Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 10:33:57
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Šum  (Prečítané 15472 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #45 kedy: 31. Marec , 2008, 18:12:03 »

Citácia
akosi teraz neviem, ze co sa tu prebera. nieco o mic preampoch ? ci o sume simulacii ? alebo nejaky blurey prehravac ? to sa este stale touto technologiou zapodievaju ? nejak som to prestal sledovat pred par rokmi...
Preamp a sum suvisia, nie? Blurey nesledujem ani ja, to bol len priklad, ze cena a kvalita nemusia suvisiet.
Povodna otazka znela v com sa lisi nejaky profi preamp (co sa sumu a inych parametrov tyka) od toho ked kupis integrace a postavis si to sam a este ta povodnejsia, ze ako sa zbavit sumu ked nahravas/hras cez pc (s alebo bez simulacie). Teraz ma zacnete presviecat, ze ten profi preamp je strasne super a neviem co, ale aj tak sa vam to nepodari :) a dalej ze si mam kupit zvukovku co prave neplanujem, takze to radsej nechajme tak...
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #46 kedy: 31. Marec , 2008, 18:26:30 »

...Teraz ma zacnete presviecat, ze ten profi preamp je strasne super a neviem co, ale aj tak sa vam to nepodari :) ...

si si isty, ze chces aby Ti niekto vobec pisal ?  Žmurk

cize k mikrofonnym preampom obecne... odstup sumu je iba jeden parameter, v podstate si povedzme, ze ani nie tak dolezity, pretoze vyrobky od urcitej kvalitativnej urovne uz jednoducho nesumia.

moje skusenosti s mic preampami su v podstate male - mozem porovnat SB live s preampami v mixpultoch (Yamaha, Behringer, Soundcraft, Tascam) a s lacnym lampovym MIC100 od Behringer (mimochodom ta lampa tam je skutocne v signalovej ceste - bez nej to nehra, skusal som to :) ). a v tych preampoch su naozaj pocutelne kvalitativne rozdiely, ktore dokonca priamoumerne suvisia s cenou. ziadny preamp totiz nehra 100% linearne, kazdy ma svoju specificku farbu, ktora moze byt prospesna veci alebo nie. raz som pozoroval pri praci dlhorocneho nahravacieho profika a ten mal len mikrofonnych preampov pol racku a na kazdy ucel (spev, nastroj, iny nastroj... ) vzdy volil nejaky model, ktory mu na to pouzitie podla skusenosti fungoval najlepsie. cize jasne - nakupis integrace a spravis mic preamp, lenze ako bude hrat sa iba uvidi, pokial to robis naslepo. kdezto tento model je overeny rokmi a vie sa presne, co sa od neho da cakat. aj zato tolko stoji.

http://www.soundpure.com/showProduct.do?id=763

sumu pri skreslenej gitare sa nezbavis. sumi aj lampac, otazka je iba v miere toho sumu. sum sa eliminuje tak, ze sa hra do kvalitnej karty cez DiBox do Line In - viac spravit nejde. skusal som GTR akurat, sumi jak diva svine, ale cez hru to je jedeno. a ked sa nehra, tak tam treba zapnut noise gate.
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #47 kedy: 31. Marec , 2008, 19:35:26 »

..aha, tak ok, dik za info, si mi objasnil asi 90% toho co som chcel vediet (teda ze to nesumi len mne), este by ma zaujimalo ako dosiahli v tom videu taky dobry zvuk a budem spokojny (mam take tusenie ze tam pouzili asi nejaky odsumovac)

si si isty, ze chces aby Ti niekto vobec pisal ?  Žmurk
takze to radsej nechajme tak...
...pretoze mi potom vrtaju hlavou stale nove a nove veci a ja mam robit nieco uplne ine a takto sa nikam nedostanem  Žmurk

..ale piste, piste, ja si to potom precitam :)

Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #48 kedy: 31. Marec , 2008, 19:37:10 »

daj priamy link na to video. ja som u wawesov bol, ale asi som slepy
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 31. Marec , 2008, 21:21:22 »

(...)
No ja som sa pytal, pretoze ista firma napr. ponuka blu-ray prehravac za pol miliona len za to, ze je audiofilny, ale kedze to ide celu cestu digitalne, rovnako ti to prehra aj ten najlacnejsi (preto mam rad digital - neda sa tam spekulovat). (...)
No, toto nie je celkom pravda, ale jednak neviem vysvetlit preco to nie je pravda (ale cital som argumenty, ktore ma presvedcili, ze na tom nieco bude) a celkovo sa mi to nechce rozoberat. Ale take veci, ako minimalny clock jitter a oddelene napajanie jednotlivych funkcnych blokov su len zaklad.
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #50 kedy: 01. Apríl , 2008, 08:12:20 »

rastis: http://stream.waves.com/pc/downloads/The_Making_of_GTR3.zip
Ked sa ti to bude zdat normalne tak to by si mal pocut to moje. Ale nieco ma napadlo, len nemam cas to skusit.

Martinlm: myslis ze ked si niekto kupi toto tak pojde priamo z toho analogove audio? Lebo ja nie.. Jitter nemas sancu pocut a ostatne veci su DIGITALNE - bud to ide alebo nie (pri hd videu sa signal prenasa digitalne do lcd a az tam sa prevadza - v prehravaci moze byt tak mozno blby kodek) Ja to skor vidim ako vec pre tych reperov co sa obcas predvadzaju na mtv kolko kg noveho zlata maju... No ukoncil by som to radsej, lebo sa to uz dost rozoberalo na inych forach.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #51 kedy: 01. Apríl , 2008, 15:29:29 »


uz som to video videl...

takto - ty ako hras do toho softu ? gitaru pichnes kam ? cez co ?

ak som dobre pochopil, ten soft sa dodava aj so specialnym DiBoxom. inak nebol typek na nejakych extremnych skresleniach a nenechal nam sancu pocut, co mu to robi, ked nehra. pri takych skresleniach ako predvadzal je sum toho softu pod uzitocnym signalom zanedbatelny, ked sa nehra, sa gejtuje - to je prax. tebe to sumi ako velmi ?
Zaznamenané
xanderko
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #52 kedy: 24. September , 2008, 00:00:14 »

myslim ze pokial nemate fakt kvalitnu zvukovu, neoplati sa gitaru vobec strkat do PC lebo toho blbeho sumu sa len tak nejde zbavit, mas tam vselijake sumy sposobene aj el.sietou, konektormi atd atd
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #53 kedy: 24. September , 2008, 01:01:22 »

myslim ze pokial nemate fakt kvalitnu zvukovu, neoplati sa gitaru vobec strkat do PC lebo toho blbeho sumu sa len tak nejde zbavit, mas tam vselijake sumy sposobene aj el.sietou, konektormi atd atd

oplatí sa aj s lacnou zvukovkou, pozor na také rady. Žmurk
Kadekto odtiaľto nahrával už na prvé SB Live, potom SB Audigy a išlo to úplne v pohode.
Zaznamenané

xanderko
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #54 kedy: 24. September , 2008, 08:35:26 »

no ja len ze mam inu skusenost...ale ja som nepisal drahu ale KVALITNU a to je obcas rozdiel...
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #55 kedy: 24. September , 2008, 14:43:59 »

oplatí sa aj s lacnou zvukovkou, pozor na také rady. Žmurk
Kadekto odtiaľto nahrával už na prvé SB Live, potom SB Audigy a išlo to úplne v pohode.
Ano, ale to je trochu ina "trieda" ako tie stare CMI sunty a pod.
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #56 kedy: 24. September , 2008, 17:15:39 »

Stara tema... No ja som to potreboval skor na cvicenie, len to strasne brumelo, az sa to nedalo. Ale uz som to vyriesil - vytahujem nap. kabel z notebooku, co mam obvykle na stole, brum skoro uplne zmizol a biely sum je (na moje potreby) v pohode. Nemam predstavu ako sa taky brum siri, ale vyzera to akoby sa mi siril po povrchu stola  Fuuha zíram (kde mam obvykle polozeny jednoduchy buffer). (pozn.: ja nehram do toho booku, ale do pc)
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.