Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:17:12
Strán: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 87 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pre Hiwattofilov  (Prečítané 254958 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1110 kedy: 01. Jún , 2013, 14:26:03 »

inak, stacia 2-3 pisatelia-"neprajnici" do tejto temy naraz a Progaca vytazia na cely den, ze ani ine nepostiha  ha ha ha

A ja som ďalší neprajník:

Hlavne preboha ako mozes cakat ze amp s EL34 na jednej 4x12 bude mat strasne hlboke basy ala Ampeg trebars. Popiskujem si Preto si treba skusit 200W s KT88, to je nieco uplne ine, co sa basy tyka, na to aj bol stavany.

Progi zase provokuješ, že KT88 má hlbšie basy ako EL34 Huh!

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1111 kedy: 01. Jún , 2013, 14:28:18 »

Progi zase provokuješ, že KT88 má hlbšie basy ako EL34 Huh!

 Bavím sa skvele

Jasne, maju vacsi headroom, celkovo zvuk ma cistejsi. Som porovaval vedla seba na tych istych bedniach a citelne s KT88 to znelo mohutnejsie a basy boli minimalne pevnejsie.

Takisto na hifi zosiku ked prehodim namiesto KT88 EL34, tak EL34 maju menej basov, su take rozpzlejsie v basoch a preferuju stredy. Ved tym su typicke konieckoncov a preto aj oblubene.
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 14:35:59 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1112 kedy: 01. Jún , 2013, 14:38:54 »

Takisto na hifi zosiku ked prehodim namiesto KT88 EL34, tak EL34 maju menej basov...

Ty úplne ignoruješ ten test elektróniek, čo som tu pred časom hodil.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1113 kedy: 01. Jún , 2013, 14:40:41 »

Ty úplne ignoruješ ten test elektróniek, čo som tu pred časom hodil.

Ale ved to si hodil preampovky nie?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1114 kedy: 01. Jún , 2013, 14:47:16 »

Ale ved to si hodil preampovky nie?
Ufffff,
to nemyslíš vážne, že keď som dokázal, že preampovky nemôžu mať veľa alebo málo basov, stredov výšok tak koncové môžu. Skrátka v žiadnej lampe nieje zabudovaný korektor.

Ak dajú KT88 väčší výkon, tak dajú viac všetkého (aj basov) - ale to by malo tvoje ucho rozoznať...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1115 kedy: 01. Jún , 2013, 14:56:52 »

Ufffff,
to nemyslíš vážne, že keď som dokázal, že preampovky nemôžu mať veľa alebo málo basov, stredov výšok tak koncové môžu. Skrátka v žiadnej lampe nieje zabudovaný korektor.

Ak dajú KT88 väčší výkon, tak dajú viac všetkého (aj basov) - ale to by malo tvoje ucho rozoznať...

Cize podla Teba je jedno ak ma aj gitarovy zosik koncove trebars EL84/6L6/EL34/KT88? Ze rozdiel je len vo vykone a vobec nie celkovo v charaktere atd.? Popiskujem si Obavam sa, ze tu s Tebou nebude asi moc ludi suhlasit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1116 kedy: 01. Jún , 2013, 15:04:09 »

Cize podla Teba je jedno ak ma aj gitarovy zosik koncove trebars EL84/6L6/EL34/KT88? Ze rozdiel je len vo vykone a vobec nie celkovo v charaktere atd.? Popiskujem si Obavam sa, ze tu s Tebou nebude asi moc ludi suhlasit.
Kým som nedal ten test, NIKTO tu so mnou nesúhlasil, keby som teraz urobil taký istý s koncovými lampami, dopadol by rovnako. Ver mi, že v tých lampách naozaj nič nemôže zvuk korigovať. Naozaj je rozdiel iba v hlasitosti, mnohých to mätie.
O Gibsonoch a Hajvotoch ti nikdy neodporujem, lebo tomu rozumieš lepšie, ako ja.
Ale elektronike zase rozumiem ja.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1117 kedy: 01. Jún , 2013, 15:10:12 »

Ver mi, že v tých lampách naozaj nič nemôže zvuk korigovať. Naozaj je rozdiel iba v hlasitosti, mnohých to mätie.

Tak ako mi teda vysvetlis fakt, ze ked v posluchovom zosiku vymenim koncove lampy z KT88 na EL34, tak sa vyrazne zmeni zvuk aj frekvencie? KT88 maju ovela cistejsi prednes a idu o dost hlbsie v basoch. Uz sme sa o tomto inak natahovali mnohokrat, ale proste toto su fakt lahko pocutelne veci.

Takisto gitarove zosiky su dost ovplyvnene koncovymi lampami, EL84 nikdy nejdu tak do spodkov ako trebars 6L6 alebo KT88 (6550), tu nejde len o vykon ale aj o farbu a celkovo charakter. Ved Ti to moze potvrdit kazdy prakticky aj tu na fore.  Popiskujem si
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 15:11:05 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1118 kedy: 01. Jún , 2013, 15:45:04 »

garde - nenechaj sa hlavne zblbnut.

veď som sa na to vybodol a kúpil porádny tranzistor, tie Webre sú síce rímejky Hajvotov ale hrajú pekne aj s basou, aj ten Jankov koncák s 2x6L6tkamy hral pekne v celom rozsahu a aj pri Frakosovej Mese Caliber+ bol zvukovo úplne super, už som rozmýšlal nad tým laney vh100r ale nakoniec som sa na lampu nateraz vybodol
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1119 kedy: 01. Jún , 2013, 15:58:29 »

Tak ako mi teda vysvetlis fakt, ze ked v posluchovom zosiku vymenim koncove lampy z KT88 na EL34, tak sa vyrazne zmeni zvuk aj frekvencie? KT88 maju ovela cistejsi prednes a idu o dost hlbsie v basoch.

Jasné že vysvetlím:
KT88 majú menší výstupný odpor a preto sa na reprák dostane vyššie napätie a teda aj vyšší výkon. Vyšší výkon znamená subjektívne vnímané viac basov (vygúgli si niečo o Fletcher - Munsonových krivkách). Ale v skutočnosti tých basov nie je viac.


veď som sa na to vybodol a kúpil porádny tranzistor...

Tak, tak, tranzistor je najlepší !
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1120 kedy: 01. Jún , 2013, 16:00:49 »

aaaaa nie je a to ani náhodou
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1121 kedy: 01. Jún , 2013, 16:10:02 »

Jasné že vysvetlím:
KT88 majú menší výstupný odpor a preto sa na reprák dostane vyššie napätie a teda aj vyšší výkon. Vyšší výkon znamená subjektívne vnímané viac basov (vygúgli si niečo o Fletcher - Munsonových krivkách). Ale v skutočnosti tých basov nie je viac.

Tu nejde o subjektivne vnimanie, tie lampy maju aj uplne ine skreslenie ked sa vybudia atd, uz aj ked sa nejdem bavit o samotnom charaktere. Takisto zas na hifi zosiku s KT88 je lepsi detail, niektore EL34 posobia trosku ako pod dekou.

Tak, tak, tranzistor je najlepší !

Hej, spolu s CD prehravacom z Tesca. :)
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 16:28:09 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1122 kedy: 01. Jún , 2013, 16:28:43 »

veď som sa na to vybodol a kúpil porádny tranzistor, tie Webre sú síce rímejky Hajvotov ale hrajú pekne aj s basou, aj ten Jankov koncák s 2x6L6tkamy hral pekne v celom rozsahu a aj pri Frakosovej Mese Caliber+ bol zvukovo úplne super, už som rozmýšlal nad tým laney vh100r ale nakoniec som sa na lampu nateraz vybodol

ja som xyz krat skusal kadejake gitarove lampace s basou do gitarovej bedne. pokial si brnkas sam, tak po chvili tam natocis cosi, co Ti bude evokovat paradny basovy zvuk. vytriezvenie prichadza, ked sa zapne original basovy aparat... aspon ja mam taku skusenost  Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1123 kedy: 01. Jún , 2013, 16:29:40 »

vytriezvenie prichadza, ked sa zapne original basovy aparat

Napr.?

Sranda, do mozno zaciatku 80tych rokov sa pouzivali na basu vacsinou klasicke lampace (vtedy to proste nedelili na gitarove/basove). Mozno s vynimkou solid state Acoustic, ale tie neboli nejako extra oblubene. To pomaly teda tvrdis, ze do zaciatku 80tych rokov hrali takmer vsetky basy teda zle? Popiskujem si
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 16:32:32 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1124 kedy: 01. Jún , 2013, 16:36:15 »

. To pomaly teda tvrdis, ze do zaciatku 80tych rokov hrali takmer vsetky basy teda zle? Popiskujem si

porovnajuc nahravky zo 60 / 70 / 80 tych rokov, tak fakt dobre tlste basy pekne uplne zdola od podlahy prisli az v tych 90tych. ono to bude suvisiet aj s nastupom digitalu, kedze mechanicka LP take az spodky nedokaze preniest...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 87 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.13 sekund, 23 otázok.