Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 07:50:31
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarový aparát z PC  (Prečítané 37724 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
petri666
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #60 kedy: 27. Marec , 2008, 19:15:35 »

Urob si audio stopu a na nej máš tlačítko e ako edit.To stlačíš a v okienku -ktoré sa po stlačení ukáže klikneš myšou a hned uvidíš či tam ten GR máš.Ak áno tak klikni na neho a je to.Potom ešte stlač ikonu reproduktora a musí to hrať.

skusal som to otovorilo mi to okineko s nazvon VST AUDIO CHANNEL SETTING a kde to v nom mam hladat?kde by sa to asi mlo nachadzat?
Zaznamenané
petri666
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #61 kedy: 27. Marec , 2008, 19:18:12 »

lebo Nuendo je najlepsie a mravce sa zabijaju napalmom  Bavím sa skvele

ale jak hovori MartinLM. treba zistit, ci je GR nainstalovany ako VST - to sa totiz da pri instalacii zvolit. v priecinku Program Files / Steinberg / VST by mal byt subor GR.... .dll. a v Nuende by malo byt kdesi urcene, ze odkial sa VST maju nacitavat. viac sa od kompu poradit neda, Nuendo tiez nepouzivam, takze presnejsie to nedam.

tak som to kukal a v tom adresary STEINBERG mam len zlozky ASIO dalej NUNEDO 3 a VST PLUGINS ktora je prazdna takze idem preinstalovat ten guitar rig a pozret ci to vypisie zatial dakujem :-)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #62 kedy: 27. Marec , 2008, 19:22:47 »

ked budes GR instalovat, bude sa Ta pytat, ci sa ma instalovat standalone, VST a RTAS. budu tam zaskrtavacie okienka. RTAS nepotrebujes, ostatne zaskrtni. pri tom VST Ti vypise, do akeho adresata sa to *.dll nainstaluje. supni ho tam do toho Steinberg - tam by to malo Nuendo uvidiet. pripadne skontroluj niekde v Nuende (neviem kde), odkial tie VST nacitava a nastav to tak, ako treba.
Zaznamenané
petri666
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #63 kedy: 27. Marec , 2008, 19:54:28 »

ked budes GR instalovat, bude sa Ta pytat, ci sa ma instalovat standalone, VST a RTAS. budu tam zaskrtavacie okienka. RTAS nepotrebujes, ostatne zaskrtni. pri tom VST Ti vypise, do akeho adresata sa to *.dll nainstaluje. supni ho tam do toho Steinberg - tam by to malo Nuendo uvidiet. pripadne skontroluj niekde v Nuende (neviem kde), odkial tie VST nacitava a nastav to tak, ako treba.

tak urobil som to presne tak a uz mi to pekne ukazuje v nuende aj mi ten guitar rig uz tam spusti ako normalne okno ale dalsia zrada ze ked uz dam nahravat stale to neprechadza cez gitar rig nejdo do nho ziaden signal a nahrava to len cisti gitarovy zvuk asi treba spravit dake prepojenie ze?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #64 kedy: 27. Marec , 2008, 19:59:18 »

takto... princip toho je, ze ty nahravas zo vstupu zvukovky do stopy Nuenda a az za tou stopou mas zaveseny GR, takze v reprakoch uz pocujes zvuk z GR. ale do stopy nahravas cistu gitaru. pri opatovnom prehravani po nahrati Ti to bude zase hrat cez GR, takze je vsetko OK. ak chces uz hotovu nahratu vec ulozit vo finalnej podobe tak, ako ju pocujes pri nahravani, musis cely ten projekt exportnut do noveho zvukoveho fajlu, kde to bude ulozene uz so vsetkymi aplikovanymi efektami.
Zaznamenané
petri666
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #65 kedy: 27. Marec , 2008, 20:09:58 »

takto... princip toho je, ze ty nahravas zo vstupu zvukovky do stopy Nuenda a az za tou stopou mas zaveseny GR, takze v reprakoch uz pocujes zvuk z GR. ale do stopy nahravas cistu gitaru. pri opatovnom prehravani po nahrati Ti to bude zase hrat cez GR, takze je vsetko OK. ak chces uz hotovu nahratu vec ulozit vo finalnej podobe tak, ako ju pocujes pri nahravani, musis cely ten projekt exportnut do noveho zvukoveho fajlu, kde to bude ulozene uz so vsetkymi aplikovanymi efektami.

aha cize nehrozy abi mi nahravalo priamo uz zvuk tak aby som ho pocul ako normalne cez guitar rig? to je skoda neda sa to dako tak srpavit?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #66 kedy: 27. Marec , 2008, 20:29:37 »

Vo vacsine softov urcite ano. Tiez sa da nahrata cista gitara natvrdo zefektovat (v Reaper, ktory pouzivam, je to ako "Render Item as new take"). Treba pohladat a mat kusok predstavu, co ktore slovko znamena.
Zaznamenané

petri666
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #67 kedy: 27. Marec , 2008, 21:05:36 »

Vo vacsine softov urcite ano. Tiez sa da nahrata cista gitara natvrdo zefektovat (v Reaper, ktory pouzivam, je to ako "Render Item as new take"). Treba pohladat a mat kusok predstavu, co ktore slovko znamena.

no len nejako tu to nevjem najst bo stym softom sa bavim len od dneska a som z toho vydrety vcelku fest Pomoooc!
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #68 kedy: 27. Marec , 2008, 22:02:00 »

Tak ho chod vratit do obchodu a daj si nejaky jednoduchsi. Ked uz si zaciatocnik a vies o tom malicko, tak si predsa daj soft, ktory je rozsireny a je nan vela navodov po internete a vela ludi vie pomoct.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #69 kedy: 28. Marec , 2008, 15:21:20 »

aha cize nehrozy abi mi nahravalo priamo uz zvuk tak aby som ho pocul ako normalne cez guitar rig? to je skoda neda sa to dako tak srpavit?

naco ? je problem nahrat stopy, pripadne upravit zvuk este zvuk na GR a potom exportnut ? tak sa to bezne robi. je mozne, ze Nuendo ma niekde funkciu zaradenia efektu pred nahravanu stopu, ale neviem si predstavit, ake to moze mat vyhody...
Zaznamenané
mr.pedro
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #70 kedy: 10. Apríl , 2011, 16:39:41 »

ja som si stiahol aj ASIO aj som zapojil do dierky na mikrofon a nic :) co teraz?
Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #71 kedy: 10. Apríl , 2011, 18:07:19 »

ja som si stiahol aj ASIO aj som zapojil do dierky na mikrofon a nic :) co teraz?

v prvom rade daj do dierky line-in a nie microphone a potom si daj nejake VSTcko ... guitar rig, amplitube alebo pod. na zaciatok potom mozes experimentovat s multitrackom a free VSTckami ktore su niekedy lepsie ako tie platene a bednove impulzy tak isto  Zdravíčko
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
motorman
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #72 kedy: 06. Júl , 2011, 14:15:50 »

Nehovoriac o tom, ze firewire je vecny problem - staci si prejst par zvukarskych for.
S tymto suhlasim .. jam mam TCE firewire extern a lezie mi pekne na nervy us sa neviem dockat kedy sa ho zbavym
...konflikty s CD ROM a wireless adapterom a nevoriac o kompatibilite s firewire chipmi a specifikaciami roznych vyrobcov
firewire je mozo pre studio ktore ma PC vyhradeny len na nahravanie
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #73 kedy: 06. Júl , 2011, 15:12:11 »

na FW sa vseobecne odporuca  mat chipset od texas instruments  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 23 otázok.