Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:48:49
Strán: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 87 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pre Hiwattofilov  (Prečítané 254941 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1125 kedy: 01. Jún , 2013, 16:40:55 »

porovnajuc nahravky zo 60 / 70 / 80 tych rokov, tak fakt dobre tlste basy pekne uplne zdola od podlahy prisli az v tych 90tych. ono to bude suvisiet aj s nastupom digitalu, kedze mechanicka LP take az spodky nedokaze preniest...

Moze byt, s tymi spodkami suhlasim, je to mozno aj digitalom. Analogovy zaznam na LP skor preferoval nizsie stredy a stredy, co si vsimam.

Nedal si este ale priklad dobreho cisto basoveho aparatu. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1126 kedy: 01. Jún , 2013, 17:39:59 »

...Nedal si este ale priklad dobreho cisto basoveho aparatu. :)

mali sme v kapele roky trandakovy Trace Eliot s malou lampou na vstupe. pomerne specificky zvuk, ale mal som ten aparat rad. a mali sme v kapele Mark Bass, co je taka dnes "trendova" zalezitost, tiez trandak. mnohi tomu vycitaju sterilitu, ale podla mna to tlaci jak blazen.

Brdove lampace nemam az tak z praxe nastudovane, ale co som pocul len tak same o sebe, tak tiez to bolo o kusisko inde, ako Tvoj Hiwatt...

tie JCM 800 basove, co boli kedysi tak popularne, tak mne osobne az tak hovadsky nikdy nepripadali.

Ampeg asi nebudem spominat... ale aj tie lacne tranzistory zo serie B .. cosi, tak tiez nie su vobec marne, podla mna ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1127 kedy: 01. Jún , 2013, 17:57:51 »

mali sme v kapele roky trandakovy Trace Eliot s malou lampou na vstupe. pomerne specificky zvuk, ale mal som ten aparat rad. a mali sme v kapele Mark Bass, co je taka dnes "trendova" zalezitost, tiez trandak. mnohi tomu vycitaju sterilitu, ale podla mna to tlaci jak blazen.

Brdove lampace nemam az tak z praxe nastudovane, ale co som pocul len tak same o sebe, tak tiez to bolo o kusisko inde, ako Tvoj Hiwatt...

tie JCM 800 basove, co boli kedysi tak popularne, tak mne osobne az tak hovadsky nikdy nepripadali.

Ampeg asi nebudem spominat... ale aj tie lacne tranzistory zo serie B .. cosi, tak tiez nie su vobec marne, podla mna ...

Brdove ampy zneju super na basu, o tom potom, ved su aj na to robene. Hlavne jeden sa mi velmi lubil, co sme este kedysi robili test ampov na basu v bunkri v Dubravke, len uz si nepamatam model, tusim to bola nejaka 120w alebo. Ten sa mi lubil viac ako ten 400w Humbug. Tam inak popritom aj Pista priznal, ze hajvot obstal na to, ze to bola 100ka velmi fajn (je tu kdesi aj clanok o tom tusim). Hajvot si inak realne ani nepocul s basou, ked tak kedysi davno v Istrocheme 50ku co som mal, ale ta prilis kreslila. 100ka v Randali bola ledva na tretine vykonovo a uplne odveci nastavena, to sa fakt neda na zaklade toho posudzovat. Navyse ked hral potom Robo s jeho basou, to uz bolo zvukovo o inom.

Osobne Ampegy klasicke SVT uznam, ze su asi najvsetrannejsie lampace na basu, aj na sucasne tvrdsie veci sa stale hodia. Hajvot 200ka na Ampeg 8x10 hra inak trosku, skor sa hodi do staromodnych veci alebo k rychlejsiemu udernejsiemu hraniu, ma rychlejsi attack, je viac akusticka. Mam aj z toho porovnania zvukovu ukazku inak, len mi to uz dost chrchlalo nahravatko, tak to ani moc nema vyznam tu davat.  

Mne zas napriklad Trace Elliot zvukovo nikdy nerezali, pride mi to strasne sterilne a take nejake splostene, presne typicky tranzistor na styl gitaroveho Roland Jazz Chorus. Take vhodne do funku alebo kaviarenskeho gumoveho jazziku. :)
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 17:58:57 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1128 kedy: 01. Jún , 2013, 18:40:59 »

tak čisto basových aparátov pár je Mesa 400+ Trace Hexavalve Ampeg má 3 či 4 typy, tie nové Ashdowny môžu byť veľmi fajn, AD 200 od pomaranču je tiež fajn Peavey má VBA 2 a 3 staré aj nové Traynory YBA 2 a 3 aj čisto basových lampových ampov je dosť
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1129 kedy: 01. Jún , 2013, 19:27:17 »

a ešte Peavey Classic 400 nejak som na to zabudol :)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1130 kedy: 01. Jún , 2013, 19:41:42 »

si pil ? kde si toto vyhutal z mojho prispevku ?  Bavím sa skvele

paradoxne, ked si predstavim dnesnych basakov, co poznam, tak ma nenapadne ani jeden, co by hral na nieco ine, ako origos basovy aparat, ci uz trandakovy alebo lampovy...

basovy aparat Ti skratka musi najprv rozviazat snurky na botach, potom Ta kopnut do gul a navrch Ti dat este facku. no a ten Hiwatt Ti da akurat len tu facku a to je asi cele...

Tak napr. Fedor Freso hra okrem Ampegu na Hiwatt DR103.
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 19:46:28 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1131 kedy: 01. Jún , 2013, 20:15:22 »

okrem milion inych aparatov co na nich hraval tak ano, na par koncertoch mal Hiwatt a co som pocul referencie, tak jak mal vzdy rovnaky zvuk bezohladu na aparat, tak s Hiwattom zrazu nemal ziadny zvuk  Ja som čert.. ale to mam len z doslychu, snad sa uplne nepletiem  Popiskujem si
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1132 kedy: 01. Jún , 2013, 21:11:47 »

okrem milion inych aparatov co na nich hraval tak ano, na par koncertoch mal Hiwatt a co som pocul referencie, tak jak mal vzdy rovnaky zvuk bezohladu na aparat, tak s Hiwattom zrazu nemal ziadny zvuk  Ja som čert.. ale to mam len z doslychu, snad sa uplne nepletiem  Popiskujem si

praveze ked som fresa pocul s collegiom ked hral na hiwatt teraz pred par rokmi tak to bol asi najlepsi basovy zvuk aky som nazivo pocul... :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1133 kedy: 01. Jún , 2013, 21:21:35 »

praveze ked som fresa pocul s collegiom ked hral na hiwatt teraz pred par rokmi tak to bol asi najlepsi basovy zvuk aky som nazivo pocul... :)

nehadam sa... Freso mal vzdy dobry zvuk, na hocijakej base / nastroji
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1134 kedy: 01. Jún , 2013, 21:28:56 »

okrem milion inych aparatov co na nich hraval tak ano, na par koncertoch mal Hiwatt a co som pocul referencie, tak jak mal vzdy rovnaky zvuk bezohladu na aparat, tak s Hiwattom zrazu nemal ziadny zvuk  Ja som čert.. ale to mam len z doslychu, snad sa uplne nepletiem  Popiskujem si

Hlavne, ze mi sam pisal, ze ich mal uz od 70tych rokov velmi rad Ja som čert.., akurat, ze si nevedel zadovazit vtedy ziaden, mal len od kohosi obcas pozicany. Pritom hraval len na 100ke, 200ku tu nemal nikto, ani v Cechach. Teraz mal/ma novu 100ku reissue.

« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 21:32:08 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1135 kedy: 01. Jún , 2013, 21:33:26 »

nehadam sa... Freso mal vzdy dobry zvuk, na hocijakej base / nastroji

Praveze podla mna ani nie, vacsinou mal vzdy taky nejaky prevyskovany ostry, nikdy sa mi jeho zvuk ani hra nejako extra nelubili, hoci v nahravkach presne zapadli.
« Posledná zmena: 01. Jún , 2013, 21:37:25 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1136 kedy: 01. Jún , 2013, 21:52:07 »

Praveze podla mna ani nie, vacsinou mal vzdy taky nejaky prevyskovany ostry, nikdy sa mi jeho zvuk ani hra nejako extra nelubili, hoci v nahravkach presne zapadli.

tak on hra hlavne brnkatkovu basu, aj do toho vie brnknut riadne... mne sa vzdy jeho basa pacila
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1137 kedy: 02. Jún , 2013, 05:52:34 »

je síce pravda že Freša som počul live len pár krát a zakaždým s Ampegom (neviem akým) a 810nou ale jeho zvuk nebol nič výnimočné a ďalej lampa dokáže rovnako pekne znieť aj pod prstami
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #1138 kedy: 04. Jún , 2013, 06:04:52 »

je síce pravda že Freša som počul live len pár krát a zakaždým s Ampegom (neviem akým) a 810nou ale jeho zvuk nebol nič výnimočné a ďalej lampa dokáže rovnako pekne znieť aj pod prstami

Tu je Freso a Hiwatt DR103:
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1139 kedy: 04. Jún , 2013, 06:51:15 »

a to je dobry zvuk?
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 87 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 23 otázok.