Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Jún , 2024, 08:47:50
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marian Fero a moj tvoric hluku :-)  (Prečítané 66372 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #105 kedy: 11. December , 2007, 12:23:20 »

Ja furt hovorím, srať na logá, nech každý hraje na tom, na čom sa mu hrá dobre. Nevidím jediný technicko-fyzikálny dôvod, prečo by ffamp mal byť horší ako mesa, alebo hocičo iné ...
« Posledná zmena: 11. December , 2007, 12:24:29 od Predator » Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #106 kedy: 11. December , 2007, 12:31:47 »

Tiež som bol nedávno velmi prekvapený rozdielom zvuku medzi aparátom tejto triedy(Mesa) a ORANGEom ktorý už vlastním Žmurk A to sa nedá ale povedať že to nehralo bomba - hralo , ale...  asi treba zvážiť všetky  pre  a  proti , ja som pre ORANGE Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #107 kedy: 11. December , 2007, 13:17:44 »

Ja furt hovorím, srať na logá, nech každý hraje na tom, na čom sa mu hrá dobre. Nevidím jediný technicko-fyzikálny dôvod, prečo by ffamp mal byť horší ako mesa, alebo hocičo iné ...

toto ja tvrdim uz peknych par rokov. OK - 100% identicka kopia nejde mozno preto, lebo - bla bla... ale aj tak... jedine + pre origos vyrobcov je rokmi vychytany design, rokmi vychytana spolahlivost. ale aj toto maju mnohi okoliti malovyrobcovia poriesene...

a tesim sa, jak pride JOE so svojimi prikladmi o vyrobe auta  ha ha ha
« Posledná zmena: 11. December , 2007, 13:18:08 od rastis » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #108 kedy: 11. December , 2007, 13:22:59 »

a tesim sa, jak pride JOE so svojimi prikladmi o vyrobe auta  ha ha ha

csetko sa da postavit, ked sa chce a su prachy...aj amp, aj auto, aj lietadlo, vrtulnik, ponorka, raketa ... Na zdravie!
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #109 kedy: 11. December , 2007, 13:32:35 »

Tak ,tak tá Mesa je hodne sterilnejšia ...

jedna vec je nahravka, druha vec je ako to znie nazivo, dalsia dvolezita vec, su pouzite rozdielne reproduktory !! ktore sa dost prejavuju na tych ukazkach. Porovnavali sme rozdiely medzi Governorom a V30 a som presvedcený, ze keby bola mesa zapojena na Governor, tak by sa na nej dal nakrutit identický zvuk Si píš!!!
Zaznamenané

FALLGRAPP
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #110 kedy: 11. December , 2007, 13:53:21 »

som presvedcený, ze keby bola mesa zapojena na Governor, tak by sa na nej dal nakrutit identický zvuk Si píš!!!

to znie dobre :)
keby si pouzil rovnaky reprak, tak by sa na mese dal nakrutit rovnaky zvuk ako na jej kopii  Bavím sa skvele
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #111 kedy: 11. December , 2007, 14:03:51 »

cele to je o tom ze karpathjorky uz na ffampe si vybudoval svojich zvukovych posluchacov aj mal svoj rukopis a zmena aparatu nie vzdy prospeje ze kazdemu to ulahodi uchu.  Popiskujem si Žmurk
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #112 kedy: 11. December , 2007, 14:08:09 »

to znie dobre :)
keby si pouzil rovnaky reprak, tak by sa na mese dal nakrutit rovnaky zvuk ako na jej kopii  Bavím sa skvele

Reprák ovplyvňuje zvuk veľmi výrazne, asi viac ako čokoľvek iné ... na jednom fóre som počul tú istú ukážku rôznych ampov na rovnakú bedňu a ono to znelo furt +- rovnako, rozdiely boli malé, nič podstatné. A to tam boli totálne iné aparáty - Engl, Marshall JCM-900, Peavey 5150 atď ...
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #113 kedy: 11. December , 2007, 14:09:31 »

Tiež som bol nedávno velmi prekvapený rozdielom zvuku medzi aparátom tejto triedy(Mesa) a ORANGEom ktorý už vlastním Žmurk A to sa nedá ale povedať že to nehralo bomba - hralo , ale...  asi treba zvážiť všetky  pre  a  proti , ja som pre ORANGE Zdravíčko

Ja tiež.  :)
A takisto som mal možnosť ho porovnať s Mesa Dual Recto. Niekoľko krát a na rovnakej bedni.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #114 kedy: 11. December , 2007, 14:10:39 »

Reprák ovplyvňuje zvuk veľmi výrazne, asi viac ako čokoľvek iné ... na jednom fóre som počul tú istú ukážku rôznych ampov na rovnakú bedňu a ono to znelo furt +- rovnako, rozdiely boli malé, nič podstatné. A to tam boli totálne iné aparáty - Engl, Marshall JCM-900, Peavey 5150 atď ...

to mi je jasne, mne bolo smiesne len to, ze zvycajne je to naopak - na kopii nastavujes zvuk podobny originalu
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #115 kedy: 11. December , 2007, 14:11:12 »

Reprák ovplyvňuje zvuk veľmi výrazne, asi viac ako čokoľvek iné ... na jednom fóre som počul tú istú ukážku rôznych ampov na rovnakú bedňu a ono to znelo furt +- rovnako, rozdiely boli malé, nič podstatné. A to tam boli totálne iné aparáty - Engl, Marshall JCM-900, Peavey 5150 atď ...

on skorej narazal na tu zvlastnu formulaciu, ze na originale nakrutit zvuk klonu, miesto naopak :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #116 kedy: 11. December , 2007, 14:11:29 »

predebehol si ma :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #117 kedy: 11. December , 2007, 21:26:37 »

Je to sranda citat na fore, ako ludia hodnotia zvukove ukazky dvoch aparatov (ktore nazivo nepoculi) a nevedia co vsetko v tom zvuku je nazivo.  Žmurk
O to tu cele islo, ze:
1. jedna vec je ako to hra nazivo, pri nastaveni prvkov pre zive hranie (toto je potrebne pri zivom hrani, na skuske, podium, menej uz potom pre studio)
2. ako sa spravi nahravka, kde su prvky nastavene tak ze sa dopredu rata s tym, za akym ucelom je zvuk nastaveny (toto je cisto vec snimania a upravy zvuku. Cize farba zvuku a dynamika sa da upravit externe, neda sa upravit "spevavost" a skreslenie daneho aparatu). Nezvyraznis nieco, co vo zvuku nie je. Dokazes vo farbe iba potlacit to, co tam je. Takze, ak dany aparat nema vyssie harmonicke (ako napr. Mark4 ich ma pomenej), tak z toho nikdy neurobis Recto, ktore ich tam ma tony. Tym nechcem napisat, ze Mark4 je o nieco horsi aparat ako ine, len ten typ zvuku je iny.
3. ako sa na danom aparate hra jednotlivcovi (tazko/lahko,makko/tvrdo,hlucne/ticho,...)
Uz nieco nadhodil dnes Mates, lebo sme boli spolu cez obed v meste, tak som sa s nim o tom bavil.  :)

Budem citovat mojho kamarata (ktory roky hrava na Dual Recto): "...to tvoje robene SingleRecto hra viac ako Mark4, a nie ako Recto...". Mal pravdu, teraz si toho vsimam. To robene hralo nazivo viac spevavo, v pasme pripominajuce Mark4. Ale podstatne je to, ze zvuk originalu na klone bol nemozny, naopak to ide hravo. Ale musim pochvalit FFampa, ze aj ked to nebol klon dokonaly (co je vlastne nemozne), bol to jeden VYBORNY aparat, ktory teraz vymeta niektoru bratislavsku skusobnu.  :) Mam tu hlavu rad a veselo ju mozem doporucit dalej, ak ten dany zvuk vyhovuje hracovi. Ja som hladal nieco spinavsie, drsnejsie, hrubsie a viac Recto, preto ta kupa Roadsteru.

Par faktov k nahravke, pre audiofilov: (na porovnanie)
ukazka FFamp Recto:
*zvuk na aparate bol nastaveny pre studio nahravku s pouzitim Governor 4x12"boxom
*mikrofon bol dost offcenter a uplne blizko
*pri mixazi boli jednotlive stopy gitar dost upravovane (najma EQ multiCompressor multiLimiter) - taky mastering kazdej git. stopy

ukazka Roadster:
*zvuk na aparate nebol nastaveny pre nahravku ale pre live s pouzitim Vintage30 1x12"boxom
*mikrofon bol oncenter a 15cm od repraku
*pri mixazi bol len EQ, ktory nebol nijak prehnano nastaveny, nasucho to hralo skoro totozne

Este spomeniem, ako to hralo nazivo (to je tiez vcelku dobre spomenut) hlavne pocit z hry samotnej:
Na FFampRecto sa hra o dost lahsie ako na Roadster, zvuk z Roadsteru treba vediet dolovat, samo to nehra. Uplny opak je Bogner Ecstasy, alebo Mark4 z ktorych to ide velmi lahko. Roadster je asi ako Plexi naplno, co sa tyka ustrazenia tonu a prace s nim (len Plexi hra dobre naplno, kdezto Roadster hra pekne uz potichu).  :) Roadster ma vacsie gule, je to stowatt - tak je to aj citit, ma aj viac vyssich harmonickych, ktore sa daju vzdy dostatocne stiahnut. Robene Recto ich malo pomenej, asi ako uz spominany Mark4, preto ked som dal vysky/presence/rezonance naplno - stale som mal pocit, ze by to chcelo este viac pridat.

Na zaciatok hadam len tolko.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 11. December , 2007, 22:00:02 od dr.karpathorky » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #118 kedy: 11. December , 2007, 21:38:53 »

Hras taketo nieco s nejakou kapelou aj nazivo? Na to by som isto isiel.
Nie nehram, su to len take moje domace vyplody.  :)

Neviem ale, načo si vyhadzoval peniaze na nový aparát, ktorý zneje naozaj výborne, ale tak znel aj tvoj predošlý aparát od ffampa. Žmurk
Oba zneju vyborne, ale odlisne. Rozdiel je v tom pocite, aky mas pri aparate. Nevedel som do coho idem, ale teraz som spokojnejsi este o krocik. Hlavne kombinacia PRS + Mesa Recto je u mna priam bozska.  Je to frajer

majo, znova si mi pripomenul preco som minule odchadzal zo stockholmu s dobrou naladou  Na zdravie!
A opat budes odchadzat, 27.12. je to potvrdene. Tesim sa.

Jednoznacne sa mi paci najviac zvuk v prvej ukazke. Je prijemny, spevavy a hutny.
Ale Branik, ved viac k HiWatt zvuku je Roadster, tak ten je viac lepsi.  Bavím sa skvele  Je to frajer

Jednoznacne sa mi paci najviac zvuk v prvej ukazke. Je prijemny, spevavy a hutny.
Je to clovek, ktoremu som ochotny dat rozobrat hocico do suciastky a viem, ze mi to v pohode zlozi dohromady. Je to fajn clovek a vyzna sa.

csetko sa da postavit, ked sa chce a su prachy...aj amp... Na zdravie!
To je pravda, ale ked si clovek zrata kolko casu, skusania, experimentov, chyb a prostriedkov musi do toho vynalozit, tak sa to neoplati. Myslim tym DOKONALY/IDENTICKY klon.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #119 kedy: 12. December , 2007, 08:50:14 »

A opat budes odchadzat, 27.12. je to potvrdene. Tesim sa.
super, takze budu aj male vianoce  :) snad mi do toho nic nepride  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.