Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 19:54:54
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Altostratus  (Prečítané 19437 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 02. Február , 2006, 21:18:52 »

Tak už som nevydržal ďalej čaka&ť a doťahovať svoju prvú ukážku. Tiež som začínal mať komplexy menejcennosti, že všetci majú, len ja nie. Takže tu je moja prvá.  Je mi jasné, že to nieje žiadna sláva. Dávam ju sem viac-menej preto, aby ste vychytali chyby a hlavne mi povedali ako sa ich zbaviť;. Nemám napríklad šajnu o tom, ako zlepšiť mixáž veci, pomery zvukov a použité reverby. Je mi jasné, že keď sa do mňa pustia niektorí jedinci z tohto fóra, nezostane na mne nitka suchá, ale čo už...



Teraz k veci....po krátkej diskusii v inej sekcii tohto fóra som sa začal učiť robiť so softom FL Studio 5. Tak na ňom vznikol tento jednoduchý podklad, teda bicie, basa a kláves sú z FL Studia. Na bicie som pritom použil nejaké iné sample, ktoré som si stiahol niekde z webu. Basa a klávesy sú default. Na to celé som dal trochu reverbu. Potom som to preniesol do multitrackového softu Adobe Audition. Do neho som nahral gitary. Je to moja Ibanez RG 470 (Kórejčiatko) cez kombo Rocktron Replitone 120. Snímané mikrákom Shure C606 do onboard zvukovky môjho notebooku.

Som si vedomý občasných nečistých tónov...možno bola chyba reverbovať podklad vo FL, mal som si reverbovanie nechať na koniec? Neviem. Rovnako som celkom presne nevedel, ako mám ísť na reverbovanie gitár. Tak Dúfam, že to nieje veľký prúser.

Šetrite ma...Smútim :pinch:

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/Altostratus.mp3
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 13:20:28 od Altostratus » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 02. Február , 2006, 21:49:15 »

Nuz lepsie ziadna ukazka ako poniektore tuto na fore.

Celkovy zvuk nie je moc zly, zlepsi intonaciu, tapping a par drobnosti a bude to podla mna dost ok.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 02. Február , 2006, 21:49:36 »

no moj dojem je ze je to celkom fajn, a jeden lick je tam skvely a urcite ti ho ukradnem :)  len skoda ze si sa hned potom rozsipal rytmicky. sola sa ti celkom pekne prelinaju.
zda sa mi trochu nahlas ta basa. mozno na to dat compressor bybolo fajn. tiez je tam niekedy taka nevyrovnana hlasitost, napr niektore sola su hlasnejsie ako druhe.

ale celkovy dojem to robi podla mna dobry, mozno prehrat niektore tie sola kde ti to nevyslo rytmicky a bude to fajn :)
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 02. Február , 2006, 21:52:39 »

Zakky..prosím ťa povedz mi, ktorý lick sa Ti to tak zapáčil???
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 02. Február , 2006, 21:57:00 »

martinlm napísal:
Citácia
Nuz lepsie ziadna ukazka ako poniektore tuto na fore.


To mám ako pochopiť?Žmurk
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 13:21:26 od Altostratus » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 02. Február , 2006, 21:59:20 »

Uz sam neviem, ako som to presne myslel, viem len, ze sa to tykalo aj mojich ukazok :)
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 02. Február , 2006, 22:01:34 »

Ja som pocul uz aj predosle Altostratusove pokusy, no vzdy som mu povedal, nech to a to radsej prehra, domaka a pod.

Kedze je ten typ co ja, ze vsetko hrr musi ukazat, tak sa aj stalo bez mojho odobrenia :silly:
No takisto na par drobnosti sa mi to paci. Niektore tony, by mohly byt lepsie, kompozicne to je fajn. Pacia sa mi tiez tie licky a aj ten tapping, po tej hukacke dava tomu take vyvrcholenie kvazy. Koniec je moc useknuty, ja by som to zakoncil nejako inak.
Ale treba pochvalit hlavne snahu a odhodlanie, ze sa naucil robit s programami, spravit si podklad, vymysliet to cele a serkat sa s tym nejaku tu hodinku.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 02. Február , 2006, 22:02:34 »

ten co ide o asi 1:08, inak ako to tak pocuvam tak ty mas asi rad Iron Maiden nie? :) mi to ani neviem co od nich pripomina
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #8 kedy: 02. Február , 2006, 22:03:03 »

tak som si to pozorne vypocul zoparkrat a moj nazor je taky, ze to je uplne super. hras velmi pekne, dobre s ami to pocuva, ziadne vady co by mi vadili som nepostrehol. jedine ze ten podklad je taky umelohmotny a basa prilis nahlas. ale co sa tyka gitary,  je to super;)
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 02. Február , 2006, 22:07:53 »

Zakky...od Iron Maiden Ti to môže pripomínať ktorúkoľvek skladbu..keď sa pozrieš, čo je to za postupnosť...:) Beeee
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 13:22:33 od Altostratus » Zaznamenané

tailgunner
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #10 kedy: 02. Február , 2006, 22:44:30 »

no mne sa to dost paci super my to znie aj dobre sa pocuva, je to dost pekny kusok!! nehovorim ze som expert na zvuk a na to kedy kto hra rytmicky, len tolko ze sa mi to velmi paci
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 02. Február , 2006, 23:27:39 »

Doprovod znie umelo asi preto, že je z počítača...ale však ocením rady ako vylepšiť aj to

A ešte som si uvedomil, že ten záver je tak trochu v duchu skladby The Unbeliever od Iron Maiden
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 13:23:02 od Altostratus » Zaznamenané

Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #12 kedy: 03. Február , 2006, 00:48:57 »

Pokracuj v praci na sebe. Co sa tyka aranzma a zvukov, na tom, prides aj bez skoly (dufam a pevne verim), to rozoberat nebudem. Co sa tyka plusov, je dobre ze mas chut a cielavedomost. Ak budes na sebe pracovat tak ako doteraz, budes dobry gitarista.  Davaj bacha na falosne a nedotiahnute tony, vibrato skor nie je ako je a to su hlavne atributy good gitaristu. Bojuj a bude to super. Drzim ti palce. Dorian
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #13 kedy: 03. Február , 2006, 08:37:55 »

mne sa to paci, zaujalo ma to hned na prvy krat, a to sa nestava tak casto u mna, fakt pohoda, len skoda tych bicich z PC;)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 03. Február , 2006, 09:55:15 »

NJ..tak díky za reakcie...do budúcej ukážky sa pokúsim na sebe popracovať...čakám ešte na dvoch hlavných \"zdrbávačov\"...Rastisa za zvuk a Pita za hranie :-)
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.121 sekund, 22 otázok.