Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:43:52
Strán: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 87 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pre Hiwattofilov  (Prečítané 255011 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1095 kedy: 31. Máj , 2013, 20:32:20 »

Nic mi to nehovori, ale ukazky su celkom fajn. :) Popularne su celkom Reeves 225 model, kvazi taka volnejsia kopia starych Hiwatt DR201. Na youtube sa da najst kopec ukazok k nim.

medzi nemcami majú výborné meno, tá mywatt 400vka ide za 1800,- Eur 200vka 1400,- Eur a 100vka 1200,- Eur s tým že má v ponuke aj predvádzacie kusy o 150 - 200,- Eur lacnejšie, predávajú sa len ojedinele čo tiež o niečom značí

necce to niekto kúpiť a potom lacno predať Huh! Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1096 kedy: 31. Máj , 2013, 21:15:59 »

medzi nemcami majú výborné meno, tá mywatt 400vka ide za 1800,- Eur 200vka 1400,- Eur a 100vka 1200,- Eur s tým že má v ponuke aj predvádzacie kusy o 150 - 200,- Eur lacnejšie, predávajú sa len ojedinele čo tiež o niečom značí

necce to niekto kúpiť a potom lacno predať Huh! Bavím sa skvele

Za 1400 ak by si mal stastie a trpezlivost si zozenies aj staru 200ku.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1097 kedy: 01. Jún , 2013, 05:09:51 »

vieš nie každý sa ženie za Hiwattom ako blázen a v mojom prípade ide len o čo najjednoduchšiu lampu s pekným cleanom s čo najmenším počtom lámp pri čo najväčšom výkone, výrobca si dá poriadne zaplatiť ale ako secondhand sa dá kúpiť 400vka za 1100,- Eur a 200,- za 900 Eur ale majitelia ktorí sa to rozhodli predať to predávajú dlho, takže cena ešte možno zlezie, možno o dva tri roky sa rozhodnem ísť do niečoho takého :)
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 11:50:39 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1098 kedy: 01. Jún , 2013, 05:12:41 »

vieš nie každý sa ženie za Hiwattom ako blázen a v mojom prípade ide len o čo najjednoduchšiu lampu s pekným cleanom s čo najmenším počtom lámp pri čo najväčšom výkone, výrobca si dá poriadne zaplatiť ale ako secondhand sa dá kúpiť 400vka za 110,- Eur a 200,- za 900 Eur ale majitelia ktorí sa to rozhodli predať to predávajú dlho, takže cena ešte možno zlezie, možno o dva tri roky sa rozhodnem ísť do niečoho takého :)

Tak hej, stare 200ky su takmer nezohnatelne tak ci tak a tie nove Reeves su dost drahe a v EU ich asi ani nenajdes ani secondhand.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1099 kedy: 01. Jún , 2013, 13:30:24 »

garde - nenechaj sa hlavne zblbnut. na basu existuje kvantum krasnych zosikov, aj tranzistorove hraju paradne... Hiwatt NENI basovy aparat, doslova sa na basu NEHODI... ze to umastenci vo flanelkach kedysi pouzivali je ina vec... kedysi aj internet fical cez holuby, ale dnes uprednostnim radsej wifinu  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1100 kedy: 01. Jún , 2013, 13:36:02 »

Hiwatt NENI basovy aparat, doslova sa na basu NEHODI

A v com sa doslova nehodi?
Cize vlastne ziadne lampove ampy sa na basu podla Teba nehodia? Pretoze z lampovych ampov boli na basu najpopularnejsie prave Ampegy a v Europe fakt najma Hiwatty a hrali na nich kapely od najvacsich stadionovych az po early metalove ala Iron Maiden v 80tych rokoch (dokonca aj dnes). Paradoxne vsade na forach medzi basakmi ma Hiwatt 200ka povest jedneho z naj basovych ampov v historii, ale podla Teba sa vobec nehodi. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 13:39:43 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1101 kedy: 01. Jún , 2013, 13:47:22 »

... Cize vlastne ziadne lampove ampy sa na basu podla Teba nehodia? ...

si pil ? kde si toto vyhutal z mojho prispevku ?  Bavím sa skvele

... Paradoxne vsade na forach medzi basakmi ma Hiwatt 200ka povest jedneho z naj basovych ampov v historii, ale podla Teba sa vobec nehodi. Bavím sa skvele

paradoxne, ked si predstavim dnesnych basakov, co poznam, tak ma nenapadne ani jeden, co by hral na nieco ine, ako origos basovy aparat, ci uz trandakovy alebo lampovy...

basovy aparat Ti skratka musi najprv rozviazat snurky na botach, potom Ta kopnut do gul a navrch Ti dat este facku. no a ten Hiwatt Ti da akurat len tu facku a to je asi cele...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1102 kedy: 01. Jún , 2013, 13:53:34 »

ked som videl hiwatt na basu na podiu v pube, tak to bola tragedia. bez spodku, bez tlaku, len ta mala facka, aj to nie moc silna.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1103 kedy: 01. Jún , 2013, 13:58:31 »

basovy aparat Ti skratka musi najprv rozviazat snurky na botach, potom Ta kopnut do gul a navrch Ti dat este facku. no a ten Hiwatt Ti da akurat len tu facku a to je asi cele...

Lebo si urcite pocul Hiwatt 200 s KT88 fullstack alebo s 8x10 ze. Popiskujem si Tie maju dynamiku paradnu a velmi tlsty a bohaty zvuk. V Reichu sme to porovnavali s Ampegom SVT a tazko povedat, co bolo lepsie, vedeli si byt aj celkom podobne. Ampeg viac kreslil a bol trochu menej uderny, zato ma taky svojsky tazky growl.

Jediny Hiwatt s basou co si pocul bola priskrtena 100ka na bright kanali so silnymi pridanymi vyskami na jednej 4x12 a pises tu taketo srandy potom. Popiskujem si

Fakt zaujimave, ze vsade kde sa pise o lampovych basovych zosikoch sa spominaju v podstate dva ako naj - Ampeg SVT a Hiwatt 200 alebo 400, skus si pozriet na nete. :)

Celkovo ale uznam, ze do dnesnej tvrdsej muziky sa viac hodi Ampeg SVT kvoli tomu, ze ma na to vhodnejsi prejav tym, ze nie je taky cisty ako hajvot a ma ked je vybudeny vacsi drive.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1104 kedy: 01. Jún , 2013, 14:01:46 »

sranda je tato tema, nie co ja pisem  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1105 kedy: 01. Jún , 2013, 14:04:21 »

ked som videl hiwatt na basu na podiu v pube, tak to bola tragedia. bez spodku, bez tlaku, len ta mala facka, aj to nie moc silna.

Ty si niekedy ako zatate decko fakt. To bolo na tretine master, bright kanal a vytiahnute vysky, lebo Javanne chcel aby to cinkalo a rezalo co najviac. Paradoxne aj ta 100ka bola prilis hlasna na Randal, tak to muselo byt uplne priskrtene, aj tak to tam bolo pocut az prilis neskor. Neskor som mu to uz trochu nastavil inac a bolo to o dost lepsie, ale to si uz nepocuval, lebo si pil vedla pivo. :)

Hlavne preboha ako mozes cakat ze amp s EL34 na jednej 4x12 bude mat strasne hlboke basy ala Ampeg trebars. Popiskujem si Preto si treba skusit 200W s KT88, to je nieco uplne ine, co sa basy tyka, na to aj bol stavany. S gitarou som inak nepocul mohutnejsie a viac 3D znejuci amp, len to uz fakt moc nechcelo kreslit. Popiskujem si
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 14:13:03 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1106 kedy: 01. Jún , 2013, 14:05:52 »

Páči sa mi HIWATT na gitaru. Paradoxne jeden z najhorších basovych live zvukov, bol posledný Roxette, kde hral basak do nejakých 2 starých hláv a zvuk bol horší nez z čínskeho Hartke...podotýkam, nevyznám sa v Hiwattoch... Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1107 kedy: 01. Jún , 2013, 14:12:32 »

Páči sa mi HIWATT na gitaru. Paradoxne jeden z najhorších basovych live zvukov, bol posledný Roxette, kde hral basak do nejakých 2 starých hláv a zvuk bol horší nez z čínskeho Hartke...podotýkam, nevyznám sa v Hiwattoch... Na zdravie!

Inak to je prdel, ma tam ozaj 2 50ky alebo 100ky, nevidiet ci stare ci nove.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1108 kedy: 01. Jún , 2013, 14:13:51 »

inak, stacia 2-3 pisatelia-"neprajnici" do tejto temy naraz a Progaca vytazia na cely den, ze ani ine nepostiha  ha ha ha
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1109 kedy: 01. Jún , 2013, 14:18:54 »

inak, stacia 2-3 pisatelia-"neprajnici" do tejto temy naraz a Progaca vytazia na cely den, ze ani ine nepostiha  ha ha ha

 Bavím sa skvele Na zdravie! Ano, potom nestiham spat.

Gibsony a hajvoty budem ale stale odhodlane branit. Bacha na vec kamo! Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 87 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 23 otázok.