Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 12:15:40
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Eddie Van Halen  (Prečítané 44566 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 21. Január , 2005, 19:40:37 »

nie je to skadnal. Zacali namiesto toho vyrabat nejaky JSX, ci ako sa to vola - Satrianiho hlava. Tusim to vychazda z Peavey XXX, co je len, dobre. :)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #16 kedy: 22. Január , 2005, 10:18:41 »

Peavey 5150 a 5150II su stale v ponuke. Neviem preco niesu na stranke. Vyrabat a predavat sa budu este dlho. JSX vychadza z modelu TripleXXX, su tam ine koncove lampy a je tam este Gate.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #17 kedy: 22. Január , 2005, 10:30:19 »

A co sa tyka gitar, tak sa Peavey asi na Eddieho nasralo, ked zistili ze v studiach pouziva svoje povodne ErnieBall Axis modely. (neviem ci teda koli tomuto, ale mna by to nasralo).
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 23. Október , 2005, 16:32:49 »

Citácia
Originally posted by dr.karpathorky Peavey 5150 a 5150II su stale v ponuke. Neviem preco niesu na stranke. Vyrabat a predavat sa budu este dlho. JSX vychadza z modelu TripleXXX, su tam ine koncove lampy a je tam este Gate.
Pokial viem, aparat sa vyraba pod oznacenim 6505. Nazov 5150 si odniesol Halen so sebou. LINK VYROBCU
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #19 kedy: 21. Február , 2006, 19:18:12 »

opat som si po dlhom case pustil par veci od halenov a musim povedat,ze som z edieho na vjetvy...skvele riffy,vyhravky...slape mu to...urcite jeden z najoriginalnejsich a najlepsich gitaristov...mňam...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 22. Február , 2006, 03:04:13 »

To si píš, že hej. :)
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #21 kedy: 22. Február , 2006, 09:27:20 »

Určite ide o gitaristu s vežkým prínosom a významom pre rockovú a metalovú gitaru, ale neodpustistím si ani určitú dávku kritiky. Sólo v Beat it od M. Jacksona bolo fakt skvelé, takisto v skladbe Jump, ale.. bolo veža príležitostí vypočuť si aj úplne slabé veci. Vyrobiť jednoduchý pazvuk a potom zahrať 3-4 poltóny za sebou, ukončiť to pákou, navyše urobiť skoro to isté na tej istej LP, to sa mu stávalo tiež. Navyše po odchode D. Lee Rotha zo skupiny sa Van Halen venovali takej dosť \"sedláckej\" pesničkovej tvorby, ktorej \"vrchol\" tvorí napr. Can´t Stop Loving You - čo je fakt úžas najhrubšieho zrna.
Čo sa týka sól, tak je pre Eddieho príznančá strata drajvu a celkového nasadenia, čo sa dá prirátať na účet jeho životného štýlu, ale aj módnych trendov, ktorým Haleni podliehali v 90-tych rokov.
Podža môjho názoru boli skvelí hlavne do roku 1984. Ináč v 70-rokoch bol naozaj invenčný - príklepy, flažolety a tak...paráda...
Ale kde je teraz, ak si súčasnosť porovnáte s jeho Eruption:-)))
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 22. Február , 2006, 10:51:14 »

Ide práve o to, ako tie tri tóny zahral. Jeho sóla sú dosť podobné, ale majú vežkú šťavu.
Mám rád aj obdobie s D. Lee Rothom, ale viac s Hagarom. S jeho hlasom to už nabralo naozaj šťavu, ako sa patrí. Melodickosť v ich hudbe mi vôbec nevadí, práve naopak. A skladbu \"Can´t Stop Loving You\" milujem. Perfektná melódia, drive, spev, gitara. Šlape perfektne.
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #23 kedy: 22. Február , 2006, 11:02:40 »

Asi máme rozdielny vkus, ale nevadí:) Mne už to obdobie s Hagarom pripadalo pomaly ako Elán bez Patejdla a Tanečnice z lúčnice. Sorry:sick: Videl som aj nejaké živáky s Hagarom a tie jeho vstupy, či sóla v skladbách boli dosť nudné. Naopak s Lee Rothom to bola podža mňa dobrá éra. Jasne mnohokrát to boli nespievatežné \"melódie\", ale boli dosť ťažko napodobitežní. S Hagarom to už je taká pesničková tvorba, niekedy v tom najhoršom a trocha gýčovitom zmysle slova.
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #24 kedy: 22. Február , 2006, 11:11:20 »

ono edie v prvom rade vela experimentoval a to sa odrazilo aj na tvorbe van halen...\"sedlacke\" pesnickove skladby mi vobec nevadia...can\'t stop loving you mi zo zaciatku pripadala trochu popovejsie ako by mohla,ale ked si ju pustim dnes vobec to tak neberiem...ma to tie spravne gule
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #25 kedy: 22. Február , 2006, 11:16:56 »

Ja si myslím, že tú tvorbu vo vežkej miere ovplyvňoval samotný Hagar. Niečo som počul z jeho sólovej éry a je to vežmi podobný štýl. Samozrejme, je možné, že Eddie bol ovplyvnený jeho osobnosťou, alebo tvorili spoločne. Tu sa už žiaž nedá hovoriť o nejakej prevratnej gitare, myslím, že to najlepšie má už za sebou. Skôr mi vadí to jeho podkladanie sa všeobecnému vkusu skazenému médiami. Keď vyšli sóla z módy, tak v podstate prestal sólovať, alebo to znížil na úplné minimum.
Táto éra Van Halen sa už nedá porovnať s tou originálnou dobou 1978-1984.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 22. Február , 2006, 11:28:51 »

Tiež mi pripadá jeho hra prevratná hlavne z dôvodu novátorského prístupu v hraní sól, zaujímavé používanie páky, hammering. Ostatné je v sile skladieb, nosné melódie, perfektné riffy, kapela šlape. Po 20 rokoch to už prevratné nemôže byť, vždy je to prevratné len na začiatku.

To že sa tebe tie skladby nepáčia, to ma netrápi, každý ma iný vkus. Ja ich mám vežmi rád, patria medzi moje najobžúbenejšie.
Ale kydať na ne a tvrdiť, že to je sedlácka pesničková tvorba je smiešne. Sprav také skladby, zahraj a zaspievaj ich tak a vežmi rád ťa budem počúvať. Žmurk
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #27 kedy: 22. Február , 2006, 11:35:11 »

Veď jasne, že to nevadí, že máme odlišný vkus:) Ale keď Van Halen príde s jasne kalkulovaným hitom Can´t stop..., ktorý má akordy v štýle C, Amol, F, G...tak nehnevaj sa, ale také tu v našom okolí skladajú aj staré mamy:P Napr. Jump bola skvelá pesnička, ktorá sa stala hitom. Can´t Stop Loving You je skladba, ktorá bola písaná s úmyslom, aby bola hitom za každú cenu. Tu je ten sedlákovský model! Proste zostup do nižšej cenovej kategórie. Môj názor.Ale nevadí, veď sa nič nedeje, len máme odlišný názor na to, ako má vyzerať vkusná skladba. Ináč tieto dilemy rozdežujú fanúšikov Van Halen už 20 rokov:P
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 22. Február , 2006, 12:19:29 »

Ten akordový postup je v miliónoch skladieb, vôbec mi nevadí. Ide o to, aká bude výsledná skladba a Van Halen to vedia. Sedlákovský model je primitívny výraz na niečo, čo je nielen podža mňa vkusné a dobré. Tá skladba má všetko čo má mať dobrá skladba a šlape perfektne. Bon Jovi lavírujú na hrane vkusu a gýčovitosti pomaly v každej skladbe, Aerosmith tiež, Van Halen je pre mňa prijatežnejší, tie skladby majú melodiku, náboj, gradáciu, dobré hardrockové šlapanie. Som s nimi spokojný. :)

Keď tak, napíš ktoré kapely máš rád, aby som si spravil názor.
Mne osobne melodika nevadí. Mám vežmi rád kapelky typu Toto, Boston, Chicago, Queen. Ty z toho asi musíš byť znechutený a vidíš, pre mňa je to to pravé orechové, vkusné a dobré. :)
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #29 kedy: 22. Február , 2006, 12:38:56 »

Jasne, môžem sa vyjadrovať aj v kategóriách: prvoplánový a podobne, ale na podstate to nič nemení. Myslím, že Toto, Boston aj Queen boli výborné kapely. Samozrejme, aj tu závisí veža na ich tom-ktorom období. Toto beriem, podža mňa nikdy neurobili nejaký ťažký gýč v štýle Can´t Stop... S takými Queen je to už ťažšie. Taká LP Works je typickým príkladom. Každá skladba v inom štýle. Disko hit Radio Ga-Ga, metalový Hammer in Fall, stredoprúdová I Want to Break Free. Toto už bola podža mňa výrobňa hitov.Ja to volám zákazkové šitie - obrazne. Príde producent a jeden týždeň povie- ušite mi kabát, potom povie ušite mi sako, proste podža toho, čo práve letí. Potom to vydajú na jednej LP a vyzerá to ako šalát. Stáva sa to mnohým kapelám, len vežmi málo si dokáže udržať svojský štýl navzdory rôznym trendom.
Je smutné dívať sa na týpkov, ktorí na začiatku kariéry odkazujú fanúšikom, akí sú zásadoví a potom nahrajú aj grc, len aby sa to predávalo...
Mám rád veža vecí v rôznych žánroch: Led Zeppelin, Deep Purple, Yes, Pink Floyd, Rainbow, Dream Theater, Yngwieho, AC/DC, Vaia, Garyho Moora... dalo by sa pokračovať ešte dlho a samozrejme, aj u týchto interpretov občas cítiť zakolísanie a podžahnutie trendom. Ja proste nemám rád také to \"zmúdrenie\" - napr. syndróm Erica Claptona. V časoch Cream to roztáčal ako divý, potom akože zmúdrel a robil hity pre prachy. To si už nezaslúžil nápisy po stenách \"Clapton is God\":) Oveža sympatickejší sú mi žudia, ako Angus Young, Yngwie a mnohí ďalší, ktorí to budú robiť naplno asi až do konca... Jasne nič nie je absolútne a ideálne, ale Can´t Stop... v porovnaní s ich vlastnou tvorbou z minulosti je proste gýč.
C, Amol, F, G je u mňa taký symbol gýčovitosti a nevadí ani mne, ak sa občas vyskytne, ale nesmie to byť také priamočiare. Aj Dream Theater majú hitovky, ale vyzerá to trocha inak. To je samozrejme len taký príklad:)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.