Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
07. Október , 2024, 13:33:46
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kovove ci nylonove struny???  (Prečítané 12507 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #15 kedy: 15. December , 2006, 10:33:01 »

Neviem,ci sa to do tejto temy hodi ,ale budiz:whistle: Nevedel by mi niekto poradit ,kde by som zohnal nylonove struny na klasicku gitaru, ale s vyhladenym povrchom (taketo struny na el.git. maju oznacenie Flat wound).V BA som obehal snad uz vsetky hudobniny ,ale nikde ich nemaju.
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #16 kedy: 26. December , 2006, 11:42:46 »

Toto je decentny OT, ale nikde som nenasiel temu, kde by sa to hodilo.
Ked idem menit na akustike struny a chcem ocistit hmatnik, tak len dam vsetky stare dolu, alebo treba urobit dajake opatrenie, kvoli prehnutiu krku?
Zaznamenané
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 26. December , 2006, 11:54:18 »

krk by sa ti nemal prehnut v priebehu 5 minut... :) kludne si ocisti hmatnik vlaznou vodou s troskou saponatu... a natiahni nove struny :)
Zaznamenané

magic-dragon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #18 kedy: 26. December , 2006, 12:42:54 »

ale ide tam podla mna dost o kobylku...
na spanielku by sa asi tazko viazali kovove struny..a tak isto aj naopak
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #19 kedy: 26. December , 2006, 12:49:49 »

magicdragon napísal:
Citácia
ale ide tam podla mna dost o kobylku...
na spanielku by sa asi tazko viazali kovove struny..a tak isto aj naopak


No ja idem dat kovove na jumbo
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 26. December , 2006, 18:27:40 »

Misko - môžeš kžudne meniť po strune aj naraz všetky. Nič sa nestane, aj je to rovnako rýchle. Keď si chceš prečistiť hmatník, daj dolu všetky.

Jedine, na čo treba dávať pozor - keď dlhodobo nehráš na akustike, je dobré trochu uvožniť struny. Zas ale nepovoliť ich úplne.
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #21 kedy: 26. December , 2006, 19:07:53 »

Diky za rady.
To s tym povolenim strun pocujem prvy raz.Nabuduce povolim.    Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 27. December , 2006, 02:44:52 »

Misko napísal:
Citácia
Diky za rady.
To s tym povolenim strun pocujem prvy raz.Nabuduce povolim.    Žmurk

Jasne, ak nebudeš nabudúce hrať niekožko mesiacov, povož ich. Žmurk

Dlhodobo som myslel - dlhodobo. Nie pár dní. :) Ak vieš, že na tej gitare nebudeš hrať napr aspoň pár týždňov, tak treba povoliť krk.
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 06. Január , 2007, 01:51:45 »

cau kamaradi. kcem sa opytat, ci ma vyznam menit tu trojicu nylonovych strun. menim asi po dobrych 6 rokoch struny na spaniele a zda sa mi, ze tie stare nylonky zneju uplne jasne. ved co uz sa na tej gume moze skazit, hovorim si. vinute su bez debaty, to bol riadny hnoj  No hanbím sa..
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
kuko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #24 kedy: 06. Január , 2007, 02:15:37 »

... tak ako každý iný materiál, aj plasty sa pri namáhaní v ťahu (aj inom namáhaní) vyznačujú tou vlastnosťou, že sa unavia. to znamená, že stratia svoje vlastnosti ako pružnosť, pevnosť a neviem čo ešte, pritom mohli na ne ešte vplývať okolité podmienky, atď... každopádne by si po šiestich rokoch podla mňa mal vymeniť určite všetky, ale keď znejú jasne a tebe to tak vyhovuje...  Som frajer
Zaznamenané

...a odlož si lož...
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 06. Január , 2007, 02:20:19 »

Mne sa zdá divné, keď už teda kúpiš novú sadu strún, ich nevymeniť všetky. Žmurk
Jedine, že chceš ušetriť pár korún a kupovať len tri vinuté kusovky..  :)

Nemením nylonky tiež moc často, lebo na nich až toľko nehrám, ale naposledy keď som menil, tak aj nenavíjané už hrali horšie. Samozrejme navíjané boli ako blato a celkovo sa už tie struny nedali poriadne naladiť. Odporúčam radšej vymeniť celú sadu, asi potom budeš počuť rozdiel. Ale radšej nekúp najlacnejšie.
Kupoval som 2 sady, jedny dosť lacné, jednu nejakú strednú triedu, natiahol som lacné a boli divné. Nemali poriadny zvuk, zneli "rozpláclo" :) , hneď som ich vymenil za tie drahšie a rozdiel bol zreteľný.
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 06. Január , 2007, 04:18:41 »

no zmenil som nakoniec vsetky, mam toho plne zuby, fakt vymenu strun neznasam ?§!.
cakam, kedy sa konecne usadia, ale pred spanim si asi nezahram. aj som uz zabudol ake to je, ked sa gitara 4 dni rozladuje este. inak kupil som d'daddario, lebo ine v auparku nemali a do mady sa mi uz trepat nechcelo. aj tak sa ju posnazim predat, tak mi moze byt jedno, co na nej je. v podstate som sa pytal len preto, lebo som cital len nedavno, ze nylonky sa vyhravaju a casom na zvuku ziskavaju. narozdiel od kovovych strun.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #27 kedy: 06. Január , 2007, 09:15:08 »

Prosimta, to ako keby existovali v bratislave len tri obchody s hudobninami .... mohol si mat ernie bally, la bella, c.f.martin, d'aquisto, EXP ....
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 06. Január , 2007, 09:29:39 »

...ze nylonky sa vyhravaju a casom na zvuku ziskavaju. narozdiel od kovovych strun.

 ha ha ha tak to by bolo naozaj super, ale asi by sa tie sady predavali pomenej...
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
milosk
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 06. Január , 2007, 10:09:51 »

krk by sa ti nemal prehnut v priebehu 5 minut... :) kludne si ocisti hmatnik vlaznou vodou s troskou saponatu... a natiahni nove struny :)


krk sa neohne ani za hodinu pokiaľ nie je v extrémne teplých alebo studených podmienkach a s tým čistením nikdy by som nepoužíval vodu, dostáva sa pod pražce kde spolu s prachom a potom vytvára agresívne prostredie, drevo sa rozpadáva  a pri výmene pražcov nastáva veľký problém drevo sa pri vytiahnutí pražca vydrolí a nový nebude dobre držať treba prepearovať drážku čo zvyšuje náklady.

K čisteniu - hmatník by som čistil pri každej výmene strún je to síce otrava, ale dáva väčšiu životnosť hmatníku.
Ideálny je čistý lieh, ale ešte lepší perchlóretylén. Narozdiel od liehu aj keď sa omylom dostane na lakovanú plochu /platí pri nitrolakoch alebo prírodných lakoch, ktoré sa používaju na Gibsnoch a akustických gitárách/ pri krátkodobom styku nerozleptáva lak a odstráni aj tie najzažratejšie mastnoty a nečistoty.

Ešte malá rada - hmatník by som po očistení napustil olejom avšak nie hocijakým, najlepšie skúsenosti mám s bórovým olejom od firmy Selmer, rýchlo sa vsiakne a nezanecháva pocit mastnoty.Treba ho nechať ca 10 min. vsiaknuť potom dobre vyutierať čistou handričkou. Neutlmuje zvuk a krásne vykreslí rast dreva.
« Posledná zmena: 06. Január , 2007, 11:05:24 od Pitu » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 23 otázok.