Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:19:22
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: HARTKE piggy back  (Prečítané 5260 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
load
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« kedy: 08. Február , 2006, 10:27:28 »

Zdravim...

Chcel by som vediet co si myslite o mini stack-u HARTKE PIGGY BACK.

tu je link
http://www.a-znastroje.cz/?akce=show&id=3765&node=29&komise=&find=
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 08. Február , 2006, 11:41:22 »

Ma to 4x8\" reproduktory, cize to moze vyzerat celkom smiesne a hrat slabo. Najviac sa na gitaru pouzivaju 12\" kvoli dostatku basov (samozrejme zvacsa v hraniciach gitarovych frekvencii 80 - 5000Hz).
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 08. Február , 2006, 15:26:36 »

celkovo mam dojem, ze hartke gitarove aparaty by boli na dlhu polemiku... mam katalog z mady, vyzeraju slusne, podla mna budu fajn, ale v porovnani s inimi git aparatmi neviem... :huh:
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 08. Február , 2006, 15:34:01 »

Bude to podla mna  hrat najskor ako ktorykolvek iny gitarovy aparat v tej cene.
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #4 kedy: 12. Jún , 2009, 07:58:53 »

.....tak kúpil som si tento apec, rozhodujúcou bola cena.....vizuálne je to veľmi pekné, solídne.....má to dva kanály skreslované elektrónkou v preampe, elektrónka sa vybúdza poťákmi Crunch (CH1) a Gain (CH2), každý kanál má vlastný volume, bas, treble a CH2 ešte korekciu midle, reverb je spoločný pre oba kanály, korekcie sú veľmi dobré, zmenu cítiť aj pri najmenšom pootočení poťákov......veľmi otázny je výkon, a tu prichádzam ku kameňu úrazu tohto aparátu......pri nevybudenej elektrónke je hlasitosť veľmi slabá, prakticky je nemožné používať tento aparát s čistým zvukom, lebo ak sa prepne na skreslený kanál, tak hlasitosť je niekde úplne inde......vybudením elektrónky sa dá z neho dostať udávaný výkon 60W, skreslenia na oboch kanáloch (CH1 Crunch štýlovo Blues, Jazz, Pop, Rock skôr doprovod a CH2 Gain štýlovo Hardrock a možno lahší metal doprovod aj sóla).....skreslený zvuk oboch kanálov je pekný a použiteľný, reaguje dobre na dynamiku hry a pri približne rovnakom vybudení skreslenia na oboch kanáloch je radosť prepínať z doprovodu na sóla, a kanál nastavený na sóla už netreba viac zvýrazňovať, lebo ten hlasitostný rozdiel, ktorý je nevýhodou pri prepínaní z čistého zvuku na skreslený je práve tým žiadaným zvýraznením pre sóla.....neviem aká elektrónka je v preampe, zatiaľ to nebudem otvárať......teraz ešte máličko k bedni 4x8"......vizuálne je robustná na kolieskach, prevedenie sa zdá byť v poriadku, pri čistom zvuku, je možné hlasitosť vytočiť na 10/10 a neozývajú sa žiadne pazvuky a ani skreslenie, pri vybudení skreslenia sa zvýši aj celková hlasitosť a pekne cítiť tlak aj z tak malých reprákov na hlasitosti 6/10 a je postačujúca do skúšobne pri druhej gitare, base, hlasnom bubeníkovi, nad túto úroveň už ale počuť pazvuky pochádzajúce z konštrukcie bedne, ale zatiaľ nemám chuť  otvárať ju, ale až to bude veľmi liezť na nervy tak to určite spravím a napíšem niečo aj o označení osadených reprákov.....pravda ak tam nejaké označenie bude......tento aparát by som označil ako vstupný aparát pre nenáročných gitaristov, s použiteľnosťou v skúšobni, alebo na menších stagoch v troška komornejších podmienkach.....na začiatok asi tolko.......
« Posledná zmena: 15. Jún , 2009, 13:38:07 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #5 kedy: 16. Jún , 2009, 10:48:31 »

......ten rozdiel v hlasitosti sa po zapojení multiefektu vyriešil.....medzi gitaru a hlavu sme zapojili Korg AX10G.....a clean je rovnako hlasný ako skreslený zvuk.....že prečo to neviem, možno to bude kôli združenému vstupu akt/pas.....tak a som stým spokojný....  :)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #6 kedy: 30. November , 2009, 10:18:49 »

.....chalani mám Hartke GT60 a deje sa na nej taká divná vec že keď sa na nej nehrá brumí, ale len keď je natočený reverb, ak ho stiahnem tak nebrumí.....najprv som si myslel že je to elektrónkou v preampe, ale normálne natočím volume aj gain a nešumí, nebrumí ani jeden kanál, len ak k tomu všetkému primiešam reverb.....má niekto nejaký nápad  Huh! alebo rovno záručný servis  Huh!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 30. November , 2009, 12:08:22 »

a brumi velmi alebo trochu ? pri reverbe naplno alebo aj malom reverbe ? lebo nez chyba, tak to moze byt aj vlastnost - ten reverb je vlastne elektromagneticky snimac kdesi hned pri zosiku...

tam je jedna lampa iba ? takze reverb nie je ziveny lampou ?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #8 kedy: 30. November , 2009, 14:20:23 »

.....má to mať pružinový reverb......a brumí to aj pri malom vybudení reverbu 1/10.....teda akonáhle natočím reverb na 1tku a viac....ten brum sa nestupňuje.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #9 kedy: 02. December , 2009, 10:05:23 »

.....včera sme prekopávali trocha skúšobňu.....tak to Hartke putovalo po kolieskach z jedného kúta skúšobne do druhého a teraz berie šťavu z inej zástrčky.....ja vlastne len toľko že ten brum je preč......otázka je že dokedy  Popiskujem si
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #10 kedy: 15. August , 2010, 17:21:00 »

....nenašiel som tú tému kde som si pýtal radu, že akú preampovú elektrónku dať do Hartke GT60 namiesto 12AX7-čky....mal som problém s ostrým rinčavým skreslením a prílišným gainom, keď gain sa dá nastavovať poťákom a medzičasom som dostal radu, že hocijakú preampovku tam dám nech má koncovku WB....

....tiež som sľúbil, že ak tak učiním tak zreferujem o zmenách....origo tam bola Sovtek 12AX7WC....v piatok som ju vymenil za Sovtek 12AX7WB....zvuk je celkovo hlasitosťou vyššie a charakterom z rinčavého chraštítka sa zvuk posunul niekde k Mese....jasné že v úvodzovkách  Bavím sa skvele ....ale čuduj sa svete zväčšil sa objem zvuku a pridalo sa fakt výrazné basové pásmo takže basy išli hneď na minimum hoci ani s predošlou elektrónkou bol poťák natočený len na tretinu pri tej mojej Diamantke....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
MMM
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 15. August , 2010, 19:11:50 »

Zaujimave, ze sa ti to paci, ja som na to hral a je to teda riadny pruser. Na to moze brnkat tak Mojsej.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #12 kedy: 16. August , 2010, 08:07:09 »

Zaujimave, ze sa ti to paci, ja som na to hral a je to teda riadny pruser. Na to moze brnkat tak Mojsej.

....to som niekde napísal Huh! ....

....skús sa vžiť do situácie, že žiješ v regióne kde horko ťažko nájdeš pól schopného človeka, bez predsudkov, nenamysleného a ochotného sa do niečoho pustiť, bohužiaľ ale zo záväzkami a s platom, z ktorého si veľmi nemôže nič dovoliť....a jedinou prekážkou toho aby kapela začala hrať je vybavenie a skúšobňa, tak som nakúpil to na čo bolo....celé sme to rozbiehali na Teslách  Bavím sa skvele a to v 2006....to bola doba kamenná  Bavím sa skvele ....som rád, že som kapelu vybavil čo sa týka komplet bicích 1x gitarového aparátu, gitary, zopár bední, mikrofónov a nejaký powermix a všetko čo treba na spev....samozrejme seba a druhý gitarista toho musím pochváliť, ten si za vlastné kúpil celkom fajn tranďákové kombo vyrobené Gerhatom ale tú Irisu a jednotkový ZOOM 505 preklínam....

....no aj takto sa existuje v 2010tom....teda nie že by to Hartke bol môj vysnívaný aparát, len som chcel niečo lepšie ako bola Tesla Studiosolo 132  Na zdravie! ....
« Posledná zmena: 16. August , 2010, 12:46:28 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
MMM
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 16. August , 2010, 08:11:13 »

A to chces povedat, ze v tej cene to bolo najlepsie co sa dalo kupit?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 16. August , 2010, 09:16:53 »

A to chces povedat, ze v tej cene to bolo najlepsie co sa dalo kupit?

....chcel som to predávať, minimálne tú hlavu, tak preto som nechcel prezrádzať cenu  Bavím sa skvele ale kašľať to....čo lepšie by si bol kúpil za 180,- Eur nové z obchodu Huh! ....a za komplet samozrejme....
« Posledná zmena: 16. August , 2010, 09:18:40 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 23 otázok.