Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 06:02:51
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: peavey valve king  (Prečítané 9138 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
atticus
nováčik
*
Príspevkov: 26


« kedy: 04. Február , 2006, 17:21:16 »

co mi viete povedat o tomto type??...nikde som ho nepocul...len na obrazkoch som si ho obcas vsimoll..celkom dobra cena....neviem....poradte
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 06. Február , 2006, 11:33:34 »

Toto kombio je celolampová novinka od firmi Peavey. Pred týždňom prišlo prvích pár kusov na slovensko. Mám momentálne u seba jeden ktorý skúšam. Konkrétne VK 112. ďalej ešte sú modeli VK 212 a VK 100 Head. Nemám ho ešte preskúšaní úplne do podrobna. Viac menej ide o komba za vžmi dobrú cenu. čo sa trochu aj prejavilo na niektorých veciach. V prvom rade nerobme si ilúzie je to Made in China. Lampi sú tam 3 x 12AX7(electro harmonix - made in russia)  a 2 x 6L6GC (Sovtek - made in russia). Na obidvoch trafách zo spodu píše Chuan Mei, čo nech si visvetlí každý ako chce. Má to 50 W pri 16 ohmoch. Klasicky dva kanáli so samostatním EQ. A reverb. Efektová slučka, výstup na externý box, footsvitch a novú patentovanú struktúru na nastavenie simulácie triedy A/B.Na to slúži poťák na zadnej strane. A pár Ďalšich nepodstatných drobností. Peavey avizoval že toto kombo bude skvôr na tvrdšiu hudbu. Takže som čakal že skreslený kanál bude super gut. Ale som sa vežmi sklamal. niežeby bolo toho skreslenia málo. Ale tie basi, úplne nekonkrétne zahuhlané a neviem ako by som to ešte vyjadril. Keď som pripoj TS 9 od Ibanézu tak už to bolo OK čo trochu néchápem ale bolo to Ok tak to nerieším. Čistý kanál by som vijadril slovami \" v pohode\".  Cez to všetko si myslím že pomer cena výko je tam vežmi dobrí. Ak by ťa zaujímali nejaké podrobnosti. Kžudne mi napíš.
Doskakavenia.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 06. Február , 2006, 11:42:27 »

O nekonkretne basy sa mozno postaralo Chuan Mei trafo alebo lampy, snad po ich vymene by to hralo lepsie.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 06. Február , 2006, 11:51:16 »

Lampy skus vymenit ak mas moznost, Sovteky su asi najhorsie ake existuju po cinskych. Ruske Electro-harmonix tiez nie su zrovna moc ospevovane.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 06. Február , 2006, 12:05:35 »

progrocker, ved ty si tu niekde basnil na starymi ruskymi lampami, ze tie su najelepsie na svete spolu s ceskoslovenskymi :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 06. Február , 2006, 12:16:25 »

Pozor, nad ruskymi nie. Predovsetkym stare britske, nemecke a nase. Ruske okrem Svetlan za vela nestoja a nove uz vobec nie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 06. Február , 2006, 12:24:46 »

Tie komba maju lacne repro a lacne elektornoky.  Zoapr ludi na Harmony-central sa s tym pohrali a myslim, ze to stalp za to. Urcite to nebude hrat ako Engl Powerball, alebo Framus Cobra, ale myslim, ze za tie prachy to je dobra volba. Najlepsie asi kupit tu hlavu a nevyhadzovat zbytcone peniaze na lacne repro. Pomer cena vykon je tam urcite ovela lepsi ako pri vseliakcyh Marshall AVT a podobne..
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 06. Február , 2006, 12:39:13 »

V tomto som prave zvedavy, ako sa osvedci Engl Thunder 50 kombo, je to asi trochu vyysia cena (okolo 30), ale snad tam netreba nic menit, minimalne basy sa mi zdaju perfektne ciste na moderne hranie.

Je to totiz tiez najlacnejsie kombo od vyrobcu.

Naposledy upravil martinlm, : 06.02.2006 o 19:10
Zaznamenané

misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #8 kedy: 06. Február , 2006, 14:58:16 »

martinlm napísal:
Citácia
O nekonkretne basy sa mozno postaralo Chuan Mei trafo alebo lampy, snad po ich vymene by to hralo lepsie.


To som chcel povedať tiež. Proste by tam trebalo vymeniť repro lampi a zrejme aj trafo. Ale ja to nebudem robiť. Ja som to len skúšal.

A ešte ma aj napadlo doložíš 1 000 - 2 000 Sk a máš Classic 30 od Peavey a ten hrá ďaleko lepšie.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 06. Február , 2006, 15:06:26 »

V nom vymenis reproduktor (+2500 az 3500) a lampy (asi +1500) a bude este lepsie.
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 06. Február , 2006, 16:07:19 »

a kolko akoze stoji???
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 06. Február , 2006, 18:48:19 »

http://www.musik-produktiv.at/shop2/volltext.asp?wort=valveking&sid_s=%2118121995&image.x=0&image.y=0
Zaznamenané

atticus
nováčik
*
Príspevkov: 26


« Odpoveď #12 kedy: 07. Február , 2006, 21:05:47 »

myslis ze peavey 30 postaci vykonovo na mensie koncerty po kluboch?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 07. Február , 2006, 21:07:32 »

Peavey 30 je zo skusenosti mnohych ludi \"loud as hell\". Aj vacsie koncerty by podla mna uhral, s pridavnou bednou.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 08. Február , 2006, 12:40:56 »

rastis napísal:
Citácia

Kedysi sa tu spominala hlava Peavey Valve King za nesmierne nizku cenu. Nikto sa tu k tomu nevedel poriadne vyjadrit, tak som sa spytal u \"konkurencie\":

rastis:
Poznate niekto tuto seriu aparatov ? Malo by ist o celolampove komba a hlavu. Zaujima ma, ci niekto na tom hrate a ake mate dojmy zo zvuku, konstrukcneho prevedenia atd. Cena je totiz na elektronkove stroje docela neuveritelna (400-500 euro). Dik za nazory !

eiffel1:
Hrat jsem na to nehral ale videl jsem to na veletrhu ve Frankfurtu a podle detailu bych to typl na stejneho korejskeho vyrobce ktery dela aparaty Fame a Variac (take Mega tone) do Nemecke obchodni site. ...

------

Ani pre chalanove tvrdenie nemam ziadny dokaz, ale vieme, ze to tak funguje u gitar, PC komponentoch, a vlastne aj pri tych lowendovych aparatoch...


Co sa tyka nekonkretnych basov, ja by som videl problem hlavne v repraku a az ovela ovela neskorej v lampach a trafe, ale ktovie. Skratka tiez si myslim, ze hlava + bedna podla vlastneho uvazenia je lepsia cesta. Ak sa nemylim, tak magez kedysi nechaval nejake linky, kde boli aj zvukove ukazky. Nejaky chalan tam hral nejake tvrdarne a znelo to presvedcivo.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.