu?  Popiskujem si
« Posledná zmena: 30. Máj , 2013, 21:18:33 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #1072 kedy: 30. Máj , 2013, 21:20:08 »

To hyenik: Btw ked das do rite ten mileticovsky napis a zacnes to propagovat ako produkt ako taky tak ti nikto kriveho slova nepovie a ver tomu ze to zacne zniet aj lepsie
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #1073 kedy: 30. Máj , 2013, 21:23:36 »

Ja hlavne nechapem naco tu vkuse mudrujes a hovoris nam, ktori sme tie ampy (originaly!) mali dlho, dlho v skusobni, ako ma ten hajvot zniet. Ani neskora 78, dvojdiera, ktoru mal KuboG nemala tolko gainu ako na tvojej ukazke, nemala taky charakter zvuku, jednoducho, tvoja ukazka nema s hajvotom ako takym nic spolocne. Hra to dobre, znie to moderne a presne taka je cesta toho zosiku. Hajvot z toho nespravis ani, ked sa ti s tym odfoti Townshend.

joeyho by som este doplnil v tom, ze ta hrstka ludi, ktori sa dookola biju za hajvoty, su ich zastancami, fanusikmi kvoli tomu, co pise progac a nie kvoli logu.
« Posledná zmena: 30. Máj , 2013, 21:28:28 od kubo63 » Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1074 kedy: 30. Máj , 2013, 21:49:36 »

jako obvykle, moje chyba.
neni to moje ukazka, jenom jsem ji vyhrabal z archivu.
Ten vzyvany hiwatt charakter uz v uchu trochu mam, a ano prestoze ta progiho aqua ukazka je technicky zoufala, tak tam trochu slyset je. Taky aby nebyl, kdyz to je original hiwatt ze.

a naposledy, verejne naprosto naprimo.
NIC vam nezkousim prodat. Zastance stareho aparatu nikdy nebude cilova skupina modulu, zvlast kdyz nikde nehraje.
Vyvesuju ukazky, stejne jako se vy chlubite svyma novyma kytarama, efektama nebo songama.

V mojem threadu jste meli A/B srovnani Fender Bassmana s modulem... prevazne cisty zvuk.
Zrejme kdyz to neni hiwatt tak to nikoho nezajima :)
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #1075 kedy: 30. Máj , 2013, 21:58:33 »

ak si das ze original je 100% zvuku tak z matematickeho hladiska je toto tvrdenie kktina... Popiskujem si

k teme iba tolko ze mi pride ako cista debilita pchat na nejaky zosik meno produktu na ktory sa to ma podobat. Nikdy sa to nebude 100%, len je vyhoda ze samotny zosik znie dobre, len bohuzial/nastastie inak nez original.
Kto povedal, ze orginal je 100 percent a ze orginal hra uplne najlepsie ako moze zosilovac hrat? Iba ty si si to domyslel a dal do tohto cudneho kontextu, vsak ano.  Cmuk chlapci
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #1076 kedy: 30. Máj , 2013, 22:03:37 »

Kto povedal, ze orginal je 100 percent a ze orginal hra uplne najlepsie ako moze zosilovac hrat? Iba ty si si to domyslel a dal do tohto cudneho kontextu, vsak ano.  Cmuk chlapci

ak original nie je 100% originalu tak potom co je original? ha ha ha
a ak hra original tak ako hra tak asi znie tak ako najlepsie original hrat moze, nie? Ci co je na tomto domyslave? Jedine ze by bryndza nebola bryndzou ale pol kila svieckovice  Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1077 kedy: 30. Máj , 2013, 22:19:28 »

Hyenik, proste este raz, ta ukazka co si tu dal nezneje ani ako hajvot nazivo ani ako na ukazkach (original stare kapely trebars alebo aj tie nekvalitne moje). Este raz, tu si vypocuj tieto a prosim Ta skus mi povedat, v com sa ta Tvoja na ne podobala. A nezacni zas s tym istym, ze je to napicu nahrate. Nech aj je, ale hned sa z toho daju spoznat tie ampy aj ked ich nemas a nazivo nepoznas, je to ich typicky zvuk ked su vybudene - iny ako Marshally, Voxy, iny ako ostatne. Ta Tvoja ukazka nemala ani stipku toho ich charakteru. Tot vsjo, uz je to cele nuda.  Popiskujem si

http://forum.gitaristi.sk/index.php?action=dlattach;topic=59212.0;attach=17685
http://forum.gitaristi.sk/index.php?action=dlattach;topic=59212.0;attach=17686
« Posledná zmena: 30. Máj , 2013, 22:20:37 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1078 kedy: 30. Máj , 2013, 22:22:34 »

at to neni jenom ukecana nuda, tak jsem zkusil pracovni export kytary   http://soundclick.com/share.cfm?id=12344533
« Posledná zmena: 30. Máj , 2013, 22:23:42 od hyenik » Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #1079 kedy: 30. Máj , 2013, 23:06:39 »

ak original nie je 100% originalu tak potom co je original? ha ha ha
a ak hra original tak ako hra tak asi znie tak ako najlepsie original hrat moze, nie? Ci co je na tomto domyslave? Jedine ze by bryndza nebola bryndzou ale pol kila svieckovice  Neviem
... ze to hra podobne, dokonca viac krat ze to hra  lepsie ako orginal...
Ja som napisal toto, nikde som nenapisal, ze to hra viac rovnako ako orginal, ale napisal som, ze to hra lepsie.  Ja uz fakt neviem ci ja pisem tak nezrozumitelne, alebo proste je take tazke precitat 3 vety s porozumenim. Kvoli tomu ma uz fakt prechadza chut reagovat na hocico, lebo aj tak vzdy pride clovek, co si domysli nejaku blbost a zareaguje ako ty v tomto pripade.  ?§!.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Strán: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 87 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 23 otázok.