Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 03:58:56
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hmatnik ako luk  (Prečítané 9918 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hannibal3
nováčik
*
Príspevkov: 10


« kedy: 31. Október , 2004, 13:23:23 »

Dalsi problem. Do ktorej strany mam krutit sroubu v hmatniku ked je krivi??? Ako luk???
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 31. Október , 2004, 15:39:09 »

Treba to krutit tak, aby si ten srob zatahoval, cize v smere hodinovych ruciciek. Vyztuz, ktora je inak v krku v miernom obluku sa tym bude napinat, cize skracovat a bude tahat krk smerom naspat...
Zaznamenané
Hannibal3
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #2 kedy: 31. Október , 2004, 16:44:19 »

A ciste teoreticky...ked to dotocim nadoraz...co potom???
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 31. Október , 2004, 17:09:23 »

len pozor ak mas nejaku skor lacnejsiu gitaru, aby si to neprehnal. hlavne opatrne. ja som to uz mal na doraz. alebo lubo? teraz neviem.
Zaznamenané

Hannibal3
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #4 kedy: 31. Október , 2004, 17:44:58 »

No ved toto aby som to neprehnal...tak ja neviem Jolana Strat. A co s tym potom ked je to na doraz??? Ak sa zasa ohne tak ho uz potom nevyrovnam. Co potom s tym???
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 31. Október , 2004, 18:04:41 »

Ak je vsetko ""zdrave"", nemalo by sa Ti to popodarit dotocit nadoraz. Ak ten sponovak funguje (nie je strhnuty zavit a pod.) na 99% sa Ti to musi podarit vyrovnat... Inak ta vyztuz je 6mm hruba ocielka. Takze ziadne struny nemozu mat vacsi tah, ako samotna napnuta vyztuz. Preto sa nemusis bat, ze sa Ti bude dovtedy krk povolovat, az by ho nebolo kam dotiahnut...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 02. November , 2004, 14:08:21 »

Ja uz som sa stretol s tym, ze gitara mala dotiahnuty ""sponovak"" nadoraz. Bola to asi chyba od vyrobcu. Pokial sa ti spal tento pripad, tak si kup novy krk, alebo si ho daj niekomu spravit.
Zaznamenané
Hannibal3
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #7 kedy: 08. November , 2004, 21:43:59 »

kupit novy krk???...no to by som sa asi nedoplatil:) No vsak ale uvidim ked ho budem vyrovnavat.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 08. November , 2004, 23:13:09 »

Ty si sa do toho este nepustil ? :?
Zaznamenané
Hannibal3
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #9 kedy: 14. November , 2004, 20:52:38 »

Este nie. Az ked roztrhnem niaku strunu tak ich dam dole a pootacam s tou srobou.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 14. November , 2004, 22:03:52 »

Krk sa ma stelovat s nasadenymi a naladenymi strunami, aby si videl, co s nim v skutocnosti robis...
Zaznamenané
Hannibal3
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #11 kedy: 14. November , 2004, 22:15:54 »

No tak to by ma zaujimalo ako to mam spravit sak Jolana Strat ma tu sroubu pri tele nie hore pri klucoch. Je skovana pod deklom (ta srouba) a dekel je zo strany strun.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 14. November , 2004, 22:26:04 »

Aha - sorry, vyskytuju sa aj take gitary. Nenapadlo ma to, ale je to zhovadilost jak svina. Pretoze pri stelovani krku potrebujes vidiet, ci este alebo ci uz nie je moc a to uvidis len s nasadenymi spravne naladenymi strunami... Do buducnosti si sprav pilnikom do toho deklu maly vyrez, aby si sa k tomu srobu v pohode mohol dostat. A neda sa ten panel vybrat aj ked su nasadene struny ? Na niektorych Fenderoch to ako-tak ide...
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 15. November , 2004, 06:35:35 »

Rastis ja som niekde čítal,že sa to nemá štelovať s natiahnutými strunami aj keď sa mi to zdalo ako blbosť lebo povoliť,doštelovať,doladiť ak nesedí znova no neviem.Ale doťahovať napnutý krk aby sa to neskončilo zle.Predsa len je tam dáke pnutie,nezdá sa mi to.
Zaznamenané

tatko fóra
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 15. November , 2004, 15:01:48 »

Krk urcite stelovat s napnutymi strunami. Pokial sa to neda (napr. hlavicka pre stelovanie je zo strany tela a neda sa k nemu dostat bez vymontovania krku), doporucujem nastavovat pri (naladenej) gitare.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.