Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 08:09:03
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MESA VS SOLDANO  (Prečítané 4579 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« kedy: 19. Február , 2006, 15:56:09 »

Tak piste. Konkretne Mesa studio preamp vs soldano preamp uz neviem jaky.. ::unsure: pravdepodobne Soldano Super Lead Overdrive.
Dik za vsetky nazory.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 19. Február , 2006, 17:19:28 »

Super Lead Overdrive je aparat. Preamp je supercharger.. alebo to je skor booster? Zajtra sem dam nejaku ukazku zo SLO.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 19. Február , 2006, 19:43:21 »

Mesa Boogie Studio Preamp ti s dobrym koncakom spravi zvuk blizky Metalike, Dream Theateru atd.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 20. Február , 2006, 11:20:54 »

Su to dva urcite skvele preampy, ale oba su niekde uplne inde. Studiopreamp je farebne inde ako Soldano a aj naopak to plati rovnako. Treba vyskusat, ktory ti pojde viac do ruky. Na Studiopreampe sa hra lahsie a ma aj viac spevavejsi a stavnatejsi ton. Ale zasa sa nemusi hodit uplne vsade.
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #4 kedy: 23. Február , 2006, 20:07:48 »

Doctor -> Skusal som obidva, ale to soldano malo nefunkcny cisty zvuk, co ma dost mrzelo..navyse nehral som na svojej gitare.. Obidva skreslene zvuky sa mi velmi pacili, aj ked su velmi odlisne, najlepsie by bolo mat obidva.. Ale pocul som ze soldano sa lepsie presadi v kapele hlavne na solach, tak koli tomu sa pytam. Inak ta mesa ma brutal cisty zvuk, keby som nesedel na stolicke tak spadnem na rit..:woohoo:
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #5 kedy: 24. Február , 2006, 07:34:33 »

roberto napísal:
Citácia
Super Lead Overdrive je aparat. Preamp je supercharger.. alebo to je skor booster? Zajtra sem dam nejaku ukazku zo SLO.
Roberto,ešte nie je zajtra?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 24. Február , 2006, 08:11:35 »

Ja mám Soldano preamp (robený podža SLO-100 a doplnený o 4x12 cab simulátor). K tomu čistému zvuku - kryštalicky čistý Fender to nie je, ten zvuk je skôr k Marshallu, ale o tom nefunkčnom čistom zvuku by som nehovoril ... prirovnal by som to k čistému tónu Plexiny.

Skreslený zvuk pripomína Marshall JCM-800 s podstatne väčším skreslením, taký okrúhlejší tón s výraznými stredmi a skôr mäkkým menej chlpatým vyznením. Nedá sa z toho dostať až taká véčková píla ako z Mesy - pozor, nie skreslením, toho má dosť aj na rozdávanie, ale farbou zvuku. Teda je to skôr taký vintage higain. Ako keď osemstovku niečím nakopneš. Zvuk je dostatočne univerzálny na bežné rockové hranie aj na classic metal, na hardcore a podobné štýly je príliš \"starý\". Asi tak by mal hrať JCM-800, keby Jim nešetril na lampách v preampe  Žmurk .

Koniec koncov, vidno to aj zo schémy, Soldano nie je nič iné ako JCM-800 s pridaným zosilovacím stupňom.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #7 kedy: 24. Február , 2006, 10:29:01 »

http://gitaristi.sk/files/roberto/dist.mp3
http://gitaristi.sk/files/roberto/clean.mp3

neviem preco ten zvuk znie ako take maso, ale to je asi tym sposobom akym nahravam.. headset genius  Beeee
Cisty kanal mam viac orezany ako povodne Soldano, takze to znie uplne cisto. Najprv ALNICO singel a potom krkovy humbucker oba SBS.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 24. Február , 2006, 10:34:24 »

Takym mikrofonom to asi fakt nema zmysel.
Zaznamenané

telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #9 kedy: 24. Február , 2006, 14:53:04 »

Nech to uvediem na spravnu mieru.
Midlo sa nevie rozhodnut medzi kopiami Mesa Studio preamp a Soldano preamp.
Pocul ich (spolu so mnou) obe.
K tomu cistemu zvuku u Soldana. Ten preamp nebol dokonceny a preto cisty kanal esete nefungoval na 100% a tak sa nemoze adekvatne rozhodnut.
Preto pekne prosi o radu ludi ktori hrali na jednom ci druhom.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #10 kedy: 24. Február , 2006, 15:03:18 »

roberto: skresleny zvuk mi nejde stiahnut...asi dakde bude chyba B)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #11 kedy: 24. Február , 2006, 15:29:24 »

Marshall skus znovu, uploadol som novy file. Povodny bol strasne maso, toto znie realnejsie.. parametricky Eq rules a vdaka Dr.Karpathorkemu.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #12 kedy: 24. Február , 2006, 16:45:53 »

uff ten, ktory  som skusal ja mal taky, ucesanejsi zvuk :) nebol to az taky marshall :-/

Naposledy upravil midlo, : 24.02.2006 o 16:46
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 24. Február , 2006, 16:52:28 »

Ale nezabudaj, ze toto nie je Soldano.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #14 kedy: 24. Február , 2006, 17:14:28 »

este ze mame Martina LM na vsetko :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.