Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 07:16:31
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Line6 PODxt Live  (Prečítané 16617 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 12. Február , 2006, 22:44:53 »

Autor: rastis Dátum: 2005-12-01 14:28:12
Je zname, ze nie som odporca digitalnych rieseni, ale z cistej zvedavosti by som si vecicku niekedy rad vyskusal - casom, az Ta opadne prvotne nadsenie .
   
Autor: METALHAMMER Dátum: 2005-12-01 16:02:26
tento multiefekt som skusal v ziline v hudobninach ale vtedy sa mi nepacil....je to prave kvoli prednastavenym zvukom....ale ak vravis ze sa z toho da dost vytazit tak ti verim....uz sa tesim na ukazky
   
Autor: Astaroth777 Dátum: 2005-12-02 21:53:01
aj ja xcem taky  
   
Autor: peto Dátum: 2005-12-05 16:58:03
Tiez vlastnim tuto tovaren na zvuky. Tiez som sa hral dost dlho kym som z toho dostal nieco poriadne (Fakt tovarenske zvuky su na prd). Pitu, mozme si vymenit nejake zvuky... ? Je to ulozene v malych suboroch a da sa aj z netu stiahnut kopec zvukov co tam prihodia uzivatelia. null su tam napodobeniny zvukov mnoha slavnych gitaristou ,kapiel. A niektore aj stoja za to.  
Inak na tejto masinke ma potesila aj funkcia pedalu na pravo (okrem wah a volume) aj tweak. K nemu si moze uzivatel pridelit niektory z parametrov efektov napr. u Delay pocet opakovani, pri Choruse hlbku efektu ,pri Distortion gain..atd.. a pocas hrania moze plynule menit tieto parametre. Nedaju sa sem pridelit vsetky parametre ale je toho dosytosti. (napr. aj \"mix\" jednotlivych efektov....)
   
Autor: locksmith Dátum: 2005-12-05 17:35:21
vcera som pocuval nejake ukazky zvukov co to ma a nic moc. ale to je stara choroba vyrocov, ze ako ukazky svojho vyrobku ponuknu obcas dokonca az otrasne veci. npriklad hughes & kettner alebo rocktron...
   
Autor: peto Dátum: 2005-12-05 17:51:02
locksmith, ak nahravam priamo do compu alebo hram so sluchatkami alebo cez vezu, tiez nie som z toho zrovna uplne paf. Ale na moje velke prekvapenie, mal som to v skusobni pripojene na shunt tranzistor tesla a shunt reprak 15\" a znelo to vyborne zivo! Umelina zmizla a len som sa pocudovane obzeral, ze co mi to tam hral za lampac.
   
Autor: admin Dátum: 2005-12-05 18:49:52
myslím že je to presne ako zo všetkými továrenskými zvukmi treba sa pohrať a potom to má šťavu a pochybujem že z PODu by sa nedala dostať tomu neverím.  
   
Autor: Pitu Dátum: 2005-12-06 00:18:44
Po tých pár dňoch som myslel, že to vezmem na hranie a použijem, no zas ma to sklamalo, ale to som až doma zistil, že som sa mal viac pohrať s nastaveniami. Tých pár zvukov, čo som mal doma nastavených, hralo zle, ale hlavne preto, že som to nastavoval na malé bedničky a práve cez direct output, ktorý je prispôsobený na priame nahrávanie. Ten je stále zapnutý, keď sú slúchatká pripojené, keď sa odpoja, už tam môžu byť pri každom zvuku inak nastavené výstupy, treba to prepnúť na ten správny. Samozrejme aj zvuky musia byť nastavované už na konkrétny výstup, inak práve môže hrať výsledný zvuk dosť zle.  
Lebo tu je práve viac možností výstupu, tým pádom aj signál sa úplne inak správa - na priame nahrávanie, do PA, do komba ...
Dokonca vzadu je aj prepínač, ktorým sa prepína výstup do linky alebo do aparátu. To som tiež zistil až dnes po prečítaní manuálu.
Naozaj sa s nastaveniami treba hrať dlho - preto som v týchto dňoch to aj priamo zapojil na aktívny štúdiový monitor od Behringeru, aby som mal kvalitný posluch. Posťahoval som aj veža zvukov z netu, pozerám kombinácie ktoré zvukovo najlepšie sedia dokopy a začínam byť opäť viac spokojnejší. Stále ale mám čo objavovať, zisťovať a nastavovať. Je s tým dlhodobá babračka.  
 
Je mi jasné, že za tú cenu to nebude asi taká zvukovo namakaná mašina ako priamo Line6 PODxt, ktorý je myslím aj drahší a s pedálom vyjde ešte o hodne viac alebo iné nepomerne drahšie vecičky. Ale pri vhodných kombináciách sa dajú z toho dostať pekné zvuky. Ešte stále ma najviac zaujíma ako sa to bude chovať na môj lampový aparát, len má ho stále Igor Keller, aby dotiahol na ňom veci, ktoré neboli ešte doriešené a vlečie sa to už dosť dlho, pritom s tým asi ešte ani nič nezačal robiť. Dúfam, že si švihne, lebo už ma naťahuje dlho.  
 
Peťo - môžeme si potom nejaké zvuky vymeniť, ak máš také, o ktorých si myslíš, že znejú dobre, či už na priame nahrávanie, alebo do aparátu, pošli na oskúšanie. Keď už porobím také, s ktorými budem fakt spokojný, pošlem ti. Zatiaž ani neukladám, len pozerám možnosti. Predsa len až tožko času nemám, babrem so zvukmi každý deň chvížu, ale ešte to dosť potrvá.
   
Autor: Roberto Dátum: 2005-12-06 19:51:44
Peto, dufam ze ho vyuzijes podla svojich najlepsich schopnosti.  cheers
   
Autor: peto Dátum: 2005-12-07 18:08:07
Roberto (snazim sa), prave v nedelu som mal prvu skusku s basakom a bubenikom. Hraju taky \"drum and bass\" (no ale je to vsetko mozne, a to mi sedi). A efekt tam VEEEELMI vyuzivam  Vacsinou FUZZ ,reverb (cavernous-taka jaskyna s vrstvenou ozvenou) atd. este uvidime dalej...harmonizer...atd... Zapojene to mam do LO input LANEY LC-30 II. Prekvapivo dobre to znie, cakal som horsie. Prijemne to zmakcuje (nevycnieva v tej hudbe) , takze kto ma rad tvrdy zvuk asi smola. Tvrdym zvukom ta lampa \"skodi\". Aspon podla mojich skusenosti.
   
Autor: Pitu Dátum: 2005-12-28 02:49:20
No na PA už bol otestovaný tento efektík na Vianočnej akcii v Mlyne a môžem povedať, že zvuk ma nadmieru potešil, konečne som spokojný. Naživo to hrá výborne - treba sa naozaj pohrať so zvukom, s nastaveniami, správne všetko skombinovať. V podstate tak ako v skutočnosti. Aj keď to nie je aparát, je to šikovnejšie a na live hranie skutočne ideálne. Na jednom zvuku mám nastavených viac možností od slabej pološťavy až po ozaj silný ale pekný high gain.
 
Ešte ma čaká posledný test - s aparátom - ako sa budú zvuky chovať pri správnom nastavení výstupu a dobre zvolených zvukoch na efekte cez aparát.
 
Potom sem hodím zvukové ukážky.
   
Autor: peto Dátum: 2006-01-02 17:13:18
tak na ukazky som zvedavy. V skusobni laborujem s pripojenim do front combo (lampa). Zatial som toho moc nema cas spravit, no zacinam na (uz davnejsie nastavenych) presetoch vypinat simulaciu AMP.


Diskusia k článku:
http://www.uberpro.sk/gitaristi.sk/sk/site/article/Line6-PODxt-Live

Zvukové ukážky hrané na mojej robenej elektrike (mahagon+kanadský orech). Zameral som sa na driveové zvuky.

Najprv zvuky postavené na simulácii aparátu Soldano SLO-100 head. Simulácia sa volá Solo 100.
- len zvuk "aparátu" hraný cez kobylkový humbucker
- len zvuk "aparátu" hraný cez krkový singel
- ako predkrmovač použitý Screamer (simulácia krabičky Ibanez Tube Screamer - Overdrive Pro TS-808), hrané cez humbucker
- predkrmovač Screamer, hrané cez singel

Tu sú všetky driveové ukážky založené na simulácii Marshall 100W Super Lead, na ktorom hral Van Halen istú dobu. Simulácia má názov Plexi Variac:
- zvuk "aparátu" hraný cez kobylkový humbucker.
- zvuk "aparátu" hraný cez krkový singel.
- ako predkrmovač použitý Tube Driver (simulácia krabičky Chandler Tube Driver s jednou lampou 12AX7 - hral na tom Eric Johnson), hrané cez humbucker
- predkrmovač je Classic Distortion (simulácia ProCo Rat), humbucker
- Tube Driver, hrané cez singel
- Classic Distortion, singel

Ďalšie ukážky sú založené na simulácii aparátu JMP-1. Simulácia sa volá Brit LM Pre. Zvuk je viac stredový, menej basov.

- "aparát" cez humbucker
- "aparát" cez singel
- dokrmovač Screamer, humbucker
- dokrmovač Screamer, singel
« Posledná zmena: 04. Január , 2009, 15:01:44 od Pitu » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 02. Marec , 2006, 12:14:39 »

Zistil som, že tento PODxt Live má aj šikovný gitarista Andrej Hruška z Bratislavy, tak som mu zavolal, aké sú jeho dojmy.
Je naozaj veľmi spokojný, dokonca spokojnejší ako pri lampovom aparáte, lebo tam mu aparát oreže frekvencie, ktoré by rád počul. Samozrejme, že z toho nemá presne pocit, ako z lampy, ale pripadá mu ten pocit z hrania viac akustický, proste viac mu na gitare vyniknú akustické nuansy.

Najviac využíva zapojenie na koncerte stereo priamo do PA, aby sa využila celá šírka zvuku, a teda naozaj vyzneli reverby, modulačné efekty a delaye.
Ďalej využíva aj hranie cez kombo Peavey Classis 30, ale obchádza sekciu preampu a korekcií tak, že cez slučku sa zapojí priamo do lampového konca. Celý zvuk sa vyrába v Line6, lampový koncák to ešte trochu zaguľatí.
Ideálne riešenie na vystúpeniach je - obidve tieto riešenia naraz. Žmurk

5o - tým by som ti chcel odporučiť, nepredávaj ten POD, je to vežmi šikovná mašina, tie zvuky efektov sú naozaj dobré. Aj keby si nechcel využívať sekciu simulácií skreslenia v PODe, pekne ho využiješ v slučke lampového aparátu - použiješ skreslenie lámp, ktoré v slučke prepojíš do PODu, tam vypneš simuláciu aparátov a využiješ všetky ostatné efekty. V slučke sa vrátiš do koncáku aparátu, alebo ešte vyvedieš stereo zvuk priamo do PA.

Hlavne máš všetko na zemi v jednom, veľmi ľahko prepínaš, v spolupráci s aparátom je to tiež veľmi dobré.
« Posledná zmena: 20. Január , 2007, 22:41:29 od Pitu » Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #2 kedy: 03. Marec , 2006, 00:36:41 »

Pitu, a skusal si zapojenie do slucky ,tak ako si ho opisal? Lebo ja som pocul take blabla ,ze Line 6 maju slabe vstupy (mozes tam ist iba do \"input\" gitara) a ked do toho pustis signal z preampu..... neviem.  ??

  Inak, dospel som do stadia ,ze pouzivam iba Delay, Phaser, Wah ,Volume a reverb \"cavernous\" a Fuzz (ale ,uz budem mat vyrobeny lepsi). Tie FX synth efekty su dost nepouzitelne pazvukovadla, chyba mi tam obycajny harmonizer-ten co tam je, je nejaky podivny. tak tak..

  S Andrejom Hruskom som telefonoval este pred tym nez som to kupoval aj som ho videl na tom hrat, tam ma to oslovilo no asi to nie je pre mna. Vobec POD nezavrhujem a myslim ,ze je to velmy schopna masinka, len ma to akosi taha naspat k lampovemu skresleniu  :silly:
  Doma ked som hraval na POD ,tak som sa vedel do zvuku dobre zahlbit a to sa pri nekvalitnom aparate neda! :) Inak aj do skusobni je to super, staci to zapojit fakt do hocijakeho suntu a hra to super. Gitaristom co hraju dost doma a nechce sa im hore dole vlacit tazke veci to vrele doporucujem, staci pak za par korun aktivny odposluch ,alebo tesla zosik ,ake v skusobni byvaju, a maju paradny zvuk.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 03. Marec , 2006, 01:47:47 »

To je pravda, že tie synth efekty sú asi nepoužitežné, o tie mi ani nešlo. :) Harmonizér normálny nemá, asi ho tam neumiestnili, lebo kvalitný by celé zariadenie možno dosť predražil. :hm: Všetky ostatné efekty, ako som spomínal, sú naozaj kvalitné.
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #4 kedy: 03. Marec , 2006, 11:38:17 »

Suhalsim s Tebou, a fakt to znie krasne aj na hnusnom zosiku! to je + + + do skusobni !
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 08. Marec , 2006, 15:14:07 »

super, ze sa ti chce srat sa s takimito vecami, ako nahravanie cez jednotlive simulacie... najviac sa mi vidi ten marshall super lead na kobylovom hambakri, ale este jedno sa mi velmi videlo, ale som zabudol, ze ktore, nabuduce si to vypocujem znova, napisem...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #6 kedy: 08. Marec , 2006, 15:57:07 »

no ty vole, zvuk je okej, lepsi ako som cakal, len by som bol este zvedavy ako sa chova pri uplne malom skresleni ale asi dobre predpokladam. ale co som bol moc prijemne prekvapeny tak z toho co vychadzalo z pod tvojich pazurov pitu. ako toto sa mi pacilo omnoho omnoho viac ako ten bzuciak Žmurk
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #7 kedy: 08. Marec , 2006, 15:58:27 »

no neni co dodat :) hehe,,, PLEXI HU Tubedrive sa mi mooooc paci. Originaly som nepocul.

Cez zosik a velky reprak nezneju zvuky tak plasticky.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #8 kedy: 08. Marec , 2006, 16:04:38 »

tiez sa mi najviac pacil ten tube driver, s tym singolm hral moc dobre
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 08. Marec , 2006, 17:10:41 »

podla mna hra nejake marshallove combo 100 krat lepsie. Ja neviem ale nie som proste zastanca tychto krabiciek a dokrmovat.. uz vobec.Radsej vymenim aparat ked ho mam dokrmovat. Jedine na co by som pouzil efekt su efekty typu hall delay a comresor atd ziadne skatulkove skreslenie..
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #10 kedy: 08. Marec , 2006, 17:36:35 »

Dokrmovanie má svoje čaro!Môžeš tým pádom dostať z aparátu iný zvuk,rozšíriť jeho možnosti,z dvojkanálu urobiť trojkanál...Zrovna dnes som skúšal pred VHT zapojiť Tube screamer,MXR Zakk Vyllde overdrive,Marshall Bluesbreaker a bolo to vežmi príjemné.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 08. Marec , 2006, 17:42:54 »

Mr.Lado - toto je multiefekt. O dokrmovači som nehovoril v súvislosti s originálnym aparátom, ale že k zvolenej simulácii som použil ešte simuláciu nejakej šlapky. Všetko v multiefekte.
Vedel by som si ho predstaviť aj v spojení s aparátom, ale tam by som práve využíval reverby, delaye a modulačné efekty. Stále som však zvedavý ako budú aj tie simulácie hrať cez lampový koniec.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #12 kedy: 08. Marec , 2006, 18:54:47 »

Peto, vsetky ukazky su velmi fajn.. zvukovo sa mi trosku nezdal ten JMP1 ale aj tomu by sa zrejme dalo pomoct. Celkovo som velmi prekvapeny zvukom, pretoze to znie velmi slusne. Neviem posudit nakolko to hra realne alebo podobne ako originalne aparaty ~ ale rozdiely su evidentne a som presvedceny ze sa to blizi k originalom ktore kvalitne kopiruje. Multiefekt treba skusat trosku dlhsie, a az potom bud sadne alebo nie. Ja sam by som kludne povedal az na to JMP1, ze vsetko su lampove ampy.

Ak nebudem mat co s peniazmi mozno si taku hracicku zadovazim. Aj ked to je skor pre teba, ty sa s tym mozes hrajkat ~ my ostatni este mame co cvicit ha ha ha
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 08. Marec , 2006, 19:19:03 »

PiTU
Hej jasne hovoril si o multiefekte :)  ja len ze nie som zastanca skresleni v mutiefektoch

ffamp
Ja by som potom siel cestou preampu JMP-1 tam zvukov tolko ze si svoj aparat rozsirim aj jaaaj :)  ale to ty vies tiez Žmurk
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #14 kedy: 09. Marec , 2006, 16:53:07 »

Mr. Lado ,no uz pisem od veci ,ale VHT sa s Marshall neda porovnat ! takze take riesenie ehmmm ani nie.  

Inak keby to pocujem niekde \"len tak\" zrejme by ma nenapadlo ze je to \"plast\".
Mne sa na tych polostavach dost tazko hralo...a taky ton ako Pitu som z toho nevydoloval (no ani som nevedel ako na to, este vyskusam)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 23 otázok.