Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 12:55:33
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Radyho domáci gear  (Prečítané 6427 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« kedy: 09. Február , 2006, 10:06:20 »

takže opíšem môj nový domáci poskladaný lampový aparátik:

gitara (Igor Keller N4 a Ibanez AXS32) ide do preampu AtWater Kent Lamped 2LS (3 kanály, 2x ECC83), odtiaž do fx return na koncák Ibanez ValBee (1x 6L6GC, 5W). Na tomto kombíčku som odpojil reprák, pretože to bolo jednoznačne jeho najslabšie miesto a pripojil som ho na repro na kombe Behringer GMX110. Konečne som trochu pochopil, čo znamená lampový koncový zosilňovač a celkom sa mi to páči. Tých 5W vie dosť brutálne hučať, jeden by nepovedal a je krásne počuť skreslenie koncovej lampy, keď dvíham volume na preampe. Preamp priamo vo ValBee nie je extrémne dobrý, zahlcuje sa na basoch a osobne sa mi páči hlavne jeho skreslený kanál (na rozdiel od všetkých recenzií na nete), ktorý je zvukovo moderný, zvuk pripomína napríklad Halforda (Crucible), možno trošku Rammstein. Je to výborný doplnok ku klasickému zvuku Lamped-u. Prípadne ešte môžem pridať kvákadlo, eq a chorus. Ešte čakám na robenú kópiu SansAmp GT2 od Prosounda z konkurenčného fóra a variabilita bude dokonalá a určite nebudem potrebovať na doma dlhý čas nič nové... Teda, ak sa mi niečo nezapáči:silly: :silly:
Zaznamenané
sanraal
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #1 kedy: 09. Február , 2006, 10:54:08 »

priznam sa, z toho celeho by som chcel vidiet fotku ako to vyzera zapojene :-) nejako si to 100% predstavit neviem, a zvuk by ma tiez naozaj zaujimal...
Zaznamenané

Keep on rockin in the free world! :-D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 09. Február , 2006, 11:00:30 »

preamp -> koncak z ineho komba -> reprak este z ineho komba - PARADA:evil: . Taketo krkolomne zapajacky aj mna celkom vzrusuju Žmurk B) :) .

Vrchol takychto uchylarni je, ked hras na gitaru tesne prilozenu k snimacu na inej gitare a tu mas zapojenu. Skoda ze je to take neprakticke a takmer nehratelne Smútim :) .
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #3 kedy: 24. Apríl , 2006, 18:48:41 »

Nahodou mne sa to pozdava, proste treba skusat. Hrat na lampy na doma za relativne malo penazi. A viem co je to hrat do 6.5\'\' repraku.... hnus, ale s tou desinou je to dobry napad...
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 24. Apríl , 2006, 19:08:50 »

jolan - vsak ja som to nemyslel ani nijak ironicky. Mne sa praveze taketo rozne prepajania lubia...
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #5 kedy: 24. Apríl , 2006, 19:12:28 »

rastis napísal:
Citácia
jolan - vsak ja som to nemyslel ani nijak ironicky. Mne sa praveze taketo rozne prepajania lubia...
:) jj, je to cool, len ja by som to z dlhodobeho hladiska nejak konkretnejsie usporiadal, teda vybral z toho kombicka ten zosik a spravil si z toho mini hlavku abo co, proste jeden konkretny aparat - som pedant, taketo prepajania by som nevykryl No hanbím sa..
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #6 kedy: 24. Apríl , 2006, 22:58:32 »

to kombíčko je také malé, že hlavku z neho netreba ani moc robiť... ale dalo by sa pomerne vežmi jednoducho v každom prípade a je dosť možné, že keď príde znova zima, tak zaleziem do garáže a chytím do svojich žavých rúk nejakú pílku... aby som updatoval svoj gear - axs32 už nemám:(... ale zato mám yamahu magicstomp multiprocesor. naozaj dobrý...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 25. Apríl , 2006, 01:01:19 »

Trochu OT, ale hrali sme teraz vo Viedni s nejakymi pankacmi a chalan tam mal hlavu urobenu z komba tak, ze mal vybraty reprak, zo stredu vypilene co to da. Vrchnu cast so zosilovacom mal zo spodkom prichytenu dohromady tym najfuserskejsim sposobom, aky len existuje :) . Snad sme si to aj odfotili. Inak bolo to byvale kombo Marshall JCM900, 1x12\", 2x EL34, cize nejaka 50W... Ma to velmi pobavilo, lebo pred casom sme sa tu uz o tom v ramci srandy rozpravali...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 25. Apríl , 2006, 08:33:50 »

Sem s tym.
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #9 kedy: 25. Apríl , 2006, 18:50:04 »

...no mna by to tiez zaujimalo, rastis, upni to niekde na forum :)
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #10 kedy: 12. Máj , 2006, 07:43:28 »

no, takže už som si spravil z dvoch komb jedno - a tiež dosť fušersky, ale plne funkčne...

fotené len mobilom...

a pre úplnosť terajšia zvuková cesta: radial tonebone hot british -> čistáý kanél valbeee -> yamaha magicstomp v efektovej slučke


* rady_domaci_gear_1.jpg (49.65 KB, 640x570 - prehliadnuté 766 krát.)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 10:14:03 od Martinlm » Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #11 kedy: 26. Marec , 2007, 07:47:19 »

Takže mi pribudol ZOOM G9.2tt. Veľmi fajn mulťák, aj keď tie dve lampy počuť iba veľmi mierne (ale predsa). Zatiaľ spomeniem dobré skreslenia, s ktorými mal ZOOM vždy pri mulťákoch problémy, práve skreslenia ma pri skúšaní presvedčili, použiteľný akustický simulátor, kvalitné modulácie a dozvuky. Nakreslený a mierne skreslený zvuk treba hľadať dlhšie, ale výsledok je dobrý, aj keď nie úplne výborný. Čisté zvuky sú super, aj keď možno pôsobia chladnejšie, čo ale môže byť mojimi gitarami. Asi napíšem podrobnejšiu recenziu.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #12 kedy: 28. Apríl , 2007, 11:36:29 »

mam nove kombicko - peavey jack daniel's. je to classic 30 s "tuningom". 3x ECC83 electro harmonix, 4x EL84 sovtek, repro ma nálepku jack daniel's, ale asi ide o blue marvel. cisty zvuk vyyyborny, skreslenie velmi dobre, na higain pouzivam modeling boss, amplitube alebo zoom.  velmi dobre si rozumie s modelingom, co bola pre mna jedna z priorit. akurat sa zahrieva zda sa mi az exgremne, dufam, ze to po case nebude vadit...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #13 kedy: 29. Apríl , 2007, 19:37:36 »

mam nove kombicko - peavey jack daniel's. je to classic 30 s "tuningom". 3x ECC83 electro harmonix, 4x EL84 sovtek, repro ma nálepku jack daniel's, ale asi ide o blue marvel. cisty zvuk vyyyborny, skreslenie velmi dobre, na higain pouzivam modeling boss, amplitube alebo zoom.  velmi dobre si rozumie s modelingom, co bola pre mna jedna z priorit. akurat sa zahrieva zda sa mi az exgremne, dufam, ze to po case nebude vadit...

ja len nechapem ako mozes do celolampy pchat modeling...   Bleee to uz radsej nejaku analogovu skatulu na nakopnutie... tak ale ako kazdemu chuti  Na zdravie!
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #14 kedy: 29. Apríl , 2007, 19:56:59 »

cubo, keď cez to pustím napr. amplitube 2, nerozoznáš, že je to modeling a ak áno, tak klobúk dole...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #15 kedy: 29. Apríl , 2007, 20:23:59 »

cubo, keď cez to pustím napr. amplitube 2, nerozoznáš, že je to modeling a ak áno, tak klobúk dole...

tak jasne ze na nahravke to nerozoznas... lenze celkovy pocit z hry na lampaci a na modelingu je trocha iny... aspon ja to tak citim... proste vidim rozdiel v tom ked si na DigiTechu zapnem modeling Fender Deluxe a ked som si nedavno mal moznost zahrat na normalnom Fender Deluxe... proste ten lampac ma gule  Na zdravie! samozrejme ze keby som uz ten lampac zaznamenal na nahravku uz sa to tazko rozoznava lebo ti uz tolko nevibruju vnutornosti  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #16 kedy: 29. Apríl , 2007, 21:54:44 »

ano, rozdiel vo feelingu pri hraní stále je. ale výsledný zvuk už neznie "modeligovo", hlavne pri zapnutí na lampový koniec. a potom je to už len voľba - super feeling alebo super variabilita. Samozrejme, čo aparát zahrá sám dobre, to treba využiť, ale keď človek chce zvuk, ktorý aparát neposkytuje, je jednoduchšie použiť modeling ako x nakopávacích krabičiek...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #17 kedy: 30. Apríl , 2007, 14:50:13 »

ano, rozdiel vo feelingu pri hraní stále je. ale výsledný zvuk už neznie "modeligovo", hlavne pri zapnutí na lampový koniec. a potom je to už len voľba - super feeling alebo super variabilita. Samozrejme, čo aparát zahrá sám dobre, to treba využiť, ale keď človek chce zvuk, ktorý aparát neposkytuje, je jednoduchšie použiť modeling ako x nakopávacích krabičiek...

tak jasne co sa praktickosti tyka tak hej  Na zdravie! mimochodom skvela lampova skatula na dofarbenie, nakopnutie alebo skreslenie zvuku je Ibanez TubeKing... to je fakt fajna masinka  Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.