Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
08. Október , 2024, 00:27:28
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kto vie postavit lampovy amp?  (Prečítané 18261 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
pejso
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 139



« Odpoveď #30 kedy: 18. Február , 2006, 18:39:36 »

ffamp je seriozny chalan, ani si nepýta premrštené prachy, do toho bych išiel;)
Zaznamenané

Gibson Les Paul 1995, Fender Stratocaster z r. 79, Fender Jazz bass z r 72, Precision z r. 78 ... , Marshall 1987 Plexi, VOX AC-30 orig. r.v. 1964, Fender Blues Junior, VOX AC-15 handwired Herritage, 1936 Marshall box s Greenback, Marshall Class 5 ...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #31 kedy: 18. Február , 2006, 18:42:53 »

peter61 napísal:
Citácia
...a vôbec sa to nechová ako plexy,  ani to nehrá ako plexy...


Ani sucasne repliky Marshall Plexi nehraju zdaleka ako povodne Plexi - tvrdia to vsetci ti, co povodne Plexi poznaju. Ak zostaneme u Marshalla, pravoverni marshallisti uznavaju Marshall maximalne do serie JCM800 - na margo rokov vyvoja technologii Ja som čert.. . Ale to je jedno - si skratka na znacku a mas malo casu Žmurk. Ja sa zase pozeram na akykolvek vyrobok z pohladu toho, ze ti ludia co ho vyrobili nie su jedini schopni, co to dokazu.

A nebavime sa predsa o vypiplavani prototypu k seriovej vyrobe. Bavime sa o okopceni jedneho kusu konkretneho zosilovacu.
Zaznamenané
pejso
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 139



« Odpoveď #32 kedy: 18. Február , 2006, 18:52:20 »

1,Rastis o tom jednom kuse som predsa pisal!
2, Ten Reisue  mal brácho, hra perfektne, lepšie ako starý ogig., ktorý som mal v tej dobe ja.
Zaznamenané

Gibson Les Paul 1995, Fender Stratocaster z r. 79, Fender Jazz bass z r 72, Precision z r. 78 ... , Marshall 1987 Plexi, VOX AC-30 orig. r.v. 1964, Fender Blues Junior, VOX AC-15 handwired Herritage, 1936 Marshall box s Greenback, Marshall Class 5 ...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #33 kedy: 18. Február , 2006, 18:59:09 »

Dobre :)
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #34 kedy: 19. Február , 2006, 09:59:42 »

Dobrý lampáč sa určite dá doma postaviť.Dnes je to o peniazoch,za 2000sk nemôže nikto čakať zázrak.Prv sa nedalo zohnať kopu vecí potrebných ku konštrukcii,dnes sa dá v podstate všetko.Navyše je obrovské plus internet,čo sa týka informácii a poznatkov k tejto problematike.Ďalšia vec je tá,že si to človek môže vyrobiť podža svojich predstáv atď.Otázna je predajnosť,dôvera k výrobku,spolahlivosť.Je to na dlhú debatu a chvalabohu,že si dnes môže človek vybrať to,čo sa mu pozdáva.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #35 kedy: 20. Február , 2006, 11:45:51 »

peter61 napísal:
Citácia
Karpathorky ma plexy, ktoré som skúšal raz na skúške a vôbec sa to nechová ako plexy,  ani to nehrá ako plexy(však som ti to Majo aj hneď okomentoval!)  

Peto viem, ze to co mam ja nehra ako Plexi, ale viem aj preco. Ty si to porovnal hned k original Plexi, ale to nieje original. Schematicky som to trochu upravoval, predtym som ho pouzival iba ako koncak k Triaxisu. A to najdolezitejsie, zistil som ze tam mam lampy este od vyroby t.j. 6 az viac rocne, ktore urcite neprispeli ku kvalite, ked si nanom hral. Dame niekedy skusku, ked bude Plexac po generalne (t.j. nove zapojenie, patice, lampy,potaky,....). Potom to zhodnotime. A k tej cene: to, za co som ho kupil, za to by som nemal u Marshallu ani na koncove lampy. A za tu cenu to hra az prehnano dobre. Žmurk

peter61 napísal:
Citácia
Inak všetka česť takým žuďom ako ffamp!!

To rozhodne ano.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #36 kedy: 20. Február , 2006, 11:51:22 »

Chapem ta Peto, ty si profi hudobnik, ktory sa tym zivi. Nepotrebujes skusat homamade veci, ty potrebujem hrat na dobry aparat. Ja a mne podobny este mozno hladame aj ine sposoby.

Nech tu nepisem len ja, nech skusi napisat dojmy ffamp, alebo tvoj bracho, ked sme skusali moj koncak od ffampa v porovnani z Mesa2:90. Ked som si to vyskusal nazivo, v zivote by som orig. koncak nekupil. A to som predtym bol skoro rozhodnuty ist za Jozom s peniazmy v ruke, ze ho kupim.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #37 kedy: 20. Február , 2006, 12:43:19 »

tu je link, kde je zoznam ceskych vyrobcov aparatov http://kytary.muzikant.cz/doplnky/handmade.htm
Zaznamenané
pejso
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 139



« Odpoveď #38 kedy: 23. Február , 2006, 22:47:44 »

to Karpathorky: keď sa niečo strafí, netreba do toho rýpať, poznáš to. Potom každá zmena vedie k horšiemu. Ale nevyvracia to to ,čo si myslím. Sú určité zaužívané kombinácie zvukov, ktoré jednoducho fungujú bez toho, že by si musel okolo toho moc špekulovať, napr. Les Paul cez Marshall, al. dobrý strakáč cez twin, a pod. tam je to len o prstoch. Je strašne dlhá cesta, kým sa ukáže , že nejaká kombinácia proste spou funguje, zdá sa mi byť zbytočne zložité hladať vlastné cesty zvuku, pokiať si človek poriadne nevyskúšal tie zabehnuté. Druhá vec je finančná stránka, ale to už je iná kapitola, to nie je o kvalite, ale o nutnosti, o tom som nechcel... :silly:
Zaznamenané

Gibson Les Paul 1995, Fender Stratocaster z r. 79, Fender Jazz bass z r 72, Precision z r. 78 ... , Marshall 1987 Plexi, VOX AC-30 orig. r.v. 1964, Fender Blues Junior, VOX AC-15 handwired Herritage, 1936 Marshall box s Greenback, Marshall Class 5 ...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #39 kedy: 24. Február , 2006, 17:05:28 »

peter - ja myslim, ze to beres trochu moc dogmaticky. Urcite sa zhodneme, ze 90% uspechu su prsty a zvysok lampy a nastroj. A urcite sa zhodneme, ze americke a britske aparaty su ina filozofia zvuku, ako aj Gibson vs. Fender nastroje. Ale nejak to parovat ze osvedcene kombinacie su LP a Marshall a najprv treba poznat zabehnute cesty a potom hladat ine sa mi zda absurdne. Dobry LP sa presadi aj na americkom Mesa Boogie bez toho, zeby stratil svoj charakter alebo potrel charakter aparatu. A urcite nie je dovod, aby to hralo menej prirodzene alebo ako to nazvat ako LP a Marshall... S tym sa mi skratka nechce suhlasit...
Zaznamenané
pejso
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 139



« Odpoveď #40 kedy: 25. Február , 2006, 02:16:59 »

Rastis, súhlasím s tým čo si napísal. Measa je tiež pecka.:dry:
Zaznamenané

Gibson Les Paul 1995, Fender Stratocaster z r. 79, Fender Jazz bass z r 72, Precision z r. 78 ... , Marshall 1987 Plexi, VOX AC-30 orig. r.v. 1964, Fender Blues Junior, VOX AC-15 handwired Herritage, 1936 Marshall box s Greenback, Marshall Class 5 ...
prosound
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #41 kedy: 13. Marec , 2006, 00:31:22 »

Zaujímavá téma,zrejme sa týka aj mňa ako made home výrobcu.   Žmurk
Zaznamenané

posledná demo ukážka Golema , zatiaľ ešte pracovná : http://bandzone.cz/corvus     www.gerhat.com
prosound
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #42 kedy: 13. Marec , 2006, 00:32:41 »

Konečne sa cítim ako nováčik.
Zaznamenané

posledná demo ukážka Golema , zatiaľ ešte pracovná : http://bandzone.cz/corvus     www.gerhat.com
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #43 kedy: 13. Marec , 2006, 07:28:49 »

Ahoj prosound, to som pisal ja, ved sme boli uz aj v kontakte, zatial som to odlozil na neurcito, kym budem mat trochu casu na to a aj financnych prostriedkov.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
prosound
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #44 kedy: 13. Marec , 2006, 23:29:57 »

Ahoj Miloš1.Ja sa tu momentálne oťukávam.B) či by sa tu nenašla nejaká vhodná téma aj pre mňa začiatočníka.:lol:
Zaznamenané

posledná demo ukážka Golema , zatiaľ ešte pracovná : http://bandzone.cz/corvus     www.gerhat.com
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 23 otázok.