Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
07. Október , 2024, 09:17:02
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kovove ci nylonove struny???  (Prečítané 12497 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 06. Január , 2007, 13:30:50 »

ja cistievam hmatnik obycajnou indulonou. dam trosku indulony,vytriem to a potom dosucha cistou handrickou.
Zaznamenané
zdendo
nováčik
*
Príspevkov: 14


|classical guitar|


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 12. Marec , 2007, 12:07:38 »

Len malá rada, nikdy nekupujte nylonové struny (ball-end či jak) s takou guličkou na konci, ktorá "ušetrí" poctivé naviazanie strún... S osobných skúseností viem, že tie guličky väčšinou nevydržia a prasknú, resp. uzlík na konci sa pod tlakom prepchá cez dierku. Potom to tak či tak musíte preväzovať. Môj učitel na to máva nervy  :) Ja osobne používam nylónové struny značky Savarez. Odporúčam tiež Dadario, tie sú trochu lacnejšie.

http://images.misupply.com/products/original/Ernie%20Ball/27684ex.jpg - pri značke Ernie Ball sa mi to stalo viackrát...

Skúšali ste dakto už Nyltony al. Darco? Mne tám D-struna vydržala týždeň... 
« Posledná zmena: 12. Marec , 2007, 12:10:53 od zdendo » Zaznamenané

"I can't think of words. I feel no emotion about anything. I don't want to laugh or cry. I'm numb-dead inside." Nick Drake
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #32 kedy: 31. Marec , 2007, 12:56:13 »

Asi "off topic" ale snad zase nie az tak vela. Predavaju sa niekde na Slovensku struny Thomastik (vyrabaju ich vo Viedni) pre el. gitaru a basgitaru Huh!
Viem ze sa daju kupit na klasicke nastroje, husle a pod ale neviem ako je to na elektriky.
Po kadejakych forach som nasiel same chvalospevy o ich zvuku a trvanlivosti. Su cosi drahsie, hlavne basove ale zase ze vraj vydrzia najmenej raz tolko.

Stranka vyrobcu  http://www.thomastik-infeld.com/guitars/index.html
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.126 sekund, 23 otázok.