Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 04:09:48
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mr. Redwine  (Prečítané 7637 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« kedy: 04. Február , 2006, 16:02:02 »

Po zhliadnutí fotografií v príspevku \"pekná izba\" som sa nechal inšpirovať a odfotil som si \"sedačku\" vo svojej obyvačke.


Dolný rad zžava doprava:
Hand made SG – gitara vyrobená Igorom Kellerom z „doneseného materiálu a nákresov“.
Celomahagónová gitara a k tomu zodpovedajúci zaujímavý temnejší zvuk.
Hardware Gotoh, snímače momentálne Seymour Duncan SH1 - SH4.
Hand made Les Paul – gitara vyrobená Igorom Kellerom z „doneseného materiálu“ a podža mojich „plánikov“. Telo je zo starého kubánskeho mahagónu, vrchná doska  z javoru s perfektnou kresbou dreva, krk je z žahkého mahagónu a hmatník je palisndrový.
Hardware Gotoh, snímače Gibson 490R a 498T. Túto gitaru skúšalo niekožko profíkov, čo majú Les Pauly v pazúroch, a referencie sú viac ako priaznivé.  
Fender USA Stratocaster – je to model Texas Special z roku 2000, vežmi slušne spracovaná gitara, skvelý perkusívny zvuk.
Gibson Nighthawk Custom – gitara z prvého roku výroby tohto modelu (1993). Výborný nástroj. Momentálne moja srdcovka.
(viac viď. recenzia od Rastisa ).
Maison kopia ES 335 – Semilubová gitara s prišróbovaným krkom, vyrobená v Kórei okolo rokov 1992-93. Túto gitaru som kúpil ako prvú po rokoch „bez gitary“ (bola to vtedy láska na prvý pohžad).

Horný rad zžava doprava:
Hamer Slammer – gitara zo začiatku devädesiatých rokov minulého storočia, jeden z prvých lacnejších modelov Hamer vyrábaných mimo USA, a to v Kórei. Na rozdiel od dnešných gitár tejto cenovej kategórie, má telo z jedného kusu dreva (lipa?), perfektný javorový krk s palisandrom. Hrá výborne hlavne „drive“ zvuky. Je dosť obohraná, ale možno práve to jej dodáva na „kráse“.
Aria Diamond – rok výroby 1967-68, gitara z prvej série výroby týchto modelov Aria. Skutočne vintage gitara s „originálnymi japonskými technickými prvkami“. Na svoj vek je v super stave. Kúpil som ju pred rokmi z čistej nostalgie.
Hand made Stratocaster – toto je gitara ktorú som si vyrobil „sám“. Telo je z žahkého afrického mahagónu (ktoré som jedno celé leto „stružlikal“ na balkóne „vreckovým nožíkom“), krk je javorový s palisandrovým hmatníkom (Kórejská fréza), ktorý som dal prebrúsiť a prepražcovať u „Neuser-a“, otvory do tela vyfrézoval Igor Keller, pôvodnú elektriku a snímače zapájal Rastis, čiže jednoducho skvelá gitarka.
Epiphone – akustika ktorá má tiež už niečo odohrané, kúpil som ju od priateža, ktorý do nej niekožko rokov profesionálne búšil

Ako je z fotografie jasné že doma sedíme na zemi, niektoré gitary sú na predaj !

Naposledy upravil Pitu, : 12.02.2006 o 18:49
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 05. Február , 2006, 16:13:07 »

Ten obrázok je asi zakliaty vôbec nejde pridať ani z externého odkazu dosť divné teda nerozumiem

Ale keď som ho zbadal vravím Wau auu
:woohoo:

konečne bola tam nejaká divná kompresia a vôbec to nešlo už ideeeeeeeee:blink:

Naposledy upravil Mdr.guitman, : 05.02.2006 o 16:30
Zaznamenané

tatko fóra
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #2 kedy: 05. Február , 2006, 16:29:08 »

nejake podrobnosti este treba k mojej spokojnosti. co su to za gitary a tak. nejake hand made tam vidim a tak proste co su zac:whistle:  ale pekna sedacka. ako sa na nej sedi? ci sedite na zemi doma asi.

Naposledy upravil locksmith, : 05.02.2006 o 16:29
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 11. Február , 2006, 11:02:40 »

Pekna zbierka. Sa mi paci, ze mas zastupene vsetky klasicke modely gitar. Vlastne Telecaster jediny chyba a nieco s P90. Žmurk
Na ten Les Paul by som ale dal ine snimace. Bud 57 Classics alebo nejake aftermarket PAF reedicie. By ten stary mahagon dostal viac priestoru si myslim.

Naposledy upravil Progrocker, : 11.02.2006 o 11:03
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #4 kedy: 11. Február , 2006, 11:16:25 »

WOOOOW--- Slusna zbierka.....vyhral si športku,alebo je niekto z rodiny ropny magnat? Beeee
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #5 kedy: 11. Február , 2006, 11:17:09 »

zisiel by sa mi doma taky gauc.zaujal ma ten nighthawk.cital som tu recenziu.veeelmi zuimave.rad by som si ho skusil:evil:
Zaznamenané

I hate commercion
pasqual
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #6 kedy: 11. Február , 2006, 12:55:55 »

very nice;)
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 11. Február , 2006, 13:30:44 »

na ktorej gitare hravas najmenej?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 11. Február , 2006, 13:31:27 »

a ktore su to na predaj???
Zaznamenané

jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #9 kedy: 11. Február , 2006, 14:14:36 »

a ktore si ochotny podarovat nemajetnym clenom fora??? :woohoo: :woohoo:
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #10 kedy: 12. Február , 2006, 12:50:17 »

Rád by som pripojil ešte zopár viet. Predpokladám že som asi najstarším členom fóra čo sa týka fyzického veku, aktívnemu hraniu som sa venoval v časoch keď väčšina členov fóra nebola pravdepodobne ani na svete. Gitara ako taká je pre mňa vec, ktorá ma fascinuje stále aj po rokoch. Myslím si že kto sa do nej raz naozaj zamiluje, tak je to potom na celý život.
Stále je to pre mňa skvelá zábava a zároveň relax, ale aj vzrušujúca cesta objavovať nové veci, prípadne potvrdzovať „staré pravdy“.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #11 kedy: 12. Február , 2006, 12:52:09 »

pekne, nadherne....
a mozme ti tykat, ujo redwine? Popiskujem si
Zaznamenané

stoka!
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 12. Február , 2006, 12:55:43 »

kubriel napísal:
Citácia
na ktorej gitare hravas najmenej?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #13 kedy: 12. Február , 2006, 13:02:35 »

miso_kolo napísal:
Citácia
pekne, nadherne....
a mozme ti tykat, ujo redwine? Popiskujem si

to nemôžeš, ale musíš
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #14 kedy: 12. Február , 2006, 13:09:37 »

kubriel napísal:
Citácia
na ktorej gitare hravas najmenej?

to ti nepoviem, ale najviac teraz trápim Nighthowk-a
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.