Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 00:52:40
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MIDI v kompe  (Prečítané 9225 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 29. Január , 2007, 12:35:05 »

Altostratus
ono, chápem o čo ti v princípe ide. Využívaš jednodichšie "midi" softvéry. Ak ale budeš chcieť robiť cez MIDI serióznejšie veci, potom je lepšie pracovať napr. so sekvencerom ako je Cubase )SX, Nusendo) alebo Sonar a použiť ho v spolupráci s nejakým samplerom, ktorý potom dokáže čítať rôzne formáty samplovacích bankov. Tiež ale nie každá zvuková karta podporuje všetky formáty. Napr. Creative podporuje .sf2, čo je dnes už veľmi rozšírený formát. Ja som si zo samplov AKAI porobil v priebehu roka stovky bankov a rukami mi prešlo desaťtisíce samplov. Samozrejme rôzne formáta sa dajú medzi sebou konvertovať.
Vlado Hudec napr. používa Gigastudio, na to treba mať určitú zvukovku a banky sú vo formáte .gig.
Kedysi sm mal zvokovku Terratec EWS XL 64 a tá mala svoje vlastné formáty .tti a .tts, ktoré sa ale neujali a nestali sa masovými.
Čo sa týka "preznievania" slákov, tak je to spôsobené dlhým release časom, to je ctrl 91. V každom bežnom MIDI sekvenceri, ako napr. Cakewalk, to je možné upraviť priamo v Piano Roll alebo Edit view, kde zadáš číselnú hodnotu pre tento ovládač.
Preto pre serióznu prácu doporučujem nejaký MIDI sekvencer a naučiť sa v ňom robiť, lebo časom narazíš na nedostatky podobných "polotovarov", ktoré možno prirovnať k detským hračkám :)
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 29. Január , 2007, 12:39:12 »

All:
ono MIDI problematika ja dosť zložitá záležitosť , nejaké všeobecné pokecy pre nováčikov je dosť ťažké napísať. Najlepšie, ak si každý preštuduje od Forróa knižku o MIDI...a potom sadne ku svojmu zariadeniu a skúša, skúš a skúša. Ja som sa tiež učil tak a myslím, že lepšia cesta ani neexistuje...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 29. Január , 2007, 12:42:14 »

opossum - reagujes na rok staru debatu a Alto je uz medzicasom zdatny cubaseista :). Ale inak mas pravdu :)
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.