Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 01:55:24
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MIDI v kompe  (Prečítané 9226 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 28. Január , 2006, 18:52:51 »

Pokial si pamatam, tak uz v 3.54 verzii sa dalo nastavit, ci ma nova nota vypinat doznievanie predchadzajucej...
Zaznamenané
The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #16 kedy: 10. Február , 2006, 21:14:24 »

Nooo kedysi davnejsie som mal zvukovku SB Sound Live a Guitar Pro znelo relativne dobre.
Teraz mame nieco ine, neviem ani co to je:D, a tie zvuky zneju inac, tak, hnusnejsie...hehe. :D
Ale ved v Guitar Pro 5 mas RSE (Realistic Sound Engine), tak si to kup, alebo aspon stiahni jeho demoverziu, ale pri pomalsich pc ten zvuk dost blbo seka.

Na podklady aj tak pouzivam FL Studio, takze s tym nemam problem. :D
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 24. Marec , 2006, 13:23:45 »

Toto mi teda vysvetlite začal som sa zaoberať nahrávaním trošku.Ale ide vždy vlastne o midi musím použiť nejaký soft v ktorom skomponujem podklad potom ho prípadne exportnem ako mid importujem napr.Do reasonu a nasamplujem zvuky.
V Guitar pro sa mi dobre robí a mám tam pár vecí urobených.Rastis hovoríš:
Citácia
Je to sice skrabanie sa palcom na nohe, ale co...

Ale ako teda inak na to? neviem nebolo by možno od veci urobiť odporučiť čo a ako je tu viac tém a v každej len omáčka okolo ale čo a ako po praktickej stránke nikde.Smútim

A napr v Reasone si neviem predstaviť ceruzočkou kresliť riadiace signály pre MIDI.

Mám pocit že sa tu o dôležitých veciach ako kde a prečo prestalo diskutovať, ale hádať sa o tom kto je aký gitarista to viete:whistle:
V konečnom dôsledku sa spožahnem sám na seba naučím sa to a napíšem niečo ja lebo vidím, že sa tu v konečnom dôsledku aj tak nič podstatné nedozviem.Ja som čert..

A nevravte mi že sa mám naučiť hrať na klavíri aby som mohol komponovať gitarovú muziku trocha odveci nie a ani noty sa mi zrovna 2x učiť nechce. :blink:

Naposledy upravil mdr.guitman, : 24.03.2006 o 13:38
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 24. Marec , 2006, 13:55:07 »

guitman - ty si zbytočne vrták, na každú otázku si dávaš sám odpovede a zavrhuješ pomoc od druhých. Poviem ti presne to isté, čo mladým, keď sem prídu:
Keď máš problém, tak buď prehžadaj fórum, či sa o niečom podobnom nediskutovalo, alebo daj jasnú a konkrétnu otázku a určite tí, čo tomu rozumejú, ti radi poradia. Bez frfžania. Žmurk
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 24. Marec , 2006, 14:05:44 »

ale figu piťu nevŕtam ale poslednú dobu mi tu tie vaše spory lezú na nervy.Nový užívatelia prichádzajú o idoly a tí starí tu len nakuknú.
A fórum som prehžadal chýba komplexné info.Veď, niektorí ani nemajú šajnu o čom midi sú čo ako funguje a všetci znalí sú kdesi v úzadí a keď máš niečo na mňa existujú P.M. nemusíš ma tu takto zhadzovať ha ha ha ha ha ha
Vidíš  čakal som že niečo prinesieš a ty offtopic.
Ja som čert..  
Mojím ciežom bolo vždy ukázať cestu žuďom , ktorý sú niekde na začiatku a myslia si ako ja kedisy že keď namontujem do španiely snímač budem mať zvuk ako metallica v ...and justice for all...
Ale Tvoj neutrálny pocit sa mi páči ja len tak trošku preháňam aby sa nepovedalo....

Naposledy upravil mdr.guitman, : 24.03.2006 o 14:11
Zaznamenané

tatko fóra
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 24. Marec , 2006, 14:15:29 »

Na toto forum nechodi az tak vela ludi, ktory maju s tymto skusonost, tak sa necuduj. Ale napr. v Cubase myslim piano roll je.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 24. Marec , 2006, 14:18:22 »

Myslím, že každý, kto tu niečo vie, sa snaží normálne poradiť tým, čo nevedia.

Ja osobne sa v MIDI až tak nevyznám, keď som niečo potreboval, naťukal som notičky, prípadne tehličky do nejakého programu, vybral som zvuk a bolo. Žiadne väčšie práce som s tým nerobil.
Takisto s gitarou pri live-hraní, použijem snímač, MIDI-prevodník, nastavím zvuk v zvukovej banke a hrám.

Rád by som sa dozvedel viac, len v tých programoch nerobím, nemám čas sa ani vŕtať v práci s MIDI. Rád si ale prečítam, keď dá niekto jasné otázky, odpovede na ne. Žmurk
AK by sa niekto podujal na komplexný popis práce s MIDI, uvítam, ale nebudem všetkých naraz sekírovať - nič tu nerobíte, ulievate sa a pod.. :)

Okrem toho, v Muzikuse, alebo inde, sa určite nejaké všeobecné články popísali, treba ich nájsť a šupnúť sem.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 24. Marec , 2006, 14:24:55 »

sekírovať? Žmurk Fuuha zíram
No sranda a ja? No neviem neberte to osobne myslel som to na úkor istých debát...všeobecne som celkom spokojný.
A s tými midmi je to asi tak nikto to dobre neovláda. Ale trebalo by základ.
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 24. Marec , 2006, 14:27:15 »

Systematicky popísaný základ práce s MIDI by bodol. Žmurk
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 31. Marec , 2006, 09:34:57 »

To guitman...Používam FL studio, kde sa dajú bicie \"chlievikovať\". V princípe je to síce tiež MIDI, ale nič o MIDI vedieť nemusíš. Na robenie klávesových podladov som si splašil MIDI-USB master keyboard, ale ak sa tomu chceš vyhnúť, tak ten Rastisov systém sa mi nezdá byť až taký chorý. Proste si naklep basu a klávesy v Guitar Pro a exporuj ich ako *.mid. Potom ich importuj do FL, Cubase, či čo používaš a priraď ku nim nejaký zvuk. Éto vsjo. Robiť takto bicie je blbosť, ale klávesy a basa..pohoda. Podža mňa lepšie, ako obdĺžničky do piano rollu.


A mám aj jednu otázku. Odkedy som si kúpil MIDI klávesnicu, deje sa mi taká zvláštna vec. Všetky zvuky, ktoré k nej priradím, vrátane externých VSTi hajú v pohode. Okrem GM banky. Tá sa opozďuje, a to dosť výrazne. Pri realtime hraní, ale aj pri prehrávaní MIDI súborov vo FL. Nieže by som bol na GM banke závislý, ale občas sa šiknú nejaké zvuky aj odtiaž. Čo s tým?? Nieje to tým, že GM banka je na onboard zvukovke a ja ako zvukovku používam Line6 Guitar port? Onboard zvukovka má tak nastavenú úplne inú latenciu??? Alebo Čo?
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 31. Marec , 2006, 12:16:13 »

Pitu napísal:
Citácia
Systematicky popísaný základ práce s MIDI by bodol. Žmurk



Príliš sa v MIDI nevyznám, ale tu je zopár tutoriálov ohžadom viacerých aspektov tvorby hudby v PC, vrátane MIDI
Bral som ohžad na extrémnych patriotov, ktorí odmietajú angličtinu, takže tieto linky sú časko-slovenské

http://www.midi.sk/view.php?cisloclanku=2005061801

http://www.audionet.sk/index.php?a=Rub&f=rubrika&rub=Teória&podrub=Teória

http://www.dreamface.net/modules.php?name=News&file=categories&op=newindex&catid=7

Ak sa týmito sajtmi preklikáte, možno nájdete zopár odpovedí

Pre tých, ktorí neodmietajú jazyk imperialistov, prípadne iné jazyky, nieje zlý nápad použiť Gúgež náš každodenný a naklepať doň čosi ako \"basic MIDI tutorial\", alebo tak

Naposledy upravil Altostratus, : 31.03.2006 o 21:52
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 31. Marec , 2006, 12:49:07 »

Altostratus napísal:
Citácia
...A mám aj jednu otázku. Odkedy som si kúpil MIDI klávesnicu, deje sa mi taká zvláštna vec. Všetky zvuky, ktoré k nej priradím, vrátane externých VSTi hajú v pohode. Okrem GM banky. Tá sa opozďuje, a to dosť výrazne. Pri realtime hraní, ale aj pri prehrávaní MIDI súborov vo FL. Nieže by som bol na GM banke závislý, ale občas sa šiknú nejaké zvuky aj odtiaž. Čo s tým?? Nieje to tým, že GM banka je na onboard zvukovke a ja ako zvukovku používam Line6 Guitar port? Onboard zvukovka má tak nastavenú úplne inú latenciu??? Alebo Čo?


S dosovkou budu vzdy nejake problemy, nehovoriac, ze to GM z nej bude uplne nahovno. A asi aj problem v komunikacii dvoch nezosynchronizovanych kariet - ktohovie...

Ja ak chcem nejake GM zvuky, tak na instalacnom CD k SB live je 4MB soundfont ( *.sf2), ktory robi GM banku pre SB live. Niektore zvuky su fakt v slusnej kvalite. Tento soundfont si natiahnem do VSTi sampleru (pouzivam Kontakt od NI) a s nim uz pracujem, ako s beznym externym VSTi. S tou vyhodou, ze v samplery sa s tymi zvukmi da docela slusne pracovat (nabeh, dobeh...).
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 31. Marec , 2006, 17:47:02 »

Rastis:Čital som članok počul ukažky a vypada to tak,že čo nevidiet sa bude chodit na vystupenie s notebookom a gitarou.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 31. Marec , 2006, 17:54:13 »

Rudy - dufam ze nie :)

Aky clanok ?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 31. Marec , 2006, 17:54:27 »

Asi to patri do inej rubriky/virt.apar./Sorry.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.122 sekund, 22 otázok.