Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 14:31:44
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tesla AZK 404  (Prečítané 9328 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
thedoctor
nováčik
*
Príspevkov: 16


« kedy: 14. November , 2004, 16:27:21 »

u kamoša na povale som našiel lampový zosilovač Tesla AZK 404 40 W ale chýba v nom lampa označená CZ 34 nevie niekto aká je za to náhrada
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 15. November , 2004, 15:30:16 »

hlava.webpark.sk - najdi si schemu, ak tam bude, ale asi to je mono50 a potom vylucovacou metodou. ak to je jedna z dvojice ""velkych lamp"", tak to urcite bude EL34. uvidime, co povie marian. v tych predzosilnovacich mam zmatok :) ale tiez mam tento zosilnovac, akurat len koncovy stupen a nie azk404, ale azk450. tesla mono 50 bola vo viacerych verziach, nie je tak?
Zaznamenané

thedoctor
nováčik
*
Príspevkov: 16


« Odpoveď #2 kedy: 15. November , 2004, 23:14:39 »

este jedna otázka na výstupe reproduktoru je napísané 40 W 100V aký by tam mal byť reproduktor sice som chodil do krúžku mladých elektrotechnikov ale toto nás tam nenaučili
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 16. November , 2004, 00:27:19 »

100 V vystup je Ti nanic, to sa pouzivalo kedysi na rozvody napr. skolskeho rozhlasu. Potrebujes standardny 4,8 alebo 16 ohm vystup, mal by sa dat odniekial vyviezt...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 16. November , 2004, 08:05:56 »

mono 50 ma len 100V vystup (250Ohm) v dnesnej dobre bezne 4,8, alebo 16 Ohm tam nenajdes. ja mam v mojom trafo udajne z mono 70, ak take nieco bolo, neviem a tam je 4 Ohm vystup, aj ked to cele na mna posobi nejako divne.. lebo to je domaci vyrobok a vzadu je napisane 4Ohm - 70W, 8Ohm - 60W.. alebo nieco v tom zmysle a vystup je len jeden. takze bud nove trafo spravit, jeden chlapik z BB mi za 1500,- nukal, ze to 100V(250Ohm) previnie na tych 8Ohm. alebo potom sa to da vyriesit protitrafom, ktore by sa nachadzalo v reproduktore.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 16. November , 2004, 14:55:41 »

Ja by som ti poradil to, aby si si dal previnut, alebo dat vyrobit nove vystupne trafo. Je to zalezitost do 1000Sk. Je este jedna moznost a to, ze si kupis prevod zo 100V na 4/8ohm, ale je to len dalsie trafo naviac, ktore by sa ti nechcelo so sebou vsade nosit. doctor: popis mi, kolko tam mas elektroniek. Kolko malych a kolko velkych. Tie, co si sa pytal, su tie velke s oznacenim CZ34?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 16. November , 2004, 16:35:05 »

dalise trafo znama aj dalsie straty. priemerne trafko ma ucinnost 66% vraj to nie je lahke previnut, lebo.. to nie je lahke ani navinut :) original teslacke trafo sa mi zda, ze je vinute dost divnym sposobom, ze sa tie vinutia nejako divne striedaju a ani boh sa v tom nevyzna. dalej zvacsa byva to trafo natrete nejakou farbou.. impregnovane? neviem co to je, nerozumiem tomu. ale kamos vravel, ze by to previnul hocikto, keby to nebolo zafarbene (?) .. ci by sa potom ale viznal v tych vinutiach.. tento moj prispevok berte ako znosku hypotez a polopravd.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 16. November , 2004, 17:28:28 »

S tymi trafami je to pravda. Cim ich je viac, tam je to vacsinou horsie. Nieco ako, ked mas 10 a 500m gitarovy kabel.
Zaznamenané
thedoctor
nováčik
*
Príspevkov: 16


« Odpoveď #8 kedy: 16. November , 2004, 20:54:22 »

aj ja jaj a ja som si myslel aké to bude jednoduché ale čo je dnes lahké ale je tam ešte jeden výstup označený 1,5 V/600 ohm ten mi je tiež k niečomu ? k tej lampe poriadne som to oprášil a namiesto CZ 34 je tam asi GZ 34 je to takým okrasným pí­smom. sú tam lampy 2 x EL 34, 1 x EZ 80, 3 x ECC83, 2 x EF 86, 1 x GZ 34 a 1 x AN 43 magické oko
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 17. November , 2004, 12:22:06 »

mam pocit, ze tento zosilnovac mal kamarat. totiz napisal mi zoznam lamp, ktore tam ma. a bola tam aj GZ34 - ked si ju pozries na http://www.jj-electronic.sk (vyroba elektroniek - cadca), tak vidis, ze je to usmernovacia dioda. ano, vyraba sa. http://www.jj-electronic.sk/tube_gz34.htm 1,55V/600Ohm, to je vystup vyvedeny pravdepodobne za predzosilnovacimi lampami. jedna sa teda nie o vykonovy vystup, ale len o vystup z predzosilnovaca.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 18. November , 2004, 12:44:53 »

ma zarazilo, ze rectifier = usmernovac v preklade. rychlo to vsak bolo vysvetlene pouzitim usmernovacej lampy miesto polovodicovych diod v tychto modeloch
Zaznamenané

thedoctor
nováčik
*
Príspevkov: 16


« Odpoveď #11 kedy: 03. December , 2004, 08:35:45 »

chalani aké hodnoty by malo mať to výstupné trafo aby tam mohol ist reproduktor
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 07. Marec , 2005, 21:14:36 »

Tu lampu by bolo pravdepodobne mozne nahradit diodou ci dvojicou diod musel by som pozret katalog co sa toho trafa tyka nieje to take jednoduche totiz kazdy typ zosiku pouziva ine vystupne trafo to najzakladnejsie ma na primari dve vinutia ktore musia byt navinute uplne zhodne mozno preto to divne teslacke prekladane vinutie a samozrejmostou je dokonale zalakovanie sa mi zda dokonca ze ten lak sa dava aj vypalovat aby malo to tafo co najlepsie vlastnosti zavisi od neho vo velkej miere kvalita zvuku daktore sa robia na primarnom vinuti s odbockou (spetna vezba)no a na vystup sa navinie par (okolo 100)zavitou na reproduktor (primarne vinutia mavaju okolo 2*1000-2000zavitou aj viac....)no a este jedna pripomienka na vystupe elktronkovych zosilnovacov je treba mat vzdy pripojenu zataz inak sa moze znicit neviem ci sa teraz dake ochrany robia na tych novych zosikoch ale z toho mojho sa bez repraku pekne dymilo
Zaznamenané
joe_yaanosheeck
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83


« Odpoveď #13 kedy: 08. Marec , 2005, 07:34:51 »

thedoctor:to trafo sa neda navinut len tak zo srandy je to nieco ine ako sietove trafo,lebo ma za ulohu okrem ineho aj impedancne prisposobit vystup power ampu a reproduktoru mimochodom tie teslacke boli specialne navijane-vrstva primaru-vrstva sekundaru-,etc...potom sa to pospajalo a takto navinute trafo ma vacsiu ucinnost,ak sa mi podari najst,mam niekde navijaci predpis na vystupne trafo 100W koncaku s vystupom 4,8,16 Ohm ktore je navinute vyssie uvedenym sposobom ,ak mas zaujem,tak ti to zamailujem a niekto sikovny ti to moze navinut-cash odhadujem lahko nad 1000Sk ale nie som si isty,ci to bude v pohode pracovat s tym tvojim koncakom-by the way-pochadza to z konstrukcie kde boli v power section 4xEL34 myslim ze by to fungovat malo... dufam ze ked sa budes v tom ampe mrvit,tak ta tych 400V nepouci preco nie je elektrika niekedy az taka sranda good luck let's tubes to power our sound(sam mam tranzistorove kombo -to mal byt akoze vtip) see ya joeeeeeeeeee
Zaznamenané
thedoctor
nováčik
*
Príspevkov: 16


« Odpoveď #14 kedy: 13. Marec , 2005, 07:01:39 »

diky za vyčerpavajúce názory asi sa na to vykašlem a začnem šetriť už ma nebaví stále prerábať niečo staré ""za málo penazí málo muziky"" necham to až budem mať chuť si šlahnuť 2 x 4OO V yaanosheeck keď sa ti chce zameiluj mi ten predpis na trafo moj foter je vyučený navíjač možno by to spravil keď zoženie drát
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.