Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 08:12:59
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vintage zosilovače - 1976 Hiwatt DR504 (Custom 50)  (Prečítané 15007 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #15 kedy: 08. Júl , 2006, 08:49:48 »

Nádhera .... radost pre oci. Takto pekny, predcizny a hlavne zachovaly amp som este nevidel, ako novy.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
vittore
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 513



« Odpoveď #16 kedy: 09. Júl , 2006, 11:18:20 »

toto by ma zaujmalo:  

Má tzv. normal a brill vstupy, každý zvlášť s high a low sensitivity vstupom. Ja osobne si ich prepojím diagonálne káblikom a môžem si regulovať preamp volume pre oba zvlášť.

mam stare kombo peavey s dvoma 6l6 v preampe,so 4 vstupmi-bright,normal hi gain,normal low gain a automix(na prepinanie kanalov) myslis ze by sa nieco podobne dalo urobit aj na tom peavey?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 09. Júl , 2006, 12:08:12 »

vittore napísal:
Citácia
toto by ma zaujmalo:  

Má tzv. normal a brill vstupy, každý zvlášť s high a low sensitivity vstupom. Ja osobne si ich prepojím diagonálne káblikom a môžem si regulovať preamp volume pre oba zvlášť.

mam stare kombo peavey s dvoma 6l6 v preampe,so 4 vstupmi-bright,normal hi gain,normal low gain a automix(na prepinanie kanalov) myslis ze by sa nieco podobne dalo urobit aj na tom peavey?


Malo by to ist aj u Teba, ved to vyskusaj, nemas co pokazit. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #18 kedy: 17. November , 2007, 11:10:29 »

pisem do blbej temy ale mf.. co je vlastne dobre na hiwatte? okrem toho ze je cool a drahy? preco solovi gitaristi potrebuju taketo hracky? viem ze r. fripp z KC hral na hiwatte, ale sak by mu stacil nejaky solidstate podla toho zvuku...  Bravooo
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 17. November , 2007, 11:14:09 »

(...) viem ze r. fripp z KC hral na hiwatte, ale sak by mu stacil nejaky solidstate podla toho zvuku...  Bravooo
Vystizne.

Idem toto prehodit do spravnejsej temy.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 17. November , 2007, 11:36:33 »

co je vlastne dobre na hiwatte? okrem toho ze je cool a drahy? preco solovi gitaristi potrebuju taketo hracky?

Prave to, ze je cool, drahy a ak je stary, ziju v nom obcas aj pavuky. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #21 kedy: 17. November , 2007, 11:39:22 »

Isto nie hocijake... urcite su riadne progresivne  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 17. November , 2007, 11:42:40 »

Isto nie hocijake... urcite su riadne progresivne  :)

Ano, behaju po stenach presne aj podla nepravidelnych rytmov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #23 kedy: 17. November , 2007, 11:59:20 »

Prave to, ze je cool, drahy a ak je stary, ziju v nom obcas aj pavuky. :)

to bola teda odpoved, ktora to vsetko vysvetlila Popiskujem si
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 17. November , 2007, 13:00:05 »

to bola teda odpoved, ktora to vsetko vysvetlila Popiskujem si

Aka otazka, taka odpoved.  ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #25 kedy: 17. November , 2007, 13:12:00 »

praveze ta otazka bola taka diskutabilna ha ha ha mohol si viacej rozvinut
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 17. November , 2007, 13:59:11 »

pisem do blbej temy ale mf.. co je vlastne dobre na hiwatte? okrem toho ze je cool a drahy? preco solovi gitaristi potrebuju taketo hracky? viem ze r. fripp z KC hral na hiwatte, ale sak by mu stacil nejaky solidstate podla toho zvuku...  Bravooo

vobec nic na tom dobre neni. aby sa to ozvalo, treba tomu vytat viac, ako je zdrave a aj tak treba do toho rubat a snazit sa jak taky curak - horsie jak koncentrak. a nakoniec aj tak to vobec neskresluje, cize na moj milovany metal sa to nehodi nijako. cize okrem draheho skaredeho zosilovaca treba este kupit riadny bustrisko a potom moooozno nieco z toho vyleze....

Fripp ? to je ten co hra take tie halusky ? na to by mu stacil ne ze solidstate, na to nepotrebuje ani gitaru, chruno stary
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #27 kedy: 17. November , 2007, 14:45:30 »

ale zase neprehanaj, fripp urobil zopar peknych albumov.. ale ten zvuk jeho gitary mi nepride velmi 'drahy'. a ja sa btw preto pytam lebo viem ze tito sialenci maju album so skvelym zvukom, a gitarista vysostne pouzival hiwatt. lenze tutok ma marshallika a znie ta gitara uplne rovnako jak na albume. paci sa mi ked je celkovy zvuk tvrdy a gitara neni nagainovana jak stado srsnov. lenze takyto zvuk podla mna urobi skoro hocico, ked je to vyhulene a na nizkom gaine. aj tesla :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 17. November , 2007, 14:47:55 »

tak ako Fripp naozaj asi nie je vzorom zvuku, zeby trebalo skumat, na com hral, podobne ako Zappa (na ktoreho signovanom zosilovaci mimochodom hram ja :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #29 kedy: 17. November , 2007, 14:53:37 »

ale zase neprehanaj, fripp urobil zopar peknych albumov.. ale ten zvuk jeho gitary mi nepride velmi 'drahy'paci sa mi ked je celkovy zvuk tvrdy a gitara neni nagainovana jak stado srsnov. lenze takyto zvuk podla mna urobi skoro hocico, ked je to vyhulene a na nizkom gaine. aj tesla :)

Fripp pouzival Hiwatt len v rokoch 1969-1974. Potom presiel na solidstate ampy. Pritom pouzival hodne Fuzz, skoro vacsinou, takze to nie je ukazkovy zvuk ako hraju. Skor si vypocuj trebars Rush - album Hemispheres, hocico od Jethro Tull v rokoch 69-75, The Who na koncertoch 69-81, tam je typicky zvuk tychto aparatov. Uz z nahravok pocut, ze to je nieco ine ako Marshall. Nazivo je ten rozdiel este vyraznejsi. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.