Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:21:13
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VOX AD50VT vs. LINE6 Spider II 30  (Prečítané 5372 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« kedy: 16. Február , 2006, 09:00:40 »

Čaute všetci. Pred nejakým časom som objavil tieto stránky a všeličo zaujímavé som sa tu dočítal. Nebolo to vôbec náhodou, lebo po zhruba 15 ročnej pauze som si opäť zadovážil gitarku. A teraz mi ku tej mojej kráske ešte niečo chýba, nejaký aparátik. Keďže sa teraz sem tam dostanem služobne do BA, tak som sa zastavil v niektorých predajniach, kde mi boli na domáce hranie doporučené tieto dve kombíčka - VOX AD50VT vs. LINE6 Spider II 30. Počul som ich hrať obidva, aj keď som ich nemal možnosť priamo porovnať a musím povedať, že oproti tomu na čom som mal kedysi možnosť hrávať, ma to celkom uchvátilo. Z vlastnej skúsenosti (bytová elektronika - repro, zosilovač a CD) však viem, že tie zvukové vlastnosti, ktoré začnú neskôr vadiť sa môžu objaviť až po dlhšom počúvaní a hlavne v kžude doma. Takže by som poprosil skúsenejších, keby sa mi k tomu trošku vyjadrili, porovnali, prípadne doporučiliniečo iné. Cenová hladina týchto prístrojov zhruba zodpovedá tomu, čo by som chcel do toho vraziť (cca do 10000) a dôraz kladiem na skreslený zvuk - hlavne sóla a sem tam nejaké doprovody.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 16. Február , 2006, 20:03:16 »

Pozeram sa na stranky Muziker a kombo VOX AD50VT tam maju za  15 999,- SKK. Mam pocit, ze som ho raz skusal. Nie som si isty, ale bola to patdesiatka za nejakych 15 litrov, takze to bolo najskorej toto, co sa pytas. Moje pocity z neho boli velmi zle - nenasiel som tam medzi tou strasnou spustou roznych typov skreslenia jedine, ktore by som aspon kompromisne povazoval za dobre. Sice vela skreslenia, ale strasne umele a zahuhlane... A mozno to bol iny Vox a mozno si to len zle pamatam. V kazdom pripade mne osobne takato koncepcia s akoze vela typmi skresleni a nejakymi efektami vobec nelubi. Inak napriek tomu, ze sa to vola Valvetronix, tak mam pocit, ze v tom neni dokonvca ani jedna mala flaska v preampe.

LINE6 Spider II 30 nepoznam vobec. Ale Line6 je v modelovani gitaroveho zvuku priekopnik, co som pocul ich vyrobky tak to vzdy hralo uspokojivo, aj ked modelingove aparaty ma moc neberu.

Ak by som mal rozpocet niekde okolo 10 tisic, kupil bv som si dvojkanalove tranzistorove kombo s 12\" reproduktorom od Peavey, Fender, Crate alebo Hughes&Kettner. Na zabudovane efekty by som sa vykaslal.

Ale je to strasne subjektivne a ty pises, ze sa Ti tie Tvoje spominane aparaty pacili, takze...
Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #2 kedy: 16. Február , 2006, 21:02:35 »

Vďaka za reakciu. S tým VOX som to trocha poplietol - Jedná sa o AD30VT, to je v muzikeri za cca 12.000 a videl som ho na inzerát za 8.000. Mala by tam byť v preampe lampa. Pravdupovediac zo zvuku som mal trocha lepší dojem pri tom Line6, ale možno je to tým, že tam mi zvuky nastavoval predávajúci a pri tom VOXe mi to akurát zapojili a nastavoval som si to sám - teda nejako som krútil gombíkmi.
Áno, píšem, že sa mi aparáty celkom páčili, lebo kedysi som mal k dispozícii booster Tesla zapojený do mixu a to bolo čosi strašné, všetky zvuky sa dokopy zlievali. A navyše to bolo prvé, čo som počul na vlastné uši, takže to nemám vežmi s čím porovnať - čím nechcem povedať, že nemienim ďalej skúšať, ale zase vyskúšať všetko sa nedá, a myslím, že z tých predávajúcich už viac nedostanem keď mi odporučili toto. Potrbujem hlavne udať smer, na čo sa mám zamerať pri výbere. O kopu efektov sa mi nejedná, skôr o dobrý skreslený zvuk. Vravíš teda, že 2 kanálové tranzistorové kombo by na tom malo byť lepšie? Mimochodom pri tom Line6 mi predávajúci tvrdil, že je to určite lepšie ako jeho lacnejšia menejvýkonná varianta, ktorá má tú istú elektroniku, pretože 30 má 12\" reproduktor.
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #3 kedy: 16. Február , 2006, 23:28:06 »

nechapem preco sa v muzikeri za kazdu cenu snazia zakaznikovi vnutit tohoto VOXa...mne to pekne liezlo na nervy ked som pred pol rokom kupoval kombo a tipek do mna hustil,ze nic lepsie ako VOX AD30VT vlasne nikdy neexistovalo...pri tom to az taka slava nieje...30Watak s 10reprom prepchaty simulaciami a efektami...ani footswitch nieje v cene...nevravim ze je to zly apec,ale tie peniaze by som za to nedal...a zvukovo som z neho tiez nebol namakko...ked to porovnam s mojim o 3500 lacnejsim 50Watovym hughesom tak nieje o com...

pet:ak mas zaujem o agresivnejsie skreslenie asi by vol vhodny daky hughes,peavy...ak nieco rokovejsie mozno fender
v kazdom pripade to chce skusat...

myslim,ze by sa za tie prachy dal zohnat aj daky valvestate z bazaru...tato varianta sa mi vidi asi najviac
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 17. Február , 2006, 10:30:50 »

Hej - pozeram na stranku VOX a pisu, ze v tom jedna lampa je. Ale tiez si myslim, ze za tie peniaze sa urcite da kupit starsi Marshall Valvestate - 8040, 8080, VS65R. A to su aparaty, ktore hraju urcite o triedu lepsie, ako VOX alebo Line6.
Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #5 kedy: 17. Február , 2006, 10:38:01 »

Vďaka, skúsim sa poobzerať po inzerátoch a tiež pôjdem vyskúšať aj nejaké tie tranzistoráky.
Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #6 kedy: 18. Február , 2006, 09:42:59 »

S tým VALVESTATE to vyzerá dosť zle. PreGoogloval som pomerne dosť času, ale našiel som väčšinou len inzeráty z dosť starými dátumami.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 18. Február , 2006, 10:50:41 »

vies co je dopohody ... na muzikery predavaju 65 w kopiu marshalla jcm800  BECK za 6000 sk ... by si mohol zjednat a este by ti ostali aj prachy na box 2*12
no tu je cely inzerat : Predam celolampovu hlavu BECK kopia Marshallu JCM800 , 2 kanaly - Clean a Lead. Vystupy: 8 a 16 Ohmov. Lampy Tesla (JJ Elektronics) 2*ECC 83 + 2*EL 34 Vykon 65W. Moznost pripojenia footswitchu.Cena 6000,- Viac info na mail.
Email asgard@zoznam.sk  Telefón 0904 104 983
Región Nitriansky

no a tu je diskusia o tejto hlave http://www.gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=23087&catid=32&limit=10&limitstart=0

gazda ho bol skusat a vravel ze je fajne a mal by si uz slusny aparatik ... ved si precitaj uvidis ...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 18. Február , 2006, 15:34:59 »

pet napísal:
Citácia
S tým VALVESTATE to vyzerá dosť zle. PreGoogloval som pomerne dosť času, ale našiel som väčšinou len inzeráty z dosť starými dátumami.


Marshall VS65R
Prodám kytarové kombo Marshall VS65R, dvoukanál, 65W, lampa v preampu, 100% stav, málo hrané, 7500Kč.


Inzerat z 18.2.2006 z www.fender.cz Valvestatov sa tam toci stale dost. VS65R je za tie peniaze dobra kupa. V tej hodnote lepsi zvuk budes hladat tazko.

Jeden omlateny Valvestate sa chysta predat aj nas gitarista - model 8240 - 2x40W, stero so zabudovanym chorusom. Cena bude primerana vzhladu.
Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #9 kedy: 19. Február , 2006, 11:26:27 »

Brko: Zaujímavý tip. Vidím, že si sa oň celkom zaujímal. A prečo si ho nakoniec nekúpil?

Rastis: Však aj pre takéto prípady som sa obrátil o radu sem - ja som vyhžadával \"valvestate\" a tak mi takéto niečo samozrejme nemohlo nájsť :-)

A ešte jedna otázočka - lampy sú určite fajn, zvukovo - ale bude mi to dobre hrať aj pri tom na čo to chcem ja? Teda 95% použitia je v panelákovom byte, tak aby som nerušil susedov.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 19. Február , 2006, 11:56:08 »

keby som mal 6000 volnych tak nevaham a berem hned a tie tak rychlo nebudu a radsej dam prednost novej gitarke ... mam valvestate a ten mi postacuje ... aj ked lama je lampa

tu je icq na toho tipka co to predava ... :ICQ 315-391-899

Naposledy upravil brko, : 19.02.2006 o 12:07
Zaznamenané

metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #11 kedy: 19. Február , 2006, 13:43:30 »

brko.nic v zlom ale vo valvestate je lampa:whistle:
Zaznamenané

I hate commercion
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 19. Február , 2006, 14:05:59 »

brko mal podla mna na mysli celolampu.
Zaznamenané

o-yep sro
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 19. Február , 2006, 14:11:53 »

tam je len jedna lampa v predzosiku a to sa neda istotne porovnavat s celolampou
Zaznamenané

metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #14 kedy: 19. Február , 2006, 14:30:18 »

tak potom sorry brko.ja mam tiez valvestate 8080.ma to celkom v pohode zvuk.medzi hybridami je to jedno z tych podla mna naj.jasne ze sa to neda porovnavat z celolampou.. ...ale radsej jedna ako ziadna;)
Zaznamenané

I hate commercion
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 19. Február , 2006, 19:49:39 »

to mas pravdu
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 20. Február , 2006, 12:50:48 »

Pet - Valvestate hra +/- rovnako potichu aj nahlas. Je tam jedna prikraslovacia lampa v preampe, ako uz bolo povedane a hra to presvedcivejsie, ako bezne tranzistorove komba.

Podobna technologia je naprikald aj Fender Performer 650 alebo Performer 1000. To iste v novsom designe sa vola Roc Pro 700 alebo Roc Pro 1000. Uz som to tu viacej razy spominal, ze mne sa tieto Fendre lubia viac ako Valvestate, ale to je vec vkusu.
Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #17 kedy: 22. Február , 2006, 20:59:53 »

Informoval som sa na kombo Marshall Valvestate 8040 v jednom inzerate a chlapik mi tvrdi, ze to nehra uplne skresleny zvuk a musi pred to pouzivat efekt. Moze to byt chyba konkretneho kusa, alebo sa tak spravaju vsetky tieto komba? Alebo to moze byt len jeho predstava o skreslenom zvuku?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 23. Február , 2006, 14:58:50 »

pet napísal:
Citácia
Informoval som sa na kombo Marshall Valvestate 8040 v jednom inzerate a chlapik mi tvrdi, ze to nehra uplne skresleny zvuk a musi pred to pouzivat efekt. Moze to byt chyba konkretneho kusa, alebo sa tak spravaju vsetky tieto komba? Alebo to moze byt len jeho predstava o skreslenom zvuku?


Skreslenia to ma dostatocne. To iba mnohi maju fixnu predstavu, ze pred aparat treba vzdy pichat krabicky. Inak totiz nie su schopni nastavit na aparate zvuk Ja som čert.. . To ja ked som naposledy kupoval aparat, tiez mi typek po telefone vselico rozpraval, ked som prisiel k nemu, hned mi tam montoval nejaky booster. Ked som ho odtial vyhodil, trochu posteloval aparat a jebol nakoniec do strun, iba vyvaloval oci B) . Ale je pravda, ze konkretne 8040 podla mojho nazoru hra najhorsie z tychto modelov. Uz 8080 hra lepsie, VS100 hra tak nejak podobne, VS65 hra nieco medzi 8040 a 8080.
Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #19 kedy: 23. Február , 2006, 16:38:46 »

rastis: Cenovo je to však 8040 o 3000 Kč lepšie voči V65 (porovnavam podža poslednych inzeratoch na fender.cz). Takže ak je V65 len o trošku lepšia, tak potom sa asi tá 8040 celkom oplatí. Dík za podnety.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 23. Február , 2006, 17:01:03 »

Ono ta 8040 bude hlavne o dost starsia - je to este prva generacia Valvestate, ktora sa vyrabala niekedy v rokoch 1991 az 1997. VS65 je z dalsej generacie, ktora sa vyrabala niekedy do  200?. V sucasnosti sa to oznacuje ako AVTxx
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.