Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 15:16:19
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Co so sobotou alebo ako prebrusit drnciace prazce?  (Prečítané 19809 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #30 kedy: 25. August , 2014, 08:11:18 »

Ak to neni hlboka ryha ,tak staci pilnikom zabrusit.
Mas stastie ze to je na 13stom prazci , lebo tam su tie sruny uz pod väcsim uhlom a 14sty prazec by to nemal chytit .
Horsie by to bolo na zaciatku hmatnika ,tam by som uz asi riesil cely novy prazec , inak by bolo treba kôli hentakej picovine prebrusit cely hmatnik a to by si si zbytocne zmensoval secky prazce.
« Posledná zmena: 25. August , 2014, 10:30:14 od brdo prvy » Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #31 kedy: 25. August , 2014, 09:38:33 »

Dík, je to hlboké tak akurát na strunu. Keď je struna zapadnutá v drážke, drnčí o 14 pražec znesiteľne, hlavne neskapína.


Takže dobrúsim okraje tej jamky tak, aby to nebolo ostré (aby sa struna mohla voľne hýbať oboma smermi po pražci) a bude to OK, hej?


Nový pražec ani prebrus riešiť nechcem, bola to gitara do 100€. Maximálne vymením kobylkový snímač + elektroniku.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #32 kedy: 25. August , 2014, 10:35:10 »

ja som tiež kedysi skúšal prepražcovávať a brúsiť pražce na jolanách kt už boli skoro mrtve  Bavím sa skvele
aj na yamahe eg112 som to asi 3x robil  ,

ale keby to idem robiť prvý krát tak jedine na gitare kt by som mohol pokaziť keby sa niečo nevydarí :D alebo ked už tak , tak brúsiť viacej krát po sebe a jemnejšie :D takzvane KUSTOM :D

treba si fakt dávať pozor na rádius hmatníka kt. je hore iný ako dole ....

nájsť si tie jamy pomocou fixky  a snažiť sa rovnomerne odoberať z celej plochy hmatníka , radčej 2-3x brusiť než raz a moc ..

neviem či je tiež dobré si to kontrolovať tie jamy na pražcoch niekedy to nevadí a niekedy hej ... treba tiež si pozrieť či máme krk rovný ako lata alebo či má niekde zakrivenei podla toho sa tiež tie pražce inak opotrebúvajú ....
čiže neni rovné ako rovné ,
krk je inak ohnutý so strunami ako bez strún , treba si dávať na to pozor,

pri starších gitarách sú vždy viacej zodraté pražce od nuláku a pri krkovom snímači sú málo zodraté,
 čiže stade som vždy musel zbrúsiť viacej  a potom samozrejme ostali pražce vo vyšších polohách ako kvádre :D
a tie som pilníkom ručne zbusoval rovným pohybom pilníka k sebe po tej celej dlžke pražca , ako keby ste šúpali z uhorky vrchnú šupku :D :D

a prepražcovanie je tiež dosť komplikované  treba mať na to tie špeci kliešte kt. sa dajú vyrobiť zo starých kliešti len ich treba zbruiť uplne na tenko ...  ked sa už pražce vytrhnú treba nové pražce dobre prilepiť a gumenným kladivom zatlct a potom aj tak obrusiť...
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #33 kedy: 25. August , 2014, 10:39:13 »

Tak ja by som ho v tom mieste dal uz cely do stratena a ak ti ho 14ty prazec chyta ,tak aj ten by som trosku zosmirglil, samozrejme ze len tolko ,aby ti nechytal, lebo ak to prezenies, tak zas ho chyti 15sty a si tam kde si bol akurát o kustek vyzsie  Bavím sa skvele

... inac po pravde ,ja by som tam nehral a hotovo  Bavím sa skvele
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #34 kedy: 25. August , 2014, 14:11:34 »

... a potom aj tak obrusiť...
ved toto. lenze to skoro nikto nerobi, preto aj nove drahe gitary drncia rovnako jak lacne. ci sa mylim?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #35 kedy: 25. August , 2014, 14:31:17 »

ved toto. lenze to skoro nikto nerobi, preto aj nove drahe gitary drncia rovnako jak lacne. ci sa mylim?


to je asi individuálne :D :D ako sa hovorí streda v práci je najideálnejšia :D :D


Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #36 kedy: 25. August , 2014, 14:43:17 »

ved toto. lenze to skoro nikto nerobi, preto aj nove drahe gitary drncia rovnako jak lacne. ci sa mylim?

Ani nie.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #37 kedy: 25. August , 2014, 17:49:38 »

Diky chalani, vezmem to smirglom a potom papierom.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 23 otázok.