Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 03:37:09
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MIDI v kompe  (Prečítané 9227 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 28. Január , 2006, 13:09:03 »

Taká otázka...na tvorenie podkladov sa mi zatiaž najviac kvôli pohodlnej práci osvedčil guitar pro. Jasné, že to nieje nijaký profi sound, ale ak si človek nemá s kým zajamovať, tak je to v poho. Zaujímalo by ma, či nemôžem z GP dostať lepšie zvuky napríklad inštaláciou nejakej inej MIDI banky. Neviem, či také niečo vôbec existuje...viem, že sa to robí pomocou externých krabíc, že napr. klávesový nástroj si ťahá zvuky z racku, ale nemôžem prinútiť svoj komp, aby ku údajom v *.mid súboroch proste asocioval lepšie zvuky?  Existuje na toto softwarové riešenie?


Príliš sa v MIDI nevyznám, ale tu je zopár tutoriálov ohžadom viacerých aspektov tvorby hudby v PC, vrátane MIDI
Bral som ohžad na extrémnych patriotov, ktorí odmietajú angličtinu, takže tieto linky sú časko-slovenské

http://www.midi.sk/view.php?cisloclanku=2005061801

http://www.audionet.sk/index.php?a=Rub&f=rubrika&rub=Teůria&podrub=Teůria

http://www.dreamface.net/modules.php?name=News&file=categories&op=newindex&catid=7

Naposledy upravil Pitu, : 31.03.2006 o 21:33
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 28. Január , 2006, 13:34:06 »

existuje obdobny format midi, ktory ma lepsie zvuky, par krat som to pocul...malo to tiez priponu \"mid\"
no skus ten novy guitar pro5, mas tam sample gitar a bicich. Chce to vacsie nastavovacky a pohrat sa s tym, lebo napriklad ked chces aby ti gitara hrala \"dz dz dz\" riff tak musis na tie noty dat PM, ked nedas tak to bude blato. Tu to uz dost vyrazne rozlisuje kazdu jednu znacku.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 28. Január , 2006, 13:40:16 »

Neviem, co  je Guitar Pro, ale kazdy seriozny SW dovoli tahat zvuky odhocikadial.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 28. Január , 2006, 13:41:49 »

imbus napísal:
Citácia
existuje obdobny format midi, ktory ma lepsie zvuky, par krat som to pocul...malo to tiez priponu \"mid\"....


MIDI nie je zvuk, ani format zvuku. Su to riadiace data pre cokolvek s MIDI rozhranim.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. Január , 2006, 14:06:19 »

žudia, o to tu ide...ak si natiahnem midi súbor do nahrávacieho softu, ako podklad, tak sa mi tam namiesto vĺn objavia bodky a čiarky, ako v hracej skrinke, alebo na diernom štítku. To je MIDI...ti bodky a čiarky iba spúšťajú zvuky z nejakého zdroja. POtiažto mi to je jasné. Mne ide o ten zdroj...napr. či by už jestvujúce midi súbory jednoducho nemohli spúšťať lepšie zvuky...či sa dá zohnať niečo, ako softwarové midi banky....súčasťou GP5 asi bude niečo také...midi je furt len midi
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 28. Január , 2006, 14:26:12 »

rastis napísal:
Citácia
...kazdy seriozny SW dovoli tahat zvuky odhocikadial.


Cim som mal na mysli, ze existuje plna prdel SW syntakov, samplerov, zvukovych bank formatu SoundFont... Co dokaze GuitarPro fakt netusim. A neviem, aky typ zvuku hladas.
Zaznamenané
hellion_eye
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #6 kedy: 28. Január , 2006, 14:56:28 »

no ja mam YAMAHA Soft Synthesizer...ma to ovela lepsie ako to co je dodavane spolu s Windowsom...

Naposledy upravil martinlm, : 28.01.2006 o 15:34
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 28. Január , 2006, 16:23:00 »

Ten Yamaha SoftSynthesizer ten zvuk skutocne trochu zlepsuje.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 28. Január , 2006, 16:43:51 »

martinlm napísal:
Citácia
Ten Yamaha SoftSynthesizer ten zvuk skutocne trochu zlepsuje.


Co to je ?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 28. Január , 2006, 16:50:28 »

Normalne si to zvolis ako MIDI zadiadenie a umozni ti to nieco na sposob wave table bez HW podpory. Cize to viac zerie vykon CPU.

Ja mam ten problem, ze s kX mi Guitarpro strasne pada, resp. mrzne mi cely pocitac, preto tam pouzivam nejaky SW syntetizer od Microsoftu. Inak by bolo asi lepsie loadnut nejaky lepsi Soundfont do zvukovky.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 28. Január , 2006, 17:04:27 »

Ta Yamaha je nejaka GM blbost v GuitarPro na sposob MS wavetable synth ? A co je vlastne GuitarPro ?

Naposledy upravil rastis, : 28.01.2006 o 17:05
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 28. Január , 2006, 17:14:55 »

GuitarPro je akysi tabovaci/notovaci soft, v nom vytvorene piesne su vlastne MIDIcka a tabulaturou a notovym zapisom, ktore ti bezia na obrazovke spolu s muzikou.

Yamaha SoftSynth operuje nad GuitarPro, mozem ho pouzit kdekolvek ako MIDI zariadenie namiesto MPU-401, Creative SW Synth, kX Synth a podobne.. Je to vlastne celkom blbost, akurat je to lepsie ako Microsoft GS Wavetable SW Synth, alebo nejaka SB Live! so standartnym 4 ci 8 MB Soundfontom.
Zaznamenané

Sulo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


without hope you cannot start a day


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 28. Január , 2006, 17:37:32 »

čawes. akú máš zvukovú kartu? pokiaž viem dá sa ťahať priamo zo stránok tej FY lepší font ale tiež to nieje ono je to len midi ako soja neni maso:)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 28. Január , 2006, 17:59:32 »

Hej. Pozrel som si nejake instruktazne video k Guitar Pro a nemam pocit ze je to urcene na komponovanie, ani ze je to schopne nejakej MIDI komunikacie s niecim dalsim. Takze predpokladam, ze zvuk je fixny, respektive da sa laborovat s nejakymi GM variaciami.

Altostratus - ak sa Ti tak dobre robi v Guitar Pro, mozes s hotovymi *.mid ist do lepsieho SW, trebars Cubase, Sonar a tam popriradovat trackom cokolvek Ta napadne. Je to sice skrabanie sa palcom na nohe, ale co...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 28. Január , 2006, 18:48:15 »

No...momentálne mám k dispozícií nahrávací soft Adobe Audition...používam ho preto, lebo je user-friendly (čítaj \"pre debilov\")..takže radšej to, ako cracknuté nuendo. Tam nahrávam gitku, ale ide o to, ako si urobiť podmaz. Fruity Loops má super zvuky, ale pokiaľ chcem viac, ako bicie a jednoduchú basu (klávesy napr.), tak sa dostávam do problémov so sustainom a preznievaním dlhých slákových samplov. (povedzte, že som blb, ale ešte som neprišiel na to, ako sa toho zbaviť). No a s guitar pro tento problem odpadá, lebo tam si podklady zapisujem do nôt, takže viem, že to čo tam napíšem aj bude tak hrať. Výstup je midi. Preto som sa v inej téme pýtal, či neexistuje niečo medzi tým. Totó je inak jediný dôvod, prečo používam Guitar Pro. Ono je to síce tabovací soft, ale ja ho používam na tvorbu podkladov a zapisovanie nápadov.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 22 otázok.