Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 04:25:55
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bruno Urban  (Prečítané 42912 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pasqual
nováčik
*
Príspevkov: 36



« kedy: 13. Február , 2006, 19:14:08 »

www.urbanguitars.com
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 13. Február , 2006, 19:19:27 »

Citácia
Je tu niekožko nástrojov na ukážku mojej práce, ktorej sa profesionálne venujem od roku 1991.


Skoda ze aj ta stranka je z roku 1991. Cakal som nejake novinky na nej.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 13. Február , 2006, 19:52:55 »

Znamy teraz rozmysla, ze si da u neho spravit kopiu Les Paul Standarda. Ma tu niekto Les Paul od Urbana? Ake su skusenosti? Cena ze moze byt az 60, co sa mi zda trochu privela.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 13. Február , 2006, 20:15:49 »

Neviem, ale môj pocit je že Urban je síce dobrý, ale na slovenské pomery dosť drahý alebo najdrahší gitarár. Myslím že sa s nástrojmi piple a hlavne kvôli vývozu lebo dostane iné peniaze ako na slovenské pomery.Hold žije v BA a tak nemôžete čakať nič viac ako čo sa BA týka kvalitu ale za nadštandarné ceny!Takže ak chcete drahú a kvalitnú gitaru Bruno Urban je vhodný kanditát, ale myslím že tá cena je práve na úkor značky Urban. Aj nokie sú najlepšie a vlastne jediná značka mobilných telefónov na svete.

Už to vidím to lynčovanie od Blavákov, ale hold snobizmus sa raz nezaprie, že áno!
Popiskujem si

PS: ešte že na fórum chodia len svetlé výnimky lebo inak som už mŕtvy Ja som čert..  a tomu sa povie demokracia aby ste vedeli.ha ha ha

Naposledy upravil Mdr.guitman, : 13.02.2006 o 20:17
Zaznamenané

tatko fóra
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 13. Február , 2006, 20:20:35 »

mdr.Guitman napísal:
Citácia
Myslím že sa s nástrojmi piple a hlavne kvôli vývozu lebo dostane iné peniaze ako na slovenské pomery....Aj nokie sú najlepšie a vlastne jediná značka mobilných telefónov na svete.



...a čo je na tom nenormálne


Nokie sú jediná značka mobilov??? určite???
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 13. Február , 2006, 20:24:24 »

Ja tu vidim skor problem, ze za tu cenu sa da zohnat Gibson, ktory ma vzdy vacsiu predajnu hodnotu (resale value). Cize by ma tie jeho gitary museli presvedcit iba zvukom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 13. Február , 2006, 20:24:55 »

Majo - tým tvojim poznámkam pomimo moc nerozumiem - trochu detinské a odveci. :hm:

Ale k veci, videl som aj od neho veža dobrých nástrojov, ale teraz naozaj mám pocit, že je najdrahší, pre zahraničie to nie je síce možno až tak draho, ale na naše pomery je to dosť.

Progrocker - a čím bude kópia Gibsona zvukovo gibsonovatejšia ako originál? Mala by hrať predsa rovnako. Samozrejme ale dobre. Za takú cenu už by som volil originál, keby som teda chcel gitaru Gibson.

Naposledy upravil Pitu, : 13.02.2006 o 20:27
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 13. Február , 2006, 20:28:46 »

progrocker: taketo gitary sa nekupuju s tym, ze sa budu predavat. Žmurk Myslim, ze je to aj z tych foto dost jasne, na aku klientelu sa asi Urban zameriava. :D
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 13. Február , 2006, 20:32:28 »

Tak moja gitara v 1999 stala 22 tisic, neviem ci by postavil nieco pod tuto cenu. A to je, co sa tyka jeho ostatnych nastrojov, prevedenim uplny lowend.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 13. Február , 2006, 20:40:16 »

MageZ napísal:
Citácia
progrocker: taketo gitary sa nekupuju s tym, ze sa budu predavat. Žmurk Myslim, ze je to aj z tych foto dost jasne, na aku klientelu sa asi Urban zameriava. :D


Jasne, ale nikdy nevies, kedy neskor narazis na inu lepsiu a budes chces predat a potom je problem. Kdezto Gibsona predas zhruba za cenu aku si ho kupil a ak je stary (rok vyroby pod 1980) tak za vyssiu. Toto je hlavna a pre mna podstatna nevyhoda handmadov.
Ale zas ked si pozeram tie fotky tych jeho nastrojov, vyzeraju az podozrivo dobre. Ale ja by som tiez asi radsej uprednostnil nejakeho stareho otlceneho a vyhraneho Gibsona.
Handmade za 60 tisic by som bral az po moznosti trebars pardnoveho vyskusania. V ziadnom pripade nie systemom \"prachy vopred a potom ber\".
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 13. Február , 2006, 20:56:00 »

Piťu čo Ty berieš ako detinské mne občas pripadá vežmi smiešne.Žil som pár rokov v BA a viem že isté veci sú na úkor toho že je to v práve BA. Takže to celé vidím trochu inak. Bruno Urban je iste vežmi kvalitný gitará,r ale hlavne zameraný na iný trh a preto je podža mňa najdrahší lebo žije v BA a s tým nič nenarobíme.Je to proste daň vežkomesta alebo výhoda? A myslím, že to ťažko môže objektívne hodnotiť niekto kto tam žije celý život. Ale je jasné že moje názory sú občas dosť introvertné, ale to som ja a asi sa nezmením! Popiskujem si Takže možno občas detinský,dedinský naivný a blbý ale JA!

A snažil som sa byť trochu vtipný, ale znie to asi skôr trápne, no čo už :silly:

Naposledy upravil Mdr.guitman, : 13.02.2006 o 20:58
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 13. Február , 2006, 23:12:28 »

Detinské sú tvoje reči okolo toho. Nemyslím si kvôli tomu nič zlé o tebe, ani ťa nemienim urážať, božechrán. Často ale mám pocit, že fňukáš zbytočne nad ničím podstatným a niekedy aj z tvojej strany dosť subjektívnym. Si ale naozaj fajn chalan, tak hlavu hore. Žmurk Prídeš medzi nás Bratislavčanov a uvidíš, že sme takí istí žudia ako ostatní gitaristi na Slovensku.

Ale k veci - v Bratislave je viac gitarárov a nie sú všetci takí drahí. Ani si nemyslím, že sú iná nátura ako ostatní na Slovensku. Aj Neuser teraz vyrába hlavne pre zahraničie. Bruno Urban asi postupne nadhadzoval cenu svojim výrobkom a keď mu to za to kupujú a sú spokojní, tak je to jeho vec a je to ok.
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 13. Február , 2006, 23:35:18 »

to ze je Bruno drahy, VOBEC neni tym , ze je v BA. Tu je zastrceny na uuuuplne opacnom konci s Kamilom Grebenom v jeho dome a namiesto najomneho mu lakuje basy, takze tak.... Pokial by som chcel dobru a KRASNU gitaru, urcite od Urbana, ale kedze vela krat mu najviac casu na gitare zabera napr. Vykladane lemovani neviem akou perletou a binding z neviem coho, tak potom tie ceny aj tak vypadaju. Ale uz som to spomynal, ze ked cloveku staci aj drevo s akou takou OPTICKOU vadou, tak neni problem sa dohodnut aj lacnejsie...
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #13 kedy: 14. Február , 2006, 00:14:19 »

Bruno Urban je fajn clovek, v pohode mi pred par rokmi preprazcoval gitaru, niekolko krat pomenil snimace, vyfrezoval miesto na velke humbuckre, nikdy ma neodbil ked som za nim dosiel aj s uplnou hovadinou .. a to som mal Epiphone, nie jeho gitaru. Ale to bolo pred casom, a uz vtedy nemal casu nazbyt a este ma aj male dieta. Dnes uz ani nehovorim, nevie kam sa skor pohnut. No o tej cene. Z mojho hladiska ekonoma ho plne chapem, a keby som bol na jeho mieste robim to presne tak isto. Cena je otazkou ponuky a dopytu .. ked je ponuka mala a dopyt velky tak cena rastie, to je pochopitelne .. a kedze je to v Brunovom pripade, tak ze ma stale vela objednavok, ktore nestiha, tak postupne zvysuje cenu aby ich mal len optimalne mnozstvo, a ostanu len ti najsolventnejsi, co su podla mojho nazoru vacsinou zo zahranicia, alebo su to prachaty tipci aj zo slovenska, co na to maju, ale nemaju cas hravat, dakedy hrali v kapele, pre biznis sa toho museli vzdat, teraz na to maju, tak chcu mat peknu gitaru co je len jeden original a je na pomilovanie. Casu fakt nema moc, ale este mi nepovedal nie, neda sa, neurobim, nechod .. akurat: teraz nemam cas, ale dojdi o dva tyzdne vo stvrok. Aj v tych opravach neni najlacnejsi, a uz ich ani nerobi, len vo vynimocnych pripadoch a hlavne robi servis len svojich gitar. Jedineho v SR co poznam ze ma jeho gitaru je Jurixon, a to je veru prefektny nastroj.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 14. Február , 2006, 00:32:51 »

Vsetky upravy na mojej UPGcke robil v cene materialov (no vlastne sa len vymenil prepinac). Casom pojdem preprazcovat a vymenit vystuhu v krku.

Mna neobil ani ked som chcel, aby mi nastavil oktavy a dohmat (co by nebol problem, keby som mal vystuhu v krku v 100% stave, takze to bude aj tym).
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.