Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
07. Október , 2024, 22:29:18
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kto vie postavit lampovy amp?  (Prečítané 18228 krát)
0 užívateľov a 13 Hostí prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #75 kedy: 29. December , 2006, 08:32:22 »

gm_viktor napísal:
Citácia
ok, kedy tu pracu dokonci?? Beeee :D
TOP SECRET:P ha ha ha
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #76 kedy: 29. December , 2006, 14:09:40 »

rudy napísal:
Citácia
gm_viktor napísal:
Citácia
ok, kedy tu pracu dokonci?? Beeee :D
TOP SECRET:P ha ha ha

okej ha ha ha ...tak najdem niekoho ineho :woohoo:
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #77 kedy: 10. Máj , 2007, 14:23:04 »

Ja by som mal otazocku mam robenu hlavu a mam tam 4* EL 34 -tesla a 3* ECC 83 -JJ. Neviem si z toho odvodit wataz ale v skusobni aby ma bolo pocut som musel ist s volume na 6 z 10 a podobne aj s gainom. A kolega ma 100w hlavu hudges a ten ma hlasitost tak na 2,5 az 3 z 10. Neviem ci to mam pokazene alebo to moze byt v elektronach alebo je to jednoducho tym ze je to robene... A dalsia otazka nemam tam efektovu slucku. Tak ma zaujima ci je zlozita na vyrobu a ci je to v kazdom zosiku rovnake (zapojis na tento drotik potom sem sem a hotovo)
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1006



« Odpoveď #78 kedy: 10. Máj , 2007, 14:34:32 »

Ja by som mal otazocku mam robenu hlavu a mam tam 4* EL 34 -tesla a 3* ECC 83 -JJ. Neviem si z toho odvodit wataz ale v skusobni aby ma bolo pocut som musel ist s volume na 6 z 10 a podobne aj s gainom. A kolega ma 100w hlavu hudges a ten ma hlasitost tak na 2,5 az 3 z 10. Neviem ci to mam pokazene alebo to moze byt v elektronach alebo je to jednoducho tym ze je to robene... A dalsia otazka nemam tam efektovu slucku. Tak ma zaujima ci je zlozita na vyrobu a ci je to v kazdom zosiku rovnake (zapojis na tento drotik potom sem sem a hotovo)


4 x  EL34 koncák ak má v poriadku lampy resp. je štandardne navrhnutý by mal mať  +- 100 W .... čo je výkon s ktorým by si mal pri takom nastavení ako máš teraz všetkých v skúšobni zahubiť  (ak nie je Vašou skúšobnou kulturák alebo také niečo)... resp. premenit na hluchých invalidov keď  máš teda k tomu  gitarový 4 x  12 box :D ...
« Posledná zmena: 10. Máj , 2007, 14:35:51 od yngsteen » Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #79 kedy: 10. Máj , 2007, 15:04:21 »

4xEL34 by malo davat okolo 100W, ale kludne moze aj o dost menej, zalezi od nastavenia, zapojenia a anodoveho napätia. slučka sa dorobť dá, ale je trba prevdepodobne pridať ďalšiu elektrónku.
schema: http://europa.spaceports.com/~fishbake/gamp/fx_loop.gif
Zaznamenané

FALLGRAPP
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #80 kedy: 10. Máj , 2007, 15:44:51 »

Zalezi od priebehu potenciometra. Niektore aparaty hraju uz na 2jke pomaly polovicu vykonu, ine maju to volume pozvolnejsie, takze neda sa porovnavat, na akom dieliku kto hra.

4 velke flasky su vacsinou cca stovecka. Ak ten amp dokaze hrat paradne nahlas, nezahltava sa, neskapina, tak je vsetko OK bezohladu na to, ci je volume na 2 alebo na 6.

Na celkovu hlasitost ma okrem zapojenia, stavu elektroniek... vplyv aj bedna, repraky a hlavne ich citlivost v dB - cize porovnavat hlasitost aparatov s rovnakym typom a poctom lamp treba na tej istej bedni.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #81 kedy: 11. Máj , 2007, 13:38:07 »

no hej je nahovno reproduktor malo citlivy možeš donho tlačit on ti viacej tlaku neda a bude sa len ničit sam som hral z hlavou chvilu na takom repraku Neser ma! a neodporučam Neser ma!

a ked to ej HOME MADE hlava čo to je za kopiu?? ked maš moc nizke anodove napetie preto to je asi potichu alebo maš už opotrebovane LAMPY Popiskujem si

daj sem neake fotky čo to ej zač nema to prepinač vykonu?? ked vytiahneš jednu dve lampy malo by ti to hrat o polku vykonu menej hmmmmmmmm

a k tej slučke nemusi sa tam pridat dalšia elektronka ja mam svoju lampovu hlavu a tam je ta slučka spravena na vystupe preampu jednym odporom a ešte tam je aj potenciometer s kt. sa ovlada signal v slučke  Na zdravie!

« Posledná zmena: 11. Máj , 2007, 13:39:26 od tipek » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #82 kedy: 12. Máj , 2007, 10:01:09 »

Tipujem ze to bude nieco na styl JCM800 podla poctu ECC elektronok...a k tym poctom dielikov rastis spravne napisal ze zalezi ci je logaritmicky alebo linearny...ked mas linearny tak ten nabieha prudsie ako log.

a mozno mas na ten zosik pripojenu bednu s vyssou impedanciov...to ma tiez vplyv...ked na 4 Ohm vystup zosika zapojis 8 Ohm bednu tak mas priblizne o polovicu mensi vykon :)
Zaznamenané

bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #83 kedy: 12. Máj , 2007, 10:17:12 »

Hej ma to potaky ako jcm 800 a jedno kanal a jedine co je zozadu napisane ze ake su tam elektronky a potom tam kde sa pcha bedna je 100W a 8 Ohm. A hulaka to zdatne ale ako som povedal tie potaky musia byt az tak vytocene. Ale ked vravite ze mozumat iny priebeh tak dobre. A este som si cosi vsimol ze ked vytocim gain naplno a a aj volume je dost tak ten zvuk je take blato hlavne na basovom ecku ako by uz nestihal neviem... Ci to je zas vyrobou alebo to moze byt aj opotrebovanostou elektroniek
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #84 kedy: 12. Máj , 2007, 10:28:29 »

Hej ma to potaky ako jcm 800 a jedno kanal a jedine co je zozadu napisane ze ake su tam elektronky a potom tam kde sa pcha bedna je 100W a 8 Ohm. A hulaka to zdatne ale ako som povedal tie potaky musia byt az tak vytocene. Ale ked vravite ze mozumat iny priebeh tak dobre. A este som si cosi vsimol ze ked vytocim gain naplno a a aj volume je dost tak ten zvuk je take blato hlavne na basovom ecku ako by uz nestihal neviem... Ci to je zas vyrobou alebo to moze byt aj opotrebovanostou elektroniek

no keby som to urobil na mojom 50W aparate,tak asi zomriem od hluchoty
skus to dat niekomu mrknut pripadne vyskusaj na inej bedni, v kazdom pripade to nie je moc normalne ze mas vytocene skoro naplno volume aj gain a tak skusate(ze normalnych okolnosti by si uz bol hluchy)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #85 kedy: 13. Máj , 2007, 11:45:47 »

no jo ty kokso lampač naplno a byt od neho 2 metre aj blžšie to je smrt po prvej pesničke musiš byt hluchy ha ha ha ha ha ha
ale ešte ejdna vec možno su tam ine hodnoty potenciometrov preto musiš vytočit potak tak vela aby si zbadal rozdiel
kamoš mal an lamapači  niekde 2x väčšie hodnoty na potenciometroch a mu to strašne reagovalo a za polkou už nereagovalo lebo bolo max a viac sa už nedalo
ale to je len jedna z možnosti  skorej bude chyba v bedni a elektronkach Zdravíčko
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #86 kedy: 13. Máj , 2007, 12:31:25 »

to s tym moc nesuvisi

ale ked to mas naplno a zijes tak nieco nebude v poriadku :) ja by som tipoval lampy a ozaj zapajas tam 8 Ohm box a zosik je tiez na 8 Ohm?
Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #87 kedy: 27. August , 2009, 07:31:50 »

Ma niekto osobnu skusenost s Krehelovymi ampikmi? Rad by som nejaku ukazku...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #88 kedy: 27. August , 2009, 10:18:53 »

Ma niekto osobnu skusenost s Krehelovymi ampikmi? Rad by som nejaku ukazku...
popocuvaj si ukazky od pussybusters na bandzone napr, nahravali to na tom. nazivo to tiez neznie zle, aj tie ampy maju fajn dizajn  Na zdravie!
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #89 kedy: 27. August , 2009, 11:26:07 »

popocuvaj si ukazky od pussybusters na bandzone napr, nahravali to na tom. nazivo to tiez neznie zle, aj tie ampy maju fajn dizajn  Na zdravie!

To som uz pocuval, ale neznie mi to dobre...chcel by som vediet, co sa z toho da este dostat.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 23 otázok.