Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 14:42:22
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marian Fero a moj tvoric hluku :-)  (Prečítané 63211 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« kedy: 16. Február , 2006, 10:22:08 »

Zostava A:
TrueByPassBox + Dunlop CryBaby535Q
Ada MPC midi controller
Switching Matrix by FFAmp
Mesa Triaxis Tube preamp V2.0 FatRecto model
Rocktron Xpression DSP
Recto rackhead by FFAmp
4x 12“ box osadený Eminence Governor

Zostava B:
Marshall Guv‘nor
A/B box by FFAmp
Plexi model 1987 head by FFAmp
2x 12“ box osadený Eminence V12

Boxy su snímané mikrofónom Sennheiser E606. Káble používam PlanetWaves.

(fotku pojalo)

ten StudioPreAmp je ineho clena fora a DigitechValveFX uz tiez zmenil majitela. Žmurk
« Posledná zmena: 21. December , 2011, 12:27:34 od Majo Fero » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 16. Február , 2006, 10:57:49 »

omg...klobuk dolu...mna by tolko gombikov,tocitok a zvukovych moznosti asi zabilo.uz teraz hram s korekciami na nule a zvuk robim len na base.
Zaznamenané

o-yep sro
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 16. Február , 2006, 20:54:02 »

ty ne len, ze vyzeras jak petrucci ale si aj podobny pripad ako on \"hracicka zo zvukom\" ....ale schema fajn, aj ja si spravim, ked skompletizujem
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Február , 2006, 09:40:10 »

doktor prosim Ta:
1. jaky je to ten piezo preamp a output ?
2. co su to tie sw.1 - sw.4 ?
3. co su to tie chanel a deep ?
4. ako prepina to ten amp switcher
5. a vôbec :)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 17. Február , 2006, 13:23:02 »

"1. jaky je to ten piezo preamp a output?"
Majo: Mam gitaru s piezo kamenmi v tremole, co ma za nasledok, ze gitara vyzera ako elektricka (ma klasicke alnico snimace) ale ma aj Piezo vystup, ktory hra ako akusticka gitara. (podobne vyhody pouzivaju ludia ako Petrucci, Katka z Margotu,...)
Na gitare si prepinam ci hraju snimace, alebo piezo kamene. Dalej ide zvuk do preampu, kde si nastavim korekcie + dozvuk a nasledne ide do AmpSwitchera, kde sa mi signal rozdeluje bud do PowerAmpu, alebo priamo do P.A. systemu. Cize ked pouzivam snimace tak zvuk vychadza z mojho aparatu a po prepnuti na Piezo, zvuk ide priamo do P.A.systemu.

"2. co su to tie sw.1 - sw.4 ?"
Majo: V Triaxisu su moznosti vytvorit si na kazdy MIDI program rozny zvuk, nastavenie zvuku a takzvanu kombinaciu Switchov. Tieto switche mi ovladaju prepinanie relatok na zariadeniach:
SW1 - gitara ide do AmpSwitchera a v nom sa prepne, cez ktory preamp chcem hrat - t.j. Triaxis preamp, alebo pramp z rackovej hlavy.
SW2 - zapina funkciu DEEP v koncovom zosilovaci (pre vacsie basy pri Mesa Mark zvukoch)
SW3 - prepina signal po preampoch, kde ma dalej ist - t.j. bud do PowerAmpu, alebo do P.A.systemu
SW4 - prepina Clean/Lead kanal na Rackovej hlave

"3. co su to tie chanel a deep ?"
Majo: CHANNEL je prepnutie Clean/Lead kanalu v rackovej hlave, DEEP je zapnutie vacsich basov v PowerAmpe.

"4. ako prepina to ten amp switcher"
Majo: Dobre :)  a pomocou Switcherov z Tiaxisu. AmpSwitcher ma svoje napajanie a v scheme relatka.
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 14:36:16 od Martinlm » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 17. Február , 2006, 13:24:41 »

pista58 napísal:
Citácia
omg...klobuk dolu...mna by tolko gombikov,tocitok a zvukovych moznosti asi zabilo.uz teraz hram s korekciami na nule a zvuk robim len na base.


Hravam rozne styly a preto potrebujem mat vela zvukovych moznosti. Preto takyto ansabel. :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 20. Február , 2006, 09:50:41 »

Nasiel som doma fotku mojej 2x12"


* Dr.Karpathorky_box2x12.jpg (19.03 KB, 316x448 - prehliadnuté 1748 krát.)
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 20:07:10 od Martinlm » Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #7 kedy: 26. Február , 2006, 10:54:36 »

Doktore, ty mas rocktron xpression? Kde si ho kupil, Za kolko? Ako si spokojny? Mozes poslat nejake ukazky? Nechces mi ho darovat? :silly:
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #8 kedy: 11. Apríl , 2006, 12:43:12 »

Mozes napisat nieco viac o tej Recto rackhead by FFAmp? Nemas dake podrobnejsie fotky a nejake nahravky? celkom ma zaujima co je to za stroj :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 11. Apríl , 2006, 13:08:45 »

asdfg napísal:
Citácia
Mozes napisat nieco viac o tej Recto rackhead by FFAmp? Nemas dake podrobnejsie fotky a nejake nahravky? celkom ma zaujima co je to za stroj :)


Jasnacka, ukazky chystam, len je momentalne Recto u FFampa, takze hadam cez vikend sa podari nieco nahrat a nafotit. Žmurk
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #10 kedy: 11. Apríl , 2006, 13:17:04 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
asdfg napísal:
Citácia
Mozes napisat nieco viac o tej Recto rackhead by FFAmp? Nemas dake podrobnejsie fotky a nejake nahravky? celkom ma zaujima co je to za stroj :)


Jasnacka, ukazky chystam, len je momentalne Recto u FFampa, takze hadam cez vikend sa podari nieco nahrat a nafotit. Žmurk

super...
btw je to \"iba\" kopia Single Rectifieru, alebo ma nieco inac/navyse ?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #11 kedy: 11. Apríl , 2006, 14:40:15 »

Popis mozem dat aj predom a ukazky+fotky dodatocne:

Takze jedna sa o rackovu hlavu, vyroba FFamp (sikovny to clovek), elektronky 5x ECC83 Mesa (Russia), a 2x 6L6 Mesa model 454 (ktore hraju niekde medzi EL34 a klasikou Mesa 6L6 model 430). Potenciometre su kvalitne ALPHy, trafaky od Tesly, kvalitne patice a relatky su samozrejmostou. Slucka je seriova, prepinanie Clean/Lead a Deep je vyvedene na footswitch.

rozdelil by som to do troch celkov Clean, Lead, PowerAmp:

1. Clean kanal:
Clean kanal vychadza z cisteho kanalu SoldanoSLO100 (ktory je kupodivu totozny s Mesa Recto Clean kanalom). Ale su tam prirobene taketo vychytavky:
- prepinac Clean/Crunch - kde sa prida este jedna lampa
- prepivac Bright - klasika Soldano Bright
- prepinac Boost - kde sa zmeni nastavenie jednej lampy, co ma za nasledok vacsieho zkreslenia/zosilenia
Klasicke ovladacie prvky su: Gain, Treble, Middle, Bass, Presence a Master. Presence je klasicky kondik cez potak k zemi, cize pasivny za korekciami, nie v koncovom stupni.
Tento Clean/Crunch kanal ma naozaj siroke vyuzitie. Da sa nastavit od uplne Clean, cez \"nakrapnuty\" az po riadny Crunch. Pri nastaveni Gain10, CrunchOn, BoostOn je tam skreslenia skoro ako pri Leade s Gainom na 5. Korekcie sa chovaju dobre pre Clean aj pre Crunch. Pri Crunche sa basy chovaju ako klasicke Recto, cize nic neskace ako pri JCM900ke model4100, kde pri PalmMuting nadskakuje bedna. :silly:

2. Lead kanal:
Lead je klasicka Mesa Recto Vintage Lead kanal. Mam rad zvuk kapiel Korn, Nickelback, P.O.D., .... (najma kombinaciu PRS McCarty a DualRecto) a toto je ten nasup. Z ovladacich prvkov je tu klasika Gain, Treble, Middle, Bass, Presence, Master. Presence je klasicky kondik cez potak k zemi, cize pasivny za korekciami, nie v koncovom stupni. Opat Mesa basy su huste, clovek zahra ton, alebo cele kilo a znie to tazko. Je prakticky jedno, ci hras len kila, alebo nizke tony a zvuk je tucny a hruby. Gain na 5-7 staci aj na stratocaster.
Co sa tyka porovnaniu k Mark2C+ a Mark4 lead, tak tento zvuk je tucnejsi a agresivny v basoch a vyskach. Marky su agresivnejsie v stredoch a vyssich stredov. Maju menej basov a zvuk je relativne tensi, ale zasa hraju stavnatejsie a hra sa na nich lahsie. Vsak bude pocut na nahravke.

Tuto sa skusim pozastavit: Vela ludi si kupuje aparaty Mesa Single / Dual Recto v ocakavani, ze mu to bude hrat ako vino, ale toto je aparat, na ktory sa clovek musi naucit hrat. Existuje vela aparatov, na ktore si clovek zvykne okamzite, ale toto je vynimka. Nehodi sa do vsetkych stylov, aj hudobnych a stylov hry pravou rukov. Je to skvely amp, ale zalezi kto na nom hra a co. Z mojich skusenosti by som poradil pouzivat skor nizkovystupove snimace, tie sa mi pacia viac na farbu, ktora sa odzrkadli v charaktere ampu. A dolezita informacia: Toto nie je amp na styl hrania napr. Iron Maiden. To neznie moc dobre, nieje to nato stavane.

3. PowerAmp:
Toto je taka moja vychytavka. Je to kombinacia Mesa 2:90 a Mesa Single Recto. Vzhladom k tomu ze hravam na Triaxis (kde je treba trochu iny koncak) aj Recto, sa musel koncak trochu upravit. Mam tam moznost pridat funkciu Deep ako pri Mesa 2:90, zapojenie spatnej vazby je celkovo z 2:90, ale ostatok je zo Single Recto. Potenciometer Resonance sluzi ako aktivny Presence, ale ovlada nielen vysky, ale aj basy. Cim je resonancu viac, tym sa zvuk posuva vyssie v pasme a naopak. Cize Resonance na nule = viacej basov a malo vysok. Stredy ostavaju rovnake. Poweramp ma cca 35Wattov neskreslenych (podla starsich merani), ale garantujem, ze hluk to robi riadny aj na velke podia.

Naposledy upravil dr.karpathorky, : 11.04.2006 o 15:54
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #12 kedy: 17. Apríl , 2006, 20:20:15 »

aaaaaach tesim sa na zvukove ukazky.. bo nayivo to tak skoro pocut nebudem;)
tak neh ti sluuuuuzi..
Zaznamenané

FALLGRAPP
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 29. Október , 2006, 23:43:26 »

Och, len doplnim moj stav o kopiu Marshall Plexi model 1987 od FFampa. Je to stara klasika. A este Ibanez TS-9deluxe k tomu.
Mam teraz doma komplet aparat, tak urobim uz konecne nejake aktualne ukazky (Strat, PRS, RectoHead, Plexi,...)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 30. Október , 2006, 21:49:41 »

Takze som sa na to dnes vecer vrhol a tu su ukazky. Este take male info:
* vsetky ukazky su tocene na Fender Stratocaster USA Deluxe, snimace SSL-1 SeymourDuncan
* na rovnaku bednu 4x12\" osadenu Eminence Governor
* dva mikrofony: ShureBeta57 a SennheiserE606 (lavy, pravy kanal)
* pri nahravani sa menili len nastavenia a zosiky, s nicim som nehybal
* jeden rovnaky riff

1. ukazka

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/plexixlean.mp3

gitara do High-Bright Inputu na Plexaci, prepojka z LowBright do High-Normalu
master10,presence5,treble4,middle5,bass2,BrightVolume1,NormalVolume2
ide bridge snimac, neck a neck/middle
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 14:35:41 od Martinlm » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.