Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 22:18:53
Strán: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 87 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pre Hiwattofilov  (Prečítané 254960 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1080 kedy: 30. Máj , 2013, 23:15:37 »

Kks, zas sa tu toci o tom, kto ma na pieskovisku krajsi hrad. Bavím sa skvele Nesvinte tuto peknu a vznesenu temu a aj Hyenika poprosim, nech si vytvori svoj front a bojove pole v svojej teme. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #1081 kedy: 31. Máj , 2013, 05:28:20 »

jak jsem prochazel archiv, tak jenom mala delostrelecka priprava pred ultimativnim Aquafightem Žmurk
ukazka od nejakeho amíka http://soundcloud.com/salvation-mods/salvationmods-16



Hyenik nehnevaj sa, ale toto nema s Hiwattom nic spolocne. Mal som DR103jku 78 dvojdieru a to fakt nemalo tolko gainu. Pocul som aj progacov Hiwatt, dokonca aj s Marshall bednou tam je pocut ten charakter zvuku. Odpust si prosim ta tie nekonecne vyryvacne poznamky na pivnice, kapely a pod, je to uz trapne.

Dpc, sak to moje Sound City trapne PA s origo 70s Eminencami ma zvuk podobnejsi Hiwattu.

Mozte si robit picu, ale toto je uplne zvuk 70s zivakov, uplne mi to pripomina hlavne Framptona v Humble Pie.
Je to dokopnute. Samotne to ma o gain ako starsie Hiwatty. Pocuvajte tu udernost a plnost (je to ale nahravane mobilom)




Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1082 kedy: 31. Máj , 2013, 14:42:15 »

Tak hrat to zle nemusi, ale stoji to 3 litre, je to od pochybnej firmy a v duchu toho, ze sme v teme o hiwattoch to p*čovina je  :) Skor by ma zaujimalo, ci tu niekto hral na toto

http://www.reevesamps.com/custom225.htm


To vyzera velmi dobre a asi to z novodobej produkcie ma najblizsie k starym Hiwattom a tu je ukazka mojeho oblubenca - Greg V. a Reeves Super 78:

Ze by som sa zase poobzeral po nejakom Hiwatte alebo Reevese?
« Posledná zmena: 31. Máj , 2013, 14:43:46 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1083 kedy: 31. Máj , 2013, 14:47:22 »


Ze by som sa zase poobzeral po nejakom Hiwatte alebo Reevese?


To si uz rovno zober nejaky klasicky a nie novoty, najlepsie do roku 75 s early 70s preamp schemou. Daju sa teraz zohnat za slusne lowe, akurat je ich velmi malo. Pripadne si kup Hyenikov mod a usetris.  Ja som čert..
« Posledná zmena: 31. Máj , 2013, 14:48:37 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #1084 kedy: 31. Máj , 2013, 14:49:59 »

Pekna ukazka toho Reevesu, akurat to je zrovna jeden z tych modelov, co sa uz moc starym hajvotom zvukovo az tak nepodobaju. A hlavne, bude stat strasne prachy. Strielam len tak od oka, ale s dopravou ta iba zosik vyjde $3500. Radsej kup nejaky stary vo vytecnom stave a ak budes chcet hentaky gain, dokopnes skatulou.

Ked reeves tak tento model  :)

« Posledná zmena: 31. Máj , 2013, 14:51:23 od kubo63 » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1085 kedy: 31. Máj , 2013, 14:52:07 »

keď som gúglil po nejakej basovej lampe, naďabil som na tieto repliky Hiwattov http://weber-amps.de/de/index.html
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1086 kedy: 31. Máj , 2013, 14:54:04 »

Radsej kup nejaky stary vo vytecnom stave a ak budes chcet hentaky gain, dokopnes skatulou.

Presne tak, najlepsia volba a mas este aj amp na basu v zalohe, len treba bednu vhodnu. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1087 kedy: 31. Máj , 2013, 15:00:26 »

keď som gúglil po nejakej basovej lampe, naďabil som na tieto repliky Hiwattov http://weber-amps.de/de/index.html

Nic mi to nehovori, ale ukazky su celkom fajn. :) Popularne su celkom Reeves 225 model, kvazi taka volnejsia kopia starych Hiwatt DR201. Na youtube sa da najst kopec ukazok k nim.

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1088 kedy: 31. Máj , 2013, 15:01:49 »

Presne tak, najlepsia volba a mas este aj amp na basu v zalohe, len treba bednu vhodnu. :)

Sak ale DR103 je taska, velka a strasne vykonna, preto som ju dal zase Fresovi na basu a DR504 co ma Marian od Progiho, tak to je super amp, akurat tasko zozeniem asi nieco take. Ten REEVES 78 sa mi pacil aj preto ze to bolo trochu ine ako Custom seria a stale dobre. Inak cena Reeves Super '78 - $1899 udavaju priamo na stranke.

Keby som chcel nieco mensie a prenosnesie tak Reeves Custom 10 HG, akurat ten 78 sa mi paci viacej:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A8FZNEY0_qs
« Posledná zmena: 31. Máj , 2013, 15:06:13 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1089 kedy: 31. Máj , 2013, 15:07:31 »

Sak ale DR103 je taska, velka a strasne vykonna, preto som ju dal zase Fresovi na basu a DR504 co ma Marian od Progiho, tak to je super amp, akurat tasko zozeniem asi nieco take.

DR504 je skoro rovnako tazka, velka je rovnako a hlasitostou je to pomaly to iste. DR103 ma akurat vacsi headroom, trosku vacsi objem zvuku a je tym padom realne vsestranejsia (lepsia na basu, pedale atd.). DR504 sa velmi tazko zhanaju a su aj drahsie, realne ale hlasitostou je prakticky uplne jedno, ci mas 50 alebo 100. Ta, co ma Marian veru aj vdacne kresli, lebo je to neskorsia preamp schema, to bol fakt velmi prijemny a vdacny amp. Tie skorsie do roku 75 hraju trosku inac, su o nieco cistejsie a agresivnejsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1090 kedy: 31. Máj , 2013, 15:08:49 »

DR504 je skoro rovnako tazka, velka je rovnako a hlasitostou je to pomaly to iste. DR103 ma akurat vacsi headroom, trosku vacsi objem zvuku a je tym padom realne vsestranejsia (lepsia na basu, pedale atd.). DR504 sa velmi tazko zhanaju a su aj drahsie, realne ale hlasitostou je prakticky uplne jedno, ci mas 50 alebo 100. Ta, co ma Marian veru aj vdacne kresli, lebo je to neskorsia preamp schema, to bol fakt velmi prijemny a vdacny amp. Tie skorsie do roku 75 hraju trosku inac, su o nieco cistejsie a agresivnejsie.

Sak ale vzdy ked si spomeniem na vahu kazdeho toho super ampu vcetne DR103, tak ma hned prejde chut na ten zosik.  Som teraz rad ze mam vsetky ampy do 25kg. Preve ze bys om chcel este nieco seriozne do 15kg na prenasanie s 1x12 repro. A vlastne ten HOT je OK a nastastie ma len 18kg. Na zdravie!
« Posledná zmena: 31. Máj , 2013, 15:11:06 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1091 kedy: 31. Máj , 2013, 15:11:03 »

Sak ale vzdy ked si spomeniem na vahu kazdeho toho super ampu vcetne DR103, tak ma hned prejde chut na ten zosik.  Som teraz rad ze mam vsetky ampy do 25kg. Preve ze bys om chcel este nieco seriozne do 15kg na prenasanie s 1x12 repro. Na zdravie!

Tak hej, je to otravne, plus este hovadsky tazka bedna. Preto skus pripadne Hyenikov mod. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1092 kedy: 31. Máj , 2013, 15:11:32 »

Preto skus pripadne Hyenikov mod. Žmurk

Co to je zac?
« Posledná zmena: 31. Máj , 2013, 15:12:03 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1093 kedy: 31. Máj , 2013, 15:14:34 »

Co to je zac?

Najdes to tu lahko, uz to spominal par stran dozadu aj v tejto teme, pripadne jeho temu kukni. Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #1094 kedy: 31. Máj , 2013, 18:38:13 »

Najdes to tu lahko, uz to spominal par stran dozadu aj v tejto teme, pripadne jeho temu kukni. Popiskujem si


Popr vsetky na fore Bavím sa skvele Ja som čert..
Zaznamenané
Strán: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 87 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.