Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 08:15:51
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Altostratus  (Prečítané 19455 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #45 kedy: 14. Marec , 2006, 11:32:01 »

Konecne som si nasiel cas a akurat tu ukazku pocuvam doma. Je to strasne pod dekou, vsetko okrem samplou cinelov, ktore neprirodzene sycia. Ak chces aby to bolo stipku citatelnejsie, rozhod to trochu do sterea, nech nejde vsetko z jedneho bodu. Pokial to pocuvas na PC bednach, viac nema zmysel pisat, aj tak to na tych bednach nerozoznas, ale je tam toho dost...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #46 kedy: 14. Marec , 2006, 11:37:22 »

Nemas ani len rovnako nahlas pomery medzi kotlami v tom brejku a pritom verim, ze u Teba to znelo OK. Skus to pocuvat aspon cez hifi vezu, bude to stale lepsie, ako PC boxy.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #47 kedy: 14. Marec , 2006, 20:55:30 »

Po niekožkých ICQ konzultáciach s Radym pracujem na menšom remake-u tejto istej ukážky...zatiaž to aj na tých PC boxoch znie o dosť lepšie
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #48 kedy: 14. Marec , 2006, 23:02:21 »

dosť sa dá spraviť aj na trošku lepších slúchadlách, určite lepšie ako pc bedničky. v slúchadlách je počuť každá chyba, šum a pod. ale majú iné vnímanie basov a priestoru. a som zvedavý, tak prihoď ukážku;)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #49 kedy: 15. Marec , 2006, 13:54:04 »

Sluchatka hej, ale vzdy iba na chvilocku, pretoze clovek rychlo ohluchne a na druhy den sa nestaci divit, co to porobil :).
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 25. Marec , 2006, 13:37:44 »

No tak som sa dopracoval ku akému-takému remakeu. Tak ho sem pridávam. Nepovažujte to za vrchol mojej tvorby, skôr sa snažím zistiť, ako to zmixovať, aby to znelo prehľadnejšie. Možno sú bicie, basa, sláky, cemballo a 4 gitary naraz veľa na amatéra s PC bedňami...ale určite sa dá ešte niečo poriešiť. Niečo mi potláča rytmičák, ale neviem, že čo...keď som sťahoval jednotlivé gitary, tak sa strácali.

Na bicie som oproti pôvodnej verzií pridal kompresor a EQ, na basu kompresor, z gitary som ubral gain a basy. Podklad z FL6, gitka cez Line6 guitar port.

(ukazka sa stratila)
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 13:31:27 od Altostratus » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #51 kedy: 25. Marec , 2006, 14:04:27 »

Znie to dost dobre podla mna (a tym skor, ked berieme v uvahu tvoje podmienky), akurat nektore veci ako keby boli natlacene moc v strede. Neviem to zatial opisat, ale mam pocit, ze ide o kopak a basu.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 25. Marec , 2006, 14:04:48 »

Altostratus napísal:
Citácia
...Niečo mi potláča rytmičák, ale neviem, že čo...


Neviem si to teraz seriozne vypocut, ale ono to nie je tak, ze \"nieco Ti nieco potlaca\". Ak sa take totiz nastane, znamena to, ze to nieco ma pre tu situaciu nevhodny zvuk. Skratka rytmicak Ti nic nepotlaca, ale ma zlu farbu zvuku -> EQ, pripadne iny sampel, pripadne navrstvit viacej samplov s roznymi nabehmi/doznievaniami podla poziadavky. Je jedno, ze samotny sampel znie ako tucne prasa - on musi zniet ako tucne prasa v nahravke, aj keby nasucho znel ako vykastrovany cap.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #53 kedy: 25. Marec , 2006, 14:05:51 »

martinlm napísal:
Citácia
...akurat nektore veci ako keby boli natlacene moc v strede. Neviem to zatial opisat, ale mam pocit, ze ide o kopak a basu.


Uz si pocul nahravku, kde by sa basa s kopakom neodohravali v strede stereobazy ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #54 kedy: 25. Marec , 2006, 14:08:36 »

Altostratus napísal:
Citácia
...Na bicie som oproti pôvodnej verzií pridal kompresor a EQ,...


Neekvalizuj bicie ako celok, aj tak neexistuje nastavenie, ktore sa hodi na celu sadu. Ekvalizuj jednotlive stopy bicich samostatne podla toho, co si ten ktory skopek ziada. Ak citis potrebu prilis zasadnej ekvalizacie, povymienaj sample za vhodnejsie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #55 kedy: 25. Marec , 2006, 14:09:56 »

Altostratus napísal:
Citácia
...Možno sú bicie, basa, sláky, cemballo a 4 gitary naraz veža na amatéra s PC bedňami...ale určite sa dá ešte niečo poriešiť...


Hej, da sa poriesit toho vela, pokial..... ..... .... to pocujes. Viem, opakujem sa Žmurk.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #56 kedy: 25. Marec , 2006, 14:17:27 »

rastis napísal:
Citácia
Uz si pocul nahravku, kde by sa basa s kopakom neodohravali v strede stereobazy ?


No je to blbost, uz len preto, ze pri tych frekvenciach sa stereo informacia straca :) Mam na mysli jav, ked mas subwoofer, ktory duni niekde pod stolom, ale zda sa, ze tak hraju satelity.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 25. Marec , 2006, 14:17:49 »

O potláčaní som hovoril preto, že v úvodnom brejku znie rytmičák v pohode, ale keď sa rozbehnú ostatné stopy, tak počas nahrávky zaniká...znie podobne, ako originál sampel bez kompresoru a EQ...preto sa mi zdalo, že sa do frekvenčných pásiem rytmičáku tlačí nejaká iná stopa... a potláča ho


musím meniť efektovanie bicích v priebehu nahrávky, aby zneli stále rovnako?
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 13:33:11 od Altostratus » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #58 kedy: 25. Marec , 2006, 14:20:25 »

Dobry snare zneje dobre pocas celej nahravky. Ale su situacie, ked sa nevyhnes efektovaniu za jazdy. Robi sa to aizaciou, ale taketo situacie sa vyskytuju skorej v elektronike, ako v klasickom bigbite.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #59 kedy: 25. Marec , 2006, 14:22:35 »

Altostratus napísal:
Citácia
...preto sa mi zdalo, že sa do frekvenčných pásiem rytmičáku tlačí nejaká iná stopa... a potláča ho...


Dobry priatel je analyzer, existuje aj vela free pluginov, Sound Forege a spol maju analyzery uz v sebe. Ale aj tak - hudba sa skuma usami, nie ocami Žmurk :) B) .
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.