Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 06:12:14
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Altostratus  (Prečítané 19430 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #75 kedy: 19. Február , 2007, 11:13:58 »

ku zvuku sa vyjadrovat nebudem, lebo ho robit neviem, ale inak sa mi to paci, hlavne zaciatok..tie sola uz velmi nie Žmurk
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #76 kedy: 19. Február , 2007, 12:43:42 »

Martin LM: Prosím ťa, teraz to nemám ako urobiť, ale ak sa ti chce, mohol by si stiahnuť MP3 zo soundclicku a hodtiť ju na ftp? V robote máme nejaký brutálny firewall, ktorý mi neumožňuje ani len upload obrázkov do fóra.
Nemozem ju predsa stiahnut.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #77 kedy: 19. Február , 2007, 12:56:59 »

Som myslel, že máš login do soundclicku, keď ho tak propaguješ. Doma mám ešte 256kbps mp3, ale má cez 5 MB.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #78 kedy: 19. Február , 2007, 13:11:31 »

Tak sprav 128, alebo postrihaj.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #79 kedy: 19. Február , 2007, 13:16:44 »

Alto
šak sa neondej, kludne sprav tú skladbu v 96 kpbs, to v pohode stačí na vypočutie. Nechápem, načo tu hádzať nejaké 320 a pod. Vmesti sa do tých 3.5 MB...
Už veľa skladieb som si nestiahol, práve z toho soundclicku...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #80 kedy: 19. Február , 2007, 13:50:59 »

Ok, keď sa dostanem domov, budete to mať

EDIT:
Tak tu to je

* Oda_na_GPC_pivo-01.mp3 (3011.14 KB - stiahnuté 209 krát.)
« Posledná zmena: 19. Február , 2007, 22:06:00 od Altostratus » Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #81 kedy: 20. Február , 2007, 09:31:12 »

Jo, kto si nevšimol, už som to uploadol aj sem.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #82 kedy: 21. Február , 2007, 08:38:27 »

Alto - Oda_na_GPC_pivo-01.mp3
no, tie bicie sú fakt strašné, zvukovo sa tam vôbec nehodia, činely sú chinese-cymbály? Prečo používaš takú činéééél? Celkovo bicie sú dosť monotónne, amatérske brejky, ale chápem, že urobiť "real" bicie v MIDI bez skúseností je veľmi ťažké, sám mám s tým problém, lebo holt nie som bubeník. Chýba mi na bicích ešte nejaký reverb (neviem, či si použil). Ale on by celkovýzvuk asi aj tak nazachránil. Sólová kytára s tým chorusom či flangerom má dosť uletený zvuk. Pri takýchto sólach, ktoré sú štýlovo jednoznačné, treba mať aj štýlový zvuk, tu sa nedá experimentovať. Týmto som ťa samozrejme nechcel odradiť, toto sú veci, ktoré počujem hneď na prvý krát a myslím, že je to cenné info, ako takáto nahrávka pôsobí na poslucháča na prvý šup. Jednoducho treba hľadať také zvuky a postupy, aby si sa, ako sa tu už písalo, priblížil nejakej referenčnej nahrávke. Inak je to podľa mňa slušne (presne) zahraté, aj ten nápad sa dá zniesť, aj keď v hlave mi z toho akosi nič nezostane, niečo, čoho by sa dalo chytiť, nejaký pocit. Proste to šlape, šlape, až došlape do konca...a koniec.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #83 kedy: 21. Február , 2007, 09:58:53 »

K tým bicím - použil som sample od Natural Studios - tu o nich bola menšia diskusia: http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=53125.0 je tam aj link na download, tak si môžete vypočuť ako znejú originál a povedať mi, čo som kde zosral. Reverb na ne som samozrejme použil - dával som na bicie EQ - Kompresor - Reverb, v takom poradí, ako píšem.

Ešte raz opkaujem, že zvuk sólovej gitary sa mi páči a odmietam ho považovať za chybu, alebo nedostatok.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #84 kedy: 21. Február , 2007, 10:17:21 »

K tým bicím - použil som sample od Natural Studios - tu o nich bola menšia diskusia: http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=53125.0 je tam aj link na download, tak si môžete vypočuť ako znejú originál a povedať mi, čo som kde zosral. Reverb na ne som samozrejme použil - dával som na bicie EQ - Kompresor - Reverb, v takom poradí, ako píšem.

Ešte raz opkaujem, že zvuk sólovej gitary sa mi páči a odmietam ho považovať za chybu, alebo nedostatok.

mne sa nechce skúmať tie sample, na to fakt nemám čas, obmedzujem sa len na "hodnotenie" ukážok. Myslím si, že treba pre taký štýl hudby, ako bola tvoja ukážka, použiť iné sample (tzv.Power) - proste mohutnejší rytmičák a viac reverbu naň. To je moja predstava. ALe ak si s tými zvukmi spokojný, potom nie je čo riešiť. Už som tu písal niekde, že ja mám napr. bicích skoro 3CD, a z toho si vyberám...väčšinou nikdy napoužijem tie isté sample. Hotové sady vlastne nepoužívam. Ťažko vystačiť s pár sadami bicích, ale to platí o zvukoch všeobecne, ak chceš mať nahrávku zvukovo "farebnú" a mať čo najuspokojivejší výsledok...
Myslím, že sa už k tým bicím dostatočne vyjadril Vlad Hudec. Ak to nejde už nijako vylepšiť pomocou EQ, treba vymeniť sample.
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #85 kedy: 21. Február , 2007, 10:44:13 »

Ok, keď sa dostanem domov, budete to mať

EDIT:
Tak tu to je

A MNE SA TO PACI Si píš!!! Je to vesele.

Ja nahodou obdivujem, ze si tam tie bubny konstruoval. Ja na to kakam!
Ja ked nieco robim v FL tak davam len z vyberu. Vlastne robim lek ked potrebujem aby sla basa s kopakom alebo 7/8 rytmus.
Ja sedemosmin milujem a v hotovych nie je - fnuk.
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #86 kedy: 24. Marec , 2007, 21:32:29 »

Nič nové teraz nemám, ale splašil som si sluchátka, tak som trochu prekopal Ódu na GPC pivo. Je to Tu: http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=664440&songID=5153107

Tak snáď to začína znieť lepšie. Je to iba remix, všetky stopy sú pôvodné. Pomenil som pomery, nastavenie efektov a aizácie.
Zaznamenané

hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #87 kedy: 26. Marec , 2007, 20:18:47 »

no tak som pocul aj tie strasie veci a tie su celkom v poho...no a ta oda na pivo...tato novsia verzia co su pomenene pomery zneje o dost lepsie aj ked zvuk rytmicaku mi pripada divny...ale pocut tam kopak, co ma tesi :) myslim ze celkom dobre to je, az na ten zvuk bicich, ktory by som inac spravil
HOWK
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #88 kedy: 26. Marec , 2007, 21:06:39 »

Nič nové teraz nemám, ale splašil som si sluchátka, tak som trochu prekopal Ódu na GPC pivo. Je to Tu: http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=664440&songID=5153107

Tak snáď to začína znieť lepšie. Je to iba remix, všetky stopy sú pôvodné. Pomenil som pomery, nastavenie efektov a aizácie.

Sorry, ten zvuk je prilis bolavy, nedopocuval som dlhsie, ako 15 sekund. Kopak zneje ako ked sa kope kanadou do prazdneho sudu. Jak zacali vsetky nastroje, vyhukla na mna obrovska gula niekde medzi  150 a 200Hz. Fakt zle. Ked uz nie monitory, tak aspon fakt dobre hifi bedne, ktore mas strasne moc napocuvane.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #89 kedy: 26. Marec , 2007, 21:13:53 »

Ak chces, posli mi zrarovane suche neefektovane samostatne stopy a mozem Ti skusit nieco z toho umixovat a napisat, co som priblizne spravil.

Inak uz som to dopocuval cele :). Da sa na ten zvuk zvyknut, ale naozaj plati to, co som napisal ako prve.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.166 sekund, 22 otázok.